Tüütuks muutuvad teemad
See on teine jõulueelne aeg, kus mul on blogi. Ma enam täpselt ei mäleta, mida ma sel ajal eelmine aasta kirjutasin, aga kindlasti midagi laste kingitustest, kingitegemisest üleüldse, mõttetutest kingitustest, sellest, kuidas juba oktoobris jõuludeks valmistutakse, jõulude-eelsest ostuhullusest, päkapikkudest, mingitest traditsioonidest… Ühe aasta võib seda ju teha, aga praegu on mul tunne, et suurt midagi mul lisada ei ole ja ennast kordama ma ei hakkaks.
Seega jäävad minu poolt ära kõik sellised “Kas advendikalendri kõrvalt peab päkapikk ikka iga päev käima?” sarnased teemapüstitused. Sarnaseid artiklikesi on igal pool miljon. Mul pole midagi lisada. Mul on tunne, et paljud blogid/ajakirjad/veebiväljaanded keerlevad iga aasta seda sama korduvat ringi nagu vaaterattad…
Jõuluajal nagu ikka “10 parimat kingiideed” või “Mida kinkida jõuluks?” jne. Mida ikka kinkida? Kingi midagi südamest. Kui süda on tühi, ära kingi midagi! Või küsi, äkki on inimesel midagi praktilist vaja, selle asemel, et punane põhjapõdraga jõulusokk saada. Jaanipäeva paiku, et “Mida panna jaanilauale?”. Pane toitu! Seda, mida maitseb! Või IGA JUMALA kevade hakul “Suveks saledaks!”. Kas tõesti inimesed lähevad iga sügis paksuks ja siis iga kevade hakul hakkavad jälle suveks saledaks pürgima? Minu ümber on küll kõik inimesed suht konstantselt samasugused.
Mõni praegu mõtleb, et saa üle, aastad korduvadki ja elu ongi üks suur ring. Kui keegi tõesti nii mõtles, siis saa ise üle, et kellelgi võib olla natuke teine nägemus. Minu nägemus on see, et ma heameelega ehin iga aasta lapsega kuuske ja lasen tal piparkooke meisterdada (juba mitu korda see aasta teinud :)), aga ma ei viitsi nämmutada ega lugeda aastast-aastasse ajakirjades ja blogides samu teemasid. Oma veebipäevikutes lahake, mis hingel, olgu need kas või trendikad jõuluvanapildiga öko-kasitöö-stringid, aga professionaalsetest naisteajakirjadest ja veebiväljaannestest ootaks midagi uut. Midagi põnevat, midagi üllatavat, mingeid teisi vaatenurki, midagi ebatraditsioonilist siia traditsioonide sekka, midagi mugavustsoonist väljuvat, mingeid teemasid, mis ajakirjatoimetajatele väljakutse oleks, mitte 67 lehekülge kingiideid ja uusi jõulutooteid. Proovige kordki sellelt vaaterattalt maha astuda!
Britt
Mulle kingiideed ja jõulutoodete tutvustused meeldivad, aga kogu sellest jõulukilode värgist ei saa ma ka aru. Keegi ei sunni ju tervet pühadeperioodi hommikust õhtuni muudkui laua taga istuma ja vitsutama. Tavaliselt saab ju inimene ise ka aru kui kõht täis. Või on jõulumaagia nii võimas, et viib selle tunnetuse ära? Sellest saan veel aru kui jõuluõhtul läheb sisse rohkem kui tegelikult mahuks, aga et keegi sama viga 3-4 korda suudaks teha, see tundub küll natuke sürr. Pluss siis see lisakilode hankimine. No ma ei tea. Samamoodi nagu ma ei ole automaatselt piitspeenike kui kolm õhtut porgandit järan, ei lähe kaal katki kui ma paar päeva patustan 😀
A.
Whaat? 😀 Kuskohast sellist asja järeldada? Hahahha!
Armas
Tundub, et kellegi mees ei hooli kellegist piisavalt!?!
ebaparlikarp
Ah? 😀
Eveliis
Ma ei olegi mõnda aega nii naerda saanud, kui Armsa kommentaari peale. Päris hea järeldus. Diip. Mulle meeldis:D
G.
Kuna mul oma blogi pole, siis kasutan võimalust ennast siin natuke välja elada 😀 Teatavasti hakkavad kohe varsti delfis jm meedias ilmuma ka artiklid, kus taglipitsid ja erikorgud õpetavad, kuidas inimesed peaksid pühade ajal laua ääres käituma, et mitte endale söömisega liiga teha. Isegi kiirabitöötajad on mu meelest sõna võtnud ja räägitakse alati nii nagu oleks tegemist mingi üleriigilise probleemiga või puudutaks vähemalt iga teist eestimaalast. Ausalt, ma pole kunagi aru saanud, kes või kus on need inimesed, kes igal aastal arutult õgima kukkuvad ja pärast pühi toidupohmelli käes kannatavad. On nad üldse olemas? 🙂 Ja kuidas neil väidetavalt õnnestub lühikese ajaga mitu kilo juurde võtta? Selles mõttes, et traditsioonilised jõuluroad ei ole ju muudest toitudest eriliselt rammusamad või need inimesed söövad lihtsalt neil päevil endale kordades suuremaid koguseid sisse? Miks? 😀 Ja kas nad siis kogu selle pühadeaja istuvad hommikust õhtuni laua taga ega liiguta end üldse? Ma ei tea, ma joon ka glögi, söön piparkooke ja kõike muud nii palju kui isu on, aga kaal püsib ikka sama või tavaliselt isegi langeb natuke, kui on eriti palju ringisebimist ja nt lumega mässamist… Et jah, tüütu teema.
ebaparlikarp
Jaa, “tervislikud jõulutoidud” jms… Ma vb saan isegi aru, miks inimestel on toidupohmell. Ilmselt detsembri lõpus palju üritusi, istumisi sulustage, kus pidevalt see sealiha (raskesti seeditav) ja kapsas jne laual. Samas keegi ei kohusta neid ju sööma iga päev ja iga istumine, võtku inimene siis salatit vahelduseks vms 🙂
Eveliis
Mulle meeldivad jõulud, või siis see mõte, et kõik võtavad aja maha, naudivad koos head sööki ja jooki, vaatavad koos jutusaateid või totakaid jõulufilme, kingid võivad aga ei pea olema. Ühesõnaga mulle meeldib mõte rahulikust jõulust pere keskel. Aga mis asi on rahulik jõul kui inimesed tormavad nagu segased mööda poode, et osta ja osta ja veel ja rohkem ja suuremaid asju osta, sest keegi nõudis, soovis, tegi listi, sest kingitused on ju see, mida jõulud just tähendavadki. Ma lähen hulluks. Mind ajavad kingisoovituste nimekirjad hulluks. Ma tahaks hoopis teistsugusi soovitusi. Ma ei teagi täpselt, milliseid, aga jumala eest, kasvõi et proovi teha piparkoogikujuline lillkapsavorm pidusöögiks.
ebaparlikarp
Jepp. Sama siin. Aga veel rohkem, kui suuremate asjade ostmine, ajavad mind hulluks väiksemad asjad, pudi-padi 😀 Mida ostetakse lihtsalt sellepärast, et midagi peab kinkima.
Eveliis
Tõsi, mõttetu nänn on veel hullem. Alati saab ju kinkida toitu või lilli või veini kui on soov midagi kinkida, kuid et keegi leiab, et Maximast või mõnest muust sarnasest poest ostetud kuldne ingel, vilkuv jõuluvana jne on etem.
VM
Selle postitusega tuli meelde selle aasta parim artikkel:
http://m.postimees.ee/section/582/3920141
18 kingitust, mida su ema jõuludeks ootab- sisuks, et isegi kui su rahaline seis ei võimalda teab mis uhkeid asju, siis lõpuks on mõte see, mis loeb. Ja siis tuleb näiteks punkt nr 12 tahvelarvuti 😀 😀
Samuti on ju kallid kingid lõhnaõli, voodipesu ja kohvimasin.
ebaparlikarp
Na saan aru, ets ee nimekiri on seal ikkagi nendele, kes on suutnud raha säästa, et kinki osta 😀 Nimekiri on muidugi ajuvaba – “igale emale meeldivad ehted” 😀