Tänu taevale ei pea enam mingile dispetšeritele helistama ja kuulma viiest erinevast kohast, et olge ootel või taksot pole praegu. Kui lõpuks õnnestubki, veereb ette vana küna, mille sees võtab koni- ja higihais silmi kipitama. Samas ei saa ma öelda, et praegusel ajal äpi kaudu tellitud “taksosõite” naudiks. No ei ole vaimustuses, kui pean üksi kuhugi Uberi, Boldi vms minema. Miks? Suure tõenäosusega ikka juhtub mingi kamm. Näiteks paar päeva tagasi….

Tellin Uberi, et sõita Laagri poole sõbrannale külla. Tellimus kinnitatakse, lubatakse, et 6 minuti pärast tuleb mulle järele Honda. Lähen oma maja nurga peale tänavale seda Hondat ootama. Ette sõidab must Toyota, juht laseb akna alla. Mulle vaatab sealt vastu paks musta nahktagiga vene mees, kes ütleb läbi avatud akna eesti keeles vene aktsendiga:

“Tere. Ma ei ole Honda…”

(Ma näen ise ka, et ta ei ole Honda, sest tal on Toyota).

Siis lisab ta isegi veidi kogeledes:

“Tellisite Uberi?”

(Ma tellisin tõesti Uberi, aga auto peale on suurelt kirjutatud YANDEX).

Tavaliselt ma ei istu võõrastesse autodesse, kus nahtagides vene mehed (või nahktagides eesti mehed või kes iganes) akna alla kerivad, aga sel hetkel tundus nagu IMELIK mitte sisse istuda 😀 Kuna tüüp teadis, et ma ootasin Hondat ja samas kuhu ta mind valges ikka oma Toyotaga lohistaks… (Põhimõtteliselt võiks ta muidugi mind lohistada kuhu iganes :D). Ühesõnaga, ma istusin autosse, aga juba olingi endale järjekordselt tõestanud, et nonäedjällemingijama.

Toyotas, mis pidi olema Honda, nägin juhil äpis siiski oma nime ja tundus, et ta teab, kuhu sõitma peab. Istun vaikides tagaistmel ja järsku ütleb juht mulle jälle vene aktsendiga:

“Kommi tahad?”

Ja ulatab minu poole vaatamata lutsuka.

Tüüpiline! TÜÜPILINE! Võtan vastu ja ütlen aitäh, sest nii on viisakas, aga tunnen iga keharakuga, et ma ei taha selles taksos olla. Üldse tundub mulle üks auto kahe võõra inimese mugavaks mahutamiseks liiga kitsas. Õnneks ta rohkem midagi ei räägi. Ega paku.

Jõuame kenasti sihtkohta, tänan ja väljun autost.

Telefoniäpis kõlab tilin, mis palub mul hinnata oma sõitu.