Punnid, hambad, kortsud

Punnid, hambad, kortsud

Käisin täna Niine Nahakliinikus niite eemaldamas. Haavad olevat hästi paranenud. SIIN kirjutasin, kuidas ma käisin seal kahte nahakasvajat näost lõikamas. Ei olnud mingid halvad asjad ega sünnimärgid, aga olid ikkagi kasvajad, st et kasvavad koguaeg suuremaks, ja parem eemaldada sellised punnikesed nahalt varem, siis jäävad väiksemad armid. Kes see ikka arminägu vabatahtlikult olla tahaks. Ostsin ka väikse tuubikese armikreemi. Nädala aja pärast võib seda määrima hakata.

Peale selle sain täna lõpuks lahti ka suus olevatest traatidest, mille teravad otsad mulle põske turritasid. Täielik frustratsioon oli vahepeal, need olid tõesti nii valusad, põsk oli lõhki. Traate oli vaja selleks, et pärast luu suurdamist auguke kinni tõmmata. Arst ütles, et kahjuks head lahendust polegi neile “niitidele”. On pehmemad ka olemas, aga need nö koguvad toitu, ja teine variant ongi nagu traadid. Ma ei saa aru, me ehitame pilvelõhkujaid, siirdame südameid ja lendame lennukitega, aga suhu pole normaalseid õmblusniite leiutatud?! Tunne on, nagu keegi nõelus mu elektrijuhtmetega kokku. Aga see ei ole veel kõik. Peale selle, et mul pool lõuga üles paistetas, nagu ma kannaks põses kolme barbarissilutsukat, tekkis mulle lõuale üüratu sinikas. No ikka üüratu. Praegu on see juba mõnus tumekollane-lilla. Kuidagi nii hea oli täna kõigist niitidest ja plaastritest oma näes vabaneda!

Aga kui ohvritest juba rääkisime, räägime ilust ka! Kui ma Niine Nahakliinikus nende kasvajatekestega käisin, uurisin ka süstide kohta. Mul nimelt nats häiris enda kurjuse korts. Ei ta pole mingi massiivne vagu (vaod) keset silmi nagu Värnikul, aga natsa midagi on. Mõtlesin, et kui juba, siis juba, ja visake sinna veits midagi sisse. Kurjusekortsu saab täitesüstiga siluda küll. Arst ütles, et ühest ampullist jääb pärast kurjusekortsu silumist veel alles ja selle ta soovitas panna mulle suujoontele. Ei, mitte huulde, aga neile joonele kahel pool suud, mis ninast alla lõua poole kulgevad ja naeratades tekivad. Mul on seal õrnad jooned ka ilma naeratamiseta. Geenid. (Ma siiski ei täitnud end nende süstidega). AGA.. Arst ütles, et ta üldse ei näe selles kurjusekortsus nii suurt probleemi, see pidavat mul täiesti okei olema, aga otsmiku kortsud olevat murekoht. Sinna aga täiteüste ei tehta. Sinna käib kurikuulus BOTOX! Täitesüstid pole seal piirkonnas efektiivsed.

Kui aga täitesüstid on suhteliselt süütud niisutajad, siis botox ju halvab lihast. Tsiteerin Niine Nahakliiniku kodulehelt:

“Botulismitoksiin on bakteri Clostridium botulinum poolt toodetav bioloogiline neurotoksiin (närvimürk), mis põhjustab lihaste halvatuse. /—/ Esteetilises meditsiinis kasutatakse A-tüübi botulismitoksiini (Botox, Dysport). Tüüpilisemateks kasutuspiirkondadeks on nägu ja kael, kus miimiliste lihaste toonuse vähendamise ja lõdvestumisega saavutatakse nahakortsude silenemine.”

Tundub ikka hulga räigem asi, kui hüaluroonhappe geel, mis suurendab naha niiskusesisaldust (ehk tavaline täiteüst). Esimene asi, mis ma mõtlesin, oli, et no tulevikus. Hea ju mõelda, et kui 40 või 45 saan, siis on olemas selline väike tuuninguvõimalus. Samas räägin mõne teise inimesega, kes pole ise mingi Mickey Rourke välimuselt*, ja mõni ütleb, aga no miks mitte. Siiski, mind tegelikult ei häiri VEEL üksi oma korts, mul tõesti pole üldse midagi hullu. Aga pigem on põnevus, et kui selline võimalus juba on, siis miks mitte proovida. Ega see tulemus eluaegne ju niikuinii ei ole.

Kas olete mõelnud täitesüstide/botoxi peale kas või tuleviku võtmes või äkki on isegi kogemust? 🙂

*Pildil on Mickey Rourke noorena. Googeldage ise tema praegust välimust.

