Rendiautode petuskeemid Itaalias – olge ettevaatlikud!

Rendiautode petuskeemid Itaalias – olge ettevaatlikud!

Minu eelmiste lambimõtete peale, kus kirjutasin, et nii, rendiauto Itaalias bookitud, kirjutas üks inimene, et ma ettevaatlik oleks, sest Itaalias on palju rendiauto scam‘e ehk siis pettuseid. Ma olen muidu selline, et vaatan ikka päris piinliku täpsusega kõik asjad läbi ja loen review’sid, aga seekord ma miskipärast seda ei teinud, sest tuttavad näitasid, kust lehelt autosid otsida, et nemad kasutavad koguaeg seda lehte. No pakkujaid oli seal palju, see koondas kõik kokku ja mina siis valisin seal lambist, sest arvasin, et kui see ettevõte seal lehel juba on, ju siis kõik toimib ja usaldusväärne koostööpartner.

Igatahes hoiatas üks inimene (kristiperemind pettuste eest, kus rendifirma kasseerib hiljem krediitkaardilt lambist pappi erinevate asjade eest. Mõtlesin, et okei, googeldan seda firmat, kust ma oma volkswagen golfikese bookisin… Ja mis ma näen – see on põhimõtteliselt NR 1 petufirma Itaalias 😀 Pluss siis veel mõned firmad, mis mul kohe meelde tulid, et need ka tõesti seal lehel pakkujateks olid.

Kuidas siis need pettused käivad? See pole selline pettus, et kasseerivad ettemaksuks raha ja firmat tegelikult üldse pole ju autot võite unes näha. Ei, ei! Auto te saate, aga unes hakkate nägema hiljem seda raha, mis lampi teie pangakontolt pärast reisi minema hakkab.

Kõige tavalisem skeem näeb siis ette, et olete bookinud auto ja lähete seda nende kontorisse võtma. Teid teenindab mingi arrogantne tüüp, kes viskab teile tuhat paberit ette, kuhu allkirja nõuab, sest muidu te autot lihtsalt ei saa, võtab tagatiseks 1000 EUR ja siis teatab, et auto on 1-3 km kaugusel ja minge võtke sealt. See on vajalik selleks, et te ei saa koos autot üle vaadata, nagu vist tavaliselt kombeks on, et fikseerida olemasolevad väiksed kriimud jms, et teid hiljem nende tekitamistes süüdistada ei saa.

Okei, lähete siis autole X kohta järgi, kõik tundub korras olevat ja sõidate minema. Naudite puhkust ja kui auto tagasi viite, öeldakse üldjuhul, et jee, kõik on fain ja head aega. Nädal hiljem kaob teie krediitkaardilt näiteks 487 EUR. Mõtlete, et wtf? Ja mis see siis oli? Rendifirma on teilt kasseerinud ikkagi mingite kriimude tekitamise eest. Mõne aja pärast läheb maha 60 EUR – ADMINISTRATIIVKULUD. Ja siis veel mõnisada – parkimistrahvid. No see on üks skeemivariant, neid muidu veel.

Mõtlete, et KUIDAS see üldse tsiviliseeritud Euroopas võimalik on?! On! Ja kottigi teha ei saa ja kõik töötab. Seega palun ärge bookige sellistelt firmadelt nagu Sicily by car, Auto Europa (Auto Europe on ok), Maggiore, Locauto… Neid on veel, googeldage. Alguses mõtlete, et jess, saate odavama hinna, hiljem kasseeritakse see mitmekordselt.

Seega, jumal tänatud, et ma sain oma bookingu tühistada. Ja valisin uue auto välja tunnustatud firmade vahelt nagu Avis, Hertz ja Europcar. Sõelale jäi Avis ja bookisin Renault Clio (lubatud 5 inimest ja mahutab 1 suur kohver ja 2 väikest). Mahume ära küll ja hind oli isegi mingi ime läbi 10 EUR odavam, ehk 240 EUR.

Mul on nüüd süda rahul ja suur-suur aitäh kristiperele, kes mind heast südamest ja oma vabast ajast hoiatas 🙂 Ilmselt pääsesin Sinu abiga ilgest jamast.

PS: Päise pilt pärit pixabay.com pildipangast.

 

16 thoughts on “Rendiautode petuskeemid Itaalias – olge ettevaatlikud!

 1. Kuidas nad saavad pärast lampi raha maha võtta? Kui reisilt tagasi vahetan alati ära krediitkaardi pangas, kas see ei aita?

   1. Kle veits uurisin ja neil, kes tõesti väga palju ja kahtlastes kohtades välismaal krediitkaardiga tasuvad, neil soovitatakse pärast vahetada. Aga ma rohkem sulli-vend 😀 Seega pole olnud vaja vahetada 🙂

  1. Aga jah, lugesin mingit keissi, kus keegi soovitas vahetada krediitkaarti, kui selline asi juhtub, aga seal olid mingid omad “agad”, ma lõpuni ei lugenud. Ja no ega nad eluaeg ei jää sult raha võtma, mõnikord võetaksegi 1 kord, mõnikord paar korda.

 2. Auto europa ja auto europe tundub ju sama sait ja sama firma olevat, esimene on aint usakatele?? All on isegi peenikeses kirjas, et nad pole seotud Sicily by car’iga. Ise olen bookinud sealt kaudu vist kaks korda ja ei tekkinud yhtegi probleemi hiljem.

  1. .. autoeuropa.com ütleb jah, et kuuluvad Auto Europe’iga sama oü ja kaubamärgi alla ning pole kuidagi seotud SbC’ga. Samas autoeuropa.it avades tuleb kohe suurelt ette SicilybyCar bänner.

 3. Hea info! Oleme paljudes riikides autot rentinud ja esimest korda kuulen sellisest skeemist. Itaalias pole tõesti autot võtnud.

  1. Mina ka kuulsin esimest korda, samas ma olen vaid korra võtnud varem rendika – sõbrannadega Küprosel. Ja kuigi võiks arvata, et mingid tsikid koos ja hea tünga teha, siis kõik oli täiesti korras ja mingeid jamasid ei olnud, kuigi võtsime jumala lambika ettejuhtuva rendifirma.

 4. Meil sama kogemus Itaalias GoldCariga. Broneerisid meilt suuuuuure summa, sest olime väidetavalt avarii teinud. See oli nii negatiivne kogemus, et soovitan kõigil vältida. Nende skeem oli see, et autot tagasi viies oli neil väidetavalt keegi töötegija kuskil ära ja me ei saanud koos autot üle vaadata, et kas on mingeid kriime või mitte, Jätsime võtme ja järgmine päev oli raha maha läinud, sest väidetavalt olime avarii teinud. Seda aga polnud juhtunud! Palun vältige!

   1. Meil Hispaanias sama kogemus sama firmaga. Lisaks anti lastetooli asemel meile see alus (laps oli siis 2,5) ja kui ikka tooli saime järgmine päev, siis oli see aastast 1988 vist..

 5. Merje ka kunagi elas midagi sarnast läbi, aga ei leidnud praegu seda postitust üles. Samamoodi võeti pärast mingite fantoomkriimude eest raha maha kaardilt.

 6. Väga hea artikkel! Olen ka kogenud hiljem krediitkaardilt raha mahavõtmist.:( Kusjuures seda viimati aasta tagasi Europcar’st autot rentides! Nüüd targem ja vahetan alati krediitkaardi ära pärast reisi.

 7. Möödunudaastase Itaalia-reisi tagajärgi klaarisin eelmise nädalani, võtsime auto Herzist, olen seda umbes viiel korral eelnevalt teinud ja koostöö on väga meeldiv olnud. Seekord- ehkki Eestis oli vautšer makstud, sain ikka “kott pähe” stiilis lisateenuse, seda olukorras, kus ma vannutasin, et kas see konkreetne teenus on ikka mu vautšeriga kaetud, mispeale kinnitati, et muidugi on. Tühjagi, poole suutsin pärast maha vaielda, aga ikka mitmete kirjade ja vaidega. Lisaks krabati mingi liiklustrahv, mis on mõistetav, AGA täpselt paar päeva enne aasta möödumist tuli järjekordne 100 eurine trahv valel alal sõitmise eest, brrrr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *