Ma olen meie korteriotsingutest kirjutanud siin. Mul on küll oma isiklik kodu olemas (selle ostmisest olen kirjutanud siin), aga otsime juba mõnda aega elukaaslasega ühist kodu, sest kahes kodus elamine pole nagu päris see, kuidas me oma tulevikku näeme.

Neljatoalist ja meie tingimustele vastavaid kodusid on kinnisvaraturul vähe ja isegi, kui esimese hurraaga midagi turule tuleb, siis pärast süvenemist saab ikka head tünga. Näiteks järgnevad näited.

Avastasime hiljuti väga hea pakkumise – 4toaline, Kalamaja südames, rõduga, oma nunnu aiaga, hea hind. Polnud ehk unistuste ruutmeetritega ja osad toad olid veits kalde all, aga ega kõike ei saagi, oleme niikuinii nõus kompromissideks. Kirjutasime maaklerile, et tahaksime vaatama tulla. Vastuseks tuli, et huvilisi on nii palju, et tuleb üks avatud uste kellavahemik teatud päeval. No mis siis ikka, häälestasime end vaatama minema, ega enne ju tea, kui astume sisse ja kas on see tunne või ei ole. Samal päeval aga maakler kirjutas, et omanik otsustas siiski, et ta ei müü vaid üürib, aga kui me üürimisest huvitatud oleme, siis XXX hind ja teretulemast tutvuma. What nagu! Inimene võtab maakleri, laseb teha fotod, paneb kuulutuse üles ja järgmisel päeval otsustab, et ahh ma ikka ei müü. Tunduski liiga hea, et tõsi olla.

Või siis selline näide. Palju ruutmeetreid, 4 tuba, Kalamajas hea asukohaga, hind okei… Hakkad siis kuulutuse piltidesse süvenema ja mis siis välja tuleb. Üks tuba on tilluke ja ILMA AKNATA! Põhimõtteliselt nagu mingi möbleeritud kunku. Ilma aknata kunku ei ole tuba! Ära märgi kuulutusse, et sul on 4 tuba, kui üks neist neljast on krdi pimik.

Kolmas näide – jällegi 4 tuba. Asukoht polnud küll Kalamaja, aga mitte ka väga kaugel, nii et meie lapsed saaks siiski koolis käia (see on oluline kriteerium!). Kena maja, korteril mitu korrust, oma hoov, norm hind… Küsime siis põrandaplaane (sest noh, neid muidugi kuultusse lisatud ei olnud). Mis selgub? Inimene on lugenud toaks ka KÖÖGI. Lisaks on sellel siis kolm tuba: elutuba ja kaks magamistuba. Pidid ka muidugi tehtud nii, et fotodelt ei selgugi otseselt see väike tõsiasi. Müügijutu juures ka kirjas, et neli tuba. Kas inimestel on matemaatikaga probleeme või milles asi? Köök + kolm tuba EI VÕRDU neljatoaline korter. Milleks nagu raisata kõigi aega? Mis müüja arvab, et kui ta kuulutusse märgib 4 tuba, et kui vaatama tulen, siis ma ei saa aru, et tegelikult on 3, ja ostan ära või?

Ausalt, enne mu enda laps läheb mehele, kui me selle normaalse korteri leiame. A kui ta mehele läheb, siis otseselt ei olegi vaja enam 4 tuba ja elame õnnelikult elukaaslase 3toalises, sest muidu on see nagu suht ideaalne. Ainult, et noh, hetkel liiga väike.

Päise foto: pixabay.com