Nagu ma mainisin, oleme viimastel kuudel intensiivsemalt uue kodu otsimisega tegelenud. Mitte nii intensiivselt, et peame midagi leidma, muidu oleme heki all. Meil mõlemal on kodud ju olemas, aga vaatame tulevikku, kus näeme end ühises vähemalt kolme magamistoaga kodus elamas.

Kuna meil otseselt mingit sundi või kiiret sellega ei ole, siis tahaks ikkaa midagi perfektset, kuigi kardan, et lõpuks peame ikkagi mõne kompromissi tegema. Mis need perfektsed tingimused siis oleks?

 • Asukoht – Põhja-Tallinn, soovitavalt muidugi Kalamaja, aga ilmselt kõige suurem kompromiss tulebki seoses Kalamajaga teha. Mina olen hoidnud silma peal ka Kristiine kandil, aga mida rohkem vaatame, seda enam saame aru, et me ei taha elada ei Kristiines, Uus-Maailmas ega näiteks ka palju ihaldatud Kadriorus, rääkimata Piritast või Mustamäest vms. Põhja-Tallinn on meie kodukant, olgu see Kalamaja, Ristiku kant, Kopli Liinid vms. Samas selle Põhja-Tallinna sees ei tohiks asukoht olla ka mingi täiesti seosetu lambi koht, kus ümberringi väga kole 😀
 • Lapsed peavad ise normaalselt ja mugavalt kooli saama. 2 km lapsel jala (kui ühistransporti trajektooril ei ole) kooli minna ei ole mugav. Samas ei näe ma probleemi, kui laps näiteks Kopli Liinidelt trammiga kenasti kooli juurde saab. Kuna meie lapsed aga käivad erinevates koolides, siis peab olema mõlema lapse jaoks see lahendus mugav. Selles osas ma kopromissi teha ei saaks.
 • Vähemalt 3 magamistuba. Täiesti kompromissitu teema! Ehk siis koos köögi-elutoaga kokku 4-toaline korter. Suur! 75m2-ne 4-toaline ei ole suur! Võiks ikka vähemalt 90m2 olla.
 • Rõdu või terrass, mis oleks vähemalt meie praeguse rõdu suurune. Aga mitte ainult rõdu või terrass, vaid päikesepoolne, muidu ei ole asjal mingit mõtet, kui sinna päeva- ja õhtupäike ei paista.
 • Panipaik oleks justkui niikuinii loogiline, aga tegelikult võiks korteril olla veel mingi selline töö-ruum, kus saaks veits ühte puutööd teha 😀 Minu jaoks pole see oluline, ma võiks vabalt sellega kompromissile minna 😀
 • Suuuuuured aknad, hea kui maast laeni põhimõtteliselt. Aga kui korter on piisavalt valgusküllane, siis olen nõus ka väiksemate akendega kompromissile tulema.
 • Maja ei tohiks väljast peldik olla. Küll aga võib ta seest olla peldik – võime ka ise renoveerida (isiklikult mitte mina!), kui korter on muidu tingimustele vastav ja hind samuti.
 • Ei puumajale!
 • Ei katusekorterile, kus peab elama igal pool mingi kaldus lae/seina all. Täiesti ahistav!
 • Vaiksel tänaval. Ma ei suuda elada nii, et teen akna lahti ja autod ning Wolt’i võrrid lõristavad mööda.
 • Ei pea olema parkimiskohaga, aga tänaval peab olema võimalik parkida.
 • Normaalsed kommunaalid ja küttearved tulevikus.
 • Mitte tavaline mõttetu ühe-vitsaga-löödud uusehitis. Mingid ägedad nüansid ikkagi võiksid majal ja korteril olla, mis seda eriliseks meie jaoks teeks.
 • Hind. Vot see on rets teema, sest olles vaadanud nüüd päris pikalt kuulutusi erinevates linnaosades, siis mulle tundub, et kogu Põhja-Tallinn on kõige kallim piirkond üldse. Või on siin lihtsalt nii vähe pakkumisi, et see dikteerib hinna, kuna nõudlus on suurem. Ma olen näinud samaväärseid kortereid Kadriorus ja kesklinnas odavama hinnaga, aga mingi suvakas Puuvilla tänav Põhja-Tallinnas (suva näide) ja ulme hinnad! Või Kopli liinid… Okei, sinna ehitatakse tõeliselt ägedat linnakut ja kohe kõrval on meri, väga äge asukoht oma kontrastidega, aga samas see on siiski näiteks Kadrioruga võrreldes karup*rses ning sellest kenast imeväiksest valmisehitatud linnakust on ümberringi ka kõik sama hirmus ja kole kui selle sama karu p*rse. Samas 4-toaliste hinnad on seal ca 250 000. Lisa sinna parkimiskoha ja panipaiga tasu, mis on kohustuslik juurde osta. Lisaks tuleb uue korteri puhul soetada tavaliselt ka köögimööbel, rääkimata muudest asjadest. Ja võibolla see isegi mahuks eelarvesse, aga päiksepoolset terrassi ei pruugi sellel kallil korteril ikkagi olla. Selle hinna eest juba nagu tahaks maksimumi võtta.

Kopli liinid:

Niisiis…. Ilmselt elame nii nagu praegu, kuni mu laps täiskasvanueas välja kolib (või meie keissi puhul pigem laps jääb minu korterisse alama ja ma ise kolin välja) ja siis saame kolmetoalises rahulikult elada.