Filmid, filmid!

Filmid, filmid!

Vahepeal oli nädalavahetus ja vaatasin vedeledes paar filmi. Lisaks käisin reedel kinos “The Mountain Between Us” vaatamas. Kõigepealt siis sellest.

Trailerit ma ei vaadanud, muidu reedab liiga palju. Ma arvasin, et lähen vaatama ränka ja mehist ellujäämisfilmi, aga tegelikult oli tegemist “Titanic vol 2”-ga, ainult et seekord kukkus Kate jäisesse vette ja peaaegu suri. Või oli see ka juba “Titanicus” nii?!

Kas see film on hea? EI! Kas see film meeldib mulle? EI! Aga kas mulle meeldis seda film vaadata? Imelikul kombel – jaa, VAADATA meeldis! Pool filmist oli ju täitsa okei. Kukkusid lennukiga alla mägisesse tühermaale (kas mägine maa saab olla tühermaa?) ja hakkasid survaivima. Üks minu lemmikžanritest! Aga poole filmi pealt läks asi täielikuks imalaks klišeeks. Sõbranna, kellega ma seda vaatamas käisin, ütles filmi lõpus, et ta võib kõike uskuda – ka seda, et 3 nädalaga ei kasva naisele kaenlakarvu, kuid miks peaks mingites jahimeeste majas KLAVER olema, seda ta ei mõista.

Seda filmi saabki vaadata vaid läbi huumoriprisma, et pigistad palju silma kinni ja naudid hoopis keskkonda, vaateid, mägesid, lund. Mis ma tähele panin, oli see, et tegelased külmetasid koguaeg, sest noh – mäed, lumi, alajahtumine… Samas ma vaatasin neid kaadreid ja need olid nii cosy’d, hubased, soojust õhkuvad. Oleks tahtnud ise ka seal pikutada ja lõket vaadata 😀 Ehk et see külm, mis tegelastel kontide vahel olema oleks pidanud ja oli, minuni küll ei jõudnud.

Laupäeval vaatasin kodus ühte räiget ja toorest, aga samas head trillerit. Nüüd siis tuleb filmisoovitus. Ma ei tea, miks sel filmil imdb’s nii vähe punkte on (5,8), aga minu meelest võiks seal kohal vabalt 6,5 olla. Film on “Killing Ground”. Kui teile meeldis “Eden Lake”, meeldib see ka. Naine ja mees lähevad järve äärde matkama ja telkima ning siis hakkavad arenema sündmused. Pärast seda filmi te enam järve ääres telkida ei taha 😀 Film on jõhker, aga samas ei näita resižöör kõike otse välja, ometi sa tead, mis toimus. Ei, seal ei saeta kellelgi midagi ära ega kougita silmamune peast välja jne, aga ometi on väga brutaalne. Seal on mõndasid kaadreid, mis teevad selle filmi heaks ja eristuvaks teistest samalaadsetest. Samuti on filmi ülesehitus natsa ägedam, kui tavaline kronoloogiline jutustus. Kes fännab sellist sorti filme, vaadake ära!

Mitte küll see nädalavahetus, aga hiljuti vaatasin veel ühte džungli ellujäämisfilmi. “Jungle” 2017. See põhineb tõestisündinud lool ja peategelane on sama, kes mängis Harry Potteri tegelaskuju. Filmi ma iseenesest nautisin, sest – vihmametsad ja ellujäämisvõitlus. Aga mis häiris, oli see, et tegelased ei läinud hinge ja otseselt ei suutnud ma neile väga kaasa elada. Samas, kui teile meeldivad sedasorti filmid ning olete enda meelest juba kõike näinud, siis võtke see ette, kui seda pole.

"Jungle" 2017. Foto: www.rottentomatoes.com
“Jungle” 2017. Foto: www.rottentomatoes.com

Nii, nädalavahetusel vaatasin veel ühte trillerit. Ma ei vaata muidu never alla 5 punti filme, aga seekord vaatasin. “Preservation” 2014. Jõudsin selleni läbi “Killing Groundist” lugemise ja otsustasin ikkagi ära pilgu peale heita. Ja minu jaoks oli ikkagi täitsa põnev, kuigi klišeed oli ka. Väike seltskond läheb metsa jahile ja… see läheb muidugi valesti. Neid hakkab terroriseerima üks kamp haigeid inimesi, kes tegelikult on… No vaadake ise.

PS: Kui keegi mõtleb, miks ma nii s*ttasid filme vahin, siis ma lihtsalt olen NIIIII palju filme vaadanud ja kõik head on omas žanris juba otsa saanud, et ma pean levelit alla laskma 😀 Ometi need filmid on kõik sellised mõnusad ajaveetmisviisid. Kui teile meeldib aega viita vaadates tapmist, vägistamist, surma trotsimist 😀 Jah, ma olen friik!

Päise foto: “Killing Ground”, variety.com

 

24 thoughts on “Filmid, filmid!

 1. “Mägi meie vahel” raamat oli ka väga populaarne, suutsin u 100 lk lugeda, aga no nii igav, filmi ka ei tahaks vaadata selle põhjal 😀 seal nagu toimus see õnnetus, aga tegevuse vahepeal mees kogu aeg mõtles oma naisele ja elule, selline imal ja igav jutt, ju siis ma pole romantikaaustaja 😀

 2. Vabandust nüüd aga ei saa mainimata jätta et Su filmivalik on tõesti s..t! Pole lugenud siit ühtki arvustust mõne filmi kohta, millel oleks tibagi kunstilist vm väärtust. Nagu Su sõbranna Eveliis, kes ketrab ajast ja arust Norra klassikutest, püsid Sinagi aina ühe igava žanri lainetel…Ja sarnaselt sõbrannale, toidad oma enesehinnangut, rõhutades ikka siin ja seal oma suurt silmaringi ja Ü-LI-intelligentsust.
  PS! Panen enda nime ise paika, siis Sa ei pea omakorda oma lemmikfraasile näppe kulutama:)

  1. Ma tõesti ei ole iga oma kinoskäiku siia kirja pannud, siin olengi kirjutanud pigem tundmatustest filmidest ja teatud žanrist. Mul pole nende filmide kohta mitte midagi väga lisada, millest niikuinii igal pool kirjutatakse ja klassikaid olen ju juba ammu vaadanud, mida ma nüüd nendest järsku blogima peaks? Diipidest ekstra kunstilise väärtustega filmidest tõesõna ei hooligi ja pole KUNAGI kirjutanud, et hooliks.
   Kate Winsleti filmi kohta ütlesingi, et ei olnud hea. Sa lugesid välja seda kui filmisoovitust v? 😀 Kui nii, siis hoiatan – palun ära mine vaatama, juhul kui tõesti nii juhmilt aru said!
   Need filmid siin blogis on ikkagi meelelahutus ja vaid neile, kelle meelt lahutab selline asi. Kõigil oma guilty pleasure’id.

   Ma pole never kuskil rõhutanud, et mul on lai silmaring! Nagu päriselt. Pole öelnud, et on, pole kirjutanud, et ei ole. Või kui kirjutan B-katergooria trilleritest, et siis sulle tundub, et ma rõhutan oma ÜLIintelligentsust? 😀 Norra klassikud jätavad mind ka täiesti külmaks 😀

   Lemmikfraas? Vist ajad mind kellegagi segamini. Oma kommentaari pealkirjaks paneksin ma hoopis: “Sul on vist luulud!” 😀

 3. Kui sa pole veel vaadanud Only the Brave, siis kindlasti soovitan!! Hetkel ka kinos veel vist, tõestisündinud lool põhinev ellujäämislugu, ma jäin niiii rahule!

 4. Vaata sellist Uus-Meremaa filmi nagu Hunt for the Wilderpeople (2016). Väga hea must huumor ja samas soe ja südamlik. Ja mis peamine, ei pärine Hollywoodist.

 5. Klaver oli mägimajas ilmselt selleks, et mees saaks seda plõnnides väljendada oma tundeid ja muret naise pärast. Kui ta oleks pidanud kammipilli meisterdama, poleks pooltki nii ilus olnud, eks 😊. Võibolla jahimeestel oli ka vahepeal vaja tundeid väljendada 😏?

 6. Ma soovitan vaadata filmi “3 Idiots”, treiler ei anna muidugi nii hästi filmi üle. Film on mõtlemapanev, saab naerda ja nutta. See on küll India film (laule ja tantse on seal vähe :D) aga on isegi kaalutud teha Hollywoodi remake’i sellest. Võib-olla saab seda kuskil inglise keelsete subtiitritega vaadata 🙂 Film kestab kaua (2h 51min) aga see aeg lendab linnutiivul.

 7. Filmipostitused mulle meeldivad ja su soovitused kah. Ja B/C/D/whatever filmid võivad väga lahedad olla 😀 hiljuti vaatasin filmiriiulist Vahakujude maja – nii kehv oli, et oli kohe päris hea, naljakas ja kohati kohe eriti geniaalne oli 😀

  Ja see Hunt for the Wilderpeople on tänaseni üks mu lemmikuid!

  1. Seda vahakujude maja olen ma ka kunagi sada aastat tagasi näinud, se oli nii haigelt lollakas aga kriipi ja põnev 😀 Muidugi halb film, aga vot mulle täiega meeldib vahel selliseid vaadata.

   1. Justjust! Nii halb, et muutus haigelt heaks 😀
    Ja meil on kodus veel kokkulepe, et KÕIK zombifilmid vaatame ära – ja no neid B/C/D/… klassi zombikaid on ka parajalt.

     1. Walking ka lemmik, sellest see sportlik huvi tekkiski, et vaataks kõik zombikad ära 😄 ja täitsa nõus, et kehv zombikas on jama ja tüütu. Kehvade õudukatega kuidagi see nii pole. Aga nüüd juba ei saa mitte vaadata 😂

 8. Vaatasin paar päeva tagasi filmi “The Grey”, (2011) võimalik et sain selle just siit blogist :D. Kui ei, siis soovitan vaadata.

 9. Väga raske on head filmi leida. Kui on ka mõni, millel on hea idee, siis tihti on need venitatud üleliigselt pikaks(või vastupidi, liiga lühikeseks jäänud) koos täiesti üleliigsete süžeeliinidega. Aga siia lõppu hoopis hea sarjasoovitus “Black mirror”, mille iga osa on nagu iseseisev novell(vähe tegelasi, üks idee ja puänt). Selline pisut ulmeline “mis siis kui…” sari.

  1. Hea filmi leiadki nii, et pead ära vaatama midagi ja siis tõdema, kas Oki hea või mitte 😀 Uurin selle sarja kohta, tänks 🙂

 10. Tänan soovituste eest ja siinset arutelu lugedes tekkis tungiv kihk soovitada omaltpoolt sellist filmi nagu The Hunt. Mõnusalt pinev film, mis näitab, kuidas inimestevahelised suhted ja valed võivad olla teatud vaatenurgast õudsemad kui kellegi noaga torkimine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *