Limpa, õigemini A. Le Coq, andis mingi kuuspaki välja ja lapsevanemad läksid peast hulluks (see oli küll juba mõni aeg tagasi) (LINK) – et kuuspakk on ju õlu ja kuidas ikkagi saab anda välja limonaadi KUUSPAKKI, sest see on põhimõtteliselt ÕLU 😀 ja lastele selge signaal, et… ma ei tea, hakake jooma?!

Tundub see teile õlle või alkoholi moodi või?

5454593t100h9ac3

Foto: Postimees, Tarbija24

Kui ma sellest kuulsin, siis minule tundus see kätš jabur. Ma arvan, et need, kes närvi läksid ja kellele kuuspakk AINULT õluga assotseerub, on lihtsalt ise probleemi ees, kus nende mees (lapse isa) iga õhtu poest omale kuuspakk õlle ostab ja seda lapse ees lürbib.

Minu laps ei ole vist elus kuulnudki sõna kuuspakk ega oska seda küll mitte kuidagi õluga seostada. Ainuke kuuspakk, mida me koju ostame on 1,5 liitrised veepudelid. Nii et emmekesed, kes te end tagajalgadele ajasite, äkki tegelete peamise probleemiga – miks teie mees ja lapse isa iga päev diivanil p*rsetades kuuspakki rüüpab ning miks SEELÄBI ka teie lapsele võib hakata Limpa-kuuspakk tunduma justkui laste õlu.

Mingi alkašide perekonnale, kus isa iga päev kaheliitrise Rocki (või ma ei tea, mis õlud on kaheliitristes) joob, lapsele võib tunduda kaheliitrine coca ka õlu eks.

Minu meelest on limonaadi kuuspakk küll lihtsalt alatult suur suhkrukogus, mis punti pandud ja mida üritatakse korraga mulle maha müüa, aga see on ka fakt, siin pole millegagi vaielda. Mille peale ma “streikima” kukuks? Iga päev on telekas kümneid ja kümneid maiustuste reklaame. Kui millegi üle kobiseda, siis mõttetu pakendikulu?!

Lastešampus ei ole mind kunagi häirinud, sest šampus võibki olla kas alkoholiGA ja ILMA alkoholita. Kokteil võib olla alkoholiga ja ilma jne. Siin ongi trikk – ALKOHOL on see jook, mida laps juua ei või. Seni, kuni mingi joogi nimi pole letil Laste alkoholivaba alkohol (armsa jänku pilt peal), mis tõsiselt juhtume kokku ajaks, siis mul on suva.

Ükspäev oligi selline imelik juhtum, mis minu pointi tõestas. Ethel tegi mulle telefoniga videokõne, käes pokaal, kus sees mitte lastešampus, vaid alkoholivaba vahuvein. Sama süütu asi, aga tegelikult mitte, sest pudel polnud laste oma. Pudeli peal oli suurelt NON ALCOHOLIC, mis Etheli kõvasti itsitama ajas. Sest suva, et seal oli kirjas NON eks, pudeli peale oli ju kirjutatud ikkagi ka ALKOHOL. Ja kuigi Ethel loomulikult teadis, et ta ei joo “suurte jooki” ehk alkoholi, siis edvistama ajas see teda küll.

Ta tegi mulle videokõnes nalja, et näe, mana annab talle alkohooooooli. Ema mul muidugi kisab teisest toast, et issand jumal, muidugi ei anna, et neil oli väike tähistamine ja jõid koos seda alkoholivaba vahuveini, Ethel sai ka klaasikese. (Ema ja tema mees mul tegelikult üldse ei joogi). Samal hetkel, kui mana oli selle jutu lõpetanud, pani Ethel telefonikaamera oma näole hästi lähedale ja tegi mulle naljakaid nägusid, et pffff, ära seda mana kuula, tssssssss (käega suu juures) – näe ALKOHOOOOOOOL… 😀

Ühesõnaga seni, kuni Limpa kuuspakk ei ole disainitud nagu õlu, mille peal kirjas NON ALCOHOLIC laste õlu, siis mina küll mingit probleemi ei näe. Limpa limonaad ei ole ka uus toode, et tuleb mingi x asi lettidele, mis näeks välja nagu alks ja keegi ei saa aru, on see mõeldud lastele või mitte. Lastešampusel (nüüd oma autode ja printsessipiltidega) on veidi pikem ja tagasiulatavam traditsioon ja kuigi see võib tunduda veidi silmakirjalik, et miks siis mitte teha ka lasteveini ja lasteõlut, siis neid ei ole ka keegi teinud eksole. Ka Limpa kuuspakk on jätkuvalt tuttavate piltidega limonaad ega ka meenuta alkoholi! Kui näete probleemi, siis võibolla see on teie enda peres ja alkoholitarbimises.