“Keda see “Terevisiooni” saatejuht kotib?”

“Keda see “Terevisiooni” saatejuht kotib?”

Ma nüüd ei mäleta, millisest uudistekanalist ma täna lugesin, et Eero Reinu lahkub “Terevisioonist” ja sügisest enam kaasa ei tee. Vahet ei olegi, kust, küll aga klikkasin ma miskipärast lahti artikli all oleva kommentaariumi ja lugesin, kuidas mingid inimesed arvavad umbes midagi sellist:

Keda huvitab? Mis teil oma elu ei ole või, et mingi “Terevisiooni” saatejuht nii kotib?

Minu “oma elu” sisse käib küll iga hommik “Terevisioon”. Ma ei jõua küll kunagi teleka ees seda VAADATA, aga kuulan, kui kohvi teen, köögis toimetan, peegli ees meigin… Mõne inteka peale torman koridorist kohale ka. Kui keegi midagi eriti huvitavat või lolli räägib. Peale selle on mul endal mingi selline totakas mäng peas, et kui ma kuulan, kuidas keegi stuudios räägib, siis hakkan ette kujutama, milline see inimene välja näeb. Ning siis pean vahel ikka üle tsekkama, kas panin täppi.

Aga miks ei võiks inimesed arutada selle üle, milline saatejuht on hea, milline mitte? Milliseid muudatusi võiks ERRi hommikuprogramm läbi teha, et parem saaks? Kes võiks asemele tulla? Kas nendele küsimustele mõeldes pole mul tõesti “oma elu”? Mul on pigem tunne, et me laseme päevast päeva endast läbi meeletul hulgal igasugust jama ja igasugust infot, aga ka tõsiseid teemasid absoluutselt süvenemata. Teeme midagi ja rahuldume selle keskpärasega, mida me teeme. Vaatame midagi ja rahuldume selle keskpärasega, mida me näeme. Jne.

Tulles tagasi teemasse. Eero Reino ei ole hea OTSEsaatejuht. Ta on väga sümpaatne mees. Võibolla on ta väga hea inimene. Super kolleeg. Tubli ja püüdlik töötaja. Aga ta ei ole hea OTSEsaatejuht.

Eero Reino:

“Nii, aga nüüd ma küsin teilt sellise küsimuse…”

“Aga minu järgmine küsimus teile oleks…”

Aaaaaah! Küsi lihtsalt SEE KÜSIMUS ÄRA!

Ma väga loodan, et koos sümpaatse ja toreda ent kehva otsesaatejuhiga vahetatakse välja ka Katrin Viirpalu. Tahaks näha saatejuhina kedagi, kes ei suhtuks oma külalistesse nagu lastesse neid iga öeldud lausega ninnu-nännutatades. Kedagi, kes ei segaks jutule vahele, ei lõpetaks kõigi lauseid ega naeraks laginal iga retoorilise infokillu peale… jälle kellegi lauset lõpetades. Nagu tal oleks kõigiga telepaatiline side. Äkki ongi. Võibolla on see tema superpower, aga see ei aita kaasa kuidagi hea saatejuht olemisele. Jah, iga päev on uued coolid või mitte nii coolid prillid, aga ma tahaks ühelt hommikuprogrammilt natuke rohkem põnevust kui üllatusmoment saatejuhi prillide näol.

Mulle meeldiks Liisu Lass. Ta on kuidagi tavaline, aga samas tüüne. Ei kekuta.

Kuidas teile Eero Reinu meeldis? Kuidas Katrin Viirpaluga saatejuhi rollis rahul olete? Kes võiks asemele tulla?

Päise foto: ERR.

 

 

 

 

 

 

 

 

20 thoughts on ““Keda see “Terevisiooni” saatejuht kotib?”

  1. Oi, ma pole üldse kindel, et Piret Järvis hea valik oleks :S Kaks naist ei ole üldse hea valik 😀

 1. Jah, Reinu ei ole hea otsesaatejuht.
  Kasutan Terevisiooni umbes samamoodi, kuulan enamasti.
  Ma pm. hullun kui Reinu ajatäitmise eesmärgil ilmselt või siis ei olnud tal rohkem küsimusi, jutustas ümber külaliste antud vastuseid. Pm. käib selle ümberjutustamise peale, mingi nõustumuse otsimine külalistelt. Hirmus ajaraiskamine!

  Taavi Libe oleks hea hommikusaate juht.
  Kuigi ma hakkasin kahtlema peale tema legendaarset armukesega intervjuud, mis ei lõppenud ega lõppenud ja oli nii jabur.
  http://vikerraadio.err.ee/v/vikerhommik/rubriigid/vikerhommikintervjuud/loigud/a710a5c1-864f-4924-b5ee-6ceeb30937d4/intervjuud-840-margareth-birk-abielumehe-armuke

 2. Mul on näiteks Katriniga ‘probleem’.
  Kui Vaino veel temaga koos saadet juhtis, siis oli tema see keda vaigistati või kelle jutule vahele segati. Ja ja ja nüüd ta on ise üks nais-Vaino. Kuidagi proovib ‘ownida’ seda saadet ja jätab omakorda Reinu nö ‘vussy’ rolli. Saan aru, et Katrin on vana kala, aga ole inimene ja aita siis uuel näol natuke paremini sisse elada ja tee temast oma partner/kaassaatejuht, mitte tuhvel.

  1. Viirpalu on tõesti VÄGA lämmatav saatejuht. Sattusin Reinu ja Viirpalu esimest ühist Terevisiooni vaatama, kunagi kui see eetris oli, ja no Katrin konkreetselt koos saba ja uimedega sõi Eero ära ning viimane polegi tegelikult seal saates nö käima saanud. Kuna mulle on ta mujal saadetes hästi okei mulje jätnud, siis olin ka Terevisiooni konarliku alguse suhtes üsna kindel, et äkki kui esmane kohmetus möödas, koorub natuke midagi muud välja. Aga ju see Katrin juba eos ja täiesti algusest peale kõik ta sädemed kustu tampis ja surnuks rääkis 😀

 3. Appi, jaa! Sa kirjutasid täpselt kõike seda, mida ma mõelnud olen. Mul on nii kahju seda Eerot vaadata olnud. Kogu aeg elan kaasa ja pabistan, et tal midagi sassi ei läheks. Väga sümpaatne ja meeldiv mees tõesti, aga ei sobi sinna. Vaino sobis väga hästi. Viirpalu paistis Vaino kõrval tõesti lausa rumal mõnikord, Eero kõrval on tal pigem kandev roll. Aga see ei ole ju absoluutselt hea näitaja. Ma unistan Välba ja Reikopi comebackist 🙂

 4. Seda tahtsin ka öelda, et oma ilmateadustajad peaksid nad kõik välja vahetama. Nagu koolipingist tulnud ja /või eelmisel õhtul koledasti joonud oleks. Ainult puterdavad või loevad teksti paberi pealt maha. Riided on ka kummalised, nagu otse tänavalt tulnud. Okei, Adeele näeb kena välja. Kristo on lihtsalt ääretult kummaline tüüp, isegi naljakas ja see vb ta päästabki.

 5. Ma loodan ka, et Viirpalu välja vahetatakse. Tema roll on ikka lasta saatekülalistel rääkida, aga tundub, et tema tahab monoloogi pidada. Lisaks see küsimuste lõpetamine ja oma arvamus kuidagi peale surumine. Umbes, et talle on selline mulje jäänud ja ega teda eriti ei heiduta, kui saatekülaline ütleb, et päris nii ikka pole 😀
  Mina olen hommikuti pigem raadiot kuulanud, Terevisioonist tüdinesin minig hetk ära, niiet ma usun, et see on hea, kui nad saate juures uuendusi teevad nagu artiklis öeldud oli.

 6. Ei ole särtsu selles Terevisioonis praegu. Vainol olid ka omad vead, aga dialoogid olid sisukamad: oskas ja julges küsida ning ka igavama teema põnevaks teha. Viirpalu vist pigem ei meeldi. Nipsakas ja üleolev, jätab Eero varju tõesti. On liiga domineeriv ..ei klapi üldse. Muidu Eero sümpaatne ja intelligentne, aga pole tema žanr.
  Uusi ei oskagi pakkuda.. Lass kaoks ära ma kardan. Saatejuhid peaks olema tugeva iseloomuliku karakteriga..

 7. Mina pole Reinuga saadet vaadanudki, sest samamoodi tüdinesin ära ja läksin Vikerhommiku peale üle. Olen nüüd Taavi Libe fänn, aga kahjuks ta pole telegeeniline.

 8. Taavi Libe puhul ei meeldi mulle see, et ta on ebaviisakas, kuigi saatejuhina tal jutt voolab ja ilmselt saaks ta hommikuprogrammis hästi hakkama. Mulle meeldiks hoopis tohutult, kui Terevisiooni hakkaks juhtima Meelis Kompus, ta oli Vikerraadios omal ajal ikka täielik sensatsioon.

 9. Kui ma Terevisiooni “vaatan” (st hommikul telekas lahti on), siis just nõnda, et mina teen oma hommikutoimetusi ja Terevisioon mängib taustaks. Omal ajal tekkis see komme juba koolihommikutel ning tean, et näiteks Soomes on väga tavaline, et sealset hommikutelevisiooni hinnatakse kõrgelt ja sellega alustataksegi päeva.

 10. Sinu tekstist jäi silma etteheide, et Viirpalu naerab laginal. Olen ennegi analoogilist nurisemist kuulnud, ükskord pandi Liisu Lassile pahaks, miks ta ‘tere hommikust’ öeldes nii rõõmsalt naeratab, kui ise loeb kohe järgi kurbi uudiseid ja raadio hommikuprogrammis olevat Laura Kõrvits liiga palju naernud jne.
  Selle koha peal tahaks küll öelda, et armsad mornid eestlased, ärge pahandage, kui eetrisse satub ka mõni rõõmsameelne inimene. Mõni lihtsalt ongi sellise päikeselise loomuga. Ja Terevisioon pole ometi mingi akadeemiline teadussaade, vaid peakski olema reibas hommikune meelelahutus. Las naeravad!

 11. Täiesti mõttetu saade. on oma aja ära elanud! ma saan aru et ongi mõeldud penskaritele või kodus olevatele inimestele. Aga sorry hommikuti mul küll aega poleks seda vaadata kui vaja hommikusi toimetusi teha.
  selle asemel peaks mingi uue saate tegema. sest lihtsalt mingit juppi muutes ei oleks kasu sellest.

 12. Eero mulle meeldib aga tundub, et ta puterdab pigem seepärast, et neil Katriniga ei ole eriti head klappi. Kui Katrin puhkusel oli ja Eero koos Liisuga hommikuid vedas, oli ta hulga soravam ja säravam. Mina pooldaks pigem Katrini välja vahetamist.
  Meil samuti on Terevisioon hommikuseks taustaks. Juba oi kui palju aastaid. Kuuleb ilmateadet, uudiseid ja lisaks päris huvitavad intervjuud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *