Just eile vaatasin Netflixist ühe jutiga ära “Behind Her Eyes”. Olin niiiiii netflixinäljane ja tundus, nagu olen juba kõike, mis vähegi huvi pakub, vaadanud, aga näedsiis, midagi on ikka veel avastada. Olin sellest sarjast varem alati üle scrollinud, ei teagi miks. Üllatus oli seevastu vinge! Vaata seda sarja, kui sind huvitavad põnevus, twistid ja turnid. Jumala eest, ära midagi ette endale spoili. Jeebus, kas ma suudan veel rohkem värdsõnu eesti keelde panna, kui selles esimeses lõigus. Sari algab justkui tavaline suhtedraama, aga peagi pöördub millekski põnevaks, nii et raske on pooleli jätta. Lõpplahendus kummitab mind siiamaani. Mitte seepärast, et midagi lahtiseks jäi. Ei. Vägagi oli LÕPP. Aga see lõpp üllatas isegi mind, kes ma olen nagu kõike juba varem näinud.

Kui tahad midagi eriti kvaliteetset, aga samas ülipõnevat, siis soovitan “The Queen’s Gambit”. Selle vaatasin ära kahe päevaga, jällegi sedasi, et keeruline pausile panna. Pole küll tõestisündinud lugu, aga jookseb täpselt nii nagu oleks. Lugu on ühest orvuks jäänud ja lapsendatud tüdrukust, kes mängib malet nagu noor jumal ja teeb poistele ning meestele ära, kuni peab lõpuks rinda pistma maailma parima maletajaga. Selle sarja juures on ka väga huvutav jälgida arenevaid suhteid. Suhet peategelase ja kasuema vahel, suhet peategelase ja ta sõprade vahel… Väga hea sari! Kuna sari lihtsalt on kümnest kümme, sobib kindlasti ka koos mehega vaadata.

Kui sa tahad vaadata midagi romantilist, aga samas originaalset ja humoorikat, siis soovitan “Lovesick”. Teravad ja naljakd dialoogid, mõnus noorte vaib, kentsakas situatsioonikoomika. Tekitab mingi nostalgilise tunde. Ilmselt seepärast, et ma juba passi vaadates vana, aga tegelased on noored ning meenutavad midagi nooruspõlvest 😀 Pigem midagi naisterahvastele, aga täitsa võimalik, et su kutt selle kõrval otseselt ei piinle.

“Criminal. UK” olen juba soovitanud vist, aga toon siin uuesti välja. Tegevus toimub ülekuulamisruumis ja iga osa juhtum on erinev, kuid osast osasse arenevad siiski detektiivide suhted. Osavalt tehtud. Olen vaadanud paari osa ka sama sarja Saksamaa versiooni. Ka täitsa hea, aga alusta ikkagi UK versioonist, see on parem. Hea sari, mida vaadata koos mehega!

“Firefly Lane”! Ei mingit trillerit ega tapmist, aga põnev eluline draama. Head näitlejad, hästi kirjutatud ja mõnusalt kaasa haarav sari. Tegevus jookseb korraga mitmes ajas paralleelselt ja kuigi mulle tavaliselt siuksed sarjad tunduvad tüütud, siis siin seda probleemi ei ole. Naistekas! Peikat ei maksa kaasa vaatama lunida.

Et oleks selge, ma ei kirjutanud siia lampi kõike, mida olen vaadanud, vaid tegin siiski väikse valiku. Igatahes nüüd ei pea te sajandat korda “Sõpru” vaatama, kui viitsite siit millegi uuega katsetada 😀 Kes tahab midagi mulle vastu pakkuda, siis ootan hea meelega. Vihjeks, et vaatasin ka näiteks “Collateral”, aga no keskpärane, ei soovita otseselt, kuigi peategelane oli päris badass.