 

 

 

 

13 thoughts on “Punnid, hambad, kortsud

 1. Minule tehti paar aastat tagasi botoxi süste, aga mitte kortsude pärast, vaid migreeni tõttu. Migreeni korral on botox üks valik, kui mingid muud variandid(ravimid) ei ole toiminud ja mul kahjuks nii on. Ei aidanud ka botox, aga osad süstid läksid ka otsaette(enamus siiski pea peale juuste alla) ja silusid laupa, aga ausalt öeldes mulle ei meeldinud. Veider ikka kui imestades jääb otsmik liikumatuks. Minu arust ei olnud loomulik ja hetke seisuga kortsude vastu ei kasutaks. Võibolla 45+ vanuses mõtlen ümber, pead ei anna.
  See on tegelikult nii veider, et kõik väikesed iluvead häirivad inimest ennast, aga üldjuhul mitte iial su partnerit, lapsi, sõpru.

  1. Mind veel ei häiri. Läksin ju vaid kurjusekorstukese pärast ja nüüd tõesti näen, et see pole üldse nii suur probleem. Aga nii põnev oleks neid täitesüste proovida, seda enam, et see pole mingi asi, mida kunagi tagasi võtta ei saa, ajaga ju see mõju kaob niikuinii. Küll siiski kaugemas tulevikus prooviks. Ma ei taha olla igavene noor ja vananeda siiski väärikalt, aga kui on mingeid väikseid nipikesi, siis miks mitte end värskendada, nii konservatiivne ma ka ei ole 🙂 Botoxi puhul kardan ka just seda ilmete teemat, et nägu ei liigu. Samas arst ütles, et ta võib panna isegi veel vähem, kui ta arvab, et vaja oleks, aga ikkagi ei julge 😀 Kui ma näeks kedagi lihast-luust inimest, kellel see tehtud, ja tulemus mulle meeldib, siis julgeks.
   Aga päris nördimus võib olla, kui tegid migreeni abiks, aga ei aidanudki 🙁

 2. Võibolla tõesti väiksema kogusega on tulemus ok, aga minul lähtuti nö migreeni punktidest ja koguste ja kohtadega laveerida ei saanud. Aga see kiviotsmik kadus paar kuuga, selles suhtes pole hullu tõesti, et tegemist ei ole pöördumatu protsessiga.
  Aga olin küll pettunud, et et valude vastu ei aidanud. See oli mul viimane õlekõrs tavameditsiini vallas. Nüüd tegelen vaimse poolega, et valude ja ravimatu haigusega leppida, aga see pole alati lihtne…

  1. Üks ei pea välistama ju teist. Lõpuks. Ma ka pigem uurin ja mängin lihtsalt selle mõttega, ei usu üldse, et tegudeni jõuan.

 3. Päris jube, mida (ja kui kaua!) tuleb üle elada, et endale hambaimplantaadid saada.. ma olen kohe mures nüüd..
  Millise tuimestusega neid paigaldatakse? Seda metallist jura mõtlen, mis luu sisse läheb..

  1. Ma ei tea, mis tuimestusega, sama, mis hamba eemaldamisega äkki. Ma seda VEEL ei karda, aga nüüd tuleb 8 kuud ootamist, mis tundub nii mõttetu, tahaks juba ühele poole asjaga saada.

  2. Mulle on pandud kolm implantaati, kaks purihammast ja üks esihammas. Ma ei tundnud ühelgi puhul mitte kordagi mitte mingit valu, kõik see hammaste tõmbamine, õmblemine, implanntaadi (metallkruvi) paigaldamine- ma ei tundnud mitte midagi! Ei mingit haavavalu pärast (no veits tundlikud olid võib olla jah) ega kannatamist. Nii et võib olla ka nii, et saad ilusad hambad suhu ilma mingi ebamugavuseta, pole mõtet ette karta!

 4. Mina olen Restylanet 3x nüüdseks lasknud süstida, 2-3 aastaste vahedega. Põhiline murekoht ongi see suu ja ninaümbruse vagu, mis oli selgelt näha juba mul 20-ndates aastates – näotüüp on selline, et olematud põsesarnad ja põsed-suunurgad kipuvad alla vajuma. Geenid. Lisaks lasin teha törtsu ka kurjusekortsu. Sai küll nägu pringim ja ilme värskem (mina näen vahet, teised ei saa aru) ja kindlasti teen tulevikus ka.
  Botoxit ei ole proovinud. Ma olen aru saanud, et see on suhteliselt lühiajaline? Ma tihti ei viitsi ikka lasta end piinata, minu jaoks on see üsna valus protseduur. Eks see valulävi on individuaalne.

 5. Oeh! Mina palusin ka, et sa kirjutaks kortsude kohta. Ja mulle üldse ei meeldi, mis ma loen siit. Ma olen just hädas nende otsmiku kortsudega ja botox tundub ikka väga võigas lahendus. Päris jama, et nende puhul täitesüstidest abi pole. Pean vist oma miimikarohket vestlemisstiili kontrollima hakkama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *