Äkki olen varem ka kirjutanud, aga mul on olnud lapsepõlves veega üks intsident, mis kindlasti minu ülejäänud elu on mõjutanud. Mängisin kummimadratsiga mere ääres madalas vees, ema ja isa päevitasid kaugemal. Mingi hetk tahtsin kummimadratsilt vette minna ja jalad ei ulatunud põhja, märkasin, et olen juba kaldast päris kaugele triivinud. Mu lapse aju ei saanud ka aru, kuidas see üldse juhtus, sest laine ju lükkab randa. Aga miskipärast ma ei mõelnud, et see sama laine tõmbab veel suurema jõuga tagasi mere poole. Ma pistsin röökima ema ja isa poole, õnneks isa kuulis mind ja päästis ära.

Ma ei mäleta, mis pärast sai. Riielda ma ei saanud, sest mille eest nagu?! Ma pigem riidleks oma vanemaid, et nad mul silma peal ei hoidnud, samas siis olid ajad teised ning tõepoolest sellise kullipilguga lapsi ei valvatud. Ma ju ka teadsin, et sügavale ei tohi minna ja meelega ei läinudki. Maal möllasin ma maja ees jões iga suvi täiesti üksi, seal jões oli üks koht kaevatud ujumiseks sügavaks, aga mina mängisin seal, kus oli vesi maksimaalselt põlvini. Pärast seda kummimadratsiga Soome poole triivimist (niimoodi ema tegi pärast minu kulul vahel nalja, aga ta ei teadnud, kui haiget see mulle tegi) ei suutnud ma öösel mõnda aega uinuda. Öösel voodis tuli nutt ja hirm ja paanika. Tahtmatult hakkasid minu peas esile kerkima õuduspildid, mis oleks võinud juhtuda.

Mingil hetkel see hirm kadus, aga usun, et alateadlikult mõjutas see mind päris palju. Õnneks ma ei hakanud vett ja ujumist kartma, küll aga muutusin ettevaatlikuks. See on tegelikult minu arvates pigem hea. Ma alati mõtlen õudusega, kui uudistes kirjutab, kuidas keegi lapsevanem koos lapsega (lastega) ujuma läks ning tagasi ei tulnudki… Et KUIDAS?! Paljud inimesed suhtuvad merre, järve, jõkke või mõnda muusse veekogusse kergekäeliselt, aga tegelikult ei ole vesi ja ujumine naljaasi. Loodus on meist võimsam ning ei ole mõtet minna hiiglaslikesse lainetesse möllama, sest üks hetk võib… Ega siis asjata randades vetelpääste pole. Ma ise ei elaks näiteks mitte kunagi väikeste lastega majas, kus kõrval on tiik. Mitte iialgi! Liiga stereotüüpne kombo, millega mina ei riskiks.

Ma ise armastan puhkusreisidel neid mere- ja ookeanituure meeletult – Dominikaanid, Sansibar, Punane meri… Veealune maailm, snorgeldamine, helesinine vesi, vees lihtsalt hõljumine… Ma ei karda. Aga ka sellistel reisidel tuleb kuulata reisijuhi sõna – kus on hoovused, kuhu poole ei tohiks ujuda jne. Ka oma lapsele olen tahtnud ujumise selgeks õpetada ja seepärast käib ta mul juba kolmandat aastat ka ujumistrennis. Ujub nagu kala. Kooli kehalise kasvatuse ujumisest sai vabastuse, sest tegi testi ilusti ära. Olin uhke ema! 🙂

Ohh, pikk jutt. Aga vast saate aru, miks ja kuidas see teema minu jaoks oluline on. Tegelikult on meil selle ujumisega ka omajagu nalja saanud. No näiteks ükskord tulime trennist koju ning ma ütlesin lapsele nagu ikka, et palun pane märjad asjad kuivama. Laps läks kotiga vannituppa ja kolme sekundi pärast tuli õnnetult välja:

“Emme, ära hakka riidlema, aga ma unustasin mõned asjad ujulasse…”

Mina: “No misasjad?”

Laps: “Trikoo, ujumismütsi ja prillid!”

Nagu suht KÕIK ASJAD 😀 Helistasin kohe ujulasse, et mul laps unustas asjad sinna. Juba vastatigi, et need leiti ja et saan siis järgmine kord trenni tulles kätte. Õnneks meil oli üks trikoo veel, seega ma ei hakanudki kohe järele sõitma, mõtlesin, et järgmine kord on meil uus kuiv trikoo kaasas ja mütsi ja prillid saame siis sealt kätte. Tegelikult läks teisiti. Tuli välja, et asjad visati mingisse ühiskasti, kus siis kõik lapsed, kel mingi asi oli trenni jaoks koju unustatud, said sealt endale võtta. Meie müts ja prillid olid läinud. Kuna millegagi oli vaja siiki trenni minna, siis valisime sealt mingid suvalised asemel. Kahjuks mitte päris sama ilusad ja head kui meie varustus oli.

Ja siis nagu täiesti võluväel kirjutas mulle selline ettevõte nagu BasseiniMeister OÜ ja pakkus väikest koostööd. Mul oli sekundi murdosa jooksul nagu, et miks üks ettevõte arvab, et mul on koju basseini vaja ehitada 😀 Kuigi miks mitte eks. Aga siis süvenesin ja sain aru, et tegelikult pakub nende e-pood www.aquatics.ee kõike ujumisega seotut – ninaklambritest ning ujumismütsidest kuni basseiniehituste ja veeliumägedeni välja. Põhimõtteliselt on neilt võimalik osta ujuvat vormeliautot, aga ka näiteks vesijalgratast või suurt ujukhaid 😀 Veepalliväravaid, imikute ujukeid, vetelpäästevarustust, vesiaeroobikavarustust, lesti, invatooteid ja kõige tavalisemat ujumisvarustust. Täiesti telepaatiliselt tulnud pakkumine, sest mul laps ju just hiljuti kaotas kogu oma ujumisvarustuse ära.

Fotod aquatics.ee kodulehelt:

 

Igatahes oli seal e-poes igasuguseid põnevaid asju, mis hõlbustaks näiteks väikeste lastega spaas käimist või siis teeks koduaia täispuhutava suvebasseini lõbusamaks. Mul aga oli vaja kõige elementaarsemaid asju, seega valisin lapsele uued prillid:

DSC07583

Ninaklambrit meil ei olnud varem. Polnud sellele isegi kunagi mõelnud, aga nii kui laps seda valikus nägi, oli tal, et jaaaaa, tahan, sest tal koguaeg läheb vesi ninna. Õpivad nad seal ju sukeldumist jms. Prillid on väga mõnusad, kergesti reguleeritavad ja udukaitsega. Uut ujumismütsi laps ei tahtnudki, sest kuigi see, mis me tol korral ujulast asenduseks saime, pole vb kõige ilusam, on see talle mugav. Küll aga leidsime e-poest spetsiaalse ujumisasjade koti. Seni oli meil kasutuses mingi suvaline üleõlakott, mis ma kunagi Dominikaanist ostsin. Aga spetsiaalne veekindel ujumisasjade kott oleks ju hoopis parem valik. Sellise saan järgmine kord ka oma reisile kaasa võtta.

kotike

Lisaks on meid ootamas ka ühed veejalatsid, millel oli natsa pikem tarne ja mida ma veel praegu ei ole kätte saanud. Iga kord kui oleme reisil käinud, on pooltel rahvast need spets veejalanõud ning ma alati mõtlen, et järgmiseks korraks ostan omale ka. Siis aga tuleb järgmine kord ja ma mõtlen jälle sama mõtet 😀 Nüüd tellisin ära.

Screen Shot 2018-04-08 at 12.32.42

Pilt e-poe kodulehelt

Igal juhul ma olen oma asjadega rahul, ei ole mingid “hiinakad” ja lapsele ka meeldisid.

Varsti on suviiiiiii ka, juhhuuu! (Ok, see vb oli liiga imal, aga ausalt, ma nii kaifin kevade tulekut!).

* Postitus sündis koostöös www.aquatics.ee’ga.