Kes ei teaks tänaseks Facebooki eventi Veganivabad jõulud?

12360179_1056792471018964_3641513135453119591_n

Surnud sea pilt Veganivabade jõulude üritust illustreerimas (foto nende Facebooki lehelt)

Järgnev tutvustus kopeeritud nende Facebooki lehelt:

“Kas teadsid, et sigadele meeldib panna kärsad likku? Et häid lambaid mahub palju ühte lauta? Et täidetud jõuluhani maitseb kuninglikult. Jõulud on armastuse ja rahu aeg. Meie armastame head liha. Jõulud on parim aeg selleks, et nautida perega koosolemist, istuda ühise laua taha ning süüa head ja paremat.

Igal aastalõpul kutsuvad veganid üles “Lihavabadele jõuludele”. Ütlevad, et “Kingi elu”. Justkui see loosung ärataks poeletil oleva seaprae uuesti ellu ja paneks ringi kepslema ning rõõmust ruigama?

Vastukaaluks kutsume Sind osa võtma veganivabadest jõuludest. Detsembri vältel postitame retsepte ja nippe siia ürituse alla ning räägime, kuidas veeta pühad inimsõbralikult, aga samas ka maitsvalt ja tervislikult.

Teeme nii, et meie ei kritiseeri veganite toiduvalikut ja veganid ei kritiseeri omnivooride (ehk segatoiduliste) toiduvalikut. Meie ei kutsu veganeid üles taimsest toidust loobuma ja veganid omakorda ei kutsu teisi üles loomsest toidust loobuma. Nii lihtne see ongi.”

Olgu see event loodud lihatoiduretseptide jagamiseks, veganite mõnitamiseks, huumori tegemiseks või vastukaaluks veganite eventile Lihavabad jõulud, kingi elu või kõigeks selleks kokku, on selle nimega kõvastu puusse pandud.

VEGANIvabad jõulud??? VEGAN on inimene! Veganlus on taimetoitlus. Korraldajad, te siis mõtlesite vegan-inimestevabad jõulud? Et veganid ei tohi see aasta jõulupühi pidada? Et osalejad ei kutsu veganeid ühise jõululaua taha? On selle ürituse korraldajatel keelelised probleemid, mingi düsgraafia vorm? (Kuidas ära tunda täiskasvanud düsgraafikut? Wikipedia: “Raske mõtteid paberile panna” .) Korraldajaid on kokku 14. Kamba peale ei suutnud ka leida inimest, kes oleks selle ürituse pealkirja keeleliselt korrektseks vormistanud? Sama hea, kui veganid oleks teinud ürituse Omnivoorivabad jõulud 😀

Või kui see oli taotluslik, siis järelikult oligi ju eesmärk pilata!