La Muu jäätiste arvustus vol 1

La Muu jäätiste arvustus vol 1

Nüüdseks olen ära proovinud mingi portsu La Muu jäätiseid ja võtan oma arvamuse kokku.

Rummi-rosina 

Magus. Rammus. Pigem ei ole rummi-rosina, vaid vanilje jäätis rummis immutatud rosinatega. Väga alhoholine. Kellele see on pluss, kellele miinus. Rosinad jaotuvad väga ebaühtlaselt – karbist võid süüa pool jäätist sedasi ära, et kohtad kolme rosinat ja siis torkad lusika kohta, kus on peotäis rosinaid (mis väga alkoholised) ja saad rosina-rummi šoti. Kui karp on 400g, võiks tootja suuta tagada selles mahus karbis rosinate ühtlase jaotuvuse. Minule rosinad väga maitsevad, igal pool, nii kringlis kui ka jäätises. Kohati käib jäätisest rasva maik üle, ilmselt on tegemist väga rammusa jäätisega. Üldkokkuvõttes – minule meeldib ja ostan korduvalt, kuid korraga palju süüa ei saa.

Rabarberi

Hapukas jäätis, aga samas käib ikka mingi magus arusaamatu suhkru maitse üle. Rabarberi maitset ei tunne, mis on samas hea, sest rabarber on rõve 😀 Jalust ei raba. Uuesti ei osta.

13240133_934941659956635_1955630188197910535_n.jpg

Mango sorbett

Aimatav mango maitse. Aga sorbett on ikkagi sorbett, see ei ole jäätis, see on jäätise mõnitus. Seega ei saa ma väga head hinnangut anda ühelegi sorbetile.

Karamelli-meresoola

Olete söönud mingit jäätist nii intensiivselt lusikaga otse karbist, et näpu külge tuleb vill? Reaalselt nagu! Ma olen! Magus jäätis, aga mitte lääge, vaid karamelline. Sulakaramelli sopid on jäätise sees. Ärge laske end nimest heidutada, nagu tegu oleks mingi HUVITAVA kooslusega meresoola näol. Tegelikult on lihtlabane (heas mõttes!), väga hea karamelli jäätis. Miinus on see, et mina ei tea, mis neil selle jäätise segamismasinaga on, aga vahel on jäätise sees suured või- või rasvaklimbid. Võtad suure lusika karamellist jäätist, see sulab suus ja siis üks asi jääb tükina suhu… Hammustad katki, tunned, kuidas see on tükk maitsetut rasva. Vot see on rõve. Sellest hoolimata on see mul vist lemmikjäätis.

13690804_969601523157315_7681197338195267232_n.jpg

Banaani jäätis

Mitte banaani jäätis, vaid banaani ilgus. Maitseb nagu külmutatud mädanenud banaan. Aa ei, oot. Maitseb nagu… Tean! Mäletate suht vene ajast seda kuivatatud banaani:

kuivatatud-banaanid.jpg

Vot selle maitsega ongi. TÄPSELT! Seega ärge lootke siit saada mingit mõnusat purustatud värske banaani elamust saada. Jäätis oleks justkui tehtud sellest samast kuivatatud banaaninässist, on VÄGA magus. Esimese hooga mõtlesin, et viskan minema. Tohutu pettumus. Banaani-pettumus.

13754275_969566986494102_410825508249408227_n.jpg

Pistaatsia jäätis

Tummine, ei ole lääge. Soolakas, aga mitte häirivalt, et pööritad silmi ja ütled HUVITAAAAV, vaid mõnus neutraalne maitse. See ilmselt kas meeldib täiega või ei meeldi suutäitki. Meie külmkappi satub ikkagi suht tihti.

Mustika-lavendlijäätis

Seline mahe. Aimatav mustika maitse täitsa olemas. Õigemini mustikamoosi maitse. Lavendlit tunda ei ole, samas ei tea ma ka, kuidas lavendel maitsema peaks, pigem tean, kuidas see haistes tundub. Siin eriti ei tundu. Pigem ikkagi meeldiv jäätis, kui et veider kombo. Uuesti ei ole ostnud.

13239130_935742843209850_6728827331922534202_n.jpg

Mis jäätiseid veel proovida võiks? Mis on teie La Muu lemmikud? Kas arvate et ca 8 ja ca 6 eurot on kallis nende karpide kohta või mitte? Miks see ÖKOjäätis on plastikkarbis?

PS: La Muu ei ole minu arvamust küsinud.

 

 

 

0 thoughts on “La Muu jäätiste arvustus vol 1

 1. Mina olen proovinud ainult mandli-kardemoni LaMuud. Maitses väga! Täpsemalt ma seda kirjeldada ei mäleta, sest sõin seda kuskil pool aastat tagasi. Igatahes ostaks veel, kui Eestis elaks. 6-8€ pole väga üüratu summa ju – Ben & Jerry näiteks on samas hinnaklassis ja seda ostan ikka aegajalt 🙂
  Plastikkarbile võiks tõesti mingi alternatiivi leida!

 2. Rabarberijäätis jättis mind ka külmaks. Pistaatsia- ja kohvi omad on siiani proovitutest lemmikud. Karamelli-meresoola jäts on hästi hea maitsega, aga jah, hullupööra magus. Kama oma meeldis ka, aga mitte nii väga, et uuesti ostaksin. Kookosemaitselise sees häirisid mind miskipärast kookoshelbed, aga maitses jällegi hea. Rohkem vist ei olegi proovinud. Nüüd tean, et banaani oma ei tasugi ostmist. 🙂

 3. mangosorbett ja banaanikas on mu lemmikud jällegi – ja sõltuvalt mu toitumistavast, mis on madala rasva ja kõrgete süsivesikutega, saab neid rohkem süüa ka, mis on alati positiivne.

  karamelli-meresoola on ka super hea.

 4. LaMuu kohvijäätis on minu vaieldamatu lemmik. Karamelli-meresoola meeldib ka väga. Kookosejäätis, mangosorbet ja banaanijäätis ei meeldi üldse.
  Uus lemmik on Jäämari (http://www.jaamari.ee/ ) kakao pulgajäätis (vegan kusjuures). Mmmmm. 🙂 Teised on tavalised külmutatud smuutipulgad.

  1. Kohviasju ma ei salli. Kohv joogina on super, aga kohvijäätised, kohvikommid jne – rõve, või noh, maitse asi. Mulle meeldib jäämarja troopika ja meeldib see, et see on kiududega 😛 ei tundu tavaline lääge smuutipulk.

   1. Kas sa seda LaMuu kohvikat muidu proovinud oled? Mul muidu sama asi – üldse kohvimaitselised tooted ei maitse (kohvi joon küll ja veel), aga see jäätis on minu meelest lihtsalt imeline 🙂

    1. Ei ole, kui keegi pakuks, ma muidugi prooviks, aga ei suuda isegi kohviasju nuusutada mitte (kuigi kohvi enda lõhn väga meeldib!). Ei julge lihtsalt raha raisata sellele, tundub ülimõttetu kombo. Äkki peaks väikse topsi ostma. On seda?

  2. Kohvijäätist on selles pisikeses 100ml topsis ka. Siiamaani minu proovitud LaMuujäätistest kindel lemmik! Mitte mõrukohvine vaid selline mitte-magus ja mõnus külm maius. Raske kirjeldada…

 5. Minu lemmik on pistaatsia oma-seda söön tõesti näpud villi:) Lastele meeldib stracciatella, mis minu jaoks pole halb aga vbla liiga magus. Multi-kulti oli ka päris mõnus – selline suvejäätis.

 6. Minu absoluutne lemmik on stracciatella, seda võin nõrkemiseni süüa. Aga seal on ka see, et mõne karbiga saad hästi palju suuri mõnusaid šokolaadi tükke ja mõnega ei saa pea üldse. Pistaatsia on ka väga hea. Nüüd tuleb veel see karamelli oma ära proovida ?

 7. Sa võiks lisada ka jäätiste koostised ja energ väärtused. siis oleks hea võrrelda. Kas on magus või tundub magus. Kas on keemia või tundub keemia.

 8. Minul seisis megapikalt külmkapis see rabarberijäätis – läks ikka aega, et see karp tühjaks saada 😀
  Viimane kord ostsime sõbrannadega väikseid topse proovimiseks – kohvi oma oli päris hea, mulle väga meeldis, aga kõige lemmikum neist oli ikka pistaatsia 🙂 Üsna rammus muidugi, a see väike kogus oli tol hetkel täpselt paras 😀 Multi-kulti ja mango olid ka täitsa okeid, kuigi mulle meeldis mango siiski rohkem – kreemisem kui multi-kulti.
  Ja sinu kiidusõnade tõttu ostsin omale suure karbi rummi-rosina jäätist ka, aga no need rosinad olid minu jaoks natuke liiga hardcore 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *