Mõni aeg tagasi saatis Linea Natura mulle oma tooteid katsetamiseks, kui ma postitasin endast pildid, kus muuhulgas mainisin, et näen kurja vaeva, et fotodel mitte kuli paista. No heaküll, ma liialdasin. Ma näen, tavalist vaeva. Kirjutasin sellest siin – Juuksed, naise ehe.

Kristi, Linea Natura esindaja, kirjutas mulle ja uuris, mis mu juustel siis viga on. Vahetasime muljeid ja ta oli lahkesti nõus mulle testmiseks Linea tooteid saatma. Minu kõige suurem mure oli see, et mu juuksed on õhukesed (seda viga ilmselt ei ole ka kõige kergem parandada, sest see on ju geneetiline?), ja teine suur probleem, et juba õhtuks on mu juuksed rasvased peadligi silakad. Kristi ütles kohe, et ega nende šampoonid ei ole mingid võlu- või imešampoonid, aga tasuks katsetada, äkki sobivad.

Sain katsetamiseks erinevaid ja valisin lõpuks välja siidiproteiini sarja õrnadele ja kahjustatud juustele (stimuleerib juuksejuurt, parandab peanaha funktsioneerimist, taastab ja uuendab kahjustunud juuksekarva, muudab juuksed siidiseks). Käsi südamel – minu juuksed on pärast nende toodete kasutusele võttu peanaha ja juure juurest õhulised ja kerged. Kuni õhtuni. Isegi hommikul ei voola rasu mööda nägu alla.

Ma olen aru saanud, et enamik šampoone sisaldavad silikoone ja parabeene, mis tekitavadki meie juustele libeda ja kergesti kammitava efekti, kuid tegelikult on kahjulikud. Hakkasin googeldama…

Silikoonid – kasutatakse šampoonides, palsamites, niisutavates kreemides neile niisutavate omaduste andmiseks ja viskoossuse tõstmiseks, juuksehooldusvahendites, et anda juustele sära. Tekitavad nahale ja juuksekarvale tiheda kihi, mis ei lase hingata ega jääkaineid väljutada,  põhjustavad naha või juuste haprust ja kuivust, kõõma. Kui neid aineid sisaldavaid tooteid palju kasutada, võivad nad koguneda maksa ja lümfisõlmedesse. Sünteetilised säilitusained, näiteks parabeenid – kasutatakse šampoonides, palsamites, dušigeelides, näo- ja kehapiimades, et parendada toote säilivusaega. Põhjustavad allergiaid, nahaärritust, võivad kahjustada hormoonsüsteemi talitlust. ” (LINK).

Ütleme nii, et päris rõve ja igapäevaselt me ei mõtle ilmselt, mida endale sõna otseses mõttes pähe määrime. Linea šampoonid ja palsamid on igatahes silikoonide ja parabeenide vabad. Võibolla on ka see põhjus, miks nende šampoonidega pestes juuksed veidi krudisevalt takused on – need ei sisalda igasugust jama ja pesevad juuksed tõesti puhtaks. Nii et see pole üldse halb märk! Palsam aga jätab juuksed koheselt pehmeks, aga mitte raskeks.

Ma olen täiesti kindel, et kui mulle saadetud totsikud otsa saavad, siis ma tellin Kristilt juurde ja hakkan neid šampoone ja palsameid ka tulevikus kasutama. Seega uurisin ka hindu. Muidu on nii 500ml šampoon kui ka 500ml juuksekreem (palsam) 15 eurot. Aga kui osta korraga sama sarja šampoon ja juuksekreem, siis komplekt on kokku 25€. Poole liitrise šampooni ja palsami eest polegi see mingi ülemäära suur hind. Odavamad kui nii mõnedki tuntud brändid, mida igasugused Loverted ja Mylookid müüvad. Hetkel on Lineal aga käimas mingi sõbrapäeva allahindlus, kus tooted on -10%. Kirjutage julgelt nende Facebooki postkasti isegi, kui tahate lihtsalt midagi toodete kohta uurida või näiteks mingeid soovitusi, sest Kristi vastab teile kindlasti asjalikult ja abivalmilt. Oskab soovitada ja annab nõu. Näiteks on seal erinevatel sarjadel olemas ka juuste toitmiseks ampullid, mida samuti erinevate probleemide puhul kasutada. Tellida saab samuti otse nende Facebooki kaudu ja üle 40 euro tellides on pakiautomaati saatmine tasuta. Kuna mulle saatis mulle Kristi nii ilusaid karpe, siis kindlasti saaks ta ka tooteid juba valmis kingituseks pakkida 🙂

04096860-20E6-45C5-BDAF-7296C319DBC2