Lollus ei saa kunagi Internetist otsa!

Lollus ei saa kunagi Internetist otsa!

Ma olen pigem ikka ravimi usku. Kui pea väga valutab, võtan tableti. Kui kõrv valutab ja arst ütleb, et teil on kõrvapõletik ning antibiootikumid aitavad, siis loomulikult võtan ma antibiootikume. Kui silm on põletikus, siis ma ei tee 2 nädalat kummelikompressi lootes, et äkki läheb paremaks, vaid helistan kohe arstile. Saate aru küll.

Eile hakkas mul tuikama tarkusehamba ige ja valu tuikas ka kõrva. Mul on tarkusehambad juba ammu lõikunud ja ma kasutan neid nagu tavalisi hambaid. Söön nendega. Need on seni olnud terved ja mingit põhjust ei ole ei mina ega ka hambaarstid näinud nende välja kiskumiseks. Vahel harva (korra aastas äkki) ige tarkusehamba juures natuke pakitseb ning siis läheb ka ise üle. Eile aga pakitses natuke imelikult palju ja kõrv ka valutas, täna paremaks ei läinud. Panin ka juba hambaarsti aja, aga samas mõtlesin huvi pärast seni Internetiavarustest leevendust otsida.

Täiesti uskumatu, mis jama foorumitest leiab. Mis inimesed need on?

kui vaja, siis vahepeal lihtsalt loputada. (kummeliteega, saialilleteega.. nõrga soolveega jne.), mesi koos õietolmuga… küps sibul on hea, aga see peaks olema soovitavalt puuahjus koos koorega küpsetatud. hädapärast käib elektriahi kahh, aga kindlasti sibulat enne koortest mitte puhastada.

Selle asemel, et minna hambaarstile, ma lähen kuhugi (maale) puuahju otsima? Okei, hädapärast kõlbab elektriahi ka. Saan aru, et pean selle sibula koos koortega puuahju pistma ja seal küpsetama… Ja siis? TERVE SIBULA KOOS KOORTEGA põske pistma? Või misasja?

algas ühe tarkusehamba ümbert see paistetus ja siis levis üle suu. niidiga puhastades on pärast tükk aega hull valu, pestes nii väga mitte. külma õhku hammaste vahelt sisse tõmmates leevendab veits valu. õhtul saan kummelit, katsetan siis seda. küsimus – mida saab hambaarst igemepõletiku korral teha? kui võtab samamoodi valuvaigistiga põletiku ära, siis pole ju mõtetki minna.

Paistetus levis ÜLE SUU, aga mida see arst ikka teha saab eks? Ei, ei ole mõtet minna! Parem hingan läbi hammaste külma õhku sisse, leevendan nii. Ja istun kodus, suu paistes ja topin puuahjus koortega küpsetatud sibulad põske.

maakyyslauk mitte poe saast, lõikad kyyne pooleks ja paned lõigatud pooled sydamepoolsele käele,veeni peale ja seod marli või mingi sooja asjaga kinni, max 12 tunni jooksul pead vahetama kuna imeb endasse põletikubaktereid.

Igemepõletiku korral paned pooleks lõigatud MAAküüslaugud südamepoolsele käele, veeni peale? Nagu äkki jooksen enne nende küüslaukudega 3 korda ümber maja, matan need 3 meetri sügavale maasse, siis kaevan uuesti üles keskööl, kui hundid uluvad täiskuu poole, ja alles siis lõikan pooleks?

pese hambaid soola ja pipra seguga mitu korda päevas – saad valust 1 päevaga lahti.

Ma isegi ei saa aru, kas see on mõni troll või päris kommentaar. Lihtsalt nagu… Mis inimesed need on?

Panen siia juurde ka ühe hambaarsti soovituse (hambaarst.ee lehelt):

Kindlasti ei tohiks paistes kohta soojendada ja teha sinna kompresse.
tuleb pöörduda hambaarsti poole. Hetkel on põletik hambast levinud hammast ümbitsevatesse kudedesse, ja kui nüüd arsti juurde ei pöördu võib põletik veel levida ja tekitada juba tõsiseid tervise probleeme.

Aga muidugi – see võib olla arstide vandenõu. Nad tahavad vaid, et te tuleks ja kogu oma raha neile annaks!!! Tegelikult aitavad puuahjus küpsetatud sibulad, küüslaugud 12h südamepoolse käe veenil ja külma õhu sissehingamine ka.

 

 

33 thoughts on “Lollus ei saa kunagi Internetist otsa!

 1. Ja kindlasti tuleb arsti juurde mineku asemel facebookis mõnes grupis või foorumis teema teha a) eriti ebamäärase või b) eriti võikalt detailse sümptomite kirjeldusega ja sealt abi küsida. (Ma olen mitmes beebigrupis ja no ikka iga päev näen sellist asja.)

 2. Mul sama teema aastas kord-paar. Usu või mitte, aga soolveega loputamine mitu korda päevas toimib. Noh minu puhul vähemalt. Primitiivne tarkusehammas ilmselt 🤔.

  1. Jaa, see võibki aidata, mul üks spets abivahend ka kunagi antud, mis aitab igeme alt loputada. Aga kui juba tundub natuke liiga tõsine see asi soolalahuseks, siis parem käin kontrollis ära ja saan rohud, kui vaja.

 3. Mulle meeldivad Dr.Vassilevi nõuanded (sealt tallinnaTV pealt). Helistab vana naine ja kurdab, et köha ei taha ära minna. Dr siis soovitab vähem köhida. 10/10, hakka või ise arstiabi andma 😀

 4. soovitused ilmselt ei ole ehk just arukad ja nende üle võib naerda, aga ma oletan, et põhiline põhjus, miks kohe hambaarstile ei tormata, vaid igasuguste “vanaemade tarkusega” esialgu läbi saada üritatakse, on raha… Mitte kõigil ei ole ootamatu hambavalu puhul seda natukestki, millest visiiditasu maksta või paljudel pole tervisekindlustust. Ja nii praedki sibulat ja küüslauku ja lausud nõiasõnu, lootes, et kuu lõpuni toiduraha jagub ja hammas valutamise lõpetab…

  1. Jah, see on muidugi kurb. Ja nagu postituse lõpus arsti soovitusest johtub, siis võivad need anonüümsed soovitused hoopis asja hullemaks keerata.

   1. Ma ka oleks pakkunud, et neil inimestel pole tõesti lihtsalt raha, et selliseid soovitusi annavad ja ka ise neid kasutanud on. Kahju ju tegelikult. Vaevalt, et kui väga valus on, et põhimõtte pärast arstile ei lähe ja mingit küpsetatud sibulat oravaveres keedad, et valu ära läheks.

    1. Pole raha või ootavad oma arstiaega nagu mina, igaljuhul asjatundmatud anonüümsed “spetsialistid” võivad teha karuteene ja olukorra veel hullemaks oma soovitustega, kui need sellist laadi on. Pigem helistada kas või tasuta perearstiliinile (või äkki saab ka hambapolikliinikus telefoni teel häda korral nõustamist, ma ei teagi), saaks ilmselt veidi paremat nõu, kui tõesti nii õudne olukord.

     Muidugi võime rääkida selle teema juures ka Eesti haigekassasüsteemist ja hambaravihüvitistest, aga postitus iseenesest oli neid “tarkadest nõuandjatest”.

     1. Ei no muidugi võivad need nõuanded olla absurdsed ja debiilsed, aga paraku võib selline valu inimesi igast lollusi tegema panna ja jumal teab, äkki kellelgi töötas siis, kui suure suuga jagab nüüd.

 5. Sibulal ja küüslaugul on mingid looduslikud antibiootilised omadused, nii et päris haiguse alguses võib neist kasu olla küll. Ja et kohalik küüslauk on kabedam kui paljureisinud küüslauk, on ka tõsi – aga kui valu on juba tõsine ja paistetus häiriv, siis looduse apteegi jõust enamasti enam ei jätku.
  Soolveega loputamist soovitas meie pere väga kogenud hambaarst ka, et soolvesi tõmbab kudedest vedelikku välja ja alandab turset.

 6. Üks mu vanem sugulane oleks raudselt soovitanud hambale puhast savi peale mätsida 🙂 – see oli tema rohi igasuguste murede korral. Aga üldiselt ma nii kõrge kaarega loodusravi-/ koduseid meetodeid ei naeruvääristaks, sarnaseid soovitusi on mulle andnud ka akadeemilise meditsiini esidajad ise ja olen kogenud, et need võivad ollagi tavarohtudest tõhusama toimega.
  Ning nende n.ö alternatiivsete valikute taga ei pea olema raha või arstiabi kättesaamatus – paljud kindlasti lähtuvad pigem teadmisest, et igal apteegiravimil on oma kõrvaltoimed ja inimkehale on see sisuliselt mürk. Ehk parem vältida, kui vähegi võimalik.

  1. Ma ei naeruväärista loodusravi (kui olen haige, siis joon ise ka ravimite kõrvale teed jne) vaid konkreetselt neid absurdseid soovitusi.
   Nimeta palun siit postituse loetelust asjalikud soovitused, mida tõesti häda korral proovida. Jah, sibulal võivad olla mingid head omadused, aga siin ei ole ühtegi head ja asjalikku soovitust, et mida täpselt siis selle sibulaga teha. Küüslauk on samuti tervislik, jaa, me kõik teame, aga tegelt ka panen selle küüslaugu veeni peale? Ja kui terve suu paistes, siis jumala eest arstile ei lähe, sest ta niikuinii käsib lihtsalt ibukat võtta?!

   1. Nii kummelil, saialillel, sibulal, küüslaugul kui meel on põletikuvastane toime, sealt need soovitused.
    Ja sool. Kui ma kunagi kõrgete põletikunäitajatega haiglasse sattusin, siis esimese asjana pandi NaCl’iga tilguti alla – seega, kui suus on mingid põletikukolded, peaks soolveega loputamisel olema ju üsna sarnane mõju. Igatahes kurguvalu puhul on sooja soolveega kuristamine mind alati hetkega aidanud.

    1. Me kõik teame, et sibul, küüslauk, soolalahus jne on kasulikud. Aga ainult siis, kui neid õigesti kasutada. Kui sa selle küüslaugu või soolaga ümber maja jooksed või puuahjus küpsetad, siis ilmselt väga tolku ei ole.

     1. Mhm. Kõik need mahamatmised ja ümber maja jooksmised siin on ju puhtalt Sinu enda juurde mõeldud. Esimeses soovituses nt on räägitud konkreetselt suu loputamisest – absurd, lollus, uskumatu jama? Eks inimesed on need kirjutanud teatud eeldustega… “me kõik teame” ju. Samamoodi nagu tabletikarbil ei peeta vajalikuks mainida, et selle allaneelamiseks tuleb eelnevalt suu lahti teha.

     2. Ma ei ole suu loputamise kohta ka midagi halvasti kirjutanud eksju 😉 Vaid ironiseerisin puuahjus sibula küpsetamist! Tsiteerisin lihtsalt kogu jutu ja tsitaadi all kirjutasin AINULT puuahjust, nii et ära kujuta ette.

     3. Ei kujuta ma midagi ette ja ei kirjutanud ainult. Puuahju mittehädavajalikkusest said seal isegi aru aga suureks küsimuseks jäi, mida sibulaga edasi teha. No kõigepealt ehk ahjust välja võtta, ma pakun.

 7. Kui ma guugeldasin hepatiidi vaktsiini kohta siis ma leidsin perekoolist sellise info, et kui reisile minnes tahad vältida lahtist kõhtu siis lase jah hepatiidi vastu vaktsineerida. Ma olen alati teadnud et A hepatiit on raske maksahaigus mitte mingi lihtlabane kõhulahtisus. Nõuküsija muideks tahtis reisida Mehhikosse ja küsis et kas ikka peaks vaktsineerima. See pani mind küll kulmu kergitama et kas see on mingi nali või et A hepatiiti ja kõhulahtisust arvatakse üheks ja samaks asjaks.

 8. Läheb samasse auku nende valgustunud esoteerikatohtritega, kes vähi- ja kroonilistele haigete teemades asjalikult käivad seletamas, et haiguste põhjuseks on ilmtingimata iseendaga pahuksis olemine, et meditsiin ei saa midagi teha, tuleb iseendaga rahu teha, küll siis haigus taandub. Niiet inimesed, vutt-vutt iseendaga rahu tegema. Kui see juba vähi puhul aitab, mõni asi see pisike hambavalu ära ravida siis. Ja pole isegi küüslauku ega muda ega surnud hiire kuivatatud ja hõõgveinis marineeritud südant vaja.

 9. Ma olen foorumeid lugedes sattunud kirjelduse otsa, kus õnnetu hambavalutaja asetas hambaauku kuumaks aetud raudnaela.
  Speechless..

 10. Erinevate võimaluste vahel valides peab teadma, kas põletiku peale tuleb panna sooja või külma varianti, kuna ka see aitab valikute virr-varris orienteeruda. Ma mõtlen nii, et miksmitte esmalt kasutada pigem looduslikke vahendeid või siis ravimite järel alternatiivsemaid lahendusi, sest eesmärk on ju ennast hästi tunda ja terve olla.

  1. Miks mitte muidugi, ei kahtlegi. Aga tulles teemasse ehk minu postituses välja toodud nõuannete juurde, siis millist nendest sa kardetaks?

 11. Mul on tarkusehambaga täpselt samad lood. Kui valu kõrva lööb, siis ostan apteegist käsimüügist Nalgesin valuvaigistit. Toimib kenasti ja kiiresti. Esimese korraga võib 2 võtta (kui valu suur) ja edaspidi üks.

  1. Ma käisin täna selle hambaga iget lõikamas ja õmblemas ning sain antibiootikumid. Mul ilmselt natuke suurem probleem seekord 🙁

 12. Sa oled viimasel ajal minu jaoks nii vinguvaks muutunud ja suurelt osalt sinu postitustest võib lugeda välja, et “teie olete lollid, mina mitte”. Pyya võtta ōppust oma sõbrannalt Eveliisilt, kes ytles, et on hakanud hindama teistsuguseod arvamusi ja on tänulik nende eest (vms). Kõik, kes teevad midagi teistmoodi, pole kohe täislollid.
  Aga teemast kah…
  Ofc peaks minema arstile, kui juba pool suud valutab. Aga siiski on nendel vanarahvatarkustel ka mingi tõetera sees. Soolvett ei hakka ma kommenteerima, sest see on ju obvious et see tapab pisikuid. Sibula kohta oskan öelda sellist fakti, et Imelises Teaduses (vist!) kirjutati kunagi, et yks perekond jäi keset katkuepideemiat ellu kuna perenaine pani iga maja nurga juurde lahtilõigatud sibula, mis siis korjas pisikud endasse. Usu siis seda või mitte 😀 aga sibulat jah ei soovitata enam kasutada kui see on juba paar päeva lahtiselt laual seisnud.

  1. Mul on viimasel aja tekkinud sellised “huvitavad” kommenteerijad 😉 Olen nõus, et teisi arvamusi võib aktsepteerida. Aktsepteerin, aga vaidlen, väitlen, argumenteerin ka vastu. Paraku pole mul olnud siin blogis ka viimasel ajal (nagu sa nimetasid, et viimasel ajal…) mingeid elulisi/poliitilisi/maailmavaatelisi teemasid, mille üle üldse suur arutelu ja erinevad arvamused oleks tekkinud. Viimasel ajal on just suva totakad ajaviite teemad, mille kallal niisama ajaviiteks ilgutakse. Ja ma lõbustan end vastu. Pole old isegi millegi tähtsaga (või kellegagi) nõustuda või mitte nõustuda.
   Eveliis kirjutab isiklikust elust, analüüsib oma eraelu, avab oma suhte pooli ja saab selle kohta ka kommentaare. Seal on hoopis tõsisemad teemad ja arvamused. Mina ei kirjuta neist asjust ja ma siiralt arvan, et sa isegi ei tunne mind, et üldse mingit sellist teemat üles võtta. “Tundun vinguv”… jumala eest noh, ma olen paljude meelest ka tohutult negatiivne ja ilmselt ka kade ja mis kõik veel. Muidugi võib sulle tunduda nii või naa, su tundeid ma ei kontrolli.
   Aga üks tähelepanek siiski. Kui keegi kirjutab mulle, et miks sa loodusravi niimoodi maha teed, siis andke andeks, inimene ongi loll või ei oska ta lugeda. Minu postitus ei olnud looduslikest ravimitest vaid paarist konkreetsest idiootsest soovitusest.

 13. Jessas, hirnusin herneks end selle küüslaugu osa peale!! Põletikubakterid?? Ja küüslauk veel ‘imeb’ need endasse ka läbi naha!
  Tahaks alati tuttavaks saada nende inimestega, kes selliseid asju kirjutavad ja for real usuvad – oleks tõeliselt rikastav elamus 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *