Sansibar – plaan paigas, majutus valitud

Sansibar – plaan paigas, majutus valitud

Kuigi mu visioon Sansibari reisist oli selline suht odav romantiline ja maalähedane hütt, millest välja astudes laiutab meie ees ookean, siis lõpuks päris hütte ma siiski ei bookinud.

Plaan on öösel vastu hommikut saabuda ja magada end lennureisist välja kõige odavamas suvakas majutuses lennujaama lähedal. Broneerisin suht autentse kohaliku “peldiku”. Ma põhimõtteliselt ei taha maksta hommikul kell pool 5 sisse checkimise eest ja paari tunni magamise eest 100 euri, ega ka 50 euri, kui on võimalus ikkagi maksta vähem. Seega leidsin 26 euro eest väga heade arvustustega (bookingus 8,3 punkti) koha lennujaama kõrval. Puhas voodi, oma vets ja vannituba, tüüp tuleb vastu ka. Pärast Peruu reisi ma enam ei pelga ka sellistes “omapärastes” kohtades ööbimist 🙂

Magame ära ja hommikul sõidame 5 ööks saare idaosasse Paje’sse. Saar on väike ja saame sealt ka igale poole mujale minna, aga erinevaid kohti googeldades selgus, et Paje’s tuleb ära käia. Seal ootab meid Zanzibar Ocean Blue ja 41 m2 majake otse ookeani ees. Hotellil ongi vaid 8 majakest, seega kuigi pole õlgedest hütt, siis privaatsust tegelikult ikkagi peaks olema. Screenshotid booking.com’ist:

Screen Shot 2017-08-13 at 12.35.05
Foto: tripadvisor.com
Screen Shot 2017-08-13 at 12.35.50
Foto: tripadvisor.com

Kuna saare idaosas on tõus ja mõõn ning päeva jooksul käib meri päris kaugel ära, siis tahtsime ikkagi põhja poole ka minna, kus meri ära ei kao ja natuke rohkem ka melu. Põhjas on võrreldes teiste piirkondadega hinnad hulga kallimad. Kui mujal saad põhimõtteliselt 50 eur/öö endale leida selle romantilise hüti ookeani kaldal, siis Nungwi piirkonnas vähegi okei koha eest tuli meil välja käia 410 eurot kokku 3 öö eest ehk üle 100 euro/öö (võrdluseks, et see Paje koht 5 ööd maksab kokku 480 eurot), aga kui juba, siis juba.

Nungwy lähedal leidsin sellise koha nagu Flame Tree Cottages. See koht ei ole tegelikult midagi väga fääntsit, kui neilt mini piltidelt paistab. Aga jälle otse ookeani kaldal! Hommikusöögid on igal pool hinna sees. Screenshotid booking.com’st:

Viimase päeva veedame Stone Townis ja ööbime seal ühes kesklinna hotellis (45 EUR/ öö) ja varahommikul tagasi lennuki peale. Lühike puhkus tegelikult.

Reisikindlustus on aga Sansibarile päris kallis – kõige odavama pakkumise, mis ma sain, oli 130 eurot (kaks inimest kokku).

Natuke isegi juba ootan sügist 🙂

11 thoughts on “Sansibar – plaan paigas, majutus valitud

 1. Kuna see kindlustuse summa tundub päris krõbe, siis huvi pärast küsin, mis panga klient sa oled? Swedil on kuldkliendile päris mõistlike tingimustega reisikindlustus, kui sul on olemas nende krediitkaart. Reisi eest peab osaliselt (vist oli 50%) olema tasutud su enda kontolt või selle sama krediitkaardiga, siis hakkab kindlustus kehtima. Kehtib sulle, lastele, elukaaslasele. Katab nii tervist, reisitõrget kui pagasit. A’la Peruu seiklusreisiks vajad muidugi lisakindlustust, aga sellise Sansibari reisi peaks ära katma küll 🙂 Meil endal Swediga head kogemused, aga teistelt olen kuulnud, et üsna sarnased tingimused ka nt SEB-l ja Nordeal.

  1. Krõbe, sest mul ka vahemaandumine Türgis. Ma ei ole Swedi klient kahjuks. SEBi minu teada kunagi uurisin, oli kallis. Küsisin maaklerilt pakkumisi ja see 130 EUR oli kõige odavam.

   1. Mõtlesin seda, et SEB ja Nordea krediitkaardiomanikele peaks olema sarnaste tingimustega nii-öelda tasuta reisikindlustus, kui oled kuldklient (selle tingimuseks on see, et a’la 1000 eurone sissetulek laekub igakuiselt sellesse panka).

     1. Mõned aastad tagasi, kui ma noorem olin, pidime perega Indiasse minema. Emal oli samamoodi see Swedi krediitkaardi “kindlustus” vms. Noh, juhtus siis nii, et ema pidi haiglasse minema vahetult enne reisi ja uuris siis, et saaks äkki reisi ära jätta. Ja vastuseks sai, et tema enda piletid ja veidi veel nipet-näpet saaks 50% ulatuses tagasi, aga teised imegu näppu. Ja nii me riski peale välja läksime ja ikka Indias edukalt ära käisime.
      Aga tasub uurida igasugu nüansse, sest oma ema kogemuse põhjal ma küll seda kindlustust ei tahaks… Võimalik, et nüüd midagi muutunud ka, sellest omajagu aastaid juba möödas.

 2. Äkki viitsid lennupiletitest rääkida ? Kust said ja mis hinnaga ? 🙂 see saar on ka minu dreamlistis 🙂 olen kade ! ( heas mõttes muidugi )

  1. Pileteid otsisin momondo.ee. Maksid 550 EUR/ inimene. Pole mingid mega odavad, aga kuupäevad sobisid ja ümberistumisi vaid 1, mulle on see oluline.

 3. Sul ikka on viitsimist, jaksu ja tahtmist neid reise planeerida. Viitsiks ma ka niitubli olla, mul oleks ühte Sind vaja endale reise planeerima 😀 siis satuks välismaale võibolla veidi rohkem või noh, pigem üldse siis, kuna viitsimatusest ei olegi väga kuskil käinud peale Soome-Rootsi.

  1. Päevalilleke, kas Sinu jaoks kogu see planeerimisprotsess ei ole nagu osa reisist endast? Mina näiteks ei saa sellepärast eriti viimase hetke reise võtta, sest siis jääb mul pool naudingut justkui saamata 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *