Browsed by
Category: Arvamus

Keskeakriisini on aega?

Keskeakriisini on aega?

Ritsik kirjutas hiljuti keskeakriisist ja keegi tõstatas seal kommentaariumis küsimuse, et miks keskeakriisile enamasti negatiivset tähelepanu omistatakse. Esimene mõte oli mul, et äkki seepärast, et see on KRIIS 😀 – mehed hakkavad sel ajal väidetavalt tegema hullumeelseid asju – võtavad 2,5 korda noorema naise, ostavad motika, jahi või vanaaegse luksusauto ning ei oska nendega midagi tegelikult peale hakata. Ka selle 2,5 korda noorema naisega. Kõige selle juures näevad nad natuke naeruväärsed välja. Ja naised? Naised vaatavad seda kõike pealt ja panevad psühholoogi juurde aja.

Kui see esimene mõte mul ära mõeldud sai, siis mõistsin, et ma tegelikult ei teagi, mis on need päris õiged keskeakriisi tunnused, sümptomid ja tulemused. Lõin Internetti vastava otsingusõna ja esimene asi, miks ma lugesin, oli psühhiaater Airi Värniku artikkel kliinik.ee lehel Haiguste ABC rubriigis. HAIGUSTE rubriigis!

No igaljuhul hakkasin noppima sealt välja punktikesi:

  • “Ühiskonnas, kus nooruslikkus ja värskus on hinnas, on raske leppida oma vananemise väliste tunnustega”. Mul oli juba lapsena raske leppida vananemisega ja sellega, et on olemas suremine. See ongi nii raske, ma ei kujuta ette, kuidas see saab VEEL raskemaks minna. Surmast ma olen kirjutanud SIIN.
  • “Sageli teevad inimesed keskeas tagasivaate: millised unistused ja soovid olid mul noorena, mida ma olen neist täide viinud, mida mitte, kas ma olen oma praeguse elu, töö ja partnerlusega rahul, kas ma tahaksin samamoodi veeta ka ülejäänud elu.” Kas seda tehakse tõesti alles keskikka ehk 40ndatesse eluaastatesse jõudes? Ma olen seda juba teinud mitu korda elus ja ilmselt tuleb tulevikus veel ette. Isiklikust kogemusest julgustan inimesi seda kõike endalt küsima ja ka ausalt vastama juba kõvasti enne keskikka saabumist, see säästab palju pettumusi tulevikus. Küsi seda endalt näiteks kohe preagu, suva, kui vana sa oled.
  • “Selle perioodi olulisemad elusündmused on laste kodust lahkumine ning oma vanemate surm”. Laste kodust lahkumine võib olla rets, mõnel läheb libedamalt, mõni ilmselt muretseb üle ja kurvastab rohkem. Osad teevad juba varakult “uue lapse peale”. Ma näengi olukorda sellinena, et kardetakse seda tõdemust ja fakti, et üks eluetapp on läbi. Oled 45aastane naine, lapsed kodust läinud või kohe minemas ja saabub teadmine, et MITTE KUNAGI elus ei koge sa seda uuesti, et keegi vaja lasteaeda viia või kedagi kodutöödes aidata. Mitte kunagi! OMG, see tähendabki, et suur osa elust on läbi, natuke veel ja siis juba hakkavad mingid “vanainimeste rõõmud”. Kui raha on, saad heal juhul maailmas muretult ringi reisida, Kariibi kruiisil kokteile juua, Fuji mäel rahulikul sammul tippu vallutada või väikse sutsaka Kanaaridele teha. Kui pole, siis logistad niisama kohvikruusis lusikat, vaatad aknast välja päikesepaistelist laupäeva ning tunned rõõmu pisiasjadest. Siis ongi variant kolmekülmendate lõpus üks (või mitu) pisike beebi juurde teha, sellega venitad justkui oma noorust pikemaks. Täitsa võimalik, et kasutan isegi seda varianti, sest vanadus ja surm – ütleme nii, et pole minu tassike teed 😀 See teine asi, vanemate surm, see annab ilmselt märku, et sina oled järgmine. Kes on näinud filmi “Final Destination” ükskõik, millist osa.. Pole just eriti meeldiv tunne, et kohe on sinu kord.

Mulle tundub, et vähemalt minu jaoks on see keskeakriisi sisu ikkagi vaid see, et – surm. Samas nagu ma kirjutasin, ma ahastasin juba lapsena selle peale, et kas mult ka keegi küsis, kas ma üldse tahan sündida, sest kui juba sünnid, pead ka surema ning see on kõige rõvedam asi üldse. Mul algas keskeakriis vist juba viieselt!

Foto: pexels.com

 

 

Suvaline trillerite soovituslist

Suvaline trillerite soovituslist

Ma olen viimase kuu ajaga vaadanud väga palju filme. Väga palju. Ma täna soovitan teile selliseid trillereid, mida vaatama hakates polnud mul mingeid erilisi ootusi, aga mis osutusid väga meelelahutuslikuks, põnevaks ja nauditavaks. Keegi kunagi kirjutas mulle, et ma vaatan vaid paska vms. Tegelikult ma vaatan kõike, aga ei viitsi tõesti väga neist Oscari-filmidest kirjutada, sest me kõik teame, et need on head. Kirjutan, kui midagi üllatas, ja ka suvaline keskmine triller võib teinekord üllatada. Aga hakkame siis nimekirjaga pihta.

“The Belko Experiment” (2016). Ei oodanud sellest midagi, aga oli ikka päris vahva 😀 Suure kontori töötajad lukustatakse järsku kogu hoone peale kinni ning tundmatu hääl läbi kõlarite käsib neil teha teatud asju, muidu nad tapetakse. Mis asju nad tegema peavad? Oma kolleege tapma!

“Heist” (2015). Selles filmis mängib Negan!!!!!!! 😀 Ehk siis Jeffrey Dean Morgan. Robert De Niro ka. Film ise on midagi sellist, nagu oli kunagi Keanu Reevesiga “Kiirus”, aga samas sisu on ikkagi teine. Ma hakkasin seda eile unise peaga õhtul hilja vaatama ja arvasin, et never ei jõua lõpuni vaadata ja viuh, oligi järsku film läbi. Väga haarav. Eks muidugi on klišeed ka, aga trillerite puhul mulle isegi meeldib see. Armastusfilmides ma klišeed ei kannata. Tõesti oli kogu filmi vältel põnev. A-kategooria staarid B-kategooria filmis pidi olema uus trend, aga minu pärast jätkake seda trendi ja tootke sellist “paska”, ma vaatan väga suure heameelega.

“Solace” (2015).  OMG! Jälle Negan!!! Ma nii Negani lainel 😀 Ja veel Anthony Hopkins, ka mul täielik lemmik. Positiivne üllatus, vaatasin seda öösel ja no ei jäänud magama, see hoidis terve aja mind oma kütkeis. Sisu on midagi sellist, et toimub rida veidraid mõrvasid, mida politsei uurib, aga nad paluvad appi selgeltnägija võimetega Anthony Hopkinsi. Siuke kassi-hiire mäng.

“The Survivalist” (2015). Vot see on natuke teistmoodi film, mitte tüüpiline Hollywoodi põnevik. Põnev on ta muidugi, aga sellise aeglasema kuluga ja visuaalselt väga tõetruu. Tegevus toimub olukorras, kus maailmas võitleb igaüks oma elu eest, tsivilisatsioon meie mõistes on hävinud. Peategelane elab metsas pisikeses onnis, kuni ükspäev tulevad sinna kaks naist, kes paluvad peavarju. Kas usaldada ja keda usaldada, on teema.

“The Collector” (2009) ja “The Collection” (2012). Need on siis esimene ja teine osa. Esimene oli mega hea, kellele meeldivad ehtsad killimisfilmid. Teine oli ka norm, aga esimene lihtsalt parem. Mulle meeldisid rohkem kui “Saag”. Esimeses osas läheb peategelane ühte majja vargile, aga kui sees on, avastab, et ta ei saa enam välja ja majas on veel keegi… Teises osas möllab see sama peategelane edasi uues situatsioonis. Ma olin väga üllatunud, et ma alles nüüd need filmid avastasin, sest need ju päris vanad juba.

“Mine” (2016). Ma ei saa midagi teha, mu ühed lemmikumad meelelahutuslikud filmid on sellised, kus keegi on kuskil kinni ja üritab olukorrast välja rabeleda. Selles filmis astub sõdur kõrbes ühe jalaga miini otsa ja ei saa sealt jalga enam ära võtta, muidu lendaks õhku. Läheduses aga abiväge ei ole. See on tegelikult isegi postiivses mõttes natuke omapärane film ühe tegelase tõttu, aga ma ei saa asju ära rääkida.

“Time Lapse” (2014). See film üllatas täiega. Kola korterinaabrit avastavad vastaskorterist imeliku fotomasina, mis teeb pilti tulevikust, et mis juhtub 24 tunni pärast. Seltskond mõtleb seda hakata ära kasutama oma huvides ja sellega satuvad nad jamasse, millest on raske välja rabeleda. Täitsa vahva film.

Nonii, jätan nüüd midagi teiseks korraks ka. Head vaatamist!

Foto: pixabay.com

 

 

Vasktorud

Vasktorud

See, et keegi on jõudnud elus edasi läbi tule ja vee ja nende pagana vasktorude, ei tähenda ju seda, et ta TAHTIS endale algusest peale rasket elu ja kannatusi, SEST  teistpidi poleks justkui õige ja et elus peabki kannatama. Võibolla on ka selliseid masohhiste, mine tea, aga juttu polnud ju sellest. Aga kui inimesel on unistused ja eesmärgid, mis isegi teoorias juba iseenesest ei juhtu, siis paraku tuleb ju ise midagi ette võtta. Kui nendes ettevõtmistes inimene end ajutiselt vasktorus rööprähklemas avastab, siis pole vaja teda küll kuidagi alavääristada, et hahaa, hea loll – pead nägema vaeva, et OMA unistusteni jõuda, MINA ei pidanud küll lillegi liigutama, täiega jopand. Aga kui hakata neid unistusi või eesmärke võrdlema, siis… Need on polegi võrreldavad. Arstidiplom ilmselt universumist päris niisama sülle ei kuku.

Kui keegi ütleb, et tal on elus ainult vedanud ja pole lillegi liigutanud selleks, et olla seal, kus ta olla tahab, siis… a) äkki siis mõnel teisel ei vea nii palju või ei taha ta vedamisele lootma jääda ja näeb ise vaeva, b) võibolla tal ongi enda suhtes vähesed nõudmised ja ongi teiste mõistes vähesega rahul, kujutades ette, kuidas tal on elus ikka vedanud. Mõni sööbki enne palgapäeva nädal aega makarone ja arvab, et tal on nii vedanud, et neid makaronegi on. Kõik on suhteline.

Aga eks see ole natuke ka nagu näiteks maratoni jooksmisega, et pärast pingutust saabub mingi eneseületuse nauding. Ilmselt läbi vasktoru midagi saavutades on hiljem sama tunne – jess, ära tegin, ma suudan, lahe, ma saan elus kõigega hakkama! Sülle kukkudes ei pruugi inimene selliseid asju märgatagi. Nagu öeldakse, kui sa hinnata ei oska, siis sa jääd sellest ilma.

Ja ei maksa alatähtsustada, et õnn võib alati pöörduda. Mis sa siis teed?

Foto: pexels.com

 

 

Jalutamine

Jalutamine

Sõbranna saadab õhtul sõnumi:

“Mis teed? Viisin lapse trenni, lähme jalutame niikaua kuskil, saame jutustada ka.”

Mina, lamades suure toa diivanil pool-unes:

“Ma vihkan jalutamist. Jutustada võib. Tule siia, istume ja jutustame!”

Sõbranna:

“Ma vihkan istumist!”

Ja nii me kokku ei saanudki.

Aga ausalt, ma ei tea, mis mul sellega on. Või mis teistel sellega on. Jalutamisega. Ma tõesti vihkan seda. Vihkan. Eriti rõveda külma või sombuse ilmaga. Mitte nii, et see mind seest sööks, sest õnneks jalutamine on vabatahtlik tegevus ja kui ma ei taha, siis ma ei jaluta ning ei pea sellele mõtlema. Räägitakse, et see puhastab mõtteid. Inimesed lähevad jalutama, et mõtteid mõlgutada. Mina mõlgutan mõtteid igapäevaselt autoroolis, sest seal pole küll mitte midagi muud teha.

Eesmärk peab olema. Kuskil Itaalias ägedal matkarajal matkata… Vabalt. Kuskil reisil vinges linnas mööda tänavaid konnata ja vahel kohvikusse sisse põigata… vabalt. Seda kõike ma teen. Aga lihtsalt jalutamine iseenesest ei saa olla eesmärk minu jaoks. Ohh, ma kujutan juba ette, et see kõik on nii ebapopulaarne mõtlemine ja suhtumine ja enesetunne, aga nii ma lihtsalt tunnen ja olen eluaeg tundnud.

Foto: pexels.com

Sul pole kiire, sest sul on hea töö ja palju raha

Sul pole kiire, sest sul on hea töö ja palju raha

Mõni päev tagasi kirjutasin sellest, kuidas osadel inimestel on kogu aeg kiire ja kuidas mul miskipärast on kogu aeg aega. Murca kommenteeris minu postituse alla mulle:

“Sul pole kiire, sest sul on hea töö ja palju raha.”

Tundsin, et see on liiga lihtsustatud väide, sest ega HEA töö ei tee end ISE ja raha mulle samuti ise ju korstnast sisse ei pressi.

Murca kirjutas seepeale mulle pikema kommentaari:

“Mhmh, sai natuke lihtsalt kirja, jah. Ma tahtsin öelda, et minuarust ei ole sinu tšill kiirustamata elu ainult sinu ilusa suhtumise tulem. Sul on meeletult vedanud tingimustega. Sul läheb hullult hästi, muidugi ei pea taolise õnnistatud elu juures palju rabelema. Näiteks see, et sa saad töölt tunnikese ära käia või võimaldada lapsele trenni, mille aega saab valida. Päris harukordselt soodne seis. Aga tähelepanek, et toidukraami saab koju tellida või koristada võib ju hoopis koduabiline on konkreetne ajaprobleemi pihta raha viskamine ja selle nõnda äralahendamine.”

Selle asemel, et hakata pika kommentaariga vastama, otsustasin seda hoopis uues postituses analüüsida ja vastuargumenteerida, sest ma lihtsalt ei suuda üldse nõustuda.

Millega mul siis vedanud on? Tegelikult kirjutasin ka selleteemalises postituses, et see ei ole ainult minu planeerimisoskuse tulemus. Aga vedanud on mul elus täpselt kahe asjaga:

  1. Sellega, et mul pole elus juhtunud kellegagi suuri õnnetusi (ma ei pea kedagi hooldama, mul ei ole sündinud puudega last, mu elukaaslane on õnneks terve, ma ise olen terve ja ka mu vanemad saavad endaga hetkel ise hakkama). Ptüi-ptüi-ptüi.
  2. Oma AJUGA!

Kas mul on vedanud sellega, et mul on “hea töö” ja “palju raha”? Kas keegi koputas kunagi ammu mu äbarikule uksele ja pakkus täiesti ootamatult head tööd, samal ajal, kui mina… ma ei tea… otsustasin, et näiteks põhikooliharidusest mulle piisab?! Ei! Ma õppisin koolis palju ja läksin heasse ülikooli õppima ala, mis tõenäoliselt (alati on muidugi risk!) toob kunagi rohkem sisse kui põhikooliharidus või turvamehena töötamine (suva näide).

Kas ülikoolis oli megalihtne? Hmm… Ei! Saksa keelega oli mul SUURI probleeme, et üldse see diplom kätte saada. Ma näen siiamaani horrorunenägusid saksa keele tundidest. Muud ained, nagu majandusmatemaatika jms ei olnud probleemiks, sest… nagu ma ütlesin – AJU! Sellega mul tõesti vedas. Samas oleks võinud rohkem vedada, sest – keeled!

Kas pärast ülikooli tuli koputas mulle keegi uksele ja pakkus neid Murca mainitud suurepäraseid tingimusi? Ei! Läksin juba ülikooli kõrvalt tööle ja pärast ülikooli pakuti mulle seal samas juba paremat kohta. Jah, mulle pakuti! Sest mul vedas? Ei! Sest ma nägin vaeva ja tõestasin ennast eelnevalt! Ja nii edasi! Ma ei viitsi nüüd tervet oma CV-d ja elulugu siia kirja panna. Ja ei taha ka. Aga saate vist mõttest aru. Keegi ei ole tulnud niisama midagi pakkuma. Olen ise riskinud, näinud iseendas potentsiaali, olnud alati selline “saan, kui tahan!” tüüp. On mul sellega vedanud, et ma SELLINE olen? Lapsepõlve teene? Ma kinnitan teile – mu lapsepõlv ei ole olnud mulle lihtne.

Ehk siis see raha, mida ma “ajaprobleemi peale viskan” tuleb mu enda rahakotist. Minu raha tuleb minu rahakotti minu töötegemisest ja panusest. Minu töö(d) olen ma endale ise konkursi käigus võidelnud ja tingimused on olnud minu enda läbirääkimiste küsimus. Nende tööde jaoks on mulle uksed avanud õppimine ja mu enesekindlus. Seega – milles mul on siis vedanud? Vastan: punkt 1 ja punkt 2.

Et ei jääks mulje, et vaid nende kahe punktiga inimesed saavad “ajaprobleemide pihta rahaga visata”, siis selgituseks, et ei, ainult nii see kindlasti ei ole. Kindlasti on inimesi, kes saavad päranduseks miljoneid või mis iganes. Ja kindlasti ei saa võtta ka nii, et neil, kes EI SAA “ajaprobleemide pihta rahaga visata”, justkui ei oleks aju!!! See pole nii! Meie hulgas on tohutult tarku inimesi (sada korda targemad ja ka tublimaid kui mina), kelle sissetulekud on väiksemad – õpetajad, meditsiiniõed, ajaloolased… Mina lihtsalt ei ole tahtnud endale neid ameteid. Äkki siis mul on sellega vedanud, et ma ei ole tahtnud teha neid asju ja olen nõus olnud tegelema müügi- ja tootmisettevõtetega, kus on enamjaolt tulemuspalgad? Paljud inimesed ei tahagi teha ju tööd, mida MINA teen… On mul vedanud, et ma olen tahtnud? Et siis jõuame jälle selle AJU juurde tagasi?

Lõpetuseks… Minu sõprusringkonnas on veel inimesi, kel käib koduabiline koristamas ja mõned teenivad rohkem kui mina. Ometi on neil IKKAGI kogu aeg kiire. Ega kiire olemine ei tähendagi ju alati seda negatiivset rabelemist. Kiire võib tähendada ka meeldivaid tegevusi – trenn, sugulane tuleb külla, igasugused üritused ja sõidud. Paljud võtavad lihtsalt rohkem ette. Rohkem kui mina. Mõnele meeldib see “kiire on koguaeg” tunne ja mõnele lihtsalt mitte. Ning raha on suhteline. Mõne jaoks olen ma ilmselgelt täielik rott 😀

Foto: pexels.com

 

Sikupilli maailmaime

Sikupilli maailmaime

Sikupilli Prisma avas end klientidele alates märtsist ööpäevaringselt. Arvasin, et seetõttu tekib meedias suurem ühiskondlik arutelu selliste probleemide üle nagu näiteks töötajate tervis või töötajate palgad. Selles valguses, et väikse palgaga kassapidajad ilmselgelt tahavad öövahetuses olla (isegi kui nad TEGELIKULT ei taha), sest saavad siis suuremat tasu, mis on osadele isegi eluliselt tähtis. Siin-seal mõni selleteemaline artikkel ka oli, kuid põhirõhk oli uudistel ja videoreportaažidel, et MIDA siis poest öösel üldsegi ostetakse.

Nagu MIDA POEST ikka ostetakse? Bensiinijaamade poed on ööläbi lahti olnud juba sada aastat. Ma ei ole varem tähele pannud, et ajakirjanikud öösel kell 3 Circle K ees kabanossi ja kohvi ostjale mikri näkku lükkavad, et no miks te siin olete ja mida te nüüd täpselt ostate:

“Kabanossi ja kohvi!”

“Aa, no väga tore. Mis te nendega nüüd teete?”

“Ee… noh… söön ära!”

“Aa, no väga tore. Hakkate siin nüüd iga öö kabanossi ja kohvi ostma?”

“Ee… ei tea, võibolla teine kord, kui siia satun, võtan hoopis piruka.”

No tõesti noh!

Foto: pexels.com

 

Eesti laul ja küpsetamine

Eesti laul ja küpsetamine

Kui Eesti Laulu poolfinaalides osalejad ja laulud välja tulid, ei arvanud ma Elina Netšajevast ja tema loost mitte midagi. Vähemalt mitte midagi suurepärast. Neid ooperilauljaid ja -laule on iga aasta Eurovisionil olnud ja on ka tulevikus, ei midagi erilist. Mihkel Mattisen on südantlõhestavaid ballaade, mis lõhestavad südame vaid selle poolest, et on nii igavad, kirjutanud varemgi. Näiteks Birgit Sarrapile (toona Õigemeel), kui too käis 2013.aastal Eurovisionil Rootsis laulmas “Et uus saaks alguse”. Laulu kedrati raadiotes nii üle võlli palju, et sellega hüpnotiseeriti isegi minusugune ära. Kuigi kogu see kompott oli mulle alguses vastumeelne ja maailma igavaim sooritus, hakkasingi viimaks mõtlema, et las siis läheb – Birgit on ju nii armas oma valges kleidis ja tegelikult laulab ju hästi. Veensin iseennast nii, nagu Eesti jalgpallifännid on alati enne koondise mängu ülesköetud, et vot nüüd tuleb võit ära, ja siis tulevad, sabad norgus, A. Le Coq Arenalt seisuga 3:0 minema.

A mis ma öelda tahan? Seekord hakkas küpsetamine juba varem pihta. Küpsetati Elina Netšajevat kui võitjat. Ma ei mõtle ainult mingeid ennustusportaale, kes talle lausa Eurovisioni võitu ennustasid, kuigi ka sellel on psühholoogiliselt hääletajatele suur mõju, eitame seda või mitte. Alateadvus! Aga korraldatud intekad (näiteks Anu saade), kus ta avas ennast rahvale – suvalise kauni ooperilaulja külge tekkis ka nö tema lugu. Ja see lugu meeldis inimestele. Meedia jahvatas temast siin ja seal, inimestele sisendati terve finaalile eelnev aeg, et Elina ja tema laul ja esitus on parim valik. Ma ei ütle, et ei olnud. Selles konkurentsis ma arvan, et isegi oli. Aga kuna kunagi ei tea ju, kuidas asjad lõpuks kujunevad, otsustati ikkagi kindla peale välja minna ning võitjat ja staari varem küpsetama hakata. Täiesti võimalik, et kui Elina asemel oleks käinud absoluutselt igal pool Stig rääkimas oma loost, tulevasest uuest beebist ja nunnust pereelust ja avanud end veel siit ja sealt poolt, oleks võinud pugeda ka tema inimeste alateadvusse. Me ei saa kindlad olla, aga ei saa ka välistada.

Mul oli Elina võidu üle eile väga hea meel. Aga ma ei ole 100% kindel, olen ma meedia poolt ära nõiutud või oli see päriselt.

Foto: pixabay.com

 

Kiire

Kiire

Lugesin täna Madlikese blogist: “Vahelepõikena pean mainima, et arutasin oma hea sõbraga eile, et ükskõik, millise eestlase käest ta käekäigu kohta küsida, vastab too, et kiire on, aega on vähe, tööd palju. Tihti järgneb ja eelneb ka paar ohet. Pea kunagi pole ma kuulnud, et elu on chill, aega nii palju, saab mõnusalt logeleda! Niemals!”

Olen isegi selliseid vastuseid kuulnud. Või sõpradega, nii et kõik saaks tulla, mingit kohtumise aega kokku leppides selgub, et osadel on juba KAKS KUUD kõik nädalavahetused kinni ja planeeritud. Õhtuti on näiteks trenn, kool, laps, töö, sugulane tuleb külla vms. Ma ei ütle, et mul pole kunagi trenni olnud või last või tööd või kooli või sugulane külas käinud, aga kui on midagi, mida mul pole juba ma arvan 3-5 aastat olnud, siis on see KIIRE. Mul on justkui kogu aeg aega. Teine asi on see, kas ma viitsin midagi teha või kuhugi minna.

Loomulikult ei saa ma suvalisel ajal kõike teha. Olen 8,5 aastat täiskohaga tööl käinud ja tööl on vahel kiirem, vahel väga kiire ja vahel täitsa rahulik aeg, arstilkäigud ja muud sellised vältimatud asjad on saadud alati ka töölt tunnike ära käia. Aga pärast tööpäeva lõppu… No mul ei ole igapäevaselt kiire. Mul ei saakski olla. Esiteks – ummikud! Aga mul ei ole helikopterit, et kuhugi kiirustada, nii ma tiksun Peetrist päris pikka maad Kalamajja ja kui mul oleks ka veel iga päev kuhugi kiire, siis ma ei peaks vist paari nädalatki vastu.

Kaks korda nädalas viin last trenni kella 7ks. Panin meelega sellise aja, sest kella 6ks ma ei jõuaks. Poole 7ks läheks mul kiireks. Vaata eelmist lõiku! Miks ma peaksin endaga seda tegema? Kell 7 on sobilik aeg. Jõuame süüa ja läheme jumala rahulikult. Õhtusöökidega meil mingit traditsiooni ei ole. Või õigemini on, aga selline, et kui teen, siis teen ja kui ei tee, siis ei tee. Lapsele muidugi teen alati midagi, ta ei söö enamjaolt neid asju, mida meie. Aga ma ei pea vaaritama tervele perele igapäevaselt õhtusööke. Toidukraami saab ka tellida, kui ei viitsi poodi minna. Tsill. Hommikul ka nagu pole kiire. Ärkan enne seitset, laps läheb kooli ja… mul on aega rahulikult kohvi juua ja sättida ja uudiseid vaadata. Üheksaks jõuan tööle.

Nädalavahetusel meeldib mulle kõige rohkem mitte midagi teha. Või siis teha, mida ma tahan. Ja üldiselt on see mitte millegi tegemine. Vahel käime perega väljas söömas, vahel sõbrannadega, vahel viin last sünnipäevale, vahel käime spaas, teatris, kinos, uisutamas või mida iganes. Suvel käime rohkem väljas. Mitte kuhugi ei kiirusta. Koristada vms ikka natuke on aegajalt vaja, aga selle nö tavalise koristamise ma lahendasin ammu koduabilise näol, sest terve vaba laupäev panna vetsu küürimise ja põrandate pesu jne peale, ajas mu täiesti stressi. Närvid on tähtsamad.

Loomulikult ei ole asi selles, nagu ma oleks mingi professionaalne planeerija, ma saan aru, et palju ongi juhuses kinni. Mul ei ole kolme väikest last või kedagi, keda peaksin igapäevaselt hooldama, või muid suuri probleeme, mis nõuaksid AEGA. Probleeme ikka on, aga mitte aeganõudvaid. Palju on ka minu isikus kinni, ma olen küllaltki eraklik tegelikult. Ei meeldi mulle suured peod ega kontserdid (vahel olen muidugi käinud), ei ole mul Facebookis ka 6000 “sõpra” ega mingeid üritusi, kuhu koguaeg kutsutaks. Olen ka küllaltki egostlik ja elangi nii, et teen, mida ise tahan või mida mu laps tahab.

Nii et, kui minult küsida, kuidas läheb, siis mina vastaks juba ca 5 aastat, et kiire on – koguaeg on vaja logeleda 🙂

PS: Ei osanudki teemakohast pilti valida ja panin hoopis Friskini, ta on ka suur logeleja.

362BEF3D-00B4-4314-8111-20A32DEF18FD

 

 

 

Mis on purgis?

Mis on purgis?

Nii mõnigi tuntud ja ka austatud inimene on täna öelnud Ojasoo EV100 etenduse kohta, et ei saanud sellest aru. Tavaliselt, kui keegi teeb suurt kunsti või “suurt kunsti”, aga inimesed seda ei mõista, ei julgeta välja öelda, sest – loll oled siis järelikult. Inimene, kes on varasemalt teinud midagi head ja lausa mitu korda, võib ükshetk lihtsalt purki s*ttuda ning rahvas vaatab, et kui SEE vend SELLISE asja tegi, siis järelikult peab hea asi olema. Sügav! Kõrgem kunst!

Ma kaldun arvama, et seekord s*tuti purki. Ja mingis olukorras on see ju isegi okei, näiteks kui sa pead minema arstile väljaheiteproovi viima. Aga praegu oli vist natuke vale koht ja mulle tundub, et inimesed ei karda enam lolliks jääda ja ütlevad selle välja. See, kui keegi on võitnud Euroopa teatri auhindu või teinud legendaarseid etendusi siin meil kodumaal, ei oma nii palju krediiti, et vabariigi aastapäeval kooliteatrit teha.

Kõrgemast kunstist ei peagi aru saama? Aga Vabariigi 100ndal sünnipäeval ju võiks. Ei, ma ei mõtle, et Eesti 100 peol peaks mingi rahvabänd, Termikas või Smilers, esinema, aga samas teha mingi arusaamatu asi 300 000 euro eest ja pärast IGAKS JUHUKS kohe Tõnis Mägi otsa tõmmata, et äkki siis leevendab veidi…

NO99 näitleja Rasmus Kaljujärv on pidanud teatri edu põhjuseks seda, et nad on alati teinud seda nii, nagu neile endale meeldib. Seekord oleks võinud teha midagi, mis teistele ka meeldib.

Foto: pexels.com

 

Piimad

Piimad

– Kas sulle meeldivad lapsed?

– Mismõttes?

– Lapsed noh, üleüldse. Meeldivad nad sulle?

Olete mõelnud? Miks mulle peaksid kõik lapsed meeldima? Mulle meeldivad need lapsed, kes on ägedad ja toredad. Sama on inimestega. Ei meeldi mulle kõik inimesed. Ei meeldi mulle kõik raamatud. Nii et sellist ühtekuulvustunnet ei tunne ma ei kõigi emadega, ei kõigi ametivendadega, ei kõigi blogijatega, kõigi eestlastega ega kõigi naistega. Ei, ma ei pea ühte hoidma vaid seepärast, et meil on sama amet, või seepärast, et oleme samast soost.

“Me, naised, peame kokku hoidma!” Unustage ära!

Eriti, kui ma loen, kuidas mingi naine – Eesti bikiniifitness – jagab Instagramis “vaimukat ilunippi”:

“Lae üles pilt, kus põhifookus on su piimadel ja usu mind, võid isegi silmad värvimata jätta, kedagi ei koti…” (LINK).

Piimadel? Vabandust, misasjadel? PIIMADEL? Ilunipp? Ja Delfi sporditoimetus peab seda ka vaimukaks?

Ja siis me imestame, miks küll osa mehi peavad naisi (kellega ma peaks nagu mingites olukordades ühte hoidma?) hmm… piimariiuliks? Objektiks? Ma saan aru, et see, kui keegi natuke paljastavamalt ringi käib, ei tähenda, et mees võib tänaval kannist krabada. Ei! Aga samas miks naised meelega provotseerivad?

Nii nagu leidub neid naisi, kelle põhifookus elus on “piimadel”. Nii leidub ka mehi, kelle põhifookus on “piimadel”. Lihtsalt ideaalis võiks olla nii, et need tüübid vaid omavahel oma piimu fokusseerivad ning normaalsed inimesed mängust välja jätavad.