Jamie käpad

Jamie käpad

Külitasin diivanil ja plõksisin telekakanaleid. Jäin pidama Jamie Oliveri mingi kokasaate peal. See tabas mind hetkel, kui Jamie viimaseid salatimaterjale suurde kaussi hakkis ja mitu laimi peale pigistas. Ja siis.. Ja SIIS… oma paljaste kätega seda segama kukkus. Pole nagu hullu, ma olen varem ka näinud, et inimene kergelt käega salatit läbi segab ja raputab. Nii kinnastega kui ka ilma. Aga SIIS… ta hakkas seda kausi sisu oma kahe suure palja kämbla vahel pigistama nagu tahaks hiiglasliku lumepalli teha ja iga kümne näpu vahelt lirtsus ja lirises ja pritsis laimimahla. Siis peksis selle sisu tagasi kaussi ja võttis uuesti samamoodi käte vahele, pressis ja pigistas ja ikka uuesti ja uuesti. Mul tuli selle kõige peale öök. Ilma naljata, öök tuli kurku.

Tekkis juba huvi, et äkki see ei olegi värske salat seal kausis. Äkki see on mingi piruka sisu? Sest ei tundu NII võigas, kui see 25 korda (ma ei liialda) kätega songitud, pigistatud, plötserdatud värk mingi 200 kraadi juures läbi küpsetataks. Koogitainast tehakse ju ka nii. See läheb ahju ja pärast seda ei tundu enam iu.

Ei. See ei läinud ahju. See oligi värske salat, mis selles samas kausis lauda pandi. Ma ei tea, kas ma olen imelik, aga see tekitas mul ikka räiget õõvastust, ma ei suudaks seda süüa. Restorane ma samas ei väldi, kuigi mul pole aimugi, kas seal tehakse toitu ka käte ja varvastega. Kusjuures, ma võin vabalt ka maha kukkunud toidutüki uuesti suhu pista, aga mingi kämbla-salat?!

Järgmine kord, kui kellelegi võileiba teen, siis kaevan kogu oma pihu Merevaigu sulajuustutopsi ja määrin juustu oma viie näpuga edasi-tagasi võileva peale. Plätserdan ja patsutan veel korralikult ühtlaseks ka.

PS: Praegu tuli meelde, et lasteaias pandi mind ka üks kord elus nurka. Miks? Sest ma ütlesin kaaskodanikule, et võta oma käpad eemale. Käpad! Ja pandigi nurka.

Foto: pexels.com

 

 

 

 

12 thoughts on “Jamie käpad

 1. Mul on Jamie kokasaadetega jumala sama teema. Kõik asjad ta pigistab kokku ja näperdab läbi ja siis umbes viskab lohakalt keset lauda “Delish!!!”
  Nagu etendus toiduga, aga see, KUIDAS ta seda kõike teeb, minus enamasti isu ei tekita 🙄 Ja kuna ta s-i susistab, siis tema squishid ja mashid kõlavad kõige selle toidusolgutamise vahel eriti rõhutatult. Ta kindlasti teab ja oskab palju, aga mina tema saateid vaadata ei taha ega suuda 😅

 2. Minu jaoks iga kell rõvedam põrandale kukkunud toitu suhu panna kui süüa kellegi puhaste kätega tehtud toitu.
  Ei näe mingit vahet, kas inimene oma kätega ainult hakib/rebib salatisse materjali või siis juba segab seda ka nendesamade kätega.

 3. Päris keeruline värk, kui sellised asjad oksele ajavad. Mind ajab näiteks torude puhastastamine öökima, aga seda ei pea õnneks tihti tegema 😁

 4. Jamie saateid mulle üldiselt meeldib vaadata. See plätserdamine häirib väga aga samas on ta kõige selle juures hästi rõõmsameelne ja chill.. ja mine neid näpitud toite õnneks sööma ei pea 🙂

 5. Ma mõistan sind 😀 mul on sama kiiks üldse mis puudutab toidu katsumist kätega. Reisil olles sain tuttavaks ühe vene kutiga kellega käisime siis kohvil ja ma pidin vahepeal otsad andma ja tahtsin nutta ta hügieeni pärast Aasia maades. Nimelt kohviga tuli kaasa küpsis ja selleks et öelda kui hea küpsis see on ja et ma selle ikka ära sööks pidi ta selle enda kätte võtma ja mulle näitama. Ma tahtsin seda süüa aga ma enam ei tahtnud ja muidugi pidi ta võtma selle teist korda kätte ja peaaegu sundis mind selle ära sööma ja ma peaaegu karjusin juba et ma ei taha seda.
  Ja see kokasaate variant oleks ka üsna karm minu jaoks, paljaste kätega salatit segada tundub suht räige minu hügieeninõuetele.

 6. Tuli kohe meelde, kuidas facebookis mingi aeg ringles video naisest, kes toitu suuga hakkis ehk siis tegi suppi (vist) ja siis näris suus näiteks porgandi tükkideks ja siis sülitas kaussi. Selle kõrval tundub kätega salati tegemine köki-möki.

  1. 😀 Appi! Samas Peruus teevad mingid memmed nii kääritatud puskarit, närivad mingit asja süljega läbi ja sülitavad kaussi.

 7. Täitsa teemast välja küsimus, aga kuna sa oled suure spaataja mulje jätnud, siis millised sinu nt viis lemmikut on? Plaanime mehega aastapäevaks romantilist nädalavahetust, aga ei suuda valida, kuhu minna…

  1. Mulle meebid väga Tartus V Spa ja Pärnus Hedon. Neid ma kujutan ette romantiliseks nädalavahetuseks, sest toad on ka ilusad ja mugavad. Aga samas ei ole ma Pärnus selles uues Estonian Resort spaas käinud, see pidi ka väga hea olema.

 8. õudne. aga päris naljakas jutt. Kusjuures, mul sama foobia, ma ei kannata kui paljaste kätega toitu tehakse
  Mäletan aegu, kui esimene sushi baar – sushi cat , Tallinnasse tehti ja seal noored poisid seda sushit -riisi , kala ja värsket oma paljaste kätega rullisid, vahepeal raha vastu võtsid, tšeki väljastasid ja siis uuesti sushit tegema hakkasid. See oli kohutav mu jaoks. Jälestan ka seda, kuidas kartulisalatit, eriti suurem kogus, kui mingi suurem pidu, siis kokamutid seda kartulisalati segu oma palja käega segavad. See on öäääk mu jaoks. ma ei kannata seda kätega salati segamist ja toore toidu musserdamist käte vahel. Eri asi, kui taigen vms, ahju läheb või läbi praetakse jne, siis on mu jaoks ok. Võin samuti toidupala põrandalt yles korjata ja suhu pista aga paljaste kätega värske salati tegemine ja segamine on ka minu jaoks hingetragöödia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *