Taavi Rõivas:

Mitte kunagi varem ei ole nüüdisaja terrorism puudutanud Eesti inimesi nii lähedalt nagu möödunud nädalal Prantsusmaal. Terroristidel õnnestus meile valusalt haiget teha. Aga me ei tohi alla anda. Me peame kahe oma kodaniku ja kümnete teiste mälestuseks olema tugevad. Vaid nii saame pimedast vihkamisest kantud terrorilainele vastu astuda ning öelda, et me ei murdu ega lase hirmul kahjustada väärtusi ja vabadusi, mis teevad meist üksteisest hoolivad ja lugupidavad inimesed. (LINK).

Ei tohi alla anda? Mida see tähendab? KES ei tohi alla anda? MILLES me ei tohi alla anda? Mis see alla andmine selles kontekstis üldse on? Kuidas MINA isiklikult saaksin alla anda või mitte alla anda?

Olema tugevad? Milles see väljenduma peaks? Kuidas me oma igapäevaelus sellest sündmusest nõrgemad saaksime olla? Kuidas me saaksime tugevamad olla? Mida ma peaks tegema, et selle sündmuse valguses tugevam olla?

Vastu astuda? Kas ta räägib Eesti valitsusest või Eesti kodanikest? Kas valitsus peaks terrorismi ja äärmusislami ja Euroopa islamiseerumise vastu astuma? Või Eesti kodanikud peaksid seda tegema? Kuidas? MILLEST ta räägib?

Me ei murdu ega lase hirmul  kahjustada…? Mismõttes ei murdu? Et me ei tohiks karta? Et peaksime mitte välja tegema, mis maailmas toimub ning reisima ikka Türki ja Egptusesse ja Prantsusmaale? Samal ajal, kui välisministeerium tõstab kodulehel riikide ohutasemeid? Et peaksime aktsepteerima seda, kuidas rahaahned reisikorraldajad (jah, ma nimetan nimesid – näiteks Novatours ja GoAdventure) silmagi pilgutamata sõjakollete lähedale puhkusepakette müüvad?

Taavi sõnad on samaväärsed sõnad, nagu CV-s märgitud “hea stressitaluvusega”, “positiivne”, “edasipürgiv”… Need on sõnakõlksud, klišeed, neid ei võta MITTE KEEGI tõsiselt. Tihti on nende sõnade taga vastupidised iseloomujooned. Mulle tundub, et ka Taavi sõnad on tühjad, sisutud, klišee…

Blaa blaa blaa.

***

Päeva anekdoot (väljavõte tegelikult tänastest UUDISTEST (LINK) :

Siseministeeriumi pressiesindaja sõnul karjus ründaja rongis «Allahu akbar» (Allah on kõikvõimas).

Ründaja motiiv ei ole teada.