Pange oma lapsele milline nimi tahes, aga…
Ma olen siin korra juba kirjutanud mida ma arvan igasugustest sarnastest nimedest nagu Chrislyn-Marybel, Mia-Lisbeth, Casandra-Lisandra, Carlos-Christopher, jms. Ma mõistan, et mingis ühiskonnakihis või äkki isegi laiemalt on sellised nimed moodsad. Nii nagu H&M on rõivaste kiirmoekett, nii on ka need nimed kiirmood. Nii nagu leidub inimesi, kes pealaest jalatallani H&M’i riietuvad, nii leidub inimesi, kes panevad oma lapsele moe järgi nime. Teadlikult või alateadlikult. Üks tuttav küsis mult just ükspäev, et arva, mis lapse nimeks sai. Pakkusin kolm nime. Üks läks täppi. Ei ole raske ära arvata tänapäeva lapse nime, kui aimad, et tema vanemad võiks just seda moenime eelistada.
Jumala eest, tehke, mis tahate! Aga nii nagu selliste laste vanemad ilmselt arvavad, et nimed Anna ja Andri või Mai või Ott on maakate nimed või koledad või mõttetud või liiga tavapärased nö “kõigil on” (haha!), siis mina võin arvata ka mida mina tahan. Isegi siis, kui “need teised” üldse midagi ei arva. (Tegelikult niikuinii arvavad!).
Peale nende tõeliste monstrumnimede, on näiteks sellised, kus üks nimi on mingi vanavanavanavanaema või -vanaisa nimi. No mingi tavaline Siim või Salme ning kindlasti tahetakse see edasi pärandada. AGA juurde on vaja keevitada see moenimi. Nii sünnivadki Salme-Cheitlynid, Ulvi-Melanied ja Siim-Danielid. Palju õnne!
Kusjuures selliste monstrumnimede juures on minu meelest isegi täitsa värskendav see teine suund, kus tahetakse lapsele panna võimalikult lihtne ja lühike nimi. Mis need viimase aja kuulsad nimed ongi. Rumi, Rubi, Ami… Kuigi ma arvan, et tänapäeva nimede juures ei olegi võimalik oma lapsele originaalset nime panna, sest iga nimi, nii lühike ja tabav kui ka pikk ja lohisev, kaob teiste hulka ära. Pikendage seda vokaali ühe tähe võrra või lühendage. Vahet ei ole. Tänapäeva laste nimede hulgast ei paistagi ükski välja, sest nimedeks pannakse kõike. Püüdke näiteks kommentaaridesse jätta mingi nimi, mis teie meelest originaalne on, ja no 100%, kui mõtlema hakkate, näete ise ka, et see teie originaalne nimi on tänapäeva laste nimede meres vast kõige ebaoriginaalsem üldse. Pangu te oma lapse nimeks Casandra-Lisandra, Lydia, Säde või Krõõt, Ottokar või Ottomar, Iron või Kindlus või Iron Kindlus. Vahet ei ole.
Ja teate, mul on tõesti täiesti ükskõik, mis mingi võõra lapse nimi on või mis edasi saab või kuidas teda kutsutakse. Jumala kama kaks. Mis aga selliste nähtuste juures sotsioloogiliselt ja psühholoogliselt huvitav minu jaoks on, on see, et kuidas need lapsevanemad mõtlevad… Kuidas nemad maailma näevad, kuidas nende valikud sünnivad, mis on nende motiivid.
Hiljuti lugesin, kuidas üks värske ema pani oma lapsele teatud nime, “sest see tundus popi poisi nimi” ja nime teine pool “tundus eduka ärimehe nimi”. See tekitas minus korraga päris palju emotsioone ja mõtisklusi. Ei, mitte see NIMI ei tekitanud, sellest on jumala ükskõik, aga need motiivid, kuidas lapsevanemad lapsele nime valivad.
Kunagi, kui mina koolis käisin, siis olid tõesti lastel sellised “tavalised nimed” nagu Martin, Siim, Priit, Peep… Need olid siuksed tavalised poisid. Oo ja siis olid üks äge poiss – Ken. “Popi poisi nimi…” Tol ajal. Loomulikult oli see lihtsalt juhus. Või sai teie meelest poiss tõesti nime pärast popiks poisiks? Ilma igasuguste muude eeldusteta.
Loomulikult, kes tahaks, et ta laps tulevikus koolis mingi möku oleks? Kõik loodavad, et laps oleks koolis hea õpilane ja popp ja tulevikus… edukas. Eks?! Ja kas selle visiooni järgi pannakse lapsele tänapäeval nimi?! :O Ilmselt ma paljude meelest liialdan, aga mulle tundub, et sellised vanemad üritavad juba eos endid kuidagi paremaks pidada ja vähemalt nime põhjal eraldada end neist teistest – mökudest.
Kas nimi teeb ikka mehe?
Ma ise arvan, et TÄNAPÄEVAL ei ole mingit vahet, mis su lapse nimi on. Norimise ja narrimise põhjuse leiab alati. Sul võib mega vinge nimega laps olla (kuigi ma arvan, et sellist asja ei ole enam tänapäeval olemas, vt ülevalolevat juttu), aga kui tal on kodus mured ja kõhklused ja ta pole enesekindel (või misiganes need põhjused on, miks osad lapsed kuidagi heidikuteks muutuvad), siis kulla noored ja rohelised lapsevanemad, nimi teda ei päästa. Ja Su lapse nimi võib olla ka Niina Koll või Iron Kindlus*, aga kui ta on enesekindel ja toetavast perest (ja mis iganes need põhjused kõik on, miks mõned lapsed on enesekindlamad ja edukamad), siis see nimi ei koti ta sõpru. Ta mängib selle välja! Tänapäeval! Vanasti võisid olla teised lood, sest nimed olid eristuvamad. Ei ole vist ühte kindlat reeglit, miks mõni laps muutub kiusatavaks ja miks mõni mitte, aga AINULT nimi see kindlasti ei ole!
*Iron Kindlus nimi on ju päriselt olemas, aga ma tegelt ka ei mõista, mis vanemate peas toimub, kui selliseid nimesid panevad. Elavad nad mingis koomiksikangelaste maailmas? Samas isegi Batmani nimi on ju tegelikult lihtsalt Bruce.
PS: Päise foto pixabay.com
Elisabeth
Enda nime koha pealt selline lugu, et isa oli eestlane ning ema on venelane, ema õde pakkus panna nimeks Jelizaveta, sest noh, võimas, kuninglik lausa 😀 ema ja tädi juba juubeldasid ning plaanisid juba minekut nime kinnitamiseks, kui isa oli et ei, Elisabeth it is! 😀 Algselt oli isal plaan panna mu nimeks Elisabeth Roosi (Roosi, sest vanaema nimi oli Roosi), siis mõtles, et kuidagi ei kõla 😀 siis otsustas, et Elizabeth Rose (minu arvates oleks see mega nimi olnud) :D, aga siis mõtles jälle ümber ja minust sai Elisabeth 😀 olen täitsa rahul, sest mind kutsutakse igatemoodi: kursusel kutsutakse Jelizavetaks (kuna olen ainuke, kes pool eesti ja vene perest pärit), mõni kutsub Liisbethiks, Liisaks, Liza (vene keeles siis), Liisu jne 😀 kunagi ühes talus töötades üks onu arvas, et olengi täisnimega Liisu! 😀 hehe
ebaparlikarp
Minu lapse hüüdnimi on väiksest peale Roos. Mulle see nimi isegi meeldib 😀 Päris nimi on Ethel. Elisabeth Rose on isegi täitsa äge, kuigi minu jaoks oleks overkill.
Elisabeth
Leila on kuidagi nii ilus ja laulev nimi mu jaoks 😀 kuigi ütlen ausalt, et ka mulle meeldivad hullupööra välismaised nimed ning kunagi teismelisena unistasin, et abiellun ameeriklasega ja panen poja nimeks Mikey ja tütrele Alice/Jennifer 😀 üldse ei meeldi sellised vanamoelised nimed, nagu Pilvi ja Milvi ja Endel ja Peeter 😀 Endel puhtalt selletõttu, et keskas oli füüsika õpetaja Endel, kellel oli kullisilm ja väga rasked kontrolltööd, lisaks raamatupaksused konspektid! 😀 seega Endel on täiega ei 😀
Maarja
Minu arvates kõlavad need monstrumnimed mega skisofreeniliselt. Just sellised monstrumnimed, mis hästi ei haaku ega kokku sulla. Näiteid on lõomata palju. Näiteks toosama Kris David, keda ühed hüüavad Krisiks, teised Davidiks, aga üljuhul mitte keegi Kris Davidiks. Täiesti arusaamatu, mis moeröögatus tänapäeva tabanud on ja kui paljud selle jamaga kaasa lähevad. 😀 Vaesed vanavanemad, kes kõigi oma mitmenimeliste lastelaste nimed peavad välja hääldama ja meelde jätma.
ebaparlikarp
Minu jaoks tegelikult ei tundu ka see eriti loogiline põhjendus, et paneme mitu nime, et siis saab ise otsustada tulevikus, mida ta kasutada tahab. No on asju, mida vanemad ikkagi otsustavadki lapse eest ning nimi on nendest asjadest kohe kindlasti üks asi.
G
Kommentaare lugedes naera või tilgad püksi 😀
Enda lapsele sai ka selline nimi, mille puhul kasutatakse ka “ja edasi?” või “lihtsalt xxxx ongi?!”
Mina tegelikult tahtsin väga ühte vana ja pisut harjumatut nime (ühest raamatust jäi kunagi mõttesse ja ega ta siiani ära pole läinud) aga mees saatis mu kohe kukele, öeldes nimi peab lihtne olema. Meil muidugi see probleem, et perekonnanimi on pikk ja lohisev ning seadis seetõttu omapoolse piirangu nii ehk naa.
Kõik Madlid, keda tean, on imeilusad brúnetid naisterahvad. See lihtsalt ongi vist peamiselt tumedate juustega neidude nimeks loodud.
Ei saa ka mina pihta sellele “võimalikult rahvusvaheline” või “väga eriline/harva esinev” saagast. Ja mis tollest, et klassis on 3 Tiinat, 4 Martinit, 3 Karli ja 2 Rauli? Ega kool pole ju igavene, et sellepärast peaks lapsele keeleliselt raske kõlaga nime panema.
Ja veel üks asi kripeldab hingel. Öeldakse küll, et nimi ei riku meest.. Aga no ma ei tea mitte ühtegi normaalset Raimondit…. ??
Kätlin
Minu vanaema nimi on Petronia ja vanatädi nimi Alfriide.
Sellised nimed õnneks veel väga levinud ei ole.
Mari
Mina olen üks nendest inimestest, kellele igasugused chystlynid ja muud häiriva kirjapildiga nimed tekitavad hullult eelarvamusi inimese enda kohta. Näiteks kui mul on vaja minna hambaarsti, juristi, juuksuri vms juurde, siis automaatselt jäävad need häiriva kirjapildiga inimesed minu nimekirjast välja, kuigi nad võivad tegelikult olla äärmiselt andekad. Ma luban, et üritan end selles osas parandada :).
Ajaa, kusagil beebigrupis oli üks ema enda üle väga uhke, et sai pika asjaajamise tulemusena loa lapse nimeks panna Selery + mingi samalaadne nimi veel, mul tekkis pidevalt tahtmine talt küsida, et kas ta ikka teab, et ta oma lapsele seller nimeks pani :D.
Liis
Eks tavaline eesti nimi võib ka tähendada võõrkeeles midagi muud. Ükspäev just kuulsin, et Maarika, hispaania keeles rõhku natuke teise kohta asetades, muutub ‘pihkuriks’.
Mulle hirmsalt meeldis kuskilt raamatust meelde jäänud tegelaskuju nimega Assol. Aga inglise keelt igapäevaselt kasutavana ei saa ma mingil moel üle sellest, et see ‘assholega’ nii sarnaselt tahab kõlada. Ja kuna see ikka liialt häirib, siis jätan selle nime oma tütrele siiski panemata. Selery on minuarust aga väga armas nimi, ise eelistaksin i-ga varianti. Selle ingliskeele tähendus mind ei häiri ka, aga noh inimesed on jällegi erinevad.
*
Mulle tundub samuti, et see nimepanek on ikka hullem inseneri töö.
Juba rasedana mõeldakse nimi välja ning siis tehakse ümbruskonnas sellest riigikaitse saladus. No milleks? Äkki panen sama nime? Või siis et see nii ilmatu äge ja me oleme nii pagana tähtsad ja keegi ei saa enne teada.
Rasedana sirvisin nimeraamatut , kirjutasin endale meeldivad variandid üles ja lasin härral maha kriipsutada isendid, mis talle üldse ei sümpatiseeri.
Keegi sõpruskonnast variante küsis ja loetlesin , siis kuulsin nii mõndagi imeliku: ärge seda pange -venelase nimi(ei ole ikka küll-aleksander)! Ühe kohta öeldi veel, et see ju nii tavaline.
Lapsele mõtlesime siis nendest variantidest nime välja peale sünnitust ,juba kodus olles-Sergo.
Rohkem pole miskit imeliku nimedega kohanud tutvusringkonnas. Aga see on mind endiselt hämmastama pannud,et kui küsitakse,kuidas paned nime nii et sa ei tea mis see tähendab. Päriselt täiskasvanud inimesed arvavad, et kui mingi vanade tõekspidamiste järgi arvati, et üks või teine nimi annab eelduse arstiks saamisele, kuulsusele, jõukusele-et nende maimukesega nii juhtubki? Ainult nimest piisab? Päriselt? Muudame siis oma nimed praegu ära ja saame hoobilt edukateks ärimeesteks!
Või et nimesaamine peab olema mingi hull ajutöö : Chrisselda Loreen jne jne. Sugulase lasteaias oli jõulupeol suur segadus, jõuluvanake ei suutnud laste nimesid välja hääldada. Niiii piinlik!
Eh
Rean perekonda, kus kasvavad Pepe, Zara ja Rocco ?
ebaparlikarp
Pepe Jeans ja Zara? 😀
Eh
Ma loodan, et siiski mitte, kuid Pepe ja Zara ühes peres on kahtlane küll :)))
Laura
Mina sain omale nime just Pisuhänna Laura järgi. 😀 Nime pärast pole küll elu sees narritud. Eks ta natuke tüütu ole, et pea igas kollektiivis on üks kuni mitu nimekaimu, aga ei oska sellestki väga häiritud olla. Ega see mind kuidagi vähem eriliseks muuda. Minu jaoks ei ole vist nimi nii määrava tähtsusega osa identiteedist…
Lapsele nime valides olid juhisteks isa nime esitäht (väga vana traditsioon mehe suguvõsas), võõrtähtede puudumine ja lihtsus, et ei peaks tähthaaval nime ette veerima, ning ilus kõla (see siis puhtalt minu ja mehe jaoks, teistelt ei hakanud küsima). Tütar sai nimeks Loviise.
Helena
Lisaks sellele, et oleks “Jumala eest rahvusvaheline nimi, muidu Eestist välja ei saa”, häirib mind ka argument, et ei tohiks olla täpitähte nime sees, sest “muidu ei saa normaalset e-maili teha”. Hallooo 😀 Kui ikka tahad probleemi leida, siis leiad. Parem on Ülo Tammes ulotamm@gmail.com, kui maribellachryslyndanii@gmail.com või kiisuke123.@gmail.com.
reet
Mnjah. Meie otsustasime lapsevanemateks saades, et teeme nalja, paneme kõigile lastele sama tähega eesnimed … sest minul ja Mehel on sama eesnimetäht. Kolmanda poisi puhul oli juba keeruline ilusat nime leida ja nii see meie Lillebror endale harvaesineva, kuigi ülilihtsa nime saigi. 😀 Tütarde nimed – Rutt, Rahel, Rebekka ja Roos – on ammu valmis, aga keda pole, on tütred. Kui neljas laps (ei, ei ole teadaolevalt tulemas) oleks ka poiss, siis oleks see nimeasi igatahes veel keerulisem kui kolmandaga.
Mfeld
Kuidas saab öelda LILLEBRORI kohta ülilihtne? On see Skandinaavia päritolu? Elate te Eestis?
teele
kuna lillebror tähendab väikevenda, siis ma arvaks, et see on siiski hüüdnimi 😀
k
ma eeldan, et Lillebror pole lapse nimi, sest kõik teised ju algavad R’iga? Lillebror on väikevend, ehk hüüdnimi?
reet
😀 😀 Lillebror on nii-öelda varjunimi blogis. Nagu Karlssoni-raamatu Väikevend. Pärisnimi on ausalt lihtne, kolme tähega, nagu hääldan, nii ka kirjutan.
Mfeld
Aa okei 😀 😀 asi selge
Kristel
Meie perest ka üks nimi siin märgitud -Säde. Kui poegadel on sellised uued nimed, alles lähiaastatatel hakatud panema siis tütre nimi on vana, vanim selle nimega elanik on 85+ vanuses. Nii, et täitsa vanainimese nimi siis 🙂 Vaatasin just huvi pärast nimede statistikat. Aga meie peres on ka üks haruldane nimi, minu mehe nimi, seda on ainult 7 mehel Eestis.
k
huvitav, ma tean ühte Sädet, kes on praegu 15..
Lawra
Minu koolis käisid kaks õde: Madli-Kai ja Kadli-Mai.
ebaparlikarp
Appi 😀 tegelt?!
Lawra
Jah, seal peres oli alkoholiprobleem, nii et vanemad polnud eriti teravad kriidid ka 😀
ebaparlikarp
Läks sassi neil nende nimedega äkki täispeaga 😀
p
ma tean pere, kus esimene laps on Sigrid ja teine on Dirgis…. no ongi nii..
ebaparlikarp
:O
Liisa
Minu lapsed on väga lihtsate neljatäheliste Eesti nimedega, mis viimati olid väga popid 80ndatel. Kui kusagil on vaja nimesid öelda, küsitakse ka pooltel kordadel sarnaselt ühele eelpoolkirjutanu kogemusele, et ja edasi? Või siis saame kiita, kui hämmastavalt lihtsad ja mõnusad nimed 😀
Sinu viidatud blogipostituse peale muigasin ise ka tublisti. Minu meelest see ei ole väga kena nimi ja nagu näha, siis vanemad juba ise kasutavad nimest ainult üht poolt, miks siis mitte pannagi lapsele see üks nimi?
Samuti ei usu ma sellesse, et nimi peab olema rahvusvaheline. See on ka mingi kummaline kiiks, mis sai alguse pärast piiride avanemist. Kuidagi tekkis inimestel veendumus, et esiteks laps peab tegema karjääri välismaal ja teiseks peab tal olema välismaine/rahvusvaheline nimi, sest muidu see piiritagune karjäär nurjub. Ei nurju ta midagi. Kui inimene on edukas, võib ta olla ka Krõõt (pean silmas välismaalastele keeruliselt hääldatavat õ-d siin, eks ole, ei pea Krõõta jubedaks nimeks vmt) ja küll saab see nimi igal pool hääldatud.
Mina oma laste puhul muidugi üldse loodan, et nad ei lähe välismaale. Käigu end välismaal täiendamas, ülikoolides, aga kui neil vähegi on potentsiaali edukuseks mingis vallas, siis ma looodan, et nad toovad selle edukuse kodumaale. Survestama pole plaanis küll hakata, aga loodan.
ebaparlikarp
Välismaa on suur ja lai 😀 Ma üldse ei saa aru sellest nimepanemise motiivist, et äkki laps läheb välismaale. Aga kui läheb Jaapanisse? Või mujale, kus Andrew ja Josephine on ikkagi võõrad.
Liisa
Jah, ka õige point.
Kats
24a tagasi kui tytrele nime mõtlesime siis pakkus mu kadunud ema Laurat, abikaasa esialgu punnis vastu, et narritakse nagu Pisuhänna “Laurat” aga mulle tundus ok- siiani popp nimi 🙂 Karli kohta ütlen seda, et kuna meie peres juba oli Karl siis lisasin teise nime veel ja tänaseks on selle 2 nimeg Karle Eestis ainult 5 😀
Kraabeldis
Tean perekonda, kus kasvavad Kris Kristofer ja Karl Karlos. Tõesti, ei ole minu asi kommenteerida, aga mind ajab täiesti rõngasse! Vägisi tekib tunne, et vanemad on nimepanekul kõvasti vaidlema läinud, et kas kasutada täisnime või hüüdnime ja siis igaks petteks pannud mõlemad nimed. Hoiame pöialt, et ei oleks tulemas Mark Marko, Ain Ainar, Mari Marika või Kristi Kristina.
Ja veel olen kohanud habrast tüdrukutirtsu, kel kanda keeruline nimi Cordelia Agafia. Vanemad ise pealtnäha täiesti normaalsed inimesed, mõlemad sellised Mare ja Antsu tüüpi toredate nimedega.
Kui nüüd isiklik vastumeelsete nimede edetabel moodustada, siis figureeriksid esikolmikus nimed nagu Rico, Riko, Ricco. Antagu mulle andeks, aga need ON taskukoerte nimed.
Helena
Ka väga lihtne nimi tekitab probleeme. Mu venna nimi on Rein Saar. No kõige lihtsam nimi ever. On ju Saar vist kõige populaarsem perek nimi? Iiiigatahes, läks ta kord Maksimarketisse sealselt köögilt salatit tellima vms ja küsiti tellija nime. Tema vastas, et Rein Saar. “Aga perekonnanimi?” ? Et siis… Reinsar? ? Inimesed on tänapäeval vist juba harjunud keeruliste ja hääldamatute nimedega ning tavalised nimed tunduvad liiga lihtsad, et olla tõsi ? Muide, mina usun nime väesse. Ses mõttes, et ema- ja isapoolses suguvõsas on meil kokku kolm Reinu: ema vend, isaisa ja minu vend. Ja nad kõik on vasakukäelised. Ainult nemad kolm kahe suure suguvõsa peale 🙂
Oma lapsele valisin nime kaua. Mehe tingimuseks oli K-tähega algamine. Laps sai nkmeks Karoline. Rahvusvaheline ja ehk pole liialt keeruline ka lapse enda jaoks. Tean üht KOOLIlast (1. kl), kes teab, et ta nimi on Potsu. Teist nime polegi tema arvates ? Ema-isa kutsuvad Potsuks, sest pärisnimi kuulub nende hääldamatute monstrumnimede hulka and Potsu it is. ? Naguuu… miks kohe nimeks Potsu ei pannud? ?
ebaparlikarp
😀 Potsu!
Aga kõige populaarsem perekonnanimi on minu teada Eestis Ivanov ja Tamm 🙂 Saar on ilmselt kolmas 😀
Helena
Uurisin asja, et endale ikka faktid selgeks teha. Tamm on essa ja Saar on tessa ?
Eliisa
Naersin end selle Potsu nalja peale just pisadatesse!!!
Tsingel
Sama siin !!!
Minu lapsed on Robert ja Richard ( hääldada Rihhard):)
Naine27
Kord pidin ametnikule oma lapse nime ütlema, mille peale kõlas küsimus: “Albert? Kas kirjutan, nagu kuulen?”. Ma ei osanud esiti midagi kostagi, jäin kohe mõtlema 😀 ju oli vaeseke juba piisavalt Martheneid ja Braianeid saanud kirja panna.
ebaparlikarp
Hahaa, hea!
Kätlin
Minu laps on Säsil. Lihtsalt meeldis see nimi. Meil saab muidugi nalja hoopis perekonnanimega 😉
Lühike nimi
Hehee, hea kirjutis. Ma sain hiljuti lapse ja kui ütlen, et nimeks on Karl, siis järgneb alati küsimus, kas lihtsalt Karl? Jah on lihtsalt Karl, lühike sirge ja selge.
ebaparlikarp
😀 Jah, sest Karlil käib ju alati midagi juures? 😀 Minu elukaaslane on ka Lihtsalt Karl 😀
Madli
Üldiselt ütleb inimese kohta tohutult palju see, millise nime ta oma lapsele paneb. Ma olen nii mõnegi oma tuttava kohta arvamust muutnud, kui olen kuulnud, et a) ta pani oma lapsele hästi normaalse nime või b) pani mingi monstrumnime. Ma olen muidugi see nimenats ka, kes alati kõikidelt nimelugusid ja nimepanekumotiive teada tahab ja kui need motiivid on “et oleks popp / hästi eriline”, siis ma väga positiivselt ei suhtu.
lendav
Kaur ja Lagle. Tahtsin natuke vähemlevinud nimesid, millel on tähendus ja mis on meie kultuuris ikka sellest soost inimese nimena tuntud (võõrtähed nime sees ei oleks ka sobinud). Kaure hakkas peale seda nimepanekut natuke rohkem sündima, aga Laglesid on ikka meeldivalt vähe. Mitte ei oleks tahtnud, et samanimelisi tutvusringkonnas veel paarkümmend on… Andreseid, Andruseid, Martineid ja Karle ma ei jaksa kokkugi lugeda. Marisid ja Katisid ka mitte. Lapsed on ise rahul ja nime vahetada ei taha.
ebaparlikarp
Lagle on kift nimi, mul lapsepõlves oli sellenimeline tuttav, ja rohkem polegi kohanud 🙂
Monika
Äitäh,mõnusalt otsekohese kirjutise eest??
Minul põhiline,et nimes peab olema n-täht,ilma r-ita ja lühike,mitte eriti levinud ja nimi peab olema lihtne!
Kolm pojakest-Sten,Magnus ja Egon?
Kristi
Minu pojad on Robin ja Henri. Mõlemad on mingite nimekirjade järgi väga popid nimed AGA mina ei ole kursis, sest ma ise ei ole lugenud neid nimekirju. Mu enda tutvusringkonnas on paar Robinit küll, üks juba peaaegu täiskasvanu ja teine alles paari aastane. Erinevaid Henrisid ja Henrysid mäletan samuti kooliajast, kuid teisi sama nimega lapsi ei tea.
Mulle meeldivad need nimed. Mu arust sobivad need mu lastele, need on konkreetsed ja ei ole liiga pikad. Kui klassis saab olema sama nimega laps, siis.. noh, ütleme nii, et ma ei arva, et see on mingi ülioluline kriteerium mille järgi nime valida..
Ps! Mitu korda ma olen elus huvitav kuulnus seksi-kristi nalju.. pakkuge keegi! 😀
ebaparlikarp
😀 😀 😀 Kusjuures ma poleks kordagi Sind seksi-Kristiga seostanud, mis sest, et nimi sama 😀 Sa oled lihtsalt liiga teistmoodi 😀
Marit
Madli on nii nunnu nimi. Ma tahtsin ka seda kasutada, aga isa arvates on see küll kena lapse nimi, aga mitte enam täiskasvanud lapse nimi.
Ma valisin nimesid põhimõttel, et oleks lihtne ja ei oleks pärast klassi kolmel sama nime.
Ühega nii hästi ei läinud, teisega läks.
Nüüd nad ise lubasid oma nime ära muuta ja lisanime võtta, nii et ühest saaks Riin Madlike ja teisest Raile Liibet.
Peab uue ja huvitava raamatu lugemiseks neile otsima. 😀
Anne-Mari
Meil on laste nimed Ergo ja Liisa, sest need lihtsalt tundusid neile sobivat 🙂 Kunagi unistasin, et minu tütre nimeks saab Ann-Marii, aga polnud mu tütar seda nägu 😀 Seda blogipostitust lugesin minagi suure imestusega 😀
Kadi
Minu laste nimed lähevad sinna “tahtsin vanaisa ja vanaema nime ka juurde” ehk siis poiss on Eric Ülo (teine nimi Eesti vanaisalt) ja tüdruk Debora Addejuwon (teine nimi Nigeeria vanaemalt). Kutsume ikka ainult esimese nimega, elukaaslasele oli tähtis, et oleks teine nimi ka, leppisin.
Kadi
Adejuwon*
M
????sorry , aga kõlab niii totralt
Kadi
Milline ja miks?
Kats
kui ma sai teada et on tulemas poiss siis töökaaslaste nimeküsimuse peale vastasin, et kuna järsku läheb välismaale elama siis minu nimevalikud on :Ülo-David või Toivo-Brian… sinu postitust lugedes tundub millegipärast, et minu nimevalikud polnudki kõige hullemad 😀
KELLI
Eric Ülo ja Ülo David no täikelik õudukas,vaesed lapsed???
Tsingel
Toivo-Brain!!!!?????super !!!!!
Mir.
“Hiljuti lugesin, kuidas üks värske ema pani oma lapsele teatud nime, “sest see tundus popi poisi nimi” ja nime teine pool “tundus eduka ärimehe nimi”.
Ja siis edasi sai lugeda, et oi, ei tea, kes meie pojukesest küll kunagi saab. 😀 Tunnen kaasa, kui selles peres popi poisi nimega laps osutub hoopis häbelikuks matemaatikageeniuseks, kes ei arva vanemate sotsiaalsusest midagi.
Reelika
Minu tütre nimi on Minna. Eestis oli tol hetkel (mullu) Minnasid kokku 76. Kõige rohkem on Minnasid 85+ vanuses, seega vanamuti nimi ? Aga mulle meeldib, et on lihtne nimi ja samas mitte nii väga trendikas.
Biku
Hahaa ennem kui ma kommentaare lugema hakkasin siin siis seda postitust lugedes tahtsin ma just Minna nime kohta kommenteerida. Nimelt ma elan Soomes ja seal on ka Minna nimi päris levinud, aga KÕIK Minnad keda ma tean, neid on umbes 5, on eranditult ülekaalulised ja ikka päris korralikult ülekaalulised. Ma võin olla samasugune imelik nagu see kes pani enda lapsele eduka ärimehe nime, aga vot Minnat ma juba selle pärast alateadlikult ei paneks ja noh mulle see nimi muidu ka väga ei meeldi. Kuigi nt Eestis ma ei tea mitte ühtegi selle nimelist naist.
ebaparlikarp
Kusjuures sellised isiklikud seosed mängivad nime panekul päris suurt rolli. Mõni nimi võibki meeldida, aga kuna mõni tropp näiteks lapsepõlvest kandis sama nime, siis lihtsalt never ei pane seda.
K.
Jep, just selle lapsepõlvetuttava pärast ei pane ma iialgi oma lapsele Kevin nimeks. Kui praegugi mõne Keviniga tutvun, siis eelarvamus, et see tüüp on kindlasti tropp, on nii tugev.
Endal lapsi pole veel, aga kindlasti ei saa nende nimed sellised värdmoodustised olema nagu sa postituses välja tõid. Tüdrukunimedest meeldib väga Lilli näiteks.
G.
Iron Kindlus’t, mida siin korduvalt näiteks tood, tegelikult ikka ei eksisteeri (guugeldades tuleb vasteks ainult mingi perekooli teema :D). Heinmetsa poja nimi on Airon Kindlus.
ebaparlikarp
Vabandust, Airon siis. Mäletasin, et oli Iron. Airon (triikraud või rauast) Kindlus hääldada ei ole etem, nii et vahet pole, kuidas see kirjapilt isegi täpselt on.
myyiu
jah, sest airon kindlus on ju SITAKS parem:D
Madli
Tohib, ma panen siis kirja, kuidas mulle nimi pandi ja kuidas mina oma lapsele ? 🙂 Noh, et mis motiivid olid.
Minuga oli lihtne – mina ja mu vend sündisime madisepäeval, nii et tema sai nimeks – arvake ära, mille, ja mina siis millegi kokkusobiva. Kui mina sain teada, et poja saan ja nüüd on kibekähku nime vaja, läks keeruliseks, sest esiteks on mul pretensioonikas perekonnanimi ja teiseks oli mul (ja mu abikaasal) 1000+ nõudmist. Lõpuks sai valituks Ernst, sest see on lühike, viitab kirjandusele (see on oluline tingimus) ja on lihtsalt selline nime moodi nimi. Muidugi peavad paljud oma kohuseks kommenteerida, et NII RASKE HÄÄLDADA, aga nagu mu abikaasa ütleb, siis ega vanasti kõik Ernstid 80-aastastena sündinud 🙂
ebaparlikarp
Kusjuures mulle see nimi meeldib 🙂 Lühike ja lihtne ja kuidagi väärikas 🙂
Terje
Minu lastel on nimedeks Paul Herbert, August Villem ja Herta Hermiine. Meile just meeldivad sellised vanemate inimeste nimed.
Britt
Ma imestan, et meil senini nimede panek niivõrd kergelt läinud on. Peamiselt võttes arvesse seda, et mehele meeldivad prantsuse traditsioonilised nimed, aga need on enamasti sellised, mis jälle mulle ei istu. Nimed, mis mulle meeldinud, on aga enamasti tema jaoks äärmiselt veidrad tundunud (no näiteks Madli oli tema jaoks täiesti ennekuulmatu).
Eks näis, mis sel korral saab. Üldiselt siiski nime selle järgi ei vali, et tunduks popp või siis vastupidi – oleks võimalikult eriline. Tahaks lihtsalt, et vanaemale telefonis öeldes ei peaks ta paluma mul seda tähthaaval ette lugeda 😛
ebaparlikarp
Minu laps oli sünni hetkeni muide Madlike. Kui sündis, siis oli ikkagi teist nägu 😀 Madli on ilus nimi.
M.
Milline näeb välja paaripäevane Madli? Aga Peeter? 😀 ma olen alati imestanud neid inimesi, kes väidavad, et laps polnud Madli/Peetri/Chrystelle nägu. Mina nt ei tea millised Madlid jt päevasena välja nägid 😀
ebaparlikarp
Minu jaoks on Madli (ja Madlike) TUMEDA peaga beebi. Minu oma sündis õrnblondide juustega ja polnud seepärast üldse Madlikese moodi, mis minu vaimusilm ette nägi. Kellegi teise ettekujutus võib midagi muud jälle olla, näiteks vastupidi.
Mari
Kes Sulle kanna peale astus? 😀
ebaparlikarp
No nagu ma kirjutasin, lugesin ühte nime lugu ja imestasin…
Anna
Aga tean neid Chesibel-Rhianna ja Lizevetta-Madonna nimesid küll. Et noh rahvusvahelised oleksid. Tore on muidugi see, et lapsevanemate enda nimed on Villu ja Merle Kuusk, Tartust. (Lugu elust enesest tegelikult)
Anna
Minu nimeks Anna ja lapse nimeks Mai Brit ?? vaat kus igavad nimed ?
A tegelt laps sündis maikuus, kuigi pidi juba aprilli keskel sündima, siis poolnaljatledes mõtlesime/ütlesime, et juusiis peamegi Mai panema ja ja ja hakkaski meeldima.
ebaparlikarp
Hahaa, nimetasin jah kõige igavamad nimed ära 😀