Mingit reisi mul hetkel kinni pandud ei ole ja mõtted käivad aina, et kuhu ja millal. Ühte ma tean – tahaks lapse(d) kaasa võtta seekord. Minu lapsel on aga tingimus, et tema max lennureis on 4 tundi. MAKSIMUM! Sellega aga talvehooajal kaugele reisima ehk sooja ei sõida. Mul sel aastal rohkem puhkust ei olegi, aga meie talv kestab veel jaanuar, veebruar, märts… Ohh, palun ära räägi, ütlen ma iseendale.

Variant on last kõvasti meelitada, kuidas pikamaalendudel on suured lennukid ägedate telekate ja erinevate filmidega, saab süüa ja limpsi, vahekäikudes ringi liikuda ja teki ning padjaga magada. Samas, eks ta ikkagi tüütu ju lapsele ole ning ei taha liiga kiita, pärast on pettumus.

Kevadel võiks minna koos lapsega õele külla, aga mitte Belgiasse, vaid saada temaga kokku hoopis Hollandis. Lastega võiks käia USAs, peale selle võiks nendega ka Aasias seigelda. Ise tahaks mõnda suurlinna ka lõpuks näha. Dubai, Seoul, Singapur. Kindlasti tahaks veel Lõuna-Ameerikasse minna, ikka kutsub sinna vihmametsa kanti uuesti. Aafrikat tahaks veel…

Vastu ööd uinudes hakkasin lugema mitte lambaid, aga riike, kus ma olen käinud. Nagu väike vahekokkuvõte elus. Lihtsalt mingi riigi kuurorthotellis nädal aega päevitada ei ole minu jaoks reisimine, pigem puhkamine, ning pärast ei saa just öelda, et oleks selles riigis päriselt käinud ja midagi ka näinud. Samas jälle, kuskil riigis ringi seigeldes on ikka nii, et palju on veel avastamata, sest riigi sees on piirkonnad on nii erinevad.

 1. Venemaa. Käisin Peterburis kunagi lapsena, suurt ei mäleta, aga saan öelda, et olen käinud 🙂
 2. Läti (nii turistina pealinnas kui ka mitu korda ka läbi sõites ja lennujaamas passides)
 3. Leedu (läbi sõites)
 4. Poola (pigem läbi sõites)
 5. Saksamaa (kunagi kui 12 olin, siis sõitsin bussireisiga peaagu terve Euroopa läbi, lennujaamas olen ka seal passinud)
 6. Holland (kunagi lapsena ja minu meelest olen seal ka lennujaamas passinud)
 7. Belgia (mitu korda ja nats on saanud ringi ka sõita ikka, mitte lihtsalt Brüsseli kesklinna väljakul õlut juua)
 8. Luksemburg
 9. Austria
 10. Hispaania, kaasa arvatud Tenerife (Barcelona, kui olin 12 ja Tenerife, kui olin 15)
 11. Itaalia (mitu korda, Milano, Bergamo, Cinque Terre, Rooma, Toscana piirkond, Pisa, Carda järve piirkond). Tahaks veel Lõuna-Itaaliasse ka!
 12. Prantsusmaa (mitu korda, kunagi, kui olin 12, ja siis nüüd koos lapsega ka Disneylandis ja veidi ringi sõites Belgiast sinna ja tagasi, pluss Nizza ja Cannes, lisaks lennujaamas passimine)
 13. