Lapsed, lastešampus, kokteilid, kuuspakid jms
Limpa, õigemini A. Le Coq, andis mingi kuuspaki välja ja lapsevanemad läksid peast hulluks (see oli küll juba mõni aeg tagasi) (LINK) – et kuuspakk on ju õlu ja kuidas ikkagi saab anda välja limonaadi KUUSPAKKI, sest see on põhimõtteliselt ÕLU 😀 ja lastele selge signaal, et… ma ei tea, hakake jooma?!
Tundub see teile õlle või alkoholi moodi või?
Kui ma sellest kuulsin, siis minule tundus see kätš jabur. Ma arvan, et need, kes närvi läksid ja kellele kuuspakk AINULT õluga assotseerub, on lihtsalt ise probleemi ees, kus nende mees (lapse isa) iga õhtu poest omale kuuspakk õlle ostab ja seda lapse ees lürbib.
Minu laps ei ole vist elus kuulnudki sõna kuuspakk ega oska seda küll mitte kuidagi õluga seostada. Ainuke kuuspakk, mida me koju ostame on 1,5 liitrised veepudelid. Nii et emmekesed, kes te end tagajalgadele ajasite, äkki tegelete peamise probleemiga – miks teie mees ja lapse isa iga päev diivanil p*rsetades kuuspakki rüüpab ning miks SEELÄBI ka teie lapsele võib hakata Limpa-kuuspakk tunduma justkui laste õlu.
Mingi alkašide perekonnale, kus isa iga päev kaheliitrise Rocki (või ma ei tea, mis õlud on kaheliitristes) joob, lapsele võib tunduda kaheliitrine coca ka õlu eks.
Minu meelest on limonaadi kuuspakk küll lihtsalt alatult suur suhkrukogus, mis punti pandud ja mida üritatakse korraga mulle maha müüa, aga see on ka fakt, siin pole millegagi vaielda. Mille peale ma “streikima” kukuks? Iga päev on telekas kümneid ja kümneid maiustuste reklaame. Kui millegi üle kobiseda, siis mõttetu pakendikulu?!
Lastešampus ei ole mind kunagi häirinud, sest šampus võibki olla kas alkoholiGA ja ILMA alkoholita. Kokteil võib olla alkoholiga ja ilma jne. Siin ongi trikk – ALKOHOL on see jook, mida laps juua ei või. Seni, kuni mingi joogi nimi pole letil Laste alkoholivaba alkohol (armsa jänku pilt peal), mis tõsiselt juhtume kokku ajaks, siis mul on suva.
Ükspäev oligi selline imelik juhtum, mis minu pointi tõestas. Ethel tegi mulle telefoniga videokõne, käes pokaal, kus sees mitte lastešampus, vaid alkoholivaba vahuvein. Sama süütu asi, aga tegelikult mitte, sest pudel polnud laste oma. Pudeli peal oli suurelt NON ALCOHOLIC, mis Etheli kõvasti itsitama ajas. Sest suva, et seal oli kirjas NON eks, pudeli peale oli ju kirjutatud ikkagi ka ALKOHOL. Ja kuigi Ethel loomulikult teadis, et ta ei joo “suurte jooki” ehk alkoholi, siis edvistama ajas see teda küll.
Ta tegi mulle videokõnes nalja, et näe, mana annab talle alkohooooooli. Ema mul muidugi kisab teisest toast, et issand jumal, muidugi ei anna, et neil oli väike tähistamine ja jõid koos seda alkoholivaba vahuveini, Ethel sai ka klaasikese. (Ema ja tema mees mul tegelikult üldse ei joogi). Samal hetkel, kui mana oli selle jutu lõpetanud, pani Ethel telefonikaamera oma näole hästi lähedale ja tegi mulle naljakaid nägusid, et pffff, ära seda mana kuula, tssssssss (käega suu juures) – näe ALKOHOOOOOOOL… 😀
Ühesõnaga seni, kuni Limpa kuuspakk ei ole disainitud nagu õlu, mille peal kirjas NON ALCOHOLIC laste õlu, siis mina küll mingit probleemi ei näe. Limpa limonaad ei ole ka uus toode, et tuleb mingi x asi lettidele, mis näeks välja nagu alks ja keegi ei saa aru, on see mõeldud lastele või mitte. Lastešampusel (nüüd oma autode ja printsessipiltidega) on veidi pikem ja tagasiulatavam traditsioon ja kuigi see võib tunduda veidi silmakirjalik, et miks siis mitte teha ka lasteveini ja lasteõlut, siis neid ei ole ka keegi teinud eksole. Ka Limpa kuuspakk on jätkuvalt tuttavate piltidega limonaad ega ka meenuta alkoholi! Kui näete probleemi, siis võibolla see on teie enda peres ja alkoholitarbimises.
suss
See on nii rumala inimese jutt siin et kurb on lugeda. Loe natukene TAI raporteid ja vii end teemaga kurssi. Kui su lapsele om juba muidugi see väärtus sisendatud et alkohol on midagi lahedat, siis pole sinuga enam midagi teha aga palun ära oma väärastunud väärtushinnanguid teistele eksponeeri.
ebapärlikarp
See on nii uskumatult mittemidagiütlev kommentaar.
mercredi
õlu, õlle. http://www.eki.ee/dict/QS2006.tegemisel/index.cgi?Q=%C3%B5lu
ebapärlikarp
Aitäh märkamast. Aga lihtsalt infoks, et minu meelest on ka uuem ÕS olemas 🙂 (Mitte et see sõna seal uuemas teisiti oleks, aga mõni on).
Mir.
Kopeerin perekoolist hea selgituse, millega nõustun (mees karsklane, 6pakke pole kodus olnud :D):
See Limpa reklaam on selline, mis jätab igal võimalikul läbi lillede vihjatud viisil mulje nagu peategelane härra põrsas oleks mingi maru oss, kes purjus/pilves peaga muudkui ringi kakerdab ja purjus pea vägitegusid teeb. See on lihtsalt nii ilmne, et on tahetud vihjata täis joomisele. “Kange limps”, kuuspakk, tüüp töllerdab ja läbustab ringi, naised amelevad temaga jne. Muidugi on see tehtud nii kahemõtteliselt, et igaüks võib panna pea liiva alla ja öelda, et aga limps ongi kange maitsega, kuuspakk võib vesi ka olla, ringi tuigerdamine on lihtsalt lõbus meeleolu. Ega siis reklaamitegijad lollid polnud.
Kui oled üks neist, kes leiab, et täitsa okei ja lapsemeelne reklaam, siis võiksid lihtsalt niisama teadmiseks võtta, et oledki sihtgrupp ja reklaam on eesmärgi täitnud. Ossiemmed ja ossilapsed kilkavad ja vaatavad, nii äge reklaam. Mingid kuivikud otsivad vigu vä. Osside sekka mõni naiivitar ka ära eksinud, kes ei saa nagunii ööd ega mütsi maailmas toimuvast aru, seega vahet pole mis telekast jookseb, kõik tundub täitsa okei.
ebapärlikarp
Minu laps limonaadi ei joo (väljas einestades vahel tellib coca), ta ise eelistab sellele vett, ja poes jätab meid limonaadide riiul täiesti külmaks. Sihtgrupp oleme me kindlasti, sest mul on LAPS, aga limonaadireklaamid lähevad meist küll mööda.
TEISEKS – kas ma kirjutasin reklaamist? Ma kirjutasin TOOTEST!
Reklaami olen paar korda näinud ja see jutt, mis reklaamist kirjutasid, on igati õige. Aga minu laps on 7 ja tüdruk ja ta ei pane ka kokku seda, mis seal reklaamis TEGELIKULT vihjates toimub, seega jätkuvalt on mul suva, minu lapsele see turunduse oodatud mõju ei ole avaldanud. Aga see muidugi on hoopis teise postituse teema, sest jätkuvalt – ma kirjutasin lihtsalt tootest, mis letile tekkis.
Kerli
Panid mind mõtisklema lastešampuse üle.. Ehk siis nüüd ma lausa ärritusin, et MIKS on vaja väikestele šampust?! Maast madalast õpetada, et pidu=šampus (ehk tegelikult ju alkohol)?!!??
Britt
Ma täitsa nõustun selle osaga, et kui too kuuspakk mingit ängistust ja viha tekitab ning õllega paralleele tõmbama paneb, siis on probleem vast ikka inimeses endas. Mul tuli näiteks ka kuuspakiga esimesena pähe vesi ja järgmisena fanta. Parima tahtmise korral ei oska ka teha assosatsiooni, et nii, limpsi müüakse kuuspakis ja ilmselgelt saadab see mu lapsele nüüd signaali, et alkohol on lahe, sest toda ju müüakse ka kuuspakis.
Samas on natukene hea meel ka, sest kui inimestel on sellised murekohad, siis on neil tegelikult ju elu päris ilus (peale võimaliku alkoholiprobleemi ja kalduvuse ülemõtlemisele :D).
ebapärlikarp
Kui mees iga õhtu diivanile kuuspaki seltsis lohku istub, siis küll ilus elu pole 😀
Britt
Seda kindlasti mitte jah. Aga pigem sellest vaatenurgast, et ilmselt need naised ei oska selles probleemi näha kui ärritus suunatakse limonaadi vastu. See ongi see koht, et järelikult päris probleeme pole kui selline asi käima tõmbab 😛 Või siis on mugavam neid mitte märgata ..
Kristina
Ma arvan ka, et see kuuspaki teema on veits liialdus :D, aga samas mind tsipake häiris kui tulid müüki Blue Sheep More Hito, Pinalada ja Ginger Ale karastusjoogid. Need kutsusid küll vihjamisi lapsi alkomaailmaga tutvuma.