Nüüd ma mõistan, miks osad Laulasmaa SPA’st just ei vaimustu…

Nüüd ma mõistan, miks osad Laulasmaa SPA’st just ei vaimustu…

Nagu ma eile juba Facebooki kirjutasin:

Ma olen sada korda Laulasmaa spaad kiitnud, see on olnud jäägitult minu lemmikspaa. Täna tulime lapsega suvelõpu nädalavahetust mitmeks päevaks veetma ja toaust avades sain šoki. Ju mul on need kümme korda, mil ma siin varem käinud olen, lihtsalt vedanud, sest tuba on olnud ALATI suur ja rõduga ja ilus ja mugav. Täna avasin nagu vangikongi ukse, kulunud, retsitud ja kitsuke. Läksin küsisin registratuurist, kas ma ise bookisin siis kogemata sellise toa… Tuli välja, et see tuba ongi STANDARD ja mul on kõik eelmised korrad lihtsalt vedanud. Igatahes kui see on Laulasmaa spaahotelli STANDARD, siis minul on seekord rahast väga kahju

20840908_1336017289849068_5984679110940717907_n
Terve tuba oligi üks suur voodi ja kui tavaliselt on tuba olnud suurem ja lõppenud rõduga, mis avardab oluliselt kogu ilmet, siis seekord oli tuba nagu väike vangikong. Sein määrdunud ja lõhki kraabitud, nagu keegi oleks üritanud end läbi seina kraapida… Laps vaatas seda ja ütles mõtlikult: “see on nüüd küll kole.”

Ma olen aastaid Laulasmaal puhanud ja ei ole mitte iialgi sellisesse peldikusse sattunud. Ka kodulehelt pole standard toa kirjelduses mitte ühtegi sellise uberiku pilti ning kui ma booking.com’is reserveeringu tegin, on seal ka nagu ikka standrad toa juures rõduga pilt. NAGU ALATI.

Loen hotelli kodulehelt: “Standard toad mahutavad 2 täiskasvanut ning 1 lapse vanuses kuni 17 aastat”. Me ei tulnud küll seekord kolmekesi, aga palun seletage mulle, KUHU mahuks siia ühe ema ja isa 17aastane laps. KUHU?

IMG_5350
Akna ja voodi vahele ei mahu isegi öökapp
IMG_5351
Siia poole vist ka lisavoodit ei suru… 😀

Hotelli admin ütles, et see ongi tegelikult standard. Ma olen terve elu KOGEMATA sattunud kenasse rõduga tuppa. Kus mul on alles vedanud! Aga kui see on standard, siis hotelli koduleht lihtsalt valetab, sest siia kolm inimest lihtsalt ei mahu ja kõik.

Tegelikult olen ma esialgsest šokist üle saanud. Otsustasin, et ei lase end sellest toast nii häirida, elan korra välja ja… Tegelikult on siin muud ka nautida ja me ei tulnudki tuppa passima (kuigi suveajal rõdul raamatu lugemine oleks ikkagi pidanud selle puhkuse juurde kuuluma!). Mulle kirjutas mitu inimest, kes on hoopis KOGEMATA alati selliste peldiktubade otsa sattnud ja polegi kunagi aru saanud, miks seda Laulsmaa SPA’d nii kiidetakse. Nüüd ma mõistan neid.

Loomulikult ei saa salata, et hotell on ilusas kohas mere ääres, spaa on oma sooja vee basseiniga mõnus. Aga seda spaad ja ümbruse rohelust ja randa saab nautida ka ilma toata. 99 EUR (mida näiteks hotelliveeb selle toa eest küsib) ON LIIGA PALJU! Vaatan, et booking.com lehel on langenud hotelli hinne 8.0 peale. See on aja küsimus, millal see 7 koma midagi kukub… Kogu hotelli osa vajaks tegelikult suurt uuenduskuuri. Saunad tehti mingi aeg korda, aga basseinide ja hotelli pool… Tänapäeva moodsad hostelid teevad ka Laulasmaa hotellile silmad ette.

Hommikusööki ootasin väga, sest minu meelest on olnud Laulasmaa hotellil üks parimaid hommikusööke Eestis. Ladusin paar ülepanni-pannkooki koos moosiga üksteise otsa ja poole söömise pealt hammustasin endale suhu JÄÄKÜLMA koogiplönni. JÄÄKÜLMA. Nagu jääst või külmikust võetud… Ning minu unelm, et hotell hommikuks külastajatele värskeid pannkooke küpsetab, purunes tuhandeks killuks. Peaga mõeldes saan ma sellest muidugi aru, et see võib päris tülikas olla :D, aga krt, soojendage need vähemalt ühtlaselt läbi!

Kõik, siinkohal minu kirumine lõppeb. Praegu oleme hommikusöögilt tulnud ja laseme leiba luusse. Laps värvib oma uut värviraamatut ja ma tulin korra arvutisse. Eileõhtune spaaskäik oli väga mõnus. Minu meelest oli neil bassein seekord tavapärasemast veel soojema veega ja nii mõnus on ujuda ja hõljuda nii, et külm ei hakkagi. Laps on juba nii suur, et saan ise saunas käia ja ei pea muretsema, et ta üksi hakkama ei saa. See on eriline luksus.

Aurusaunas juhtus naljakas asi. Astusin sauna ja näen, et kaks keskealist tursket meest on saunas ja RÖÖGIVAD üle sauna. Mitte ei röögi üksteise peale, vaid lihtsalt vestlevad omavahel nii valju häälega nagu inimesed vestleks ööklubis maailma kõvema tümpsu saatel või vähemalt tandemlangevarjuhüpet tehes. Aga nemad olid pisikeses aurusaunas üksteise kõrval. Ilmselt ei saanud nad aru, et see, et nad üksteist auru sees eriti hästi ei näe, ei tähenda see, et nad ka ei kuule 😀

Kuigi ma tavaliselt never ei taha võõrastega midagi rääkida, siis see oli nii loll olukord, et ütlesin neile viisakalt (pidin veel ise ka üle karjuma :D), et palun, kas te räägiksite vaiksema häälega, et praegu te ju lihtsalt karjute üksteisele näkku. Üks tüüp ütles kohe, et oi, vabandust. Teine hakkas hahaaa-aga-vanasti-blaa-blaa iba ajama. Siis see esimene ütles iba ajajale, et kuule, tõesti, et kui teisi häirib, et siis me ei pea ju karjuma. Mille peale nentis teine, et okei, suhtleme siis Facebookis edasi 😀 Hiljem nägin neid siiski spordibasseinis lebotamas ja ÜLE BASSEINI jälle karjumas 😀

Nüüd me läheme vist õue, enne kui padukat sadama hakkab. Tegelikult on mõnus, kuigi natuke on selline tunne, et mulle on tüssu tehtud. (Õppisin hiljuti sõbralt uue väljendi). Eks ma järgmine kord olen lihtsalt ise targem.

Kuidas teie kogemused on?

 

 

24 thoughts on “Nüüd ma mõistan, miks osad Laulasmaa SPA’st just ei vaimustu…

 1. Mul nt vanaisa ühest kõrvast kurt ja proovi sa siis sellisega normaalhäälega rääkida ja teda ennast normvolüümi piiridesse saada ?

  1. Mul vanaema ei kuule ka nii hästi, aga avalikus saunas ma temaga sel juhul pikki vestluseks ka pidama ei hakkaks 😀

 2. Ei ole käinud seal ja nüüd ei taha minna kah ? Tuba tundub tõesti jube. Parimad kogemused on siiani Saaremal GO spas, kus on lisaks kõigele mega hea hommikusöök. Veel meeldis Pärnus uues Estonias.

 3. Ma väga, väga soovitan GOSPA-d ja just sügisel on seal nii mõnus (Kuressaare näeb kollaste lehtedega kaetuna imeline välja ja väike jalutuskäik kesklinna ja tagasi on kosutav). Uskumatult mõnus atmosfäär; hommikusöök on lihtsalt kirjeldamatult rikkalik ja hea (isetehtud pasteedid, leivad; erinevad taimeteed jne jne). Eriti hea üllatus oli meil seal üle-eelmisel aastal, kui hommikul said tee sisse tõsta ka mõned marineeritud ebaküdooniad – need vanaemade pärusmaalt pärinevad. Appi, me olime nii vaimustuses!
  Toad on nii ilusad ja puhtad; vaated merele, voodite peal imepehmed Woolishi pleedid.
  Ja spaa osa – jälle saab ainult ülimalt rahul olla. Sina istud sanaariumis, kust avaneb lai vaade basseinile, kus lapsed saavad omakeskis hullata. Protseduuridealal on nii sooja vastuvõtuga inimesed, et sinna tahaks alati veel ja veel minna. Ja lastele on seal alati väga sisukad programmid. Nt eelmisel aastal, jõuluperioodil said lapsed koos kokkadega köögis piparkooke küpsetada – how cool is that?
  Ühesõnaga soovitan soojalt! MIna olen samuti hetkel juba ühe kliki kaugusel GOSPA sügisbroneeringust 🙂

   1. Pagan, kust tänapäeval neid marineeritud ebaküdooniaid saab. Meil maal oli kunagi üks põõsas, aga ma ei teagi, mis sellest sai. Vanaema alati tegi – purgis suhkru sees “marineeritud”, ma panin neid ka alati tee sisse ja siis sõin need pärast põhjast ära. Praegu tuli hull nostalgialaks!

 4. Niipalju kui mina olen Eestis SPA-s käinud, on alati probleemiks olnud temperatuur, siin on lihtsalt külm minu jaoks. Lisaks on toad kallid võrreldes näiteks Ungariga.

  1. Minu meelest just on Laulasmaa spaa osa kõige soojema veega üldse. See kompenseerib ka muid puudujääke 🙂

 5. Mina küsikski admini käest, et kui see tuba on standard ja standardisse peab mahtuma kokku 3 inimest, et kuhu see kolmas siis pandaks?

 6. Paistab, et mul on ka senini vedanud.
  Ehkki ma olen teadlik rõduta tubadest, ei kahtlustanud ma taolist suurusevahet. Kuigi ka rõduga standardid pole üleliia suured olnud.

 7. Mina olen üks neist, kes on tõstnud kulmud kõrgele, kui kuulen, et Laulasmaa on väga-väga hea. No ei ole mu meelest. Minul oli õnn sattuda just täpselt sellisesse tikutopsituppa. SPA oli mittemidagiütlev ja restoran.. Võib-olla ma lihtsalt ei oska head asja vääriliselt hinnata, aga mulle jäi mulje, et haipi on rohkem kui asja.

 8. Noorus on minu meelest ühe aastaga nii alla käinud.
  Ütleks, et juba mitu aastat vana spa, mis pole hooldust näinud.
  Restorani toidud ei kannata mingisugust kriitikat, pubi osa samuti. Hommikusöök bla+kohv ei kõlba kuskile.
  Ei soovitaks enam kellegile.

  Viimase aja lemmik on Lydia hotell,spa Tartus. Spa osas küll ei käinud seekord, aga kõik muu on 5+. Teenindus supper, puhas, korras, restorani kvaliteet on ülim. Ja kui ma vanasti arvasin, et Go Spas, Hedonis ja V-spas on hommikusöök parim,mis eesti hotellides on, siis Lydia tegi neile silmad ette. Mu vaimustus on vist nüüd aru saada jah :d ?!

  Laulmasmaale olen tahtnud juba mitmel korral minna, aga alati tuleb mingi tõrge ette, just nende tubade pärast. Mitmed seltskonnad laidavad toad maha, hinna-kvaliteedi suhe paigast ära. Kuigi jah, ei istu toas terve aeg, siis ma pigem teeks päevase tripi kui et ööbiks sellises toas. Kehvad toad jätavad mulle halva maigu.

  1. Läksin kohe googeldama, tundub jah selline peen butiikhotell. Seal vist spaa osa imepisike, aga täitsa tekkis kohe huvi 😀 V-spaas käisin just hiljuti muidu esimest korda ja jättis küll hea mulje, spaa osa oli väga hea ja toad ka veel värsked ja uued, hommikusöök oli ka väga hea. Hedon ja Go meeldivad mulle muidugi ka, aga Hedonis on minu jaoks liiga külm vesi 🙁

   1. Hedonis vesi jah külm. Hedonit naudin ma muude hüvedega lisaks siis jahedust:d!

    Kui meil need klapivad, siis Lydiat naudid sa väga.
    Ma varsti kindlasti jälle, tahan spa osa üle vaadata. Pisike jah, aga ehk kompotina mõjub hästi.

  2. Lydia on tõesti suurepärane! Kindla peale minek.

   Hedoni ja vaikse spaga jäin ka väga rahule!

   Noorus oli ka väga hea, aga tänaseks vajab tõesti kosmeetilist remonti.

 9. Miks mina SPAdes ei käi? Sest ei taha väikekodanliku kõntsaga ühes supis vedeleda. Iga asjaga on teil häda, vaid oma ninaesine on puhas ja ilmeksimatu.

  1. Küll on ka sinu elus asju, mille eest tundub sulle, et pole õiglast hinda maksnud. Olgu see mõni toiduaine, autorehv, valamusegisti või juuksur. Vahet ju ei ole.

   Teiseks tundud sa selle pisikese kommentaari põhjal just selline inimene, kes igapäevaselt valitsust ja kõrgeid makse ja õlleaktsiisi kisub. Kellele ema, kellele tütar.

 10. Kiidan ka Lydia hotelli ja ka restoran Hõlm on imeline. Kõik on meeldiv, sõbralik, ilus, puhas.
  Aga spaa on seal hästi väike küll.

 11. No see tuba tundub isegi parem olevat kui meie oma.meil olid seinad mustad, voodeid kokku lükates avastasime voodi alt viimasest? külastajast sinna jäetud pähklikoored ja rummiloigud… Vannituba oli täis juuksekarvu. Tuba toaks aga koristada võiks ikka ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *