Lugupeetud tulevased Aafrika turistid

Üks juhtum on mul kirjutamata. Reisist. Kuigi meil kulges kõik väga hästi ja ühtegi “paha maitset” millestki terve reisi vältel külge ei jäänud, siis enne äralendu oli ikkagi üks krdi intsident.

Sansibarile tulles ja lennujaama (lennujaamaks on seda palju nimetada, aga noh, lennukid seal kõrval ju tõesti maandusid ja õhku tõusid) jõudes täitsime paberid enda andmetega ja ostsime viisad. 2 inimest x 50 USA doltsi ja viisa koos kohapeal tehtud uduse fotokäki (ja ka kõikvõimalike sõrmejälgedega) passilehele kleebitud.

Ära sõites täitsime jälle sarnased paberid ja pidime läbima koos nende paberite ja passikontrolliga ametniku, et lennukile saada. Lehitseb Karli passi, paneb kinni, kõik ok. Võtab minu oma. Lehitseb. Muigab. Lehitseb kaheksa korda VÄGA püüdlikult. Lõpuks laiutab muiates käsi, ulatab selle mulle oma krdi piiluaugust ja ütleb, et siin pole ju viisat sees ja näidaku ma talle seda. Hästi sõbralikult. Naeratab.

Lehitsen moe pärast ise ka, aga tean juba, et seda seal ei ole, sest seda pagana ei kleebitud mulle ilmselgelt. MEELEGA! Pold ma nii tark ka, et seda tol hetkel kontrollida.

Onu muheleb ja laiutab käsi, et näed, ei ole ju viisat.

Mina, et peab olema.

Tema, et ei ole.

Mina, et PEAB ju olema, KUHU see siis sai.

Tema, et seda pole siin kunagi olnudki.

Mina, et mismõttes.

Tema laiutab käsi.

Mina (adumata, et iga vale noot mu hääletoonis võib mulle lõppeda… ma ei taha mõelda, kus): “AGA KUIDAS MA TEIE ARVATES SIIS SIIA SAIN, KUI MUL VIISAT POLE?”

Tema naeratab ja laiutab käsi.

Küsin siis, et mida ta sel juhul nagu soovitab, et ma tegema peaks.

Tema, et maksma. (Naeratus).

Mina, et me maksime juba KAKS KORDA VIISKÜMMEND!

Tema naeratades, et ei maksnud ikka küll.

Mina, et maksime ikka küll.

Tema, et ega te ikka ei maksnud küll.

Mina siis, et heaküll, palju ma siis NÜÜD maksma pean.

Tema hästi loogiliselt, et viiskümmend. Daa!

Karl võtab rahakotist sajase ja ulatab talle piiluauku. Kutil hakkab käsi värisema kergelt ja lükkab selle siiski õrnalt tagasi. Vaatab mulle silma ja ütleb, et okei. “Next time be careful!”

Ausalt, misasi see just oli?! Kaval skeem turiste tõmmata ja topelt pappi küsida! Aga vennal pold lihtsalt sotisest tagasi anda.

Vat kuidas sott võib su hädast päästa.

 

Tervitades

Triin, kes käis ilma viisata Tansaanias

IMG_6963

Väike tagasi-olemise-tõestus-selfar 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS: Päise fotol on Sansibari lennujaam. Taamal, nende putkade taga pole isegi aknaid, on vaid augud ja tuul. Ma ei mäleta, kas uks oli.

Mis sarnast p*ska teil reisil juhtunud on?