Tubli Kaia?

Tubli Kaia?

“Usun, et on üsna palju naisi, kes oma süütuse just oma noorpõlve treenerile annetas. Seega TUBLI KAIA!” kirjutab tuntud meestearst Margus Punab Kaia Kanepi kaitseks oma Facebooki lehel, mida vahendab ka omakorda Postimees.

Ma natuke muigan. See lause ning sellele järgnev “TUBLI KAIA!” ei saa üksteisele järgneda.

“Usun, et on üsna palju naisi, kes oma süütuse just oma noorpõlve treenerile annetas. Seega TUBLI KAIA!”

See kukub totralt välja! Mis sest, et eelnes veel “Kui vaadata, kui palju lootustandvaid noori naisportlasi oma sportlastee hilispuberteedis lõpetab, siis usun et üheks oluliseks osaks on ka just selles sfääris tekkinud ja lahendama probleemid”. (LINK)

Margus Punab kiidab Kaiat tegelikult vist hoopis selle eest, et too oma loo avalikustas, mitte selle eest, et ta oma süütuse just noorpõlve treenerile kaotas. Justkui selle loo avalikustamine aitaks teisi samas olukorras olevaid noori hilispuberteedis olevaid naissportlasi, kes äkki on samas olukorras.

Kas ikka aitab? Mul on jäänud mulje, et isegi täiskasvanud inimesed ei suuda teiste vigadest ja lugudest õppida, kui nad on just armunud ja või arvavad, et armastavad ja vajavad. Mis siis veel hilispuberteetidest või noortest rääkida. Kedagi naljalt ei kuulata, sest “Aga mul läheb hoopis teistmoodi” ja “Minu olukord on hoopis teine!” ja “Sa ei saa aru!”.

Ma ei ole raamaut lugenud, see just ilmus, aga lugesin mõnda katkendit. Raamat isiklikult jätab mind täiesti külmaks, aga nähtus, kui selline, kus paiskame avalikkuse ette aastaid hiljem (aga mitte piisavalt hilja, et see oleks juba ajalugu ja nostalgia!) paljastava raamatu sellest, kes kelle voodisse ronis, ning siis laseme kõikvõimalikel “suhtespetsialistidel” kommenteerida, kas see oli ok või ei, tundub mulle lihtsalt ja ainult RAHALÕHNALINE!

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

7 thoughts on “Tubli Kaia?

 1. Minu arvamus Kanepist langes selle ta üllitise peale kolinal. Muud pole, millega silma paista, kui et kes sind põrutanud on? Väga mage, raamatut osta ei kavatse, pole vaja selliseid toetada.

  1. Kas sa praegu päriselt arvad, et Kaia Kanepi raamatu kirjutamise mõte oli “silma paista sellega, kes teda põrutanud on”? Äkki on selle raamatu eesmärk olla hoiatav ja õpetlik näide teistele noorsportlastele? Aaa..õigus sa pole lugenud. #rumalus

   1. +1
    Ma arvan, et raamatu mõte on pigem rääkida sportlasekarjääri negatiivsest poolest, mis kuskilt välja ei paista.
    Ülinõudlikud treenerid, toitumishäire ja ebaterved suhted.

   2. Ja sina arvad, et Kanepi kirjutas selle raamatu, et olla noorsportlastele inspiratsiooniks? Oh naiivsust. Eesmärk on siiski raha teenida, lootes, et ehk on piisavalt ullikesi, kes tahavad võõra inimese vallutuste kohta lugeda, või siis andunud fänne, kes ostaks ka tema pildiga salvrätikupaki, sest noh, Kanepi ju ikkagi. Ma saaks aru, kui siinkohal oleks juttu mõnest tõeliselt erakordsest või omal alal teedrajavast sportlasest, et siis võib-olla oleks seal isegi mõni sütitav mõte (ma elugusid tavaliselt väga ei loe aga näiteks Mein Sieg bei der Dakar tekitas küll vaimustust), kuid ta on keskpärasus personified ja ilmselgelt on meediale kogu see kõmusaast vaid selleks ette söödetud, et vähegi ostjaid juurde leida, sest seks müüb ja kui ennast ohvriks ka veel teha oskad, oled tänapäeval “tehtud mees”.

 2. Natuke nõme on hukka mõista Kaiat. Ongi väga tubli, et ta sellistest asjadest räägib. Temal oleks ju kergem olnud vaikida, ei oleks sellist hukkamõistu saanud, nagu tema oleks midagi valesti teinud.
  Mis siis, et see juhtus kunagi ammu. Võibolla ta isegi rääkis siis kellelegi, aga ei usutud teda või kedagi ei huvitanud. Sellistest asjadest peab rääkima, kuna ei ole normaalne, et täiskasvanud kasutavad ära noori. Ja midagi muud see polnud, kui ärakasutamine!! Ei ole ju teemaks lihtsalt, kes kelle voodisse ronis, vaid see, et treener, kellel on võimupositsioon, kasutas ära oma sportlast, kes oli alles laps! See ei ole normaalne!

  PS: Teie ei tea, miks ta selle nüüd avaldas. Oli see raha, samm sellest ülesaamiseks või soov avalikustada probleem spordimaailmas, mis ikka eksisteerib – see polegi oluline ju lõpuks. Põhiline on, et selliseid asju enam ei juhtuks. Kui tema lugu päästab kasvõi ühe noore samast situatsioonist, siis on see hea põhjus avaldamiseks.
  PPS: Kui teie võite voodisse ronida ükskõik kellega ja teid see ei häiri, siis kujutage palun ette, et on neid, kellele mõjub selline ärakasutamine vaimselt halvasti!

  1. Selle väidetava ärakasutamise ajal oli Kaia siiski 25aastane juba, noor täiskasvanu, mitte mingi laps. Ning siia pildile ei sobitu hästi fakt, et ta pidas vajalikuks avalikustada ka oma suhte ühe eelneva treeneriga, kellele ise 20selt käed ümber kaela pani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *