Jää alati iseendaks

Jää alati iseendaks

Inimene jääb alati iseendaks. Ei ole olemas iseendaks mitte jäämist. Sest isegi, kui sa “ei jää iseendaks” ja muutud mingi kõrvalise mõju all, siis sa oledki see, kes muutub kõrvalise mõju all ning oledki see, kelleks sa muutusid, ja oled ikka sina ise.

Sinu enda eest ei ole sul võimalik põgeneda. Ega iseenda ees keegi teine olla.

Ükskõik, millal telekas lahti lüüa, tuleb see ära. Keegi noor või vana (vahet pole) räägib tähtsalt ja targalt, kuidas elus tuleb alati jääda iseendaks. Arvestades, kui harva ma teleka lahti löön, siis tõenäosus seda iseendaks jäämist kuulata, oleks nagu väga väike. Aga see tuleb ära. Massiliselt iseendaks jäämist…

No võtame kas või selle õnnetu näite. Noor tüdruk, kes heas usus USA’sse läheb, lootes leida eest iludusvõistlused, aga pettub, kuna vastas on hoopis vana ja kortsus päss rahapatakaga… See noor tüdruk jääb iseendaks, kui ta kõikidest kõlvatutest ettepanekutest keeldub ja esimese lennuga koju tagasi läheb. Aga see sama tüdruk jääb ka iseendaks, kui ta kõik need kõlvatud ettepanekud vastu võtab. Ega ta siis nüüd seepärast keegi teine pole.

Ehk ma loomulikult saan aru, mida mõeldakse selle “jää alati iseendaks” all. Samas.. Kas ikka? Minu jaoks kategoriseerub see parasiitlausete hulka, mida lihtsalt loobitakse.

Keegi võiks sellele mõttele uue, loogilise, parema ja ka pointi tabava väljendusviisi leiutada.

On ettepanekuid?

Foto: pexels.com

6 thoughts on “Jää alati iseendaks

 1. Appi kui nõus ma sinuga olen 🙂 🙂 Ma olen sama asja mõelnud, et mida konkreetselt tähendab siis see iseendaks jäämine. Sest kui nt sama inimene käitubki erinevates olukordades erinevalt ja ka nt erinevate inimestega suhtlemine ju natukene paneb meid käituma teitsmoodi ja see ei tähenda konkreetselt ju seda, et sa mängiksid kedagi teist vaid et see konkreetne inimene toobki välja sinus selle poole või siis pigem jätab välja toomata mingi omaduse.
  Mul tuli kohe sinu postitusega meelde selline asi, et kui meil sõbrannaga oli teemas deitimine et sai päris palju käidud erinevate meestega kohtumas ja mu sõbranna on selline oma loomulikult väga tagasihoidlik, vaoshoitud ja napisõnaline ja seda eriti just uute inimeste seltsis ja tihtipeale nagu ma aru sain, siis meestele väga ei meeldinud tema see hästi vaikne omadus ja noh ta ise kohtas ka vahetevahel tagasihoidlike ja vaikseid mehi ja siis ta rääkis kuidas inimene pole tavaliselt ikka esimesel kohtamisel ju “mina ise” ja ikka alguses mängitakse kedagi teist ja näidatakse enda paremat poolt jne. Vastupidiselt temale ma olen selline hästi elav, tunnen ennast vabalt ka uute inimestega kohtudes ja üldiselt väga jutukas ja selline kellega on üsna lihtne suhelda, kuna mul on oskus inimesi enda seltsis panna tundma mugavalt ja seda on mulle öeldud päris palju. Ühesõnaga kuhu ma tahtsin oma selle pika pika jutuga jõuda on see, et ma olen oma sõbrannale siis öelnud, et ma lihtsalt ei saa aru mida tähendab see kellegi teise mängimine sest mina nt ei suuda seda kunagi teha. Ma olen ikka alati selline nagu ma tegelikult ka olen ja ütlen alati oma arvamuse välja mida mõtlen ja kui ma ei taha seda öelda siis ma pigem vaikin, et kuidas on võimalik muutuda kellekski teiseks, mängida kedagi muud. Mulle tundub see hullult raske. Mina seda ei oskaks. Nii et ma ütlen et deitimismaailmas on meestel õnn mind näha sellisena nagu ma tegelikult ka olen, sest lihtsalt ei oska olla keegi muu ja loomulikult kõikidel inimestel, naistel samuti 😀
  Siis mul ongi tekkinud küsimus, et kas on inimesi kellel on see oskus vastavalt olukorrale pannale endale mingi täiesti feik mask pähe ja siis olla keegi kes nad tegelikult oma hinges pole, aga näitlemisoskus on nii hea?

 2. jajah: nn inimese piiramatu hulk nägusid ja sootsiumi reaktsoon – sa oled nii kahepalgeline…

  Inimeses on ikka SUUR hulk võimalikke väljundeid, mida ta siis kas teadvustatud või teadvustama moel maailmaga kohtumiseks kasutab. mul kunagi tuttav ütles tabavalt: dekoratsioonide vahetus ei muuda sisu.

  me näitame maailmale seda osa endast, mida arvame vajalikuks olevat. ja kui meis on piisavalt fantaasiat ja julgust, siis ise ka vahel mõtled, et … vau, see võimalus ka veel…

  kõrvalolijal on segadusseajav, kui tema jaoks nn harjumuspärane olemine on nn uues kuues. ilmselt sellest ka see iseendaks jäämise legend.

  meenus kunagine bridzimänguseltskond. pikka aega koosmänginud inimesed. mulle meeldis seltskond ja käisin abikaasaga kaasas (aastaid). istusin mängu ajal ja jälgisin nii inimesi, kui ka mängu kulgu. inimeste harjumused mängus käituda oli nagu turvaline sissesõidetud rada…nüüd nii ja siis naa ning pidu läbi. absoluuselt prognoositav, mis nn N arvu käikude pärast juhtuma hakkaab (aga eks see iga mänguga nii). mingil põhjusel jäi ühel korral üks harjumuspärane seltskonnaliige tulemata, aga oli ju harjumus olemas ning kõik teised olid kohal ka. ma siis ütlesin, et kui ilma mänguta ei saa, eks ma siis asendan. esimene reaktsioon: oskad ikka või? aga parem nn tundmatu mängija kui üldse ilma mänguta ja nii ma lauda end settisin. mis tulemuseks sai? kogu olemine sai teise sisu. kõik oli muutunud, sest keegi ei teadnud, kuidas ma mängin. lõppedes ütles üks mängija, et midagi sellist ta minu poolt ei oleks kunagi oodata osanud. vat jah. istus aastaid, ei sekkunud, ei kommenteerinud ja siis tuli ja keeras kõik peapeale, sest olemasolev muster ei saanudki toimuda. me keegi ei tea, milline see kõrvalseisja kõigeks veel valmis on…st milline see Ise seal sees kõigis oma varjundites võib olla.

 3. Mina leian, et jää iseendaks tähendab, et ära tee asju, mille pärast sa sisimas häbi tunned. Kui vanamees pakub raha ja selle vastuvõtmine seksi eest sulle suurem asi probleem ei tundu, siis jumal temaga, pane silmad kinni ja mõtle noorele Brad Pittile. Kui sa aga häbitunnet alla surudes kuidagi välja kannatad ja ise seda hirmsat moodi ülejäänud elu häbened, siis sai vale valik tehtud, sest sa ei jäänud iseendaks ja nüüd on raske endale silma vaadata. St tunne iseennast ja käitu nii, et ikka edaspidi peeglisse vaadata tahaksid. Kui suudad dalmaatsiakoera kutsikatest kasukaid teha ja ikka peeglisse vaadata, on kõik ok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *