Samaks nädalavahetuseks, kui mina sõbrannadega Pärnus spaas puhkasin, organiseerisin oma emale ja lapsele Tallinnasse väikse minispaapuhkuse laupäevaks. Reedel oli ta kodus, Karl oli organiseerinud omalt poolt lastele munavärvimise ja käisid ka väljas söömas. Kui emale spaad valisin, siis tingimuseks oli, et kindlasti kesklinnas. Ega neid valikuid väga palju ei olnudki ja panin läbi booking.com lehe kinni Braavo Spa Hotelli (Reval Spordi hoone) vanalinnas. Ma seal ööbinud ei ole, aga spaas olen käinud. Ei midagi luksuslikku, aga samas väga soe vesi ja lapsel suht suva, kus ta möllab. Emal ka vahet ei olnud. Hind oli tegelikult päris krõbe – 109 eurot (koos hommikusöögi ja spaasissepääsuga), samas ega väga muid valikuid ei olnud ka.

Paar päeva enne seda, kui nad pidid spaasse laekuma, sain hotelli juhilt kirja, et kahjuks neil on mulle halvad uudised. Mõtlesin, juba, et mida värki, mul kõik plaanid tehtud, mis halvad uudised. Elus pole ma saanud enne hotelli saabumist mingeid halbu uudiseid. Mis uudised saavad sedasi tulla?! Selgus, et hotell on ülemajutatud ja meie broneering on suunatud kõrval asuvasse 4 tärni hotelli Kalev SPA ning kui ei sobi, võite muidugi tühistada. No sobis ikka, õnneks Kalev on kohe seal kõrval. Igaks juhuks saatsin e-maili vastu, et sobib, aga kus hommikusöök toimub. Vastus:

Hommikusöök toimub Kalev SPA’s ja seda pean tunnistama kahetsusega, et see on rikkalikum kui meil, vastavalt 4 tärnile.

Ma nii naersin. Kahetsusega tunnistavad, et te saate nüüd parema hommikusöögi kui esialgselt plaanitud 😀 Kahetsusväärne! Kõik läkski tegelikult väga hästi. Ma ise kartsin, et äkki ema läheb lapsega kohale ja seal tekib veel mingi segadus, aga ei, kõik oli korraldatud. Eile sain automaatse e-maili, kus küsiti, et kuidas teile meeldis peatumine Braavo hotellis 😀

Mis veel? Ühte lauamängu tahaks soovitada. Ma pole muidu üldse selline, kes täiskasvanutega omavahel lauamänge mängiks. Aliast olen mänginud, see on tegelikult lahe. Lauamänge mängime ikkagi pigem lapsega ja perega, kui laps tahab. Mõni aeg tagasi käisin aga ühel sõbrannal külas ja ta oli elevil, et siis saab kõik koos seda lauamängu mängida. Pfff… Mis lauamängu, oli minu reaktsioon. Koosviibimine lõppes aga sellega, et pool ööd mängisime toda mängu ja no nii naljakas oli. Mäng ise on 5 SEKUNDIT. Ei ole strateegiamäng ega täringumäng, vaid keeleline ja reaktsioonikiirusega seotud nagu Aliaski, aga isegi ägedam. Väga lühidalt, mõte on selles, et mängus on kaardid, millel küsimused. Kõik küsimused on sellised, et “Nimeta kolm asja, mis…” või “Nimeta kolm tegevust, kus…”. Aega vastata on 5 sekundit. Huumor on selles, et ka kõige lihtsamate küsimuste peale (“Nimeta kolm E tähega asja!”) jookseb vahel aju nii kokku, sa lihtsalt ei suuda öelda. Või siis prahvatad kiiresti välja nii totraid vastuseid, et kõigil on kõhud kõveras ja su alateadvuses toimuv paljastub :D. Veini joomise kõrvale ideaalne mäng.

“Nimeta kolm kolmetähelist sõna!”

“Nimeta kolm asja, mis on hunnikus või kuhjas!”

“Nimeta kolm ärritavat tegevust, mida teevad kassid!”

“Nimeta kolm kuulsat Markot!”

“Nimeta kolm sinu elu parimat hetke!”

“Nimeta kolm viisi ütlemaks, et sul on vaja WC-sse minna!”

No saate pihta eks. Laenasin nüüd sõbrannalt mängu ja mängisime seda oma spaa retkel teiste sõpradega ka. Neile väga meeldis. Äkki on siin keegi, kes mõelnud just, et mida sõbrale kinkida või mida sõpradega koos mängida vms… Äkki saite nüüd idee. (Sellest mängust on kollane Junior laste versioon ka olemas. Kusjuures imelik on see, et punase 5 Sekundi mängu vanuseks on märgitud seal lingis 8-9a, tegelikult on mängu enda peal kirjas 8-täiskasvanuni).

Võite ka mingeid lihtsaid, aga naljakaid lauamänge soovitada. Aga mitte selliseid õnnemänge või hulle strateegiamänge. Pigem lõbusaid seltskonnamänge, mulle hakkas täitsa see ajaviide meeldima.

Foto: pexels.com