Keegi teab ka, misasi see koerkoonlane on? Maskivastased protsestivad, et ei kanna suukorvi, kuna pole koerkoonlased. Vabandust, te pole KES???

Kui ma seda koerkoonlase “argumenti” esimest korda kuulsin, arvasin, et see on lihtsalt suvaline trollimine. Aga ei, sama loosungiga tulid inimesed vabakale maskide vastu protestima. Ma nimme avasin kuskil uudisteportaalis tolle ürituse galerii, sest tahtsin päriselt ka näha nende inimeste nägusid, kes sinna kokku kammind. On neil nina ja suu asemel mingid koonud küljes, et mask näo ees neile koerte suukorvi meenutab…

Vabandan, aga ma ei leinud selle pildi algallikat internetist. Äkki siin.

Ja kas maskivastased mõtlevad tegelikult ikka koerAkoonlaseid? Sest mingeid jälgi koerkoonlastest ma kuskilt ei leinud! Koerakoonlased on seevastu tõesti olemas. Mütoloogias.

Wikipedia kirjutab:

Koerakoonlased (koerakoonud, lõunaeesti murretes peninuki) olid Liivimaal algselt Opritšnina maakeelseks hüüdnimeks, mis tuli sellest, et opritšnikud kandsid sadulal koerapea ja luua kujutist kui embleemi, mis sümboliseeris opritšnikute ülesannet välja nuuskida ja minema pühkida Ivan IV vaenlased.

Hiljem, rahvaluule tegelastena (peninukid), omandasid koerakoonlased mütoloogilise mõõtme, näiteks kui koera pea ja inimese kehaga koletised vms.

Ma ei kujuta ette, kui palju narkot peab korraga ära tegema, et koerakoonudel, koerte suukorvil ja inimeste kaitsemaskidel sisulist seost näha. Peale selle, et mõlemi eesmärgid on totaalselt erinevad, on ka nende ülesehitus absoluutselt erinev. Üldjuhul on koerte suukorvid KORVID ehk võred. Koerad ei saa neid ise eemaldada ei söömiseks ega hammustamiseks. Küll aga lasevad need koera haukudes süljeprintsemid kahte lehte läbi. Kuidas üks helesinine meditsiiniline viiruse vastu kaitsev mask koerte suukorvi meenutab? No kõlab ikka kahtlaselt trollimisena.

Aga äkki on koer(akoonlane) maetud siia – need iseõmmeldud (mustad) maskid meenutavad kellelegi suukorvi? Jumala eest, pane siis omale ette meditsiiniline mask, mida kirurgid, anestesioloogid ja medõed kannavad, kui sulle (mittekoerakoonlasele!) näiteks mingi siseorgani oppi ja vereülekannet teevad.

Aga sellistega ei ole mõtet vaielda, trolle toidabki vaid tähelepanu. Samas kui neist üldse mitte välja teha, siis see trolliks muutumine võib kiiresti levima hakata. Osadele oleks hoopis vaja sellist maski, mis päästaks trolliks saamise nakkusest!

PS: Eelmisele postitusele oleks ma pidanud ilmselt juurde kirjutama, et #notsponsored. Ei ole minu postitus sellest, kuidas koroonaviiruse läbi elasin, ühegi ravimifirma ega vaktsiinitööstusega koostöös sündinud 😀

Päise pilt: pexels.com