Sokisööja ja co

Sokisööja ja co

Ma olen kuulnud, et paljudel elab kodus mingi sokisööja, kes armastab kõigist paarist ära süüa või lihtsalt oma salajasse koopasse vedada just ühe soki. Ma olen ka seda natuke omal nahal kogenud, aga minu kogemus ütleb, et selle vastu aitab sokikoguse vähendamine. Ärge küsige miks. Äkki seepärast, et sokisööjal hakkab teist kahju, kui teil vaid 3 paari sokke on.

Aktiivsem kui sokisööja on minu kodus:

Teelusikasööja. Ükskõik, kui palju neid teelusikaid kodus on, siis hetkel, kui aega vähe ja tahaks teha kiirelt ühe kohvi, siis mida sahtlis ei ole, on teelusikas.

Kingalusikasööja. Küll on mul koridori koristades kingalusikad ette jäänud ja küll on mulle neid isegi jõuluks kingitud, aga kui mul reaalselt ühte vaja on, siis seda lihtsalt ei ole.

Kraadiklaasisööja. Mul on küll kodus ravimisahtel, aga seal vedelevad alati siis, kui vaja on, vaid kraadiklaasi kestad. Ükskord leidsin kraadiklaasi otsides selle saunast. Ma ei tea, miks ma üldse otsustasin digitaalset kraadiklaasi saunast otsida, aga näed, oligi seal mingil müstilisel põhjusel. Mõnikord veab ka.

Küüneviilisööja. Ma ostan vist iga kuu uue küüneviili. Mul ei ole aimugi, kuhu need kaovad. Küüneviili odavamat multipacki on olemas?

Juuksekummisööja. Ok, seda ma kahtlustan, et need on kassid. Ükskõik, kui hästi ma juuksekummi kuhugi meigikotti või korvi asjade alla ära ei peida, siis õhtul, kui tahaks nägu pestes korra juuksed kokku panna, siis seda ei ole. Ma ei jaksa ise väga diivanit tõsta, aga ma tean, et kõik juuksekummid lõpetavad oma elupäevad suure toa diivani all. Kassid mängivad nendega põrandal hokit, kõik lendavad diivani alla pilusse. 4 korda üritavad nad käpaga seda kummi kätte saada, loobuvad ja lähevad uue jahile. Kuskil ikka on. Lihtsalt mina ei tea, kus.

Ninarohusööja. Üks on öökapi peal. Paar tükki ravimisahtlis. Suure toa riiulis. Lapse kapi peal. Aga ainult siis, kui kunagi vaja ei lähe.

Pastakasööja. Mul on kodus miljon pastakat. Riiulis. Käekotis. Lapse kirjutuslaual. Sahtlis. Suva kohas. Aga kui on vaja kiirelt kellegi telefoninumber üles kirjutada või poenimekiri teha, siis on muutunud need lihtsalt nähtamatuks.

On teil ka mingeid sööjad kodus?

PS: Pilt pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

8 thoughts on “Sokisööja ja co

 1. Meie kodus elutsevad sokisööja, pastakasööja, juuksekummisööja. Juuksekummisööjat petan ma sellega, et mul on ALATI 1 juuksekumm randme ümber, sest ma tean, et ta ründab mind alati siis, kui mul on seda kummi kõige rohkem vaja e. kui mul on silmad,suu ja nina juukseid täis ja mul on vaja näha, rääkida ja hingata.
  Pastakasööja käib ka kuidagi minu kannul… Tema sööb minu pastakaid/pliiatseid ja mina hangin neid juurde oma vanema poja toast ning kui viimane pröökama pistab, siis toon häbelikult oma autost suure hunniku pliiatseid ta tuppa tagasi ning solidaarsusest toon talle veel poest hunniku erinevaid kirjutusvahendeid.
  Sokisööja on aga rünnanud meie meesperet ja nemad võtavad seda külma kõhuga. Tõmbavad erinevad sokid jalga ja läheb, nagu mu poeg ütles: „ema, need on AINULT sokid ju!“

 2. Eelmisel nädalal kui pesu pesin viskasin pesumasinasse kaks paari sokke, mõlemal paarilised olemas. Välja tuli masinast kolm sokki. Raputasin kõiki ülejäänud riidetükke nii mis kole, et äkki tuleb nende seest midagi välja aga neljas sokk jäigi kadunuks. Ma absoluutselt ei mõista, kuidas see võimalik on 😀 Ja seda juhtub ainult sokkidega. Ei ole täheldanud, et näiteks aluspüksid pesumasinas kaduma läheksid 😀

  1. 😀 Ma just ükspäev tegin isale voodit ükspäev, sest ta pidi lennukile minema ja canceldati.. Ühesõnaga tegin seda voodit ja tekikotist lendas trussikuid välja 😀 Nii et vahel mul küll juhtub 😀

  2. Panin lapse riided pessu, sinna ka ühe paari tema sokke. Vaatasin veel üle, et on 2 sokki. Võtsin pesunasinast välja, teist ei olnud enam, ei tihendi vahel ega riiete sees ega kuskil uurdes. Järgmine kord panin pesu pessu ja tuli see kadunud sokk ka pesust tagasi. Kuidas ma küsin? Kuidas?
   Ma kontrollisin hoolega ju, et läheks 2 sokki ja kõik kohad otsisn pesumasinas läbi. Kuidas???

 3. Juuksekummisööja elab meil ka. Kuigi noh, kui aus olla on need jah kassid 😀 Aga niiii kopp on ees, sest mul ei ole reaalselt enam mitte ühtegi juuksekummi. Ja vahepeal mulle meeldis kõrrest juua. Kui aga pilgu hetkeks ära pöörasid, siis olid kõrrest ilma ka. Teine kass viis ALATI kõrre minema ja peitis ära, kui mängud mängitud sai. Lõpuks, kui otsustasime kodus vaibast lahti saada, siis sealt alt tuli oma 100 kõrt vähemalt ja mõned juuksekummid ka.

  1. Nii tüüpiline 😀 PS: mul täiega respekt, et sa nende hoiukassidega möllad. Kui ma näiteks kodune oleks, siis ma võtaks ka vist pesakondi ja hoolitseks nende eest ja otsiks kodusid 🙂 Aga muidugi palju muresid ka nendega!

 4. minul on kodus pintsetisööja – regulaarselt ostan juurde, aga ikka kaob neid kui mutiauku 🙂 ja aeg-ajalt pätu, kes kääre näppab – õnneks pätu need siiski mõne aja pärast tagastab ning ilmuvad välja. Vabanesin juustekummisööjast, kui muretsesin topsiku kuhu juuksekummid käivad ja ostsin juuksekumme piisava varuga (no lisaks söödikule osad neist kipuvad välja venima või katki minema).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *