No kas see aasta läheb ka lahti?

“Nii palju õpikuid”.

“Nii palju lapsi!”

“4 tundi kiletame ja kleebime, pool päeva läheb raisku!”

“3 tundi valime poes kooliasju, mis elu see on?!”

“2 last on suva, mul on NELI, proovi nelja lapse õpikuid kaanetada!”

“Kaaned ju kuluvad ja siis tuleb UUESTI kaanetada.”

“Kaaned ju kuluvad ja siis tuleb UUESTI kaanetada, aga minul on NELI last, mitte 1 nagu sul!”

“Niigi kiire. Lapsi on jätkuvalt palju. Teie meelest meil, emadel, muud pole teha, kui kaanetada?”

Ma tegelikult saan aru, et mis mõnele peavalu, võib teisele olla lausa hobi. Mulle pigem jah meeldiv tegevus. Tegelt lausa tore vahepeal peale arvutis töötamise ja kirjutamise vahepeal midagi muud kätega teha kui trükkida. Täna kaanetasime koostöös lapsega 8 õpikut/vihikut. Lasime rotikese ka meie juurde vabalt toimetama. Mul oli inimeste eelmise aasta hala vist kuskil alateadvuses, sest läksin kogemata paberite ja kilede ostuga veidi liiale. Päris palju rulle jäi mul veel alles. Eks need kasutab muidugi kunagi hiljem ära.

Mingi koolihullusega ma pole kaasa läinud – defitsiit on juba aastaid möödas ja ilusad vihikuid ning muud staffi on igas suvalises toidupoes jalaga kastis sedaga. Laps ei pidanud vajalikuks isegi ise valima tulla, nii haarasin talle oma maitse järgi Prismast süüa ostes ka puuduvad kooliasjad. Ongi rahulikum valida, siis pole kriitikut kõrval ning hiljem kodus saab öelda, et aga ise sa ei tahtnud ju tulla. Õnneks lapsele sobisid kõik minu valitud vihikud ja kaustikud. Ei olnud titekad. Ei olnud nõmedad. Ei olnud mõttetud. Hea valiku tegin, jee! Esimest korda panin tähele, et õhukesi kaustikuid on saada ka plastikust kaantega. Eeldan, et vastupidavam kui tavaline tulgevam paber ja papp.

Koolikott oli meil eelmisest aastast olemas. Isegi esimeseks septembriks ei hakanud mingeid uusi riideid ostma. Mitte et laps näruselt läks, vaid sobilikud riided olid lihtsalt olemas, sukkpüksid vaid ostsime. Jalanõudega oli veidi keerulisem. Alati on nendega keerulisem. Sain õnneks poole hinnaga Ecco sandaalid, sama mudeli, mis tal enne olid, aga seekord siis number suuremad. Weekendist leidsin Mustangi kõrge säärega pidulikud hallid tennised (mitte riidest). Jepp, tennised saavad nüüd ka pidulikumat sorti olla ja sobida lapsele esimeseks septembriks.

Järgmisest nädalast hakkab tal siis jälle ujumine, aga seekord ka kunstiring (pliiats, süsi, maalimine jms). Päris põhjalik ring, sest 2 x 3 h nädalas. Järgmine nädal on kerge kohanemine uue korralduse ja sügisõhuga. See sügisõhk paneb mind juba ausalt öeldes soojamaareisi planeerima, kuigi ma mõni aeg tagasi ütlesin, et ei tahakski kuhugi minna. Töölt ära puhkusele tõesti ei taha üldse minna praegu, aga samas sooja tahaks küll. Kompromiss oleks teha tööd kuskil terrassil, taamal ookeanikohin.

Pildid: pexels.com