Eile pärast tööd otsustasin siis ka teha elu suurima lifehacki ja minna ülisoodsasse Lidlisse, kus kõik asjad maksavad 19 kuni 39 senti. Okei, väike liialdus, aga sõbranna oli just käinud ja ütles, et hinnad tundusid lausa vigased. Mul jääb pood 3 minuti autosõidu kaugusele tööjuurest ja sel juhul pole ju vahet, kust kaudu koju sõidan, poodi oli vaja niikuinii minna.

Keerasin parkla poole sisse ja juba oli näha, et osad autod keerutavad selles tillukeses parklas ja otsivad kohta, mida pole. Sõitsin majaalusesse parklasse ja seal sama lugu. Loobusin koheselt ja sõitsin sama targalt sealt minema. Kuna üle tee on Rimi, keerasin sinna, sest Selveriga võrreldes, kus ma igapäevaselt käin, on seegi väike hinna-lifehack. Parkisin Rimisse ära ja siis vaatan, et aga Lidl on ju kohe üle tee. Saan ju sinna kaks sammu jala astuda, suva. Mul on tunne, et seda tegi nii mõnigi, arvestades Lidli kottidega üle tee kõndijaid.

Astusin sisse, turvamees seisis ukse juures ja ulatas inimestele kahemeetrise läbimõõduga kärusid, millega pidi siis lindist teisele korrusele sõitma. Paremal pool lindist sõitsid need samad tühjad kärud inimeste vahel alla, selline süsteem siis. Korve ei olnud. Itaalias Lidlis käies ei mäleta ma kordagi, et sellised suured kärud kohustusilikud oleks. Ma ei tea, miks siin eeldatakse, et kõik inimesed plokkide viisi kraami ostma hakkavad. Tahaks küsida, et nagu valmistuvad sõjaks vms, aga see… olekski praeguses situatsioonis irooniline 🙁

Üles jõudes küll mingeid järjekordi poodi sisse saamiseks ei olnud, aga rahvast oli palju. Kõigil need hiiglaslikud kärud. Hülgasin oma oma kohe (viisin ilusti välja, ega jätnud riiulite vahele), sest sellega oli poes võimatu paarutada. Inimesed kondasid aeglaselt nagu tõelised ajaloohuvilised ajaloomuuseumis, lugedes “eksponaatide” silte kord lähemalt ja kord kaugelt. Tõeline muuseumi vibe. Mis ma isegi parem olin. Kõik tootepakendid on tundmatud, keskkond ja kus mis asub tundmatu… Inimesed põrkusid oma kärudega kokku, üritasid üksteise vahelt manööverdada, mõni oli oma käru maha jätnud ja siis hakanud valesse kärusse asju laadima. Ei mingit krabamist, aga väga ebamugav keskkond, kus reede õhtuks midagi mõnusat osta.

Mõistsin kohe, et ega ma siit mingit ostu ei tee, jalutan siis samamoodi nagu ilmselt paljud teisedki selle poe lihtsalt läbi, kui ma siin juba olen, ning sammun Rimisse tagasi. Kuigi ma rikas ei ole, siis olen nõus mugava ostlemise nimel siiski veidi rohkem maksma. Kui mul 3 teismelist poissi kodus oleks, siis ehk mõtleks teisiti. Aga tänan õnne – mul vaid teismeline tütar, kaks kassi ja koer 😀

Olete Lidlis käinud juba? Kuidas tundub?