Rotermannis Coca Cola Plaza kõrval on uus restoran TOA – Taste of Asia. Käisime nädalavahetusel üle vaatamas, söömas. Tegemist ei ole kiirtoidukohaga nagu Chopstick vms. Atmosfäär on õdus, restoran paikneb kahel korrusel ja laudu päris palju. Teenindajad väga külalislahked ja viisakad. Kokad teevad süüa nii, et esimesel korrusel istudes saab nende tegemisi kiigata.

image

Menüü on kirju. Mina võtsin eelroast wokitud seened ja sinna kõrvale riisinuudlid munaga. Laura sõi kevadrulle ja kanatiibu. Karl proovis mingeid teisi kevadrulle ja neid samu wokitud seeni. Toit tuli suht ruttu. Ninna lõi täpselt sama lõhn, mis Telliskivi Konteineris. Ma ei tea, mis kaste/ maitseaine see on, aga minu jaoks on see nii ebameeldiv, nagu mingi roiskunud asja hais. Õnneks lõhnasid sellega Laura kanatiivad, mitte minu toit. Laurale see toidulõhn meeldis, nii et ilmselt minu enda kiiks (roiskunud lõhna ebameeldivaks pidamine :D). Ma kusjuures senimaani arvasingi, et Konteineri toit oli halvaks läinud vms, aga tuleb välja, et see spetsiifiline kaste ongi taste of Asia. Ma olen korra Tais käinud, aga see kaste mulle tuttav ei olnud. Äkki keegi teab, mis kaste see on? Vietnami kaste? Siis seda Tais ei pakutagi?

Kui Konteineri toit hakkas minule vastu, siis TOA toit oli täitsa söödav. Karlile meeldisid seened väga, ka nende kaste. Minu nuudlid olid hea maitsega, aga nad olid klimpis. Muna oli pigem üleni nuudlite küljes, mitte munatükid nuudlite sees. Laurale meeldisid kõik asjad ja ta on tegelikult küllaltki nõudlik sööja 🙂

image imageMenüüs olid päris huvitavad magustoidud, aga nende jaoks meil ruumi seekord ei jäänud. Ma pole tegelikult ka “huvitavate” magustoitude fänn, tahaks pigem mingit klassikalist kooki kui üldse. Ludide (panna cottad ja creme bruleed), mida saab lihtsalt suus keerutada, fänn ma ei ole. Saan 80, siis võin ludi süüa. Ma oleks sealt tellinud siis ilmselt kevadrullid banaani ja šokolaadiga, vähemalt saab midagi närida. Menüüs ei näinud ma meie Eesti nö käsitöölimonaade. Fanta-coca-sprite on igav. Hinnad olid tegelikult päris kallid, aga talutavad kesklinna kohta.

Iseenesest tundub, et koht sobiks väga hästi firmapidude jaoks, spontaanselt sisse astumiseks ja neile, kellele meeldib see spetsiifiline aasia maitse 🙂