Browsed by
Category: Muu

Ebareaalne

Ebareaalne

Ma, kes ma olen täielik filmifriik, vaatasin eile Lõuna-Korea trillerit “Train to Busan” (2016). Telia videolevis on see praegu tasuta filmide riiulis. Filmi sisu lühidalt: isa ja tütar sõidavad rongiga Busani, kui järsku puhkeb Lõuna-Koreas viirus, mis muudab inimese minutitega zombideks. Nakatumine on nagu ikka – zombihammustuse kaudu. Need isa ja tütar üritavad siis seal rongis kuidagi ellu jääda. Film on kõrgelt hinnatud ja ei petnudki ootusi. Läbi filmi kestev põnevus, väga hästi tehtud zombid ja… emotsionaalsus. Lõpus ma nutsin.

Aga tegelikult tahtsin kirjutada hoopis lõbusamal teemal. Ma vaatan väga palju filme, ulmekaid eriti mitte, aga mingil määral ikka. Ning isegi ulmekate puhul ja laste multikate puhul ma räägin keset filmi omaette iseendaga: “Ei, noh, see ei ole võimalik!” või “Ebareaalne!”. Et vaatan zombifilmi ja karjun kellegi lollaka tühise tegevuse peale “Ebareaalne!”, aga zombid ise on ju küll väga reaalsed eks ning laste multikad on ka hästi võimalikud kõik. Viimati vaatasin, kuidas härjad breiktantsu tegid ja siilid kastiautot juhtisid, aga “Ebareaalne!” karjusin ma selle peale, kui härg ebaloomulikult pika hüppe tegi.

Ühesõnaga… Zombid. Kes vaatab “The Walking deadi”? Ma vaatan, nii paljukest, kui nad suudavad osi toota. Kohati tundub lausa fännide narrimine, sest hooaeg on nii lühike. Aga olen siiski kõiki hooaegu näinud. Ma ei tea ise ka miks, sest kohati ei toimu seal mitte midagi. Võrdlesin siis “The Walking deadi” zombisid eilses filmis nähtud zombidega. Lahendus on nagu öö ja päev. “The Walking deadi” zombid on aeglased – lääpavad mõlemat jalga ja nagu kõnniks aegluubis. Tolle Lõuna-Korea filmi zombid olid kiired, vihased ning neid oli massiliselt. Nii nagu Serengeti rände ajal härgi* (piisoneid või kes iganes nad on).

200

Ometi peksid Lõuna-Korea peategelased end püssideta ja nugedeta neist üliaktiivsetest ja kiiretest zombidest läbi ning suutsid eest ära joosta. Samal ajal kui “The Walking deadis” saavad tegelased surma ka zombi käes, kellel pole isegi jalgu ning kes roomab käte abil teokiirusel kuskil lagedal platsil. Ja no parim on see, kuidas “The Walking deadi” zombid ukerdavad oma jalgadel (minu meelest neil ei käi isegi põlved krõnksu ja nad peavad pulksirgete jalgadega taaruma) ning peategelased ei suuda eest ära joosta.

No ei ole võimalik. Ebareaalne!

*Edit: gnuud on need hoopis.

2 läinud, 1 veel

2 läinud, 1 veel

Olen ühe tarkusehamba võrra vaesem. Ka 80 euro võrra. Aga hea tunne – tehtud! Polegi hambaarstiseiklustest viimasel ajal kirjutanud, aga vahepeal jõudsin ühe visiidi veel teha, sest kontrolli käigus selgus, et ühes hambas on auk. Väliselt ei olnud näha, aga röntgen näitas. Ühe korraga tehti korda, sest juures põletikku õnneks ei olnud. Arve: 150 eurot. Mingi ulatuslik blaa blaa blaa taastamine. Tegelikult oli auguke ka targusehambasse end sisse söönud ja see hammas kuulutati eemaldamisele.

Kaua ma seda edasi lükkan, mõtlesin, ja helistasin lõpuks, et aega saada. Sain juba järgmise päeva hommikuks. Loomulikult jõudsin ma vahepeal ka erinevaid asju googeldada. Kuskilt foorumist tuli välja, et inimesel tõmmati samuti ülemine tarkusehammas välja ning kuna luu oli nii õhuke, siis tekkis sinna luusse miski auk. Selline, et kui ninast hingad, käib sealt august õhk läbi. Või kui nuuskad, siis võib vereklompe tollest august suhu visata. Ärge küsige, kuidas see võimalik on, aga tuleb välja, et mingid sellised komplikatsioonid on tõepoolest olemas. Harva, ent olemas.

Hoidsin pöialt, et ma see “eriline” pole. Olete tähele pannud, et kui inimestel on mingid sellised võimalused, et 90% võimalik terveks saada ja 10% mingi täbaram olukord, siis on see nagu hea uudis, sest tõenäoliselt saadakse terveks. Aga kui ostad lotopileti ja su võimalus 250 000 eurot võita on mingi 0,00000000000001%, siis loodad sa kuni lõpuni, et sina oled see eriline.

Lugesin omale määratud hambakangutaja-arsti kohta, et ta on selline nii ja naa. Ei hellita väga, aga osad kiitsid, et hea konkreetne arst. Teised kurtsid, et hoolimatu. Loomulikult oleks hea tunne arsti kohta lugeda vaid supermegapositiivseid arvustusi, aga samas ma ei heitnud meelt, sest inimesed on nii erinevad ning mõni, kes teda hoolimatuks nimetas, ootas võibolla, et arst tal kõikse aeg ka pead silitab, pai teeb ja näiteks karumõmm-mõmm-mõmm laulab. Minu taktika oli, et ütlen kohe arstile, et ma täiega kardan ning kuidas siis ikka inimlikult võimalik on, et arst minu tundeid täielikult eirab, madalat nõianaeru naerab ja süsti meelega valesse kohta teeb.

Õde andis stressipallid pihku. Ma ei nutnud (nagu eelmine kord), aga pisarad valgusid ikka silmanurkadest alla. Arst oli väga ettevaatlik ja sõbralik ning süstid läksid kenasti. Järksu tunnen, kuidas kurgulagi just sealt kurgu poolt paksuks muutuma hakkab. Jõudsin korra mõelda, et no selge, nüüd mul on mingi allergia ja mu hingamisteed paistetavad kohe kinni.

Mina: “Kas nii peabki olema, et mul kurgulagi muutub paksuks, nagu hakkaks…”

Õde katkestab mind: “Nagu hakkaksite lämbuma? Jaa-jaa, nii peabki olema!”

Mina:

giphy

Õde: “Rahunege, õhk käib läbi ja te saate tegelikult neelata!”.

Aa, okei, see lihtsalt on lämbumise TUNNE. Mitte lämbumine. Huuuh!

No ja vups ning hammas oli väljas, vastupidiselt sellele, kus mul tund aega kangutati tükkidena ühte välja (see polnud arsti süü, lihtsalt raske juhtum). Nagu vana perv muiste, palusin ma pärast ka hammast näha. See oli üüratu. Ja rõve. Kuidas inimestel ikkagi nii koledad asjad nagu hambad suus on?!

Lapsel tuli ka eile hammas ära ja öösel käis hambahaldjas. Oleks pidanud ka oma hamba koju kaasa võtma ja padja alla panema, ainult, et see oli nii suur, et ma ei oleks saanud normaalselt magada.

Foto: pexels.com

 

Kui soovitused kannavad vilja

Kui soovitused kannavad vilja

Hädaldasin jaanuaris, et mul on küüned väga pekkis. Olukord on kirjeldatud SIIN. Ma sain seal kommentaarides nii palju soovitusi ja võtsin käed käsile.

Nipid, mis kasutusele läksid:

  1. Mikrocell 2000 küünte ravilakk (siin on küll läikiv, aga ma ostsin mati, kuna tol hetkel läikivat ei olnud).
  2. Globaderm eukalüptiga hoolduskreem.

Alustasin lakkimisega juhiste järgi ja kreemitan küüsi ning käsi tihti. Pumbaga pudel on mul elutoas kapi peal ja jääb hästi silma ning siis ei lähe meelest kreemitada.

Uskumatu, aga tulemused hakkasid ilmnema suht kohe, mingi nädalaga oli juba märgata, et midagi ikkagi toimib. Ega mu küüned nüüd mingid supertugevad pole ja küünemodelliks ma ka kindlasti ei saaks, aga need on 100 korda paremad kui mul kogu aasta vältel olnud. Küünenahad ei lipenda ja on pehmed.

Ma olen väga rahul teie soovitustega ja küsin teinekordki nõu. Aitäh!

Mul pole “enne” pilte panna, leppige sellega, et ma ütlen, et kole oli 😀

PS: Tegemist ei ole kinnimakstud reklaampostitusega.

Päise foto: pexels.com

 

 

Kas te magate ainult öösel?

Kas te magate ainult öösel?

Laps kutsub mind vahel enda arvuti juurde, et tule vaatame kooks mingit filmi. Vahel ma vaatan ka temaga. No näiteks mõnda paremat multikat, mis jäi kinos temaga vaatamata, või mõnda Hollywoodi fantaasiafilmi, mida ta ei julge kinos vaadata, aga kodust on turvalisem, saab kinni panna, kui liiga õudne. Ja koguperefantaasiafilmid ON tihti õudsed.

Mina siis kobin lapse kõrvale voodisse vaatama ja umbes pooltel juhtudel mul vajub silm kinni. Mitte igavusest. Mul lihtsalt vajub silm kinni, kui mul on mõnus olla. Laps vaatab minu külje kõrval multikat ja on õnnelik, voodi on mõnus, kus me pikutame, haaran lapse kaissu ja unelen. Multika hääled mind absoluutselt ei sega ega ka see, et laps vahel midagi juurde seletab. Hea on.

Hiljuti just oli jälle selline olukord ja siis jäin mõtlema, et ma nii tihti magan mingi lambikohtades. Ma võiks vist avalikul pargipingil ka magama jääda, juhul kui mul külm ei ole. No sõbrannaga käime tihti kuskil spaas. Õhtu lõppeb alati nii, et mina keeran juba kell 10 õhtul voodisse ja tema vaatab telekat. Enne juba loeb telekavast, mis kell mingi asi hakkab ja mina juba mõtlen selle juures, et ohh, väga hea, siis ma saan rahulikult silma looja lasta.

Ema või isa juures käies ma tõmban ka tihti diivanile kerra keset päeva ja jään magama. Karli vanematele oleme külla läinud nii, et lapsed mängivad, inimesed toimetavad ja mina… jään lihtsalt suurde tuppa diivanile magama 😀 Vabal päeval kodus olles magan ma iga kord lõunamagamist. Panen teleka õrnalt käima, hea kui tuleb mingi reisi- või kokasaade, aga ma ei vaata seda, vaid keeran selja ja jään magama. Friskin tuleb ka ALATI mulle külje alla ja laseb kaissu võtta.

Mõni aeg tagasi olin Eveliisil külas ja seal oli suurem seltskond, osad täitsa võõrad mulle. Kell oli juba veits öö ja mul hakkas uni tulema, aga samas ei tahtnud ka esimene peorikkuja olla ning ütlesin, et ma võin täiesti vabalt siin diivaninurgas magada, et ärge üldse pange tähele ja äratage mind üles, kui otsustate, et nüüd võiks takso tellida. Ma siiski ei hakanud seal kerra tõmbama, sest taipasin, et see äkki oleks TEISTE jaoks natuke imelik. Mulle oleks see aga nii mõnus olnud. Väike inimsumin ümberringi ja mina vaikselt tukun.

Kuidas teil unega lood on? Kas magate ainult öösel?

Foto: pexels.com

 

Uus auto

Uus auto

Seoses mõndade muudatustega elus oli mul vaja osta oma elu esimene isiklik auto. Varem olen sõitnud tööautodega. Viimane sõideti mu kodu ees sodiks (postitus sellest on SIIN) – kaks autot tegid avarii ja üks neist lendas minu parkivale autole sisse ning täna sain teada, et see autoke läks mahakandmisele. Olete te suutnud auto sedasi mahakandmisele “sõita”, et istute ise kodus diivanil ja vaatate telekat?

Nipet-näpet toimus vahepeal veel ja otsustasin, et ostan endale auto. See oli täielik äkkotsus ja kuigi ma tegelikult olen suur planeerija ja kaalutleja, siis mul vahel käivad sellised “hood”, kus TAHAN. KOHE!

Vana auto oli ca 6-7 aastat vana Toyota Auris, millega olingi sõitnud kogu tema eluaja. Ma ei tea autodest sisuliselt palju, aga ma tean autode marke ja mudeleid (liikluses on palju aega autosid jälgida) ning ma tean, mis mulle välimuselt meeldiks. Suuri nõudmisi mul ei olnudki. Tingimused olid:

  • Paar aastat vana, et poleks röögatult kallis, aga oleks ikkagi nö uus.
  • Ca 10 000-12 000 eurot või natsa üle.
  • Oleks hea, kui sellise auto saaks mulle müüa väga hea sõbranna mees ja tema salong, see välistaks päris koti pähe tõmbamise.
  • Luukpära. Mulle lihtsalt üldse ei meeldi tavalised sedaanid.
  • Ei ole okseleajavalt kole.
  • Normaalne mootor.
  • Proovisõitu tehes tunduks kõik ok 😀

Rohkem nagu ei olnudki midagi. Ei seadnud ma endale eesmärgis automaatkasti või mingit teatud spetsiifilist sisustust. Mul lihtsalt ei ole selliseid nõudmisi ja iga paar aastat vana auto on igal juhul parem kui mu vana. Okei, võibolla Dacia mitte.

Googeldasin seda ja teist, aga mingit “see on SEE” tunnet ei tekkinud ning siis ma sain aru, et tegelikult ma ikkagi tahaks, et mu auto oleks ka COOL! Mitte lihtsalt mingi suvaline Peugeot. AGA, kui sa tahad, et su auto oleks ka COOL, siis… Siis see maksab paraku natukene rohkem!!! Kergitasin otsingutes hinnapiiri üles poole ja voilaa – seal ta oli. 2016.aasta Mazda 3! Luukpära. Vingelt natuke tige ja tuus esiosa nagu ma isegi 😀 Ma olen see, kes arvab, et autodel on näod ja mulle meeldivad ilusad näod. Mootor ka okei ja… seda müüski minu sõbranna mees! Ainuke jama oli see, et too auto oli täiega kallim. Ja nüüd on see koht, kus mul vist VEDAS! (vt eelmist postitust). Kuna tuttav müüs, siis sai ta teha mulle hinna, millega ma olin kohe nõus.

Proovisõit läks hästi – auto oli väga minu käe järgi, kõik oli väga loogiline ning oligi diil. Kahe päeva pärast oli mul auto maja ees. Teises kohas, mitte seal, kus eelmine sodiks sõideti. Sinna ei julge ma enam kunagi parkida, mis sest, et see on väliselt täiesti tavaline ja ohutu koht.

Hoopis teistmoodi tunne on OMA autoga sõita. Võttis alguses jala värisema. Ja seal on peal igasugu asju, mida ma alles hakkan katsetama ja proovima, mulle oli see alguses nagu kosmoselaev :D. Lahe tunne on! Autoomaniku tunne 🙂 Jeee!

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

Kiire

Kiire

Lugesin täna Madlikese blogist: “Vahelepõikena pean mainima, et arutasin oma hea sõbraga eile, et ükskõik, millise eestlase käest ta käekäigu kohta küsida, vastab too, et kiire on, aega on vähe, tööd palju. Tihti järgneb ja eelneb ka paar ohet. Pea kunagi pole ma kuulnud, et elu on chill, aega nii palju, saab mõnusalt logeleda! Niemals!”

Olen isegi selliseid vastuseid kuulnud. Või sõpradega, nii et kõik saaks tulla, mingit kohtumise aega kokku leppides selgub, et osadel on juba KAKS KUUD kõik nädalavahetused kinni ja planeeritud. Õhtuti on näiteks trenn, kool, laps, töö, sugulane tuleb külla vms. Ma ei ütle, et mul pole kunagi trenni olnud või last või tööd või kooli või sugulane külas käinud, aga kui on midagi, mida mul pole juba ma arvan 3-5 aastat olnud, siis on see KIIRE. Mul on justkui kogu aeg aega. Teine asi on see, kas ma viitsin midagi teha või kuhugi minna.

Loomulikult ei saa ma suvalisel ajal kõike teha. Olen 8,5 aastat täiskohaga tööl käinud ja tööl on vahel kiirem, vahel väga kiire ja vahel täitsa rahulik aeg, arstilkäigud ja muud sellised vältimatud asjad on saadud alati ka töölt tunnike ära käia. Aga pärast tööpäeva lõppu… No mul ei ole igapäevaselt kiire. Mul ei saakski olla. Esiteks – ummikud! Aga mul ei ole helikopterit, et kuhugi kiirustada, nii ma tiksun Peetrist päris pikka maad Kalamajja ja kui mul oleks ka veel iga päev kuhugi kiire, siis ma ei peaks vist paari nädalatki vastu.

Kaks korda nädalas viin last trenni kella 7ks. Panin meelega sellise aja, sest kella 6ks ma ei jõuaks. Poole 7ks läheks mul kiireks. Vaata eelmist lõiku! Miks ma peaksin endaga seda tegema? Kell 7 on sobilik aeg. Jõuame süüa ja läheme jumala rahulikult. Õhtusöökidega meil mingit traditsiooni ei ole. Või õigemini on, aga selline, et kui teen, siis teen ja kui ei tee, siis ei tee. Lapsele muidugi teen alati midagi, ta ei söö enamjaolt neid asju, mida meie. Aga ma ei pea vaaritama tervele perele igapäevaselt õhtusööke. Toidukraami saab ka tellida, kui ei viitsi poodi minna. Tsill. Hommikul ka nagu pole kiire. Ärkan enne seitset, laps läheb kooli ja… mul on aega rahulikult kohvi juua ja sättida ja uudiseid vaadata. Üheksaks jõuan tööle.

Nädalavahetusel meeldib mulle kõige rohkem mitte midagi teha. Või siis teha, mida ma tahan. Ja üldiselt on see mitte millegi tegemine. Vahel käime perega väljas söömas, vahel sõbrannadega, vahel viin last sünnipäevale, vahel käime spaas, teatris, kinos, uisutamas või mida iganes. Suvel käime rohkem väljas. Mitte kuhugi ei kiirusta. Koristada vms ikka natuke on aegajalt vaja, aga selle nö tavalise koristamise ma lahendasin ammu koduabilise näol, sest terve vaba laupäev panna vetsu küürimise ja põrandate pesu jne peale, ajas mu täiesti stressi. Närvid on tähtsamad.

Loomulikult ei ole asi selles, nagu ma oleks mingi professionaalne planeerija, ma saan aru, et palju ongi juhuses kinni. Mul ei ole kolme väikest last või kedagi, keda peaksin igapäevaselt hooldama, või muid suuri probleeme, mis nõuaksid AEGA. Probleeme ikka on, aga mitte aeganõudvaid. Palju on ka minu isikus kinni, ma olen küllaltki eraklik tegelikult. Ei meeldi mulle suured peod ega kontserdid (vahel olen muidugi käinud), ei ole mul Facebookis ka 6000 “sõpra” ega mingeid üritusi, kuhu koguaeg kutsutaks. Olen ka küllaltki egostlik ja elangi nii, et teen, mida ise tahan või mida mu laps tahab.

Nii et, kui minult küsida, kuidas läheb, siis mina vastaks juba ca 5 aastat, et kiire on – koguaeg on vaja logeleda 🙂

PS: Ei osanudki teemakohast pilti valida ja panin hoopis Friskini, ta on ka suur logeleja.

362BEF3D-00B4-4314-8111-20A32DEF18FD

 

 

 

Jamie käpad

Jamie käpad

Külitasin diivanil ja plõksisin telekakanaleid. Jäin pidama Jamie Oliveri mingi kokasaate peal. See tabas mind hetkel, kui Jamie viimaseid salatimaterjale suurde kaussi hakkis ja mitu laimi peale pigistas. Ja siis.. Ja SIIS… oma paljaste kätega seda segama kukkus. Pole nagu hullu, ma olen varem ka näinud, et inimene kergelt käega salatit läbi segab ja raputab. Nii kinnastega kui ka ilma. Aga SIIS… ta hakkas seda kausi sisu oma kahe suure palja kämbla vahel pigistama nagu tahaks hiiglasliku lumepalli teha ja iga kümne näpu vahelt lirtsus ja lirises ja pritsis laimimahla. Siis peksis selle sisu tagasi kaussi ja võttis uuesti samamoodi käte vahele, pressis ja pigistas ja ikka uuesti ja uuesti. Mul tuli selle kõige peale öök. Ilma naljata, öök tuli kurku.

