Kassi või mistahes kodulooma võtmine on natuke nagu lapsendamine, eriti kui võtad juba suurema, mitte pisikese loomabeebi. Kas me hakkame omavahel klappima? Kas ta klapib juba olemasoleva looma (loomadega)? Kas ma jõuan tema eest hoolitseda? Jne. Naeruväärne võrdlus? Aga võibolla ma suhtun looma võtmisesse lihtsalt väga tõsiselt.

Ma olen vist varem ka kirjutanud, et ma tahan kunagi ka endale Maine Coon kassi. Punast! Pange Googlisse näiteks “maine coon red” ja saate aru, mis kassi ma mõtlen. SUURT! Isased kasvavad kuni 15 kg. Kõrvad tupsudega nagu ilvesel. Väga seltsiv, sõbralik ja leebe kaisukass. Pidavat heleda hääle “mjäu” tegema. Ma küll ei kujuta ette, kuidas see “tiiger” heledalt mjäub, tundub pigem nagu ta möirgaks. Meie orientalid (suurem on 7,2 kilo ja väiksem emane kaalub poole vähem) on väga nõudliku ja valju häälega. Friskin teeb sellist mjäud, et ma arvan, kui inimene seda esmakordselt kuuleks, ehmuks ta päris tõsiselt ja arvaks, et kassil on midagi viga. Aga ei, nad ongi sellised. Ta lihtsalt soovib näiteks, et sa kraanist vee lahti teeks, sest ta tahab justnimelt voolavat vett juua. Jinxy häälitseb leebemat mjäud, aga kui talle miski ei meeldi, näiteks loomaarstile minek, siis röögib siukse madala häälega, et võõrad ei saaks aru, et see on kass.

Igatahes.. Kui ma midagi tahan, siis varem või hiljem ma selle saan. Lausa ohtlik midagi tahta. Viimasel ajal tahan jälle Maine Cooni kassi. Vahepeal ma rahunesin ja leppisin, et kunagi! Nüüd aga jälle tahan! Süda tahab, mõistus on teine asi. Tuleb seda tahtmist praegu ikkagi veel maha suruda. Sest isegi, kui ma vahel arvan, et mind absoluutselt ei huvita, mida teised mõtlevad, siis päris ühiskonnast ära lõiganud ma ennast ikkagi ju ei ole. Ja see, kui mind ei morjenda, mida inimesed (sugulased näiteks, võõrad on suva) mõtlevad, ei tähenda, et ma ei saa aru, mida nad mõtlevad.

KOLM kassi linnakorteris = HULL KASSIMUTT, NAPAKAS PEREKOND! Kindlasti on inimesi, kes nii ei arvaks, sest ilmselt ei oleks ma esimene inimene maamunal, kel kolm või rohkem kassi või koera, aga… Aga mis? Aga imelik on seda reaktsooni saada. Väsitav. Nagu peaks hakkama tõestama, et ei, ma ei ole napakas. Et ma ei ole see crazy cat lady. Aga ma olen ju. Praegugi olen. Mulle tegelikult meeldibki see olla. Ma ei kirjutaks ju siin oma kassidest, kui ma tegelikult neid häbeneks.

Tavaliselt järgneb osade inimeste poolt mu kassiarmastusele reaktsioon: “Issand, kuidas su mees nendesse kassidesse suhtub?!” või “Vaene mees, peab neid kasse sinu pärast taluma!”  Ma olen sellist reaktsiooni KORDUVALT tajunud. See on nii veider, et arvatakse justkui kassid ei saakski meestele meeldida. Koerad – jaa! Täiesti normaalne, et mees käib hommikul enne tööd ja õhtul pärast tööd oma kahe koeraga jalutamas (loe: situtamas), räägib nendega, et “Tule nüüd!” või “Ei, seda ei tohi!” Olgu need koerad kas või taksid. Ikkagi KOERAD! Koerad võivad ka naistel olla. Aga kassid on raudselt ainult naiste teema, mida mehed peavad lihtsalt ära kannatama. Naine + kass või naine + 2 kassi (üksi elamas) = VANATÜDRUK! Eksole?! Õnneks on hakanud see müüt ikkagi murduma. Suuresti sellepärast, et vanatüdruk on muutunud lihtsalt vallaliseks tüdrukuks. Ja vallaline tüdruk on ühiskonna silmis ju palju coolim kui vanatüdruk.

Ma tean mitut meest, kel on kass. Elavad üksi, aga võtsid kassi. Minu elukaaslane armastab meie kasse sama palju kui mina. Ta nunnutab neid sama palju kui mina. Ta räägib nendega sama palju kui mina. Ta toob neile liiva ja muretseb, kui vaja loomaarstile minna. Ta oli sama õhinas, kui oli vaja Jinxyle nime valida (Friskinil oli nimi juba passis kirjas). See ei ole minu hobi, mida mu mees taluma peab. Meie mõlema jaoks on kassikarvad, mida pidevalt riietelt maha rullida tuleb, väike asi võrreldes selle armastusega, mida me kasside vastu tunneme ja mida nad meile vastu annavad.

See, miks ma kohe praegu ei lähe vaatama mingit Maine Cooni pesakonda, ei ole seepärast, et issand, ma olen teiste silmis kolme kassiga friik. Ma tean, et ta tuleb. Kunagi. Õigel ajal. Ega ta tulemata ei jää.

A87D8B94-F74A-40B0-9FD3-1C36525DA3C6

49C51C47-10C5-40F7-9A3C-47167D473305