Esiimesse klassi mineku kuludest olen teinud kaks postitust, mida võib lugeda SIIT (vol 1) ja SIIT (vol 2). Vahepeal ostsin lapsele Pärnus olles juhuslikult Sportlandist ära lühikesed võimlemispüksid, mis olid allahinnatud ja maksid vaid 5 EUR. Ning Lindexist pikad dressid, mis maksid kokku 39 EUR. Seal oli kampaania “Võta 3 ja maksa 2 eest”, võtta väga midagi polnud, seega kahmasin lihtsalt kaks paari samasuguseid pükse, ühed siis number pikemad, mis sain nö tasuta, ja lukuga dressika. Tossud olid meil olemas, seega võib öelda, et kehka riiete peale kulus nüüd 44 EUR.

Eile käisime siis ostmas kogu seda pudi-padi vihiku kraami. Pidin küll ootama allahindluseid, aga ei viitsinud, tahtsin asja kaelast ära saada, seda enam, et pidime niikuinii minema Etheliga õpilaspileti jaoks dokumendifotot tegema. Googeldades vaatasin, et kõige lihtsam on seda Photopointis teha, meile sobis siis Ülemiste keskus. Dokumendifotod 7 EUR. Läks täpselt 2 min, et pilt teha ja need kätte saada.

Sealt suundusime Rimisse, et osta need koolitarbed ära ja saada ka palju Stikeeze 😀 Või nagu meie lapsed neid kutsuvad – stikiseid. Ülemiste Rimis oli kohutavalt kehv asjade valik, näiteks ei leinud ma seal mitte ühtegi 16 joonega vihikut, hinnad olid pandud nii, et ei saanud aru, mis kui palju maksab. Ostsime sealt mingid tarbed (värvilised paberid, plastiliin jne) küll, kokku ca 10 EUR. Pooleli ka seda ostlemist jätta ei tahtnud ja mõtlesime ülejäänud asjad osta Sikupilli Prismast. Saime põhimõtteliselt kõik asjad kätte, va ühelt poolt värvitud värvilised paberid (neid lihtsalt pole kuksil!) ja arve oli 28 EUR.

Käärid ja värvipliiatsid, kustukas ja teritaja olid varasemast ostetud ja siia pildile ei mahtunud.

PS: Praegu tuli meelde, et ühed asjad siiski unustasin – võimlemissussid, aga eks siis saab need suvaka poeskäigu ajal teine kord Prismast osta (vist mingi 10 EUR maksavad). Kooli sisejalanõudeks kõlbavad meil ilmselt lasteaia sisejalanõud, mis on suht uued, paneb nendega koolis edasi. Tegelikult ei ole meil ostetud ka heegelnõela ja lõnga, aga ma saan ilmselt Lauralt need laenata, ta koob ja heegeldab koguaeg midagi.

Kulud:

  • Koolikott, Herlitz Midi 60 EUR
  • Herlitz, spordiriiete kott 9 EUR
  • Tossud (olid varem olemas) 34 EUR
  • Võimlemissussid 10 EUR (tuleb veel osta)
  • Spordiriided kokku 41 EUR
  • Korralikud kooliriided kokku ca 150 EUR (pea kõik olid -50% Kaubamajast ja paar asja H&M-st)
  • Koolivorm (vest ja triiksärk) kokku ca 40 EUR
  • Koolitarbed (vihikud, värvid, käärid jne) kokku ca 45 EUR
  • Dokumendifotod 7 EUR
  • Õpilaspäevik koolist, maksab mingi 3 EUR midagi sentidega.

Kokku 400 EUR.

Eks sügiseks on vaja osta veel paar asja – saapad, uus müts-sall-kindad, sukapükse… Õnneks jope ja mantel on olemas. Nädal tagasi torkas mulle pähe, et kas Tallinnas ei ole olemas mingit kooli mineva lapse toetust. Googeldasin… (LINK).

Esmakordselt kooli mineva lapse toetuse taotlusi võetakse vastu 3 kuu jooksul alates õppeaasta algusest (septembris, oktoobris ja novembris).
Esmakordselt kooli mineva lapse toetus makstakse lapsevanemale, eestkostjale või lapse hooldajale tingimusel, et vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta vahetult enne lapse kooliminekut ning laps on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanik, elab toetuse taotlejaga ühel aadressil ja asub õppima Tallinna kooli ja on kantud õpilaste nimekirja.

Toetus (320 eurot) makstakse kahes osas: 50% lapse kooliminekul ja 50% juunikuus pärast esimese klassi lõpetamist tingimusel, et toetuse taotleja ja laps on katkematult rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanikud, elavad ühel aadressil ja laps õpib Tallinna koolis.

Ei saanudki aru, et kas KÕIK sellele kriteeriumile vastavad lapsed saavad toetuse või selekteeritakse ikkagi veel millegi järgi. Selge see, et ma vb ei vajaks seda toetust nii palju kui mõni teine perekond, aga kui mul on sellele juriidiliselt ikkagi õigus, siis 320 EUR-st loobuda ka ei tahaks.

Ethel ükspäev küsis, et kui kaua peab ära magama, et kool algaks, tegin kiire arvutuse – 14 korda. “14 korda???? NIII VÄHEEEE?” ei suutnud ta uskuda. Kui ma oleks talle öelnud, et ta sünnipäev on 14 päeva pärast (oli tegelikult juulis ära juba), siis oleks tal olnud: “NIIII PALJUUUU!”. Aga eks laps sai ka aru, et enam pole nalja, asi läheb tõsiseks ära 😀