Ostsin maja

Ostsin maja

Ei ostnud tegelikult. Tüng! Issand, kui labane nali minu poolt. Piinlik. (Eriti nende eest, kelle maja ma pildistasin, aga nii nunnu noh). Tegelikult käisin reedel Pranglil kevadsuvepäevadel töökaaslastega. Juba hommikul 7.30 läks praam. Ilm oli päikseline ja mõnus ning saar ise täitsa armumist väärt. Käisime selle suhteliselt risti-rästi läbi, sest meil oli päeval orienteerumisvõistlus. Meie meeskond võitis, jee! Ja see maja jäi lihtsalt teepeale ette. Mõtlesin, et nii mõnus oleks, kui suvemaja oleks Pranglil. Elada ei tahaks seal, aga maakodu võiks küll olla. Hops Viimsisse ja hops praamile ja olekski kohal.

6B74E447-629E-4B54-92C1-6D9C56927000
“Oi, kas tõesti Eestimaa on NIIII ILUS!!” 😀
4ECEEB02-CA0E-434E-BBA9-1E584853407A
Transport Prangli moodi
5BE5D538-ADED-4B72-BBCE-FF6386D7731F
Praam
C4BD17A2-B0A8-4473-B515-1807FC2F0682
Rääbakas, aga samas armas värvide mäng
EC40A599-0EF2-4248-AFB2-ED9D90D035DA
Õpikunäide: külapood & Co

Aga elada ma tõesti ei tahaks ei maal ega linna lähedal oma majas. Ma olen väga korteriinimene. Imelik lausa, kui mõnele inimesele ütled, et elad linnas (mina siis Kalamajas) ja vastu tuleb selline kaastundlik pilk. “Aa, korteris või? Ma ei suudaks, oma maja on ikka niiiii mõnus!!! Ma elan Tallinna lähedal linnast väljas ja tegelikult on kõik käe-jala juures ja sõidan linna vaid ca 20 minutit.” Tegelikkus on aga see, et linnaPIIRILE sõidetakse 20 minutit, aga kui tahaks läbi linna sõita või kuhugi kesklinna, lisa sinna julgelt pool tundi veel otsa. Ja olgem ausad, ega nii tihti enam linna ei satuta. See ongi täiesti okei, kui inimene ei tahagi spontaanselt kinos, teatris, kohvikus, šopingul, uisuväljakul, pargis, sõpradega väljas, turul jne jne käia ning eelistab oma maja varendal raamatut lugeda või aias toimetada. Traagiline on vaid see, kui inimene, kes tahab elada maal oma majas, ei saa seda miskipärast endale lubada ning elab tillukeses korteris, või siis inimene, kes unistab linnaelust, aga peab elama kuskil maal, sest… Misiganes põhjusel. Linnas on ju ka nii palju ägedaid kortereid ja oma eelised 🙂

Laupäeval tulime juba hommikul vara Pranglilt tagasi ja terve nädalavahetus oli ees. Lösutasin katusel ja peesitasin. Õhtul tuli sõbranna külla ja edasi tsillisime juba temaga. Eurovisioni teemal korraks veel… Ma ei saa aru sellest ulgumisest pärst igat Eurovisioni võistlust, kuidas “Ahh-ohh, ega ammu ju enam ei hääletata laulu”. Iga aasta tuleb see jälle üllatusena, et jälle võitis mingi show, mitte laul. Nagu kõik meie maailmas areneb ju meeletu kiirusega, inimesed ootavadki kontserdile minnes järjest võimsamaid esitlusi, järjest suuremat meelelahutust. 200 miljonit vaatajat ei tuleks teleka ette, kui võistleks 40 eelmise aasta Portugali loole sarnast laulu või 40 Elina sarnast kiljumist või neid kahte vaheldumisi. Eriti, kui need 40 siis mikri ees lihtsalt seisaks ja kätega laineid või arusaamatuid žeste teeks. Ei meeldi mulle ka selle aasta võidulugu, aga kas see tuli üllatusena?! Ei, ju!

Pühapäev oli emadepäev. Laps tegi mulle nii armsa kaardi, et mul tuli pisarake silma. Neid põdrakesi joonistab ta arvutis koguaeg ja teeb neist multikaid, aga nüüd ta joonistas käsitsi mulle kaardi 🙂 Ta on ise see väike põdrategelane ja tegi nüüd minu ka põdraks.

FE22C5E8-7038-4A33-98EA-49FBE946B5F5
Põdraarmastus 🙂

Pärast käisime lapsega Kadriorus piknikul ja mänguväljakul ning pärast veel kohvikus ka. Uskumatult mõnus ilm oli.

EAAB3293-96DD-4DF9-8E84-BCD92600AC6F

Suviiii!!!!

 

 

 

 

10 thoughts on “Ostsin maja

  1. Ma küll ei tea, kus Sa elad, aga tipptundidel on kõik linna suubuvad ja sealt väljuvad teed ju vastikult ummikutes, Peterburi tee vist ei ole niiväga.

 1. Ausõna, minul läheb koduukse eest Peetri Selverini jõudmiseks (see tähendab, et sisenen linna Tartu mnt suunalt) täpselt 9 minutit. Iga ilmaga, igas olukorras. Sportlikust huvist jälgisin seda üksvahe tihedalt. Tartu mnt on kiire, praegu on 110, maanteel endal läheb 5 minutit, ülejäänud aja keeran maja eest välja ja sõidan aleviku vahel. Peetri Selverist Ülemistesse on 2 minutit, sealt edasi, ütleme, Stockmanni kanti maksimum 5 minutit. See juba on ehk kesklinn küll ju? Ühesõnaga, mul läheb kesklinna jõudmiseks 15-18 minutit, erinevalt tuttavatest, kes elavad Pääskülas, Nõmmel, Õismäel või Koplis (sest läbi linna venimine on alati aeglasem kui maanteesõit; ja need foorid ju!). Ja käin ma linnas tihti (täna näiteks kaks korda), mitte üks kinos-, teatris- ega külaskäik ei jää tegemata (sest et marsaga on koju ka vaid 20 min ja 2 eurot). Kui kino algab kell 19, siis ma stardin kodust heal päeval 18:45, aga olen ka 18:50 läinud ja ikkagi ilusti jõudnud (alguses on muidugi reklaamid eksole, aga mul ei ole tähtis nende alguseks jõuda). Ma ei tea. Ma ei kurda. Töökoht oli ka pikalt Peetris, see oli eriti mugav, kui teised tulid kes Haaberstist, kes Meriväljalt, – ikkagi linnainimesed, eks! – ja kurtsid, et läheb tund ja nii. Minul ikka vaid 10 minutit, sadagu või pussnuge. Mis on elukesel viga.

  1. Minu töökoht oli aastaid Peetris. St et sõitsin linnast Peetrisse ja õhtul tagasi koju. Hommikul oli Peetrist väljasõitjate rivi meeletu. Meeletu!!! Kõik tiksusid, et Tartu mnt-le keerata. Ise sõitsin õhtul koju Kalamajja sealt päris tihti lausa ca 50 minutit, vahel oli juba enne lennujaama ummik ja seal Stockmanni ees ees ka! Nüüd on elukvaliteet nii muutunud, kui töökohta vahetasin. Peetri on muidugi üks lähimatest kohtadest, seega polegi vb kõige parem näide. Ei kujuta ettegi, et nii paljud käivad ju ka Sauelt ja Sakust ja isegi Keilast ja Kehrast Tallinnas tööl. Või Kiisalt või Laagri taga otsast või kuskilt Püünsilt. Sauelt kinno tulek oleks ikka lausa omaette üritus, reaalselt ma ei viitsiks. Nii mõnus on trammipeale hüpata ja paari peatusega linna saada, kui auto koju jätta, või vanalinna sõpradega kohvikusse kodu juurest jalutada 🙂 Uberi arved ka kõik 2,5-5 EUR 🙂

 2. Ma tulen ka Tartu poolt. Peetri Selverini või lasteaeda on kodust 5 min. Peetrist tuleb lihtsalt “õigel” ajal startida, 5-10 min enne kaheksat ja alates umbes 8.45 on väga ok, vahemikus 8 – 8.45 pigem ei tasu proovida või kui, siis mööda Vana-Tartu mnt-d. Kojusõit linnast tipptunnil on ok pärast Ülemiste risti. Enne seda oleneb päevast ja suunast. Linna sisse kella viie ajal tõesti ei maksa üritada, kui just väga vihane enda peale pole 😀

  1. Oot, ma ei saa aru, mis see siia puutub, et tuled Tartu poolt ja jõuad 5 mintsaga Peetri Selveri juurde 😀 Ma ju rääkisin kuskilt kaugelt tulemisest Tallinna piirini ja sealt edasi kesklinna või läbi linna.
   Ma absoluutselt kaifin seda, et saan kodus välja tulla 10 min enne 9 ja jõuan õigeks ajaks tööle. Ei viitsi üldse niimoodi tipptundide järgi oma elu sättida ja tund aega varem kuskilt tulema hakata, et jõuaks enne ummikuid 🙂

 3. Mulle tundub, et siin mitmed kommentaatorid on maininud Peetri Selverit mingi pidepunktina, sest oma postituses kirjutad sa suurte tähtedega linnaPIIRIST (mis teatavasti kohe pärast Selverit kätte jõuab).
  (Lisaks, pardon my french, aga su blogist jääb kohati mulje, et Peetri on ka ainus koht, mida sa väljaspool Tallinna kesklinna tead :)).

  Ehk et mina sõidan kodust linnaPIIRI max 5 minutit. Kodust Tõnismäele tööle, koos lasteaias käiguga max 25-30 minutit. Kõige pikem aeg, mis on kulunud viimase kümne aasta jooksul Peetrist tööle sõiduks on 45 minutit (mingi sügispäeval, kui lumi ootamatult maha tuli ja suurem jagu autosid suverehvidega oli). Kolleegid Õismäelt ja Mustamäelt on alati tööl käimiseks minust rohkem aega kulutanud.

  Aga see maa-linna ja sõidule kulutatava aja teema on nii vana, et igaühele oma. Ja maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse 🙂 Mina näiteks igatsen mõnevõrra taga seda aega, kus kahe linna vahel tööl käies sai iga päev autosõidule kulutatud kaks tundi. Praegune pole sõidu mõttes isegi mainimist väärt.

  1. Peetris olen ma viimased 7 aastat tööl käinud ja kui ma räägin midagi sellega seoses, siis paratamult ma kirjutan PEETRI, mitte näiteks Kehra eksole 😀 Äkki seepärast ma ei maini oma blogis nii tihti Kuusalu ja Kehrat ja Maardut ja Keilat ja Sauet ja Sakut ja Viimsit ja Püünsit ja Murastet ja Tabasalu 😀 Täiesti ajukas tähelepanek Sul seal sulgudes.
   Ma ausalt ei kujutanud ette, et keegi nüüd päriselt Tallinna kaardi järgi linnapiiri määratlema hakkab. Pigem ikka mõtlesin sellist tunnetuslikku piiri, mis minul Tartu poolt tulles algab näiteks Ülemiste keskusest umbes. Tõsi – see tunnetuslik piir on inimestel erinev. Mõni elab Maardus ja ütleb ka, et elab Tallinnas 😀
   See, et Sina Peetrist linna piirini 5 minutit sõidad, on väga vahva. Tubli! Aga minul on elanud tuttavad näiteks Tabasalus, Keila lähedal, Sauel ja näiteks Viimsi taga otsas ja kokku saamine on olnud keerulisem. No ei sõida sealt kuidagi 5 minutit linna ja taksoarved ka päris suured, kui õhtul tahaks autota koju saada…
   Saan aru, et elad Peetris ja tundsid end puudutatuna. Loomulikult Peetris elades jõuab tööle näiteks Ülemiste Citysse kiiremini kui Sauelt kesklinna. Keegi pole vaielnudki ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *