Bulgaaria maitsetu juust vs Eesti soe suvi

Bulgaaria maitsetu juust vs Eesti soe suvi

Lugesin täna juhtumisi Marimelli paari blogipostitust sellest, kuidas ta pärast nõmedat Malta reisi kohe uuesti puhkama kibeles ning valis viimase hetke odava Bulgaaria paketika.

Teadsin, et söök võib olla kehv, tuba väike ja vein sitt, aga tegelikkuses jagub mul selle kolmetärnika kohta väga palju kiidusõnu. /—/

Hommikusöögil on erinevad munavariandid, singid-salaamid, juustu, millel maitset pole, aga täidab kõhtu ikka, veits mozarellalik… /—/ 

Lõunaks luristan iga päev suppi (oleme siiani saanud kanasuppi ja frikadellisuppi ja kui soola juurde panna, kannatavad täitsa süüa). /—/

Koka ei maitse nagu koka, vaid nagu pepsipudeli pesuvesi. Vein on üllatavalt okei. Tundub selline lahjem, aga alati jääkülm ja hea.

Ausalt, iga inimese reisiootused ja lemmiksihtkohad võivad väga erinevad olla. Väga! Ja see on okei, aga arvestades, mis ma eile just kirjutasin, siis mulle päriselt ei mahu pähe, miks kibeleda praegu (kui Eestis on nii soe ja mõnus) kodust ära, kuhugi, kus oled arvestanud, et “söök võib olla kehv, tuba väike ja vein sitt”? 😀 Kibeleda RAHA EEST kuhugi, kus igapäevaselt supile soola peale pannes kannatab see isegi süüa, kus juustul pole maitset, aga noh, täidab kõhtu ju tegelt, ning kus tuleb juua kokavärvi pesuvett??? MIKS? Jumal, issand, MIKS?! 😀 See pole isegi mitte retooriline küsimus, ma tõesti tahaks teada, mis seal siis praegu paremat on kui Eestis? Veits vananenud roosteplekiline välibassein? Odav ja lahja jääkülm vein? Kas keegi võtaks vaevaks ja seletaks?

Ma ei tea… Mul endal ei ole küll siin praegu midagi, mis mind kodust ära ajaks. Just täna käisime lapsega jalutamas ja välikohvikutes päikest võtmas, nautisime superhead salatit ja pitsat, päris kokat ja kohvi. Ma ütlesin mõttes, aga tegelikult vist välju häälega 4-5 korda: “Issand, kui mõnus ikka…!” Uskumatu, kui palju ilm ja päike elu mõjutab!

PS: Ja mina, kes ma alati kannan jakki kaasas, ei vajanudki seda täna. Eile ka mitte.

9D6A03D2-597B-4E42-B513-CEC871A2E109
Kitsejuustu-peedi salat ja juustupitsa #boheem

 

 

 

 

 

 

29 thoughts on “Bulgaaria maitsetu juust vs Eesti soe suvi

 1. Sattusin ka sama postitust lugema umbes samade mõtetega. Aga no inimesed on ju erinevad, loll saab kirikuski peksa ja tejne maksab peale, et süüa sööki, mis nii rõve ei olegi kui reisi ostes arvati (???!!!) 😄

 2. noh,peaasi et jōledalt saaks veel shopata igasugu rämpsu,eriti tuus kui primark on,siis on alati reis kordaläinud 😃

  1. No kui nüüd nii võtta, siis kui inimesele meeldib Primark ja Eestis seda pole, siis tulebki sõita kuhugi, kus see on 😀 Aga sõita puhkusereisile teadmisega, et ees võib oodata sitt hotell, sitt söök ja sitt vein ning siis kohalejõudes tõdeda, et aga kõhu saab ju tegelikult täis, siis noh – MIKS?! Peab ikka siin Eestis midagi väga valesti olema, et raha eest minna sellisesse kohta.

  1. Nende jaoks ei ole reisimine tore, neile meeldib külitada ühe hotelli basseini ääres seitse päeva. See ei ole reisimine, see on lebamine.

 3. Ma ka korrutan mitu korda päevas “issand kui mõnus” ja tavaliselt mulle soe ei meeldi….aga praegu, millegipärast on “issand kui mõnus”. Natuke hirm on ainult, sest see ei saa ju kestma jääda. See on ju Eesti suvi.

  Reisile minek on nagu põgenemine. Ise tahaks küll, kuigi ka just kuu aega tagasi sai tuldud. Sest kodus on orav rattas teema, koguaeg. Isegi sellise ilmaga ei saa sellelt maha.

  Aga frikadelli suppi puhkuse ajal süüa. No ma ei tea 😀

  1. Ahh, paned soola peale ja kannatab süüa küll 😀
   Mul praegu selline orav rattas tunne isegi ei ole, varem natsa oli, mitte sellepärast, et kiire on, vaid natuke liiga rutiinne, aga suveaeg on minu jaoks täiesti rutiinist väljumine, sest siis ma tahan õue minna ja väljas olla. Talvel ja sügisel võin ma nädal otsa ka toas olla, ilma et tekiks üldse mingi vajadus värske õhu (külma) kätte minna, kui, siis tahakski ainult sooja ja kuhugi ägedale reisile.

  2. Ma ka naudin praegust ilma sellise hirmuga, et “raudselt on viimane võimalus”, “kohe läheb külmaks”, “ei saa olla, et Eestis on ilus ilm” jne. Aga samas ma olen sama mantrat juba 3 nädalat korranud ja praeguseni on ilm pidanud, nii et ehk tõesti veab ja saame ühe päris-PÄRIS suve, mis on soe ja mõnus ja hea ning annab jõudu, et sügisele ja talvele vastu minna?

   Unistada ju võib…

 4. Ahhaa, leidsin ikka üles selle postituse.
  Nojah, eks neil see “puhkus” ole jah rohkem basseini ääres külitamine. Ja ikka “põnev” et saab kuskile minna ja olla jne.
  Pole päris minu masti puhkus, aga.. kui pappi oleks pritsida, siis vast läheks kah. Kuigi pean tunnistama, et siis nende söökidega küll ei lepiks mis seal pakutakse- tahaks ikka miskit muud peale supi või muu jama. Tasuta joogid ka ei tõmba.
  Aga kellele kuidas. Pappi on, siis miks mitte. Aga samas siin meil praegu niigi nii ilusad ilmad, et ei näe põhjust kuskile minemiseks.

  1. Et siis lähed selle papi eest reisile ja sööd seal frikadellisuppi? 😀 Miks minna papi olemasolul kuhugi virelema stiilis “nii halb on, tahan veel!”? 😀
   Aga ma ei tea, mis papist sa räägid, see reis oli väga odav ju. Aga selle raha eest oleks Eestis nädala jagu vabalt saanud mõnusates välirestoranides päikseterrassil päikest võtta ja lahedalt krevette hea veiniga alla kulistada. Meil Eestis on ka vein külm, see ei ole ju mingi Bulgaaria eelis 😀
   Tegelt, ma ei räägi üldse midagi basseinipuhkusest halvasti ja see polnud teema. Vabalt läheks ka helesinise mere või ookeaniga puhkusele, lesiks basseini ääres, viiks lapsed snorgeldama jne, aga see peab ikka olema mõnus ja hea toit on minu jaoks puhkusel väga oluline, kohe väga oluline – üks osa reisil või puhkusel käimise naudingust.

  2. No mulle küll muljet pole jäänud, et pappi pritsib 😀 kui kaks korda kuu aja jooksul odava reisiga Bulgaariasse minnakse, siis see on mingi soodukate hasart lihtsalt. Reisimiseks on seda ka kuidagi raske nimetada, sest tsiteerides klassikuid “Kui puhkus, siis suht savi rahvaarv ja poliitiline olukord”. Aga mis siin ikka õelutseda, issanda loomaaed on suur ja lai.

 5. Päris nädalat vist kahjuks välja ei vea, Eestis on päris kallis puhata 😀
  Aga jah, sul on õigus. Kui nii mõelda, siis ma läheks papi olemasolu korral praeguste ilmadega küll Eestis kuhugi puhkama. Isegi meenus spa, mida külastada tahaks- toila spa (orhidee spa osa justnimelt).
  Vist tõesti on see pigem odavate soodusreiside hasart, et kui odavalt saab, siis peab võtma. Muud põhjust ma ka ei näe hetkel 😀
  Kahjuks mul ei ole praegu seda vähest paarisadat eurigi, niiet igasugused last minute ja toila spad jäävad ära 😀 Aga ei ole hullu- see eest on suvila, kus on jõusaal ja spa ja solaarium kõik koos (H)

 6. Ma just eile tulin Bulgaaria nädalaselt all Inc. reisilt.
  Kui oleks teadnud, et sel ajal Eestis sellised ilmad, oleks edasi lükkand , aga reis sai ostetud Juba oktoobris.
  Sellise eelarvamisega ma sinna ei läinud , et seal kõik on sitt , aga et käib kah. Pigem siis ikka sihtkoht, mida sa tead, et on mõnus.
  Aga ma ise jäin rahule. Söök oli hea, ei nautinud ainult suppi 😀 ning restoranides sai ka käidud, ei jäänud ainult hotelli toidu peale.
  Ei pidanud ka vajalikuks juua vastikut veini ega koolat, vain ostsin siis pigem poest pudeli Proseccot .
  Tahtiin näha , mida see riik pakub, sain teada, teen omad järeldused. Aga kuskile ainult odavuse pärast ei läheks küll, ei lastega ega ka ilma.

  1. Bulgaarias on kindlasti ilusat loodust ja kift seigelda ning usun, et saab ka hästi süüa. Igal pool on võimalik saada sitt kogemus, kui eeltöö tegemata.

 7. Sest et siis ei oleks neid mõtteid koguaeg peas, et mida kõike tegema pead- herneid külvata, muru niita, põõsaid välja kaevata, midagi asemele istutada jnejne 😀
  Samas ma nüüd hakkan mõtlema mis see spa endast kujutab- saunad ja kuumaveebassein, mis on vist tõesti pigem naudingud, mida jätaks külmema aja peale.
  Aga ausalt, ma tegelikult kohe päris ausalt kah ei kurda oma suvila elu üle. Siin nii arutledes jõudsin lausa järeldusele, et tegelikult selliste ilmadega isegi spaa külastus oleks ilmade raiskamine.
  Piisaks ka kuhugi järve äärde trippimisest kui puhata tahta. Kasvõi telgid püsti ja mõnus grillõhtu vabas õhus- puhkus missugune. Säästaks mitusada eurot kah ja oleks ikka väga mõnus. Ainuke miinuspool sääskedega võitlemine, aga see kuulub juba meie suve juurde 😀

 8. Novot, nüüd tuligi isu peale sõpradega kuhugi järve äärde minna nädalavahetuseks.
  Ega keegi ei tea mõnda head kohta soovitada? Mida lähemal Harjumaale (Tln) ja soojema veega veekogu, seda parem.

 9. Mina jällegi leian, et ausalt – mul pole nii palju raha ega nii suurt sissetulekut, et seda “raisata” sellise reisi peale, kus kõik tundub olevat niimoodi allapoole arvestust. Söök ei kõlba, jook ei kõlba, tuba on üleelatav jne. Kui sinna läheks kaks täiskasvanud inimest, kuluks seal miinimum 450 eurot, aga jama söögi, jama joogi ja jama toa eest ei oleks ma nii palju välja käima – pigem tõesti istun kodus ja ostan sellesama raha eest Eestis kallist, aga kvaliteetset, sööki-jooki ja naudin praegu Eesti päikest ja sinist taevast.

  Pealegi ei saa ma aru sellest, et miks nad nii kehvasti seal söövad. Praegu peaks ju sealkandis juba midagi värsket saada olema – söö ja joo siis kohalikku kraami. Ega koka siis ainuke joogilaadne asi pole, küllap kohalikes poodides leidub samuti midagi head. Seal peaks juba marjahooaeg olema (kui Eestis juba Kreeka maasikaid saab, siis peaks ka seal marju saama) ja muid asju. Ent kahtlustan, et seal on just seesama “kõik hinnas” pakett ja ei soovita juurde maksta… mille tõttu jõuan oma jutu algusesse tagasi, et ma poleks oma sissetulekute juures nõus maksma pea 500 eurot, et selle kõigega mitte rahule jääda (st leida, et käib kah, kuigi võiks ja saaks paremini).

 10. Exactly my thoughts, peaasi, saaks neid “vaadake meid, meil on raha kogu aeg reisida” postitusi vorpida. Paarisajaeurone spaatripp Eestis kõlab kõnealuse reisiga võrreldes nagu unistus – korralik hotell, mõnus söök, ilus rand kuskil lähedal, paar tundi autosõitu, hinna-kvaliteedi suhe paigas. Ma lihtsalt pean üle ütlema, kui absurdne on logistada lennukiga teise riiki, ööbida mingis peldikus, süüa frikadellisuppi ja juua sitta veini. Päevitada saab praeguse ilmaga juba oma hoovis kah pealekauba 😀 . Ah ei tea, samas ei võta marimelle enam ammu tõsiselt. Parajad klounid.

 11. Mari-Leenuga on minu arust kaks teemat:
  – tema vastupandamatu soov osta kõike, mis on odav, mis siis, et seda vaja ei ole (miljon näidet, see reis vaid üks vähestest).
  – tahtmatus/suutmatus oma eluga Eestis leppida, midagi asjalikku teha ja oma elule mingi sisu leida

  Mulle tundub, et ta lihtsalt põgeneb nende odavate paketikatega oma Eesti argipäeva eest, sest need on tal nii sisutühjad (mäletan postitust, kus kiire nädal tähendas seda, et mitu korda oli nädalas vaja saada sõbrannaga kokku ja kaltsukas käia ja vist mingid pakid postist ära tuua ja E-MAILIDELE VASTATA, OH ÕUDUST), et lihtsam on osta mingi suvareis, sest seal saab basseini ääres külitades vähemalt endale öelda, et kamoon, ma olen puhkusereisil, ma ei peagi päeval midagi asjalikku tegema. 😀
  Päike on praegu Eestis ka, puhkust ta ju ei vaja, sest eee… ta ju seda ainult teebki mingi viimased 4 aastat vähemalt. Reisimine ise teda ennast ei huvita… Seega ma lihtsalt ei suuda näha teisi põhjuseid, miks osta odav paketikas. Odavate paketikate ost on mõistetav siis, kui inimene ongi rassinud ja täiesti ületöötanud ja ta tahabki vedeleda kuskil päikese käes ja end välja magada, sest isegi reisi sihtkohaga tutvumiseks ei ole energiat ja jõudu (tean selliseid tuttavaid ja nende puhul mõistan absoluutselt paketikate valikut). Siis oleks jälle raha kulutamine huvitavale sihtkohale mõttetu, kui seda nautida ei jaksa…

  Õudselt nõme minust niimoodi kommenteerida, jah, tunnistan seda isegi, aga no läks nii…

 12. Ma olen aru saanud, et igasuguse ettevalmistuse ja uuringuga võib nii skoorida kui ka feilida. Ei ole garantiid, kui just ei saa vabamalt lõbutseda (maksab 100, 500 või 1000). Lõpuks lähed kohale ja näed, kas hinna ja kvaliteedi suhe on paigas või mitte. Ma usun, et igal pool on võimalik leida mõni toit, mis enne alla neelamist 10 korda ringi ei käi ja siis vaid tugeva tahtejõuga alla läheb…aga on olnud kogemus, kus vaid banaan oli hea 😁😁😁

 13. Raske mitte nõustuda. Samas – ei imesta. Tais käivad ka ning teevad reisipostitusi nagu need annaks mõnele sinna reisi planeerivale inimesele vajaliku sisendi. Ei peagi käima muuseumist muuseumi, kuid ainult basseini, ranna ja odava söögi järgi ühte riiki või linna hinnata on ka veider. Või siis kaubanduskeskuste järgi.

  Seoses reisimisega – ETV-s tuleb neljapäeva õhtuti väga äge reisi saade. Simon keegi (sry, ei mäleta perekonna nime) reisib ringi ja see, kuidas need saated on üles ehitatud – väga äge. Võiks sulle meeldida.

   1. Simon Reeves on see saatejuht ja soovitan ka 100%. Pole pelgalt reisisaade vaid viiakse kurssi poliitika, kultuuri ja ka murekohtadega. Super saatesari!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *