Kahjuks märkasin täna oma Facebooki uudisvoos tuttava postitust, suurelt, punaselt ja ironiseerivalt, kuidas gripp võttis sel aastal 21 elu, äkki peaks ikka kodus püsima. Isegi Mart Helme sai juba ammu aru, et need ei ole võrreldavad haigused, ja vabandas. Isegi Mart Helme!

Me võime ju vaielda selle üle, kas majanduse päästmine või elud, nii nagu Rootsis. Võime diskuteerida, milliseid meetmed, mis ulatuses piirangud ja kui pikaks ajaks… Aga arvasin, et tänaseks on juba iga inimene (välja arvatud need “5G inimesed”) mõistnud, et meil on Eestis nii vähe koroonasurmasid vaid tänu sellele, et oleme püsinud kodus. Ilma eriolukorra välja kuulutamiseta oleks meil olnud paari kuuga sadu koroonasurmasid. Kui võrrelda näiteks Rootsi (kus on leebed meetmed) koroonasurmasid mõne sama suure rahvaarvuga riigiga, siis on erinevus ju selgelt näha.

Jah, võime arutada teemal majandus vs elud, aga… Mu meelest on too gripi ja koroona võrdlemine (või pigem siis võrdsustamine) sama rumal nagu võrrelda terrorismi ja Tallinn-Tartu maanteed. Umbes, et mis sellest terrorismist üleüldse karta, Eestis saab Tallinn-Tartu maanteel ka rohkem inimesi surma. Ma ei ütle, et me peaks siin terrorismi kartma, aga miks peaks seda Tallinn-Tartu maantee surmadega võrdlema, nii nagu paljud siiski tegid.

Peale selle, et gripp ja Covid19 on kaks erinevat viirust, on gripivaktsiin kättesaadav, ning kõik, kes gripi pärast muretsevad, võivad lasta end vaktsineerida ja rahuliku südamega MITTE kodus püsida. Aga pole mõtet sellesse teemasse pikemalt laskuda, internet on selline põnev põhjatu auk, kust igaüks kaevab välja just selle informatsiooni, mida leida loodab.

Mul ei läinud ka koroonaolukorra tõttu elus mõni asi nii, nagu lootsin või plaanisin, aga seest poolt olen hell ja leplik.

Eilne õhtusöök Noblessneris. Armas kaasa, loojuv päike ja meie karge kevad 🙂 Kodust saab juba välja, aga käsi desinfitseerime ikka. #püsidesinfitseeritud