Tekkis juba huvi, et äkki see ei olegi värske salat seal kausis. Äkki see on mingi piruka sisu? Sest ei tundu NII võigas, kui see 25 korda (ma ei liialda) kätega songitud, pigistatud, plötserdatud värk mingi 200 kraadi juures läbi küpsetataks. Koogitainast tehakse ju ka nii. See läheb ahju ja pärast seda ei tundu enam iu.

Ei. See ei läinud ahju. See oligi värske salat, mis selles samas kausis lauda pandi. Ma ei tea, kas ma olen imelik, aga see tekitas mul ikka räiget õõvastust, ma ei suudaks seda süüa. Restorane ma samas ei väldi, kuigi mul pole aimugi, kas seal tehakse toitu ka käte ja varvastega. Kusjuures, ma võin vabalt ka maha kukkunud toidutüki uuesti suhu pista, aga mingi kämbla-salat?!

Järgmine kord, kui kellelegi võileiba teen, siis kaevan kogu oma pihu Merevaigu sulajuustutopsi ja määrin juustu oma viie näpuga edasi-tagasi võileva peale. Plätserdan ja patsutan veel korralikult ühtlaseks ka.

PS: Praegu tuli meelde, et lasteaias pandi mind ka üks kord elus nurka. Miks? Sest ma ütlesin kaaskodanikule, et võta oma käpad eemale. Käpad! Ja pandigi nurka.

Foto: pexels.com

 

 

 

 

Loomaarstid versus “päris” arstid

Loomaarstid versus “päris” arstid

Hiljuti tekkis äkiline vajadus Jinxyga loomaarstile minna. Jinxy on meie väike must kassike. Pidime kaua ootame, et löögile saada, aga parem kohe ära käia, kui loota, et äkki läheb üle. Ootejärjekorras passides kuulsime, kuidas administraator rääkis telefoni:

“Einoh, kui teile meeldib vaadata, kuidas teie loom piinleb, siis te võite ka homme tulla.”

See kõlab nii võika süüdistusena, aga tegelikult ehmus see administraator ise ka oma lause peale ja proovis seda kohe pehmendada. Ta ju üritas lihtsalt looma eest võidelda ja ta õigel ajal ravile saada. Istusin seal diivanil ja jälgisin inimesi oma loomakestega. Imelik mõelda, inimesed saavad üldjuhul ise enda eest seista ja rääkida, mis neid vaevab, aga loomad sõltuvad täielikult oma peremeestest. Kui kellelegi tõesti “meeldibki vaadata”, kuidas ta loom piinleb, siis polegi midagi teha. Meie sealoldud aja jooksul oli mitu hetke, kus administraator üritas veenda looma kohale tooma, sest asi on tõenäoliselt väga hull.

Ma olen pidanud oma kahe kassiga üksjagu loomaarstil käima. Küll oli vaja kassil hammast välja tõmmata, küll steriliseerida või mõni muu jama. Ma ei tea, kuidas teiste kogemused on, aga ma olen alati olnud imestunud, kui soojalt loomakliiniku töötajad inimestesse ja eriti patsientidesse suhtuvad. Väga hoolivalt, armastusväärselt, sõbralikult, ettevaatlikult… Räägitakse, kuidas “päris” arstidel (neil, kes inimesi ravivad) on närvid läbi, üle töötanud, koguaeg on kiire, nad pole tihti piisavalt empaatilised ja pole haruldased juhtumid, kui saad arsti juures lausa sõimata. Ma ei tea, aga kas siis loomaarstide töö on iga päev stressivaba pidu ja pillerkaar? Kuidas nemad suudavad patsientidesse nii armastusväärselt ja hellalt suhtuda, teha ekstra pai ja isegi rääkida loomadega? Kas loomaarstideks lähevadki teatud omadustega inimesed või tekitavad loomad loomaarmastajates lihtsalt igapäevaselt sellist reaktsiooni ka pingelises olukorras tööpostil? Ja inimesed oma igasugu probleemide ja hädadega “päris” arsti juures sellist kahjutunnet lihtsalt esile ei kutsu?

Loomulikult ei taha ma inimesi ravivaid arste kõike ühte patta panna, aga no loomaarstidega ei ole mul iialgi olnud mingit ebameeldivad kogemust, aga ise arstile minnes on alati 50-50, kui just pole mõnes erakliinikus. Võibolla on see olnud ka lihtsalt juhus.

Pildil meie Jinxy, maksimaalselt õnnetu lehterpea oma naiselikult roosa kaelusega.

Karma

Karma

Paar päeva tagasi pikutan kodus diivanil. Kell on juba õhtu. Pime on. Järsku käib mingi imelik hääl õues. Nagu mingi müts. Müts, mitte pehme t-ga. Esialgu ei oska nagu midagi arvatagi. Natukese aja pärast kiikan aknast välja ja näen, et minu auto, mis pargitud maja ette, signa vilgub ja auto on kahtlaselt lähedal (et mitte öelda täiesti vastas) ees parkivale autole. Selge, midagi on perses, mingi inimene tiirutab ka auto ümber.

Vean end õue. Seat poolt, kust mina tulen, paistab nagu kõik okei, kui välja arvata see signa ja see, et mu auto on ninapidi teise auto kannis kinni. Ja siis ma näen TEISELE POOLE autot – auto terve külg on täiesti segi! Ja nüüd ma näen ka juba teisi autosid, millest ühe esiotsa eriti enam ei ole. Kaks kutti tammuvad ühel kohal. Ma võisin öelda sel hetkel valju häälega umbes midagi sellist, nagu mida v*ttu. Täpselt ei mäleta.

“Kes see geenius oli?” pööran juba konkreetsemalt ühe poole. See näitab häbelikult teise tüübi poole, mõmiseb midagi ja mõlemad jooksevad oma lössis autodesse peitu. Sain juba aru, et ka politsei on kutsutud. Kokkuvõttes üks vend tuli peateelt, teine vend tuli kõrvalteelt ja ei andnud teed, mille tagajärjel peateelt tulnud auto pani täie rauaga minu autole tagant ja külje pealt korraga (kuidas see üldse võimalik on?!) sisse, nii et mu auto lendas veel ees parkivale autole tagant otsa ja vigastas ka seda ja ennast eest. 30 alas. Parkivate autode ahelavarii võib küll vist ainult minul juhtuda!

Ega polnudki midagi. Politsei tuli, vormistas olukorra ja süüdlase. Eile ajasin kindlustusega asju ja puksiir viis auto minema. Kõik. A see tüüp, kes süüdi oli, oli küll välja astunud õpikust “Rooliässade stereotüübid”. Selline faa-faa ketid ja kõrvarõngad noor poiss. Oleks mokaotsast mulle korraks sorry öelnud. Ei. Mitte ühtegi sõna. Ma ausalt loodan, et see oli ta isa auto ja ta sai kodus “peksa”. Täidetud dokumentide järgi võib see isegi täitsa tõsi olla.

***

Kui ma end pärast seda pauku auto juurde alla hakkasin minema ja halba aimasin, siis vist ütlesin midagi sellist, et see on nüüd karma… Laps pärast küsis mult: “Emme, aga miks sa ütlesid, et see on karma? Karma on ju see, kui sa teed midagi halba ja siis see tuleb sulle pärast tagasi.”

Ma: “No ma ei tea, äkki ma siis olengi teinud midagi halba.”

Laps, hästi mõtlikult: “Aa… Samas jah, Karlile ka sõideti ükskord sisse!” Nagu see tõestaks talle karmateooria 😀

Foto: pexels.com

 

 

 

 

Minu loomad

Minu loomad

Eile uinusin, suurem kass Friskin mu näo kõrval oma padjakesel nagu ikka, ja mu viimane mõte oli, et no nii minu kass (umbes sama nagu väljend “minu inimene”) ja et kui ta peaks kunagi ära surema, siis täitsa õudne mõelda, et me ei rääkinud omavahel ühtegi sõna 😀

Seoses sellega mõttega tuli meelde, et laps käis hiljuti kooliga Omnivas ekskursioonil. Postitasid seal ka eelnevalt koolis kirjutatud kirju. Minu laps kirjutas kirja oma vanaema Manale. Muu hulgas oli seal kirjas:

Mu loomad elavad hästi, peale selle, et üks suri ära.

Ühesõnaga jah, hamstrid. Elavad hästi. Välja arvatud see üks, kes ära suri. Kassid on elus.

Foto: pexels.com (sest meie hamster on nii väike, et ma peaks mingi uue makroobjektiivi ostma, et see normaalselt pildile jääks :D)