Nagu ma mõni aeg tagasi kirjutasin (LINK), mul on väga nirud juuksed ja Linea Natura saatis mulle proovimiseks erinevaid šampoone ning palsameid, et ma oma lemmiku välja valiksin ja siis juba pikema kuuri läbi teeksin.

5327be55-8331-4488-ae3e-7649c483b6ed

Testimiseks

Tänaseks olen ma proovinud nende saadetud nelja erinevat šampooni ja palsamit. Väike ülevaade siis ka.

1. Taimse platsenta ja bambuseekstraktiga sari stressis juustele (roheline) – kõikidele juuksetüüpidele, pidurdab väljalangemist, kaitseb välismõjude eest, toidab.

Šampoonil erilist lõhna ei ole. Palsamil (mida võib kasutada ka maskina) on selline kehakreemine magusapoolne lõhn. Pigem vedelapoolne šampoon. Palsam mõnus kreemine ja pärast minutilist sissemasseerimist on juuksed voolava vee all imepehmed. Hästi kammitavad. Lõhn kaob juustest ruttu.

2. Mesilaspiima sari kuivadele ja tundlikele juustele (kollane) – mõeldud õhukestele ja peadligi hoidvatele juustele, parandab juuksestruktuuri ja ennetab väljalangemist.

Šampoonil erilist lõhna ei ole. Palsamil (mida võib kasutada ka maskina) on minu kingaviksi lõhn! Ma kasutan saabaste poleerimiseks spetsiaalset mesilasvaha ja kuna need juuksetooted sisaldavad mesilaspiima, siis neil on üksühele sama lõhn. Veidike veider tunne on seoses selle lõhnaga, aga kui teie sama kingaviksi ei kasuta, siis ilmselt pole probleemi. Pigem vedelapoolne šampoon. Palsam mõnus kreemine ja pärast minutilist sissemasseerimist on juuksed imepehmed. Hästi kammitavad. Kingaviksi lõhn siiski juustes kaua ei püsi. Õnneks. Tundub kõikidest toodetest vaat et kõige toitvam. Äkki kujutan ette, sest kingaviks töötab mul küll imehästi?!

3. Linaseemneõli sari keemiliselt töödeldud ja kuivadele juustele (sinine) – uuendab juuksekarva, taastab kahjustused, lubab läiget ja antistaatilisust, ennetab väljalangemist.

Šampoonil ja palsamil hapukas poe-pulkdeodorandi lõhna moodi lõhn. Kõige intensiivsema lõhnaga, kuid ka see ei jää juustesse pikaks ajaks püsima. Palsamit jälle võimalik kasutada ka maskina. Paksem kui üleval olevad šampoonid. Palsam mõnus kreemine ja pärast minutilist sissemasseerimist on juuksed voolava vee all imepehmed. Hästi kammitavad. Seda šampooni ja palsamit katsetas ka minu sõbranna ja ta oli megaüllatunud, kui pehmeks see juuksed jättis. Minu jaoks oli pettumus, et antistaatilist efekti polnud. Pesin juuksed ära ning talvemantli ja salliga oli mul mõne aja pärast elekter peas ja juuksed püsti. Kuna see antistaatilisuse märge oli vaid ühel tootel proovitust, siis lootsin, et äkki tõesti ongi… Vb on see mõju siis lühiajalisem vms.

4. Siidiproteiini sari õrnadele ja kahjustatud juustele (roosa) – stimuleerib juuksejuurt, parandab peanaha funktsioneerimist, taastab ja uuendab kahjustunud juuksekarva, muudab juuksed siidiseks.

Šampoonil erilist lõhna ei ole. Palsam (mida võib kasutada ka maskina) on neist proovitust kõige parema lõhnaga, magusa kosmeetika lõhnaga. Pigem paksem kui esimesed kaks šampooni. Palsam mõnus kreemine ja pärast minutilist sissemasseerimist on juuksed voolava vee all imepehmed. Hästi kammitavad. Lõhn ei jää juustesse püsima.

Kõik šampoonid ja palsamid on silikoonide ja parabeenide vabad!

***

Ma arvan, et nii paari korrase pesu järgi ei ole võimalik öeldagi muud kui esmamuljet ja minu esmamulje on, et kõik šampoonid pesevad juuksed täiesti puhtaks. Määrisin palsamit isegi juuksejuurtele ja ükski palsam ei jätnud juukseid raskeks ning mingeid nö jääke ma juustes pärast pesu ei tajunud. Juuksed olid puhtad kuni õhtul magama minekuni. Mõnus! Arvan, et katsetaks ise hea meelega roosat sarja, ehk siis siidiproteiiniga sarja õrnadele ja kahjustatud juustele.

Linea saatis mulle ka Struttura soojaõli ampullid, mida tuleks kanda niisketesse juustesse (näiteks enne või pärast juuste värvimist või ka niisama juuksemaskina) ja jätta mõneks minutiks pähe. Kavatsen oma juuksekuuri ajal ka need täiega “hävitada”.

94742865-1893-41e7-9b0a-794959e122d8

Lisaks proovin regulaarselt katsetada ka Struttura argaania juukseõli, mis peaks juukseid niisutama ja ravima juukseotsi.

img_0916

Mis ka kogu sellest möllust ootan? Et mu juuksestruktuur paraneks. Et mu juuksed poleks nii lendlevad ja nirud. Ma ei oska seda teisiti seletada. Seda, et ma juukseid ülepäeva pesema hakkaks, ei juhtu niikuinii ja seda ma ka ei oota.

Lisan siia veel ühe pildikese juukselakkidest, mis ma sain, aga kuna ma KÕIKE korraga ei saa ju ka proovida ja pähe määrida, siis… Ärge küsige, miks mul gerberaid sisse viskas 😀img_0917

Kui ka teil kellelgi tuli mõte sarnast juuksekuuri teha või tahaksite mõnda toodet proovida, siis võtke ühendust Linea Naturaga nende Facebooki lehel. Ma ise siis annan mõne aja pärast teada, kas minust sai ihar kuldkihar.