…aga ei viitsi.

 • Laps on juba nii suur, et tegeleb rohkem juutuubimise, animatsioonide joonistamise, videotega, roti ja sõpradega suhtlemisega. Varasemad mänguasjad on hüljatud, kuigi lauamängud ja paberil joonistamine läheb veel hästi peale. Seega tuleks mul ära sorteerida, kokku panna ning kuhugi panipaika viia kõik tema vanad mänguasjad – nukud, legod (mida on nii palju, et ma võiksin meie perele elusuuruses maja ehitada), pusled, PetShopi loomad jms pudi-padi. Selleks on vaja ka mingeid hoiukaste? Ma olen mõelnud, et paneks asjad kokku ja jaotaks soovijate vahel lihtsalt ära. Samas ei raatsi. Õe laps tuleb Belgiast kindlasti millalgi külla ja… äkki ta tahab mängida siiliga, kes patareide abil kukerpalle teeb. Minu ema hoidis kõik mu mänguasjad, milleks oli umbes 15 nukku (Barbied, Sindyd, Petrad, Kenid ja nende lapsed ning mööbel, muu mind väga ei huvitanud) alles, ja kui mul laps piisavalt vana oli, tõmbas ta need jokkerina tagataskust välja. Oli vahva küll!
 • Telefon on vaja ekraanivahetusse viia. Esimest korda elus kukutasin oma telefoni ekraani mõra. Mul on telefonidel alati olnud ümbris ja kaitsekile/klaas, nad on kukkunud asfaldile ja veidi leebematesse kohtadesse, midagi pole juhtunud. Nüüd kukkus tööjuures vaiba peale ning kaks mõnusat vagu jooksevad üle ekraani. Esialgu vaatasin neid ja lootsin, et need on kaitsekilel. Aga siis selgus, et mul polegi kaitsekile peal.
 • Auto pagass tuleks korda teha ja mitte seda pappkastide jms laona kasutada.
 • Draakonipuu tuleks ümber istudada suuremasse potti, see eeldab ka mulla ja suurema poti ostmist. Mis omakorda tähendab, et ma pean minema neid asju hankima. A mulle ei meeldi neid asju hankida, mida mul on vaja. Mulle meeldib hankida seda, mida mul vaja ei ole 😀
 • Väikseks jäänud lasteriided ja need, mida ma ise enam ei kanna, tuleks laste turvakeskusesse viia. Pakitud need mul enamvähem juba on.
 • Padjad ja tekk tuleks keemilisse puhastusse viia või üldse uued osta. Kõrvalepõige: vananemisest annab märku padja väga suur olulisus, nimelt on mul öösiti ja hommikuti kael kange, kui padi vähegi vormist väljas või vales asendis on. Asendit ta aga eriti enam ei hoia, sest on oma aja ära elanud. Parandus: tekk tuleks viia keemilisse, padjad tuleks osta uued. Keegi oskab soovitada mingeid ergonoomilisi patju, mis oleks aga pehmed, mitte sellised Dormeo vahtkummipadjad?
 • Diivanipuhastus tuleks jälle tellida. Meil on sametdiivan ja sellega veidi keeruline, aga kunagi on puhastatud, läks paremaks küll.
 • Mingi põrandapesur oleks vaja osta. Igapäevaselt möllan toluimejaga ja koristaja teeb märja lapiga ka kaks korda kuus, aga ma tahaks mingit aparaati, mida oleks kerge käsitleda ja mis päriselt ka põranda ära puhastaks. Soovitusi?
 • Sri Lanka reisi jaoks tuleb rongipiletid ära bronnida. Neid küll ette osta ei saa, aga 30 päeva enne rongisõitu saab sealse reisibürooga diili teha, et nemad ostavad ette ära, kui piletimüük algab. Olen seda asja edasi lükanud, aga varsti juba ju reisile.
 • Kaarli Hambapolikliinikust peaks uurima, et millal mul see järgmine aeg oligi. Mingi implantaatide kroonide pealepanemise vahepealne etapp on lähiajal tulemas.
 • Lapsele tuleks ortodondi aeg panna. Hambaarsti juures kontrollis just käisime, arst kiitis, et lapsel on ilusad terved hambad (auke ei ole tal kunagi olnud), kuid hambumuse osas tuleks igaks juhuks ortodondi juures käia.
 • Itaalia lennupiletid suveks tuleks ära osta ja reis ning puhkuseplaan ära otsustada.

Nonii, saigi vist kõik. Eelmine kord, kui ma oma nimekirja blogisse kirja pani, sundis see mind täiega kuskilt otsast alustama, äkki aitab nüüd ka.

Pagan, küüntega tuleks ka midagi teha, sest käisin just geellakkimas ja siis paar päeva hiljem tegin Etioopia kapsahautist (muide, väga soovitan, aga mina lisasin ka äädikat, sest ma teen kapsahautst alati törtsu äädikaga) ja kasutasin värsket kurkumit, ning näpuotsad ja mu ilusad laguunrohesinised küüned värvusid kollasteks, nagu ma oleks kollatõvest näppinud.

Lõpetuseks üks täna hommikul tehtud pilt, kus mina diivanil kohvi jõin (kaamera taga) ja kassid oma pühapäevahommikustel positsioonidel on.

Vasakul Friskin. Paremal Jinxy.

Ilusat pühapäeva!

Päise foto: pexels.com