Mulle meeldib väga erinevaid reisisihtkohti kaaluda ja reise planeerida. Eelmine suvi käisime perega kõik viiekesi Itaalias Garda järve ääres. Siin oli meie põhi peatumiskoht ja siin kirjutasin Gardalandi lõbustuspargist ja siin näiteks soojaveetermidest. Äkki keegi leiab ideid, kuhu puhkama minna 🙂

Itaalia on ülimõnus ja kuna Ryan Air viib otselennuga (ma valin alati pigem otselennuga sihtkoha ja Itaalia lend on nii lühike, et ma stressan siis vähem!) ja suht odavalt Bergamosse, seega otsustasin, et läheme ka see suvi Itaaliasse, sest kohti, mida seal avastada, on ju palju. Karliga kahekesi kammiks ma hea meelega Toscana sisemaa väikseid külakeski, käiks ka Firenzes…. aga koos lastega olles valisin Toscana ranniku. Sest Ethel on veel väike ja tahaks lihtsalt möllata ja lõbus olla ning Oscar tahaks õues jalkat taguda.

Plaan on siis lennata Bergamosse. Lennuk jõuab sinna öösel. Kui eelmine suvi sealt lennukilt maha saime, oli miljon inimest korraga taksot tellimas ja taksosid lihtsalt ei olnud piisavalt. Inimesed ootasid ja ootasid, et takso uue ringiga lennujaama ette jõuaks. Me olime viiekesi ja ükski takso meid korraga peale ei võtnud, et 3 km sõita. Maksime 20 eur + 20 eur takso peale, mis on 3 kiltsa eest tõeline kirves. See aasta olin ma targem ja bronnisin meile ööbimiskoha kohe lennujaama juures, et üldse taksoga minema ei peakski. See on küll veidike kallim, kui 3 km kaugusel olevad kohad, aga ilma taksosõiduta tuleb see lõppkokkuvõttes odavam.

Viiekesi perega (kus lapsed ei ole a la 2-5 aastased vaid 8, 12 ja 15) on see probleem, et hotellis pole nii suuri tube, et me ära mahuks. Kahte tuba on juba topeltkallim võtta, seega oleme ööbinud apartmentides. Apartmentides ei ole üldjuhul 24/7 inimest, kes külalisi vastu võtaks, seega tuleb öösel saabumise eest ka veel lisatasu maksta. See koht, mis ma nüüd lennujaama juures leidsin, on 57 Reshotel Orio ja seal on olemas ka vastuvõtulaud, lisatasu ei ole. Ma ei pea möllama smsidega või helistades itaallastega öösel, et me üksteist õigel ajal õiges kohas võtmete üleandmiseks leiame. Mugav. On seal äkki keegi ka ööbinud ja on see lennujaamast ikka jala ka üles leitav?

52363583

57 Reshotel Orio. Foto. booking.com

Üks öö maksab seal neljale (viiele polnud saada) 115 eurot. Bookisin ja saatsin kohe ka kirja, et meid on tegelikult viis, aga kas võime ikkagi nende juures ööbida, võtame ühe lapse enda voodisse kaissu. Olin valmis, et mind saadetakse kukele, aga sain vastuseks, et no problemo. Selle ühe saabumise öö me kahjuks peame Bergamos veetma, sest alles hommikul saame võtta rendiauto ja edasi kimada.

Arvan, et kimame kohe ca 4 tundi allapoole ja meie peamine peatuskoht saab olema Camping Village Baia del Marinaio. 7 ööd 826 eurot. See on mere ääres, seal on basseinid ja jalkaväljak (Oscarile ülivajalik!) ja lastele muud põnevat. Ka eelmine aasta oli meil sarnane kämpingupuhkus ja see oli tõesti väga mõnus. Ma leidsin ka samaväärseid odavamaid kohti ca 600 euroga, seega ma tegelt veel 100% ei ole otsustanud, aga põhimõtteliselt on need kohad kõik sarnased. Ma bookisin paar kohta paralleelselt ära ja millalgi siis otsustan, millisest loobun. Kusjuures paljud kohad on juba välja müüdud, seega pole üldse vara jaanuaris oma suvepuhkust Itaaliasse planeerida.

21094634

Foto: booking.com

84321510

Foto: booking.com

Screen Shot 2017-02-08 at 20.10.15

Asukoht

Kindlasti käime ka laste pärast Cavallino Matto lõbustuspargis. Tahaks minna ka Pisasse ja Terme di Saturnia soojaveetermidesse. Teekonnale jääb ka ilmselt midagi põnevat ette ja kohapeal teema ka spontaanselt väljasõite nagu eelmine kord, oleneb ilmast ja tujust. Kui keegi oskab seal veel tegevusi vms soovitada, siis andke nõu 🙂

saturnia-terme-libere

Terme di Saturnia

Muide, googeldades avastasin, et Toscanas on mingi hele-helesinine rand? Vada beach.

Ma olin valmis juba KOHE sinna lähedale öömaja leidma, aga siis avastasin, et see rand näeb teiselt poolt välja SELLINE:

Vada beach in Rosignano Marittimo location, Tuscany, Italy; the white color of the sand, that also give the unusual light blue color to the water, is due to bicarbonate powder (not toxic) as a by product of a treatment plant nearby; the beach is ranked as among the top for no pollution by toxic chemicals

Vada beach in Rosignano Marittimo

Suht Kiviõli eks. (Ma võin seda nalja teha, sest ma ise olen Kohtla-Järvelt!) Kontrastid on ägedad, aga Itaalia puhkusel ma tahaks natuke teistsuguseid vaateid. Vaatama aga läheme seda randa kindlasti.

Reisi lõpus peatume paar päeva Bergamos, kus meie lennuk tagasi koju läheb. Bergamos pidi olema ilus vanalinn ja usun, et kui meie teismeline tahab šopingut, siis Bergamos seda natuke ikka saab. Lennujaama kõrval on ka hiiglaslik kaubamaja. Ööbime ilmselt La Palma Bergamo Suite Airport apartmendis. Kaks ööd 198 eurot. Päeva ajal saab edukalt bussiga lennujaama, nii saame kesklinna poole ööbimise võtta.

Lennupiletid meile viiele maksid kokku edasi-tagasi täpselt 800 eurot. Auto läks meil eelmine aasta (ilma bensiinita) nädalaks ca 270 eurot. Praegu vaatasin, et miskipärast on hinnad palju kallimad. Rendiautodega on Itaalias ka veel üks suur petuskeemide oht, sellest kirjutasin siin. (Tuttav saigi pool aastat hiljem “fantoomtrahvi”, pärast seda vahetas krediitkaardi välja, et firma rohkem varastada ei saa, sest nad ei piiru alati ühe “trahviga”). Ja panen südamele, et reisikindlustus on ka vaja teha. Ma kahjuks ei mäleta, kui palju see meil eelmine aasta kokku maksis. PS: hinnad tõin ma välja vaid selleks, et kui keegi ka haub mõtet sarnase puhkuse osas, siis on mingi orienteeruv hinnasklaala vihjeks ees. Alati saab odavamalt ja alati saab ka kallimalt. Mina olen selline hea hinna ja kvaliteedi suhte otsija.

30863636

La Palma Bergamo Suite Airport. Foto: booking.com

Ma olen maniakaalne reisiplaneerija. Mitte et ma oleks proff reisiplaneerija ja oskaks leida kõik parimad kohad jne. Ei, ma olen lihtsalt maniakaalne! Ma mõtlen hullult palju ette ja ketran oma peas mingeid poolikuid mõtteid.

Ülejäänud puhkusepäevad ma jätan aasta lõppu, kui tekib tahtmine ikkagi kahekesi kuhugi kaugemale seiklema ka sõita. Kuigi peab tunnistama, et hing ei valuta nii palju, kui siis, kui ma tean, et mind ootab mingi hirmus 10 tunnine lennureis.