Džungli pool läbi piltide ja kommentaaride

Džungli pool läbi piltide ja kommentaaride

Ma ei taha väga midagi korrata, aga leidsin ikkagi reisi esimesest poolest mõningasi pilte, mida tahaks lühikeste kommentaaridega jagada.

img_1701
See on tegelikult Limas tehtud foto. Kellegi kodu. Mitu kassi leiad pildilt?
img_1782
Iquitos. Maja, mida juba aastaid plaanitakse lammutada.
img_1776
Iquitos. Gringode restoran. Süüa saab Peruus tohutult hästi. Ilmselt oleneb ka, kas oskad õigemad kohad üles leida. Enamikes kohtades on ka taimetoitlase menüü ja kui ka pole, siis keeravad midagi vabalt kokku. Jällegi, kui seletada osata. Meil tegeles sellega Ivo 🙂
img_1802
Iquitos. Juuksur. Kliendi ootel.
img_2260
Iquitose ja Beleni slummi vaheline turg. Emad müüvad manti, lapsed tegelevad kooliasjadega.
img_2262
Iquitose ja Beleni slummi vaheline turg
img_2267
Iquitose ja Beleni vaheline turg. Tõuku ja värki?
img_2281
Beleni slummi tavaline tänav
img_2291
Beleni slummi tavaline WC, see kiles asi. Põhiliselt on sellised vetsud otse jõe ääres kodumaja ees, kus samasse vette lastakse väljaheited ja pestakse iseennast.
img_2318
Beleni slummis ühel tüübil, keda Ivo tunneb, külas. See on tolle tüübi pere suur tuba. Ühtlasi on see tuba ka kõik muud toad. Naine ja laps 🙂 Ühes toa seinas ei olnud seina, sealt sai umbes 4 meetrit lihtsalt alla kukkuda. Küsimuse peale, et kuidas teie väike (3 aastane?) laps sealt alla ei kuku, saime vastuseks, et aga ta teab, et sealt ei tohi alla kukkuda.
img_2316
See on see toes sein, mida ei ole ja millest eelmisel fotol rääkisin. Laps pissis sealt otse alla. Ta teab, et see on pissimiseks, mitte alla kukkumiseks. Vasakul pool hästi ääres paistab ka “parve” peal vets (see tume kile).
img_2320
Vasakul see seinata osa, millest rääkisin. Istume põrandal, kuhu nemad ööseks tõmbavad lina ja magavad. Madratseid ei ole.
img_1822
Iquitos. Sadam. Džunglisse minek.
img_2028
Jõe äärne külake
img_2203
Veel üks külake, kuhu viisime lastele kooliasju. Kohe jagatakse need asjad laste vahel ära.
img_2225
Kui kamba peale on üks pulgakomm (ei olnud meie viidud)
img_2198
Roheline – kool. Sinine – lasteaed. Metsaelu.
img_2093
Džungli kiisu
img_1999
Puu
img_2039
Telkimiskoht džunglis (õigemini võrkkiigekoht) ja päikseloojang
img_1902
Meie lodge
img_1911
Kui ükspäev küsid jõe peal, et mis imelikud augud seal muda sees jõe kaldal on, siis teine päev serveeritakse seda kodanikku sulle hommikusöögiks
img_2380
Iquitos. Loomade rehabilatsioonikeskus, kus lutipudelist aidatakse elule ühte looma. Vot ma ei suuda meenutada seda nime. Loom, kel ei ole hambaid ja kes kasvab VÄGA suureks. Ei ole merilõvi ega hüljes 🙂

Ohh, neid pilte ja emotsioone oleks veel ja veel…

 

 

6 thoughts on “Džungli pool läbi piltide ja kommentaaride

  1. Sellel viimasel pildil peaks olema lamantiin. Nägin kunagi nendest dokfilmi, kus oli juttu vigastustest, mida paadimootorid neile tekitavad.

    1. jep, ma vaatasin ka, et manatee (nüüd guugeldades leidsin esimest korda, mis ta eesti keeles on, ma olen ikka harjunud manatee ütlema)

  2. Sattusin siia blogisse täiesti juhuslikult, ebapärlikarbi kohta infot otsides Eestis algatatud kaitseprojekti jaoks ja vauu, kui põnev oli neid pilte ja lühikommentaare vaadata!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *