Nädalavahetuseks põrutasime sõbrannadega Pärnusse Tervis ravispaahotelli. Ma polnud selles kunagi käinud, arvasin, et seal spaas pole suurt midagi teha ja toad on nõukaaegsed. Samas koduleht väitis, et sauna- ja veekeskuses on:

  • leilisaun
  • soolasaun
  • infrapunasaun
  • aroomisaun
  • aurusaun
  • Jaapani vann
  • mullivann
  • ujumisbassein
  • lastebassein
  • baar 🙂

Tundus nagu mõnulemist küllaga. Kuskilt mälusopist meenus ka, et nende spaa osa on vist suht hiljuti renoveeritud, äkki siis sellepärast on saunu jms juurde tekkinud. Ega me mingit luksust ei otsinud, tahtsime lihtsalt koos aega veeta, veidi lõõgastuda, Endla teatris käia ja niisama naistejutte ajada. Mõeldud-tehtud ja panin meile kinni standard sviidi. Hind kolmele kaheks ööks koos spaa sissepääsuga (üks siis peaks magama nö suure toa lahtikäival diivanil) oli 230 eurot midagi. Ca 77 eurot/ nägu kokku 2 ööd. Vaatasin hindu ka Hedonis ja uues Estonia Resortis, neis tuli maksumus kolmele suurusjärk ca 450 eurot kahes eraldi toas, sest ühte tuppa ei lubatud. See on pea kaks korda rohkem!!! Kuna ma olen hea hinna ja kvaliteedi suhte otsija ja ei taha ka üle maksta, siis jäime Tervis ravispaahotelli juurde. Sama strateegia sobis ka teistele 🙂

Ootused ei olnud suured. Seda suurem oli üllatus – sisse astudes ei hakanud silma küll midagi nõukaaegset, kõik oli uus ja värske. Maja ise on muidugi lahmakas, väljast vana ja ilmselt on ta ka kokkuvõttes arhitektuuriline katastroof, kuid seest oli korda tehtud. Vastuvõtt oli tänapäevaselt viisakas ja sõbralik, mitte nagu vanas pansionaadis. Nagu ma muidugi teaks, kuidas vanas pansionaadis inimesi vastu võetakse. Meie sviit oli sama kena nagu nende kodulehe fotodel SIIN. Kõik oli täiesti uus ja puhas. Ruumi palju. Ilus vannituba. Üüratu suur rõdu, mis suve ajal oleks ideaalne. Külmkapp. Šokk, sest me tõesti olime valmis sattuma 1960-70ndatesse aastatesse (või millal meie vanaemad sanatooriumites tantsu tegid?!), millest tänapäeva käekene vaid õrnalt üle käinud värvides ehk mõne seinakese. Jah, vanu inimesi oli. Aga oli ka väga palju noori peresid. Kõiki.

IMG_20180401_162658_911

#puhkaeestis

Tegelikult oli koridorides ekseldes natuke nostalgiahõngu alles, aga üldse mitte halvas mõttes. Kuskil näitas sildike tantsusaali poole, kuskil jälle raviarstide poole…  Korra eksisime mingil korrusel ära ning meid peatas üks nö protseduuritädi, kes oli täpselt sellise “A mis te siin teete? Siin ei ole mingeid tube. A mina ei tea, kus see teie tuba on…” suhtumisega ja korraks tuli mõru maik kurku, justkui me ei oleks teretulnud, aga see oli ka ainuke juhus.

Sauna-ja veekeskuses oli palju rahvast, aga samas mahtusime ikkagi igale poole ära ja oli ka hetki, kus olime vaid kolmekesi saunas või Jaapani vannis. Baaris pakuti ka alkoholi ja üks baari osa ulatus mullivanni, kus siis oleks saanud otse külma joogi võtta. Kõik see on mõnus, kui inimesed ei hakka alkoholi kuritarvitama ja piiruvadki väikse karastusega. Õnneks meie seal oldud aja jooksul midagi inetut me ei näinud, aga nii mõnigi spaa (näiteks Nordic Hotel Forum) alkoholi pakkumisest loobunud. Meie ise ka ei tellinud midagi. Spaa osa oli samuti uus. Lamamistoole oleks võinud rohkem olla, aga muud nagu ette heita ei oskagi. Mullivann oli soe ja Jaapani vann mõnusalt avar.

IMG_20180331_152436_140

Lollitasime

Hommikusöögi saal oli jällegi uus. Ei mingit sanatooriumituusiku tunnet. Söögivalik oli väga lai ja teisel päeval ka osad asjad vahetusid, mis on väga positiivne, kui pikemaks ajaks puhkama minna. Kohv oli hea, soojad traditsioonilised toidud olemas, salatid, igasugused võileivamaterjalid, isetehtud munavõie, kala valik, pannkoogid, puuviljad, jogurtid, krõbinad, mahlad, vahuvein… Poleks elus oodanud, et hommikusöögivalik teeb silmad ette ka paljudele kallimatele hotellidele-spaadele.

Ei ole kinni makstud ega tellitud postitus, aga mina lähen kindlasti kunagi tagasi ja soovitan teistele ka. Standardtubasid ma soovitada ei oska, aga usun, et kõik vastab fotodele, sest meie ei pidanud küll pettuma. Hoolitsusi me ei võtnud, nende koha pealt ma nõu ei anna, aga kaldun arvama, et seal ei ole rõhk väga atmosfääril ja kuninganna tunnet ka võibolla ei teki, aga see on puhas spekulatsioon.

Makstud hinna eest oli spaad ja puhkust küll ja veel!

Päise foto: pixabay.com

Triin

Puhanud inimene 🙂