Ja elu oleks lihtne…

Ja elu oleks lihtne…

Viimasel ajal on mu mõtted pehmelt öelda kummalised. Tegelikult lausa rumalad. Näiteks sõitsin eile ühele kohtumisele ja mõtlesin skunkide peale. Kuidas neil on selline kaitsevõime, et kui haistavad ohtu, siis eritavad vaenlasele lihtsalt võigast haisu. Puuksutavad suure rohelise pilvekese, nagu multikad seda näitavad. Keegi ei solvu, nii käibki. Loodus on sedasi arenenud ja miskipärast just neile sellise  võimaluse kätte mänginud.

No ja ketran seda mõtet oma peas ja imestan, et miks inimestel ei võiks olla sellist võimet. Oleks kõik need #metoo‘d olemata olnud. Ligineb mingi ebameeldiv mees, hakkab sulle käsa püksi toppima ja sa lihtsalt tulistad tema pihta sellise samasuguse suure rohelise pilvekese. Võid ka ennetada ja juba eemalt salvata. Tuleb keegi koll ja hakkab rääkima, kuidas sul on ilusad silmad, pabahh, lased lihtsalt puuksu. Tuleb mingi imelik vend ja tahab klubis jooki välja teha, sa ei pea pikalt kemplema, lased lihtsalt oma relva käiku. Võibolla oleks ka Taavi skandaal ära jäänud, kui loodus oleks aimanud kogu seda inimestevahelist jama natukenegi ette.

Aga ei, ta andis meile mõistuse.

Foto: pexels.com

 

 

22 thoughts on “Ja elu oleks lihtne…

 1. Mul tuli kohe meelde reaalne lugu, kuidas naine hääletas ja taheti ära vägistada. Lõpuks ei osanud muud enesekaitseks teha kui sittus ennast täis seal autos. Toimis.

 2. Ma mõtlesin kaua, et pipragaasi kaasas kandmine oleks võib-olla hea mõte. Noh, nagu enesekaitseks või nii. Kuni ühel päeval välja rehkendasin, et see toimib ainult siis, kui ründajaid on täpselt üks ja ruum pole väga kitsas. Vastasel korral saan ise ka gaasitatud. Või saan lisaks soovimatule käperdamisele ka tüübi sõpradelt peksa.
  Ma ikka kardan, et skungipuuksuga naised oleksid umbes samas seisus.

  Mingi siilimehhanism tundub nagu parem kaitse. Et hästi selgelt ühemõtteliselt isegi mitte natuke mänguliselt neid arusaadavaid ei-sid sõnastada.
  Samas… ma olen ise küll turtsuvat kerratõmbunud siili rätiku sees awwwww saatel kätte võtnud ja pilte klõpsinud.

 3. väljapressimise tüüpi ahistamiste puhul (tähendab, kui võimusuhe on mängus) ei töötaks see pilveke ka, sest see ei takista väljapressijal oma ähvardust täide viimast.

 4. Oh jah. Ma ei tea kas su postituse mõte oli avada mingi arutelu ahistamise teema üle või mitte, aga ma siiski võtan sõna. Kui ma näen artikleid ahistamisest ja metoo kampaaniat ja kuidas ikka iga naist iga nurga peal ahistatakse siis ma ei saa aru mis värk on. Mina, 27 a üle keskmise ilus naine, hea kehaga ja kusjuures käin seksikalt riides. Mitte labaselt, aga stiilselt seksikalt ja komplimente saan palju. Flirtida meeldib täiega. AGA ei, mind pole ahistatud. Käsi topitud püksi, pluusi alla ilma vastu mu tahtmist?? Selliseid asju tehakse päriselt ve? Mitte et ma tahaks kellegi kogemust ja selle kaalu vähendada, aga kuidas on nii et mingit sorti naisi ahistatakse pidevalt ja teisi üldse mitte. Oma EI ma väljendan alati väga selgelt ja pole tulnud olukordi kus keegi teeks midagi vastu tahtmist. Müstika mu jaoks. Ja ma lihtsalt ei saa aru, et seda ahistamist tuleb sisse uksest ja aknast. Seega mina õnneks ei vaja seda skunki kaitsevõimet 😀

  1. Vaat, kus sul on vedanud. Tead, millest see erinevus tuleb? Räägin nüüd pisut omast kogemusest. See erinevus tuleb enesekindlusest, enesekindlus on naistel teatavasti väga erinev. On väidetud, et enesekindluse juured on lapsepõlves. Ebakindlamaid naisi ilmselt ahistatakse rohkem, sest nemad sageli ei julge end verbaalselt ega füüsiliselt kaitsta. Kuna nad on harjunud end allasurutuna tundma ja mehed, kelle hobiks on ahistamine ning ära kasutamine, leiavad sellised tambitud ja ebakindlad naised üles, neil on hea nina. Vähemalt mina olin veel mõned aastad tagasi see, kelle need mehed üles leidsid. Et see muutuks, tuleb teha julma tööd iseendaga, et nö vaimselt terveks saada. Minu soovitus, et naised tulevikus ei kannataks selle mõnede meelest väljamõeldud ahistamise all, on kõikidel naistel kasvatada enesekindlad tütred, kes end väljendada suudavad. Muuseas see, et naised on ebakindlad ei vabanda kuidagi meeste käitumist, isegi kui nad ise nii arvavad.

   1. ” tööd iseendaga, et nö vaimselt terveks saada”
    Mina pean vaimset tööd tegema endaga, kui maailmas on olemas selliseid purjus värdjaid, kes ruumi sisse astudes lükkavad oma rõveda käe esimese miniseeliku alla, mis neil fookusesse jääb?

   2. tööd iseendaga tasub ka niisama teha, aga mõnikord on tissikatsuja või huultega näkkukukkuja fookusesse jäämine puhtalt juhuse küsimus – kas sa astud kuskile sisse just sel hetkel, kui tema otsustas kellelegi näkku kukkuda.

    sest vähemalt minu paar sellist kogemust olid küll nii äkilised, et seal ei olnud mingit kontakti tekkinud, ma ei usu, et need meesisendid seal üldse mingit analüüsi tegid, millise naisterahva peale nad suunduvad – ma sattusin lihtsalt kõige lähemal olema.

    1. tõsi küll – ma olen äärmiselt lühinägelik, nii et vbla ma ei näinud nende ettevalmistumist. ja füüsilised nõrkused pididki agressiivseid mehi ligi meelitama. Aga mul on raske näha, kuidas minu lühinägelikkus oleks minu süü või vastutus või kuidas minu “töö endaga” seda muudaks. kui ma just seda hirmkallist operatsiooni ei tee, millega on ka omad riskid (ma eelistan halba, aga ikkagi olemasolevat nägemist isegi väikesele riskile päris pimedaks jääda).

     1. Mina rääkisin isiklikust kogemusest, kas ma seda mitte ei maininud? Esmalt vastutan mina enda ohutuse eest, ma ei saa garanteerida, et mingi suvaline töll ei otsusta tulla mind ahistama, aga ma saan end selles olukorras kehtestada. Loomulikult ei räägi ma rasketest rünnakutest, seal ei aita mitte mingi enesekindlus. Ma räägin selliste “Taavi assistendiga külmkapi taga” juhtumite valguses. Ja see, et minu seisukoht on, et ma ise enda eest esimesena vastutan, ei tähenda kusagilt otsast, et teiste inimeste ahistamine oleks kuidagi õigustatav. Aga minevikus tundsin ma end tõesti rohkem ahistatuna ja väärkohelduna kui praegu. Äkki olen siis lihtsalt vana ja kole ja enam keegi ahistada ei taha..samas pakun, et küsimus on ikka milleski muus.
      Oma nägemuse ja kogemuse jagamine, ei tähenda, et see peaks kõikide meelest õige olema. Keegi ei pea midagi tegema, taevas halasta. Kui siis enesesse uskuvaid järglasi kasvatama.

     2. einoh. enesekindlus kindlasti aitab ja mitmes muuski valdkonnas kui see.

      Aga esiteks on hulk muidki tegureid, mis ei ole ahistatava loomuomadustega üldse seotud; ja teiseks – tüüpiliselt tuleb enesekindlust elu jooksul õppida ja noored pole seda veel jõudnud teha, noorus käibki nii, muutusi on elus palju ja kõik on väga segane. Enesekindlaks saamine võtab aega, ja kui selle töö jooksul keegi vahepeal uuesti ründab, siis tuleb ka enesekindluses tagasilangus ja tehtud töö tuleb üle teha.

      no ja suurem osa naisterahvaid, keda ma tean, on alaealiselt mingil määral ahistatud saanud. Ma isegi – mitte midagi drastilist, aga avalikus kohas aeg-ajalt võõraste meeste/poiste poolt käperdamist ja nühkimist ikka. Ja see, et laps on suuremaga võrreldes ebakindel, on ju üsna loomulik.

      ja inimesed on ka füsioloogiliselt erinevad. kõigil ei tule stressiolukorras “flight or fight” hormoonid peale, mõni hoopis tardub. see ei ole isegi mitte enesekindluse teema, on selline organism lihtsalt. vabalt võib olla, et ründajad raalivad ebateadlikult või teadlikult sellised meelsamini välja.

  2. Muide, Biku kommentaarist – “27 a üle keskmise ilus naine, hea kehaga ja kusjuures käin seksikalt riides” – ongi enesekindlus tglt hästi näha. Mina olin 27. eluaastaks jõudnud oma välimus-enesekindluse arendamisega sinnamaale, et “ma vist ei ole VÄGA kole”. Nooremana võitlesin avalikes kohtades vahel hirmuga, et inimesed ajavad mu tänavalt minema või vähemalt mõtlevad, et minusugune ei tohiks avalikes kohtades käia. Ning see, et mõni vastutulija käed külge ajas või mu rindu millegagi loopis, ei parandanud asja sugugi. ma ei võtnud seda kui “ohoh, ma olen kellegi jaoks atraktiivne,” vaid signaalina: selge, ma olen ka nende arust see imelik, kellega võib.

   1. Sinu järeldus on väga õige. Ma tõepoolest olen väga enesekindel naine ja ma olen seda tegelikult olnud alati ehk siis teismeeast peale. Ja ma kindlasti ei ole mingi ülbe enesekindluse hunnik vaid väga tore inimene. Lihtsalt ma armastan ennast täiega 😊
    Kuid mul on tõepoolest ääretult kurb kuulda kui keegi töll arvab et on ok krabada naist rindadest. Ei see pole kohe kindlasti ok ja mul kahju et see sinuga juhtunud on. Sellel võib ka mõningane tõepõhi all olla et ahistamine osalt kattub mingi enesekindlusega ja haiged mehed tajuvad seda.

    1. selle tänavakrabamise ajal olin ma ka alles 16 või selle ringis, selles vanuses on paljud ebakindlad. Aga tõtt-öelda on just see üks neid lugusid, kus enesekindlus ehk isegi ei lugenud, vbla ta krabas esimest, kes talle vastu tuli, kui tal krabamise isu tuli.

     ja tglt ei olnud see ka teab mis traumeeriv, küllap tänu sellele, et nii imelik. Nii imelik tegu, et seda ei saa enam selle arvele panna, et “tema on normaalne ja mina imelik, normaalsed inimesed teevad niiviisi imelike inimestega” – erinevalt näiteks sellest, kui kõva häälega välimust kommenteeritakse.

     See, kui keegi millalgi mu rindu tänaval millegagi loopis või nende pihta tatikuule või hernepüssist lasi (ma ei saanud õieti aru, mis, ainult sellest sain aru, et miski neid tabas), oli häirivam.

 5. Mina Bikuga sama meelt. Olen 34, töötanud u 14 aastat erinevates, peamiselt meestest koosnevatest kollektiivides ning ma pole rekkalesbi. Näen hea välja, täiesti kena olen, aga keegi ei ahista!
  Miks mind ei ahistata?

 6. Teise nurga alt. Me lõpetasime neljapäeval tööl üht vaevarikast projekti ja kui siis me (mees) ülemusega jõudsime ühisele järedusele, et tehtud, siis ta tahtis tähistamiseks kallistada (ei ole #metoo, mul on väga tore ülemus, kes on ka ühtlasi hea sõber). Mina vajasin pärast pikka füüsilist tööd täis päeva hädasti duši alla minemist, seega samal hetkel kui ülemus mind kallistas, olin ma sunnitud ütlema “I’m sorry but I really smell.”
  Ta vastas: “Yeah, you do” ja lõpetas kiirelt kallistuse.
  #glamuurtööl 😀

  Ehk siis haisutamine aitab 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *