Mis on purgis?

Mis on purgis?

Nii mõnigi tuntud ja ka austatud inimene on täna öelnud Ojasoo EV100 etenduse kohta, et ei saanud sellest aru. Tavaliselt, kui keegi teeb suurt kunsti või “suurt kunsti”, aga inimesed seda ei mõista, ei julgeta välja öelda, sest – loll oled siis järelikult. Inimene, kes on varasemalt teinud midagi head ja lausa mitu korda, võib ükshetk lihtsalt purki s*ttuda ning rahvas vaatab, et kui SEE vend SELLISE asja tegi, siis järelikult peab hea asi olema. Sügav! Kõrgem kunst!

Ma kaldun arvama, et seekord s*tuti purki. Ja mingis olukorras on see ju isegi okei, näiteks kui sa pead minema arstile väljaheiteproovi viima. Aga praegu oli vist natuke vale koht ja mulle tundub, et inimesed ei karda enam lolliks jääda ja ütlevad selle välja. See, kui keegi on võitnud Euroopa teatri auhindu või teinud legendaarseid etendusi siin meil kodumaal, ei oma nii palju krediiti, et vabariigi aastapäeval kooliteatrit teha.

Kõrgemast kunstist ei peagi aru saama? Aga Vabariigi 100ndal sünnipäeval ju võiks. Ei, ma ei mõtle, et Eesti 100 peol peaks mingi rahvabänd, Termikas või Smilers, esinema, aga samas teha mingi arusaamatu asi 300 000 euro eest ja pärast IGAKS JUHUKS kohe Tõnis Mägi otsa tõmmata, et äkki siis leevendab veidi…

NO99 näitleja Rasmus Kaljujärv on pidanud teatri edu põhjuseks seda, et nad on alati teinud seda nii, nagu neile endale meeldib. Seekord oleks võinud teha midagi, mis teistele ka meeldib.

Foto: pexels.com

 

6 thoughts on “Mis on purgis?

  1. No nii nõus Sinuga!
    Vaatasin ja väga püüdsin mõista. Seda enam, et teater, muusika ja kirjandus minust ka igapäevaselt kauge kaarega mööda ei käi.
    Kurb oli, sest riigi 100-l sünnipäeval võiks pidu olla kõigile, mitte vaid ülikitsale kõrgkultuuri austajaile.

  2. Oh, jah .. tahaks teada, mis need nn ülikitsa kõrgkultuuri austajad sellest lihteestlase jaoks purki situtu kohta arvavad. Hõikavad kooris: “Korrata!” ?
    Õudukas. Mis asi see oli üldse. Kindlasti mitte EV100-vääriline. Aga vähemalt sama piinlik kui see kolonn, kes tol päeval Lätti sõitis. Kurb.

  3. Väga hästi teema kokku võetud! Mul tekkisid seda etendust vaadates täpselt samad mõtted. Kaldun arvama, et sel korral pole ka väga palju neid “ülikitsa kõrgkultuuri austajaid”, kellele see kooliteater meeldinud oleks.

  4. Istusime õhtusöögilauas ja kontserti vaatasime pisteliselt, laps oli teleka ees, vaatas ja ütles, et kakajunn on telekas. Kui sünnipäev oli väga ilus koos lipu heiskamise, paraadi ja presidendi kõnega siis meelelahutuslik osa läks suure kaarega mööda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *