Ma olen nädala jagu oma ühte parimat sõbrannat norinud teemal Weekend. Stiilis “Kammoon, elusees ei viitsiks minna.” Ta läheb tegelikult esimest korda elus, ise pärnakas. Minu silmis vabandusi pole. Polnud!

Eile õhtul helistab minu teine parim sõbranna:

“Notsauä! Kuule, lähme Weekendile…!”

Katkestasin ta sekundi pealt sõna “Weekend” kuuldes. Ütlesin äkki midagi sellist nagu “LÕPETA” või “LOLLIKS LÄKSID VÕI?!”

Tema: “Ei, päriselt, ma sain laupäevaks kaks tasuta piletit, lähme!”

Mina: “Ää…ee… no… tavai, lähme!” 😀 (Seda öeldes mõtlesin, et kuri vaim haaras minu keha ja meeled ning vastab nüüd minu eest ja ma olen igavesti kuskil oma kehas lõksus ilma igasuguse sõnaõiguseta).

Järsku meenus, et no mida ja kuhu me läheme, kui ööbimist ei ole saada. Sada aastat olen kuulnud ja lugenud vingu, kuidas Pärnus on Weekendi nädalavahetusel kõik ööbimiskohad pool aastat ette broneeritud. Umbes, et ÜKS PÄEV enne üritust asja planeerima hakata on sama, mis omaenda hauast korraldada oma matuseid.

Mina: “P*rsse, meil ei ole ööbimist ju… Oota, ma pulli pärast vaatan…”

Ja siis avan bookingu, sisestan kuupäeva ja…. voilaa – no s*taks valikut! Spaades, kodumajutustes, hotellides, murupeal telkides, kämpingutes… Nagu???????

yippee-ki-yay-gif-4

Estonia Medical spaas oli 98 eurot kahene tuba. Ma olen seal varem käinud ca 60 euro eest/öö (panustades rohkem veekeskuse osale) ja tean, et see pole mingi luksushotell :D, aga samas – see on põhimõtteliselt otse Weekendi kõrval ja no 98 eurtsi kahepeale koos hommikusöögiga… Mingi paarkümmend eurot tavahinnale juurde… Selles kontekstis väga vahet ei ole, maksan ma 30 või 49 eurot.

Telkimisi ja kämpinguid ei hakanud isegi uurima. Telkimine on minu jaoks üldse eraldi üritus (arvestades, et olen maganud öösel Amazoneses keset vihmametsa võrkkiiges jms, kummutan siinkohal arvamuse, et olen printsess) mu meelest ja seda ei saa liita mingi festivaliga. Ma tahan road-trippi nautides kohale sõita, asjad hotelli ära panna, veits pikali visata ja lolli nalja teha, poes käia, ringi hängida ning pärast pidu VOODISSE sukelduda. Hommikul sooja veega pesta ja hommikusööki nautida. Telkimine on lahe, aga see on hoopis teine ürka – kuskil järve ääres, VAIKUS, lõke…

Ühesõnaga bookisin toa kiirelt ära ja alles siis hakkasin mõistma, et pean nüüd kohale ka minema. Samas olin ma just paar päeva enne mõelnud, et selle ülimõnusa suve võiks kuidagi ägedalt lõpetada. Mitte et nüüd see laupäev suvi kohe lõpeb, äkki ikka on nädalake veel, aga no mõte oli, et midagi võiks pikal nädalavahetusel ette võtta.

Loomulikult ei lähe ma Weekendile Weekendi pärast, missest, et mulle elektrooniline muusika väga meeldib. Lemmikmuss mul ongi elektrooliline funk ja soft house, kui saate aru, mida mõtlen. Daft Punk, M83 jms. Lähen ikkagi eelkõige seepärast, et sõbranna, keda ma enam iga päev ei näe, kutsus, ja pidime niikuinii midagi just sel päeval midagi koos tegema. No why not siis! Pärnuuuu! Sinna võib iga kell minna. Natuke on hoogu andnud ka uus hingamine tööelus, sealne seltskond ja töö ise sütitab veits rebel olema. Ja mulle tegelikult meeldivad spontaansused, mis on siiski minu enda kontrolli all 😀

Ülejärgmine nädalavahetus olen tegelikult jälle Pärnus. Kolmandate parimate sõbrannadega (kui palju võib inimesel neid parimaid sõbrannasid olla, ah?! :D), kes tegelikult pole sugugi kolmandad, vaid nagu pere. Peatume kaks ööd Viiking spaas ja vaatame, mis Pärnust pärast festivali järele jäänud on. Pärnu on äkki varemetes ja peame ühiskondlikult kasulikku tööd võibolla tegema.

Lõpetuseks juba pikka aega mu üks lemmiklugu. No absoluutne lemmik. SElline üks hea lugu olema peabki. Homme on Netsky ka Weekendil, avastasin 🙂 Keegi veel nädalavahetusel Pärnusse? 😀