Olen otsustanud ka oma 13aastase lapse Covidi vastu vaktsineerida! Mul on kahju, et ma seda varem ei teinud, aga see info, et lapsi vaktsineerima hakati, jooksis minust õigel ajal kuidagi mööda. My bad! Ja kui kool juba pihta hakkas, mõtlesin veidi oodata, et vaatab, mis saab… Mis siis sai? Selline segadus, et ma lihtsalt ei viitsi!

Reedel (09.09) tuli koolist teade, et koolis on avastatud koroonakolle ja minu lapse klass on lähikontaktsed. Seega esmaspäeval kell 8.00 peab tulema kooli testima. Põhimõtteliselt kohe pärast seda teadet tuli uudis, et testima tuleb kooli minna KOHE (ehk siis reedel). Okei, kui kohe, siis kohe. Kuna laps oli kodus, sõitsin talle töölt järele, viisin kooli, sai kohe ka testitud ja sõitsime tagasi koju.

Uurisin koolist, et kuidas testitulemused teada saab. Öeldi, et teatatakse, kui test positiivne.

Nädalavahetusel keegi midagi ei teatanud. Pühapäeval saadeti koolist lapsevanematele edasi Tallinna Stateegiakeskuse ennetusmeetmete koordineerija e-mail, milles seisis muuhulgas, et 72h pärast esmase kiirtesti tegemist (mida laps reedel tegi) saab laps teha PCR testi Synlabi laboris ja oli antud ka broneerimisnumber. Helistasin, robot ütles, et pühapäeval see telefoninumber ei tööta.

Täna ehk esmaspäeva hommikul oli juba üks lapsevanem jõudnud sellele broneerimisnumbrile helistada… Tuli vastus, et Synlab ei tea sellest testimise kokkuleppest midagi. Too lapsevanem saatis meie üldlisti selle mure (mille sai ka kool), et mis siis edasi nüüd teha tuleks. Keegi ei vastanud.

Täna (14.09!) PÄRAST kooli tuli õhtul mulle Terviseametist sõnum: Terviseameti andmetel on teie lapsel olnud lähikontaktkoroonaviirusesse nakatanuga. Eneseisolatsiooni algus 9.09.2021 (vabandust, aga täna on juba 14.09!!!) ja lõpp: 18.09.21 (k.a). Isolatsiooni ei pea jääma läbipõdenud ja vaktsineeritud ning alla 18aastastele kehtib LIHTSUSTATUD karantiin.

Reaalselt selleks hetkeks oli mul sellest infokorraldusest täielik siiber! Covid ei tulnud meile eile! Aga keegi ei tea, mis tegema peab, ega anna ka infot.

Mõtlesin, et äkki NÜÜDSEKS on Synlabil info olemas, mis PCR testimist puudutab, ja otsisin numbri üles. Õnneks oli info nendeni jõudnud ja nad pakkusid homseks testimise aja. Ma ei tea, kui kaua selle tulemused tulevad, ilmselt 1-2 päeva, aga öeldi, et kui see on negatiivne, siis laps võib kooli minna (lihtsustatud karatiin). Homme ja ilmselt ka ülehomme on siis laps karantiinis ning saab välja, kui test osutub negatiivseks. Kui osutub positiivseks, siis…

Esimesel võimalusel lasen lapse Covidi vastu vaktsineerida, kui ta seda nüüd just ise läbi ei põe (ptüi-ptüi-ptüi)! Ise olen juba suve keskpaigast vaktsineeritud, ma ei tea, miks ma üldse ei osanud kahtlustada, et selline pull ja kommunikatsioonierror pihta hakkab.