Iga aasta näen ma jõulukaartide peal ja sees (juba trükituna), Facebookis, meedias ja igal pool mujal:

Häid Jõulupühi!

Ilusaid Pühi!

Head Uut Aastat!

Inimesed, see on vale.

Sõnad jõulud, jõulupühad ja jõuluvana on väikese algustähega.

Head uut aastat! -> Suure tähega on ainult lause esimene sõna.

Sõna jõulupidu on väikese algustähega.

Nüüd iga nokkija kindlasti hakkab mu blogi lappama, et otsida, kus ma olen mingi labase kirjavea teinud. Vahel harva võib ikka mingi vea sisse visata ja tihti kirjutan ma siin slängis. Aga jõuluks kaartide trükkimine müügi eesmärgil ei ole päris sama, mis isiklikus ajaveebis pläma ajamine. Mingit ametlikku pöördumist tehes suudan mina 100% õigesti kirjutada (kui milleski kahtlen, siis uurin järele, ka blogides olen virtuaalset õigekeelsussõnaraamatut kasutanud). Ja veel… Üks asi on eksida mingis raskes võõrsõnas, aga teine asi on kirjutada Head Uut Aastat. Läbiva suure tähega. Appi!

Eks ma ahastan selle üle iga aasta, aga seekord oli minu jaoks viimne piisk, kui Marina Kaljurand, kes on muidu täitsa lahe naine ja ka presidendivalimistel hoidsin mina just talle pöialt, kirjutas oma Facebooki seinal pühadesoovi edastades Jõulupühi ja Jõulud. SUURE ALGUSTÄHEGA, lause sees! Ta pole tegelikult ainuke. See on massiline. Minu sisemine jumalalanna tahtis diivani taha joosta ja juuksed peast kiskuda (parafraseerides irooniaga “Viiekümne halli varjundi” kirjanikku).

Ehk siis väga heatahtlikult tegelikult ütlen – kui on keegi veel maailmas, kes ei teadnud, kuidas neid soove kirjutada, siis nüüd teate. Palun kirjutage edaspidi õigesti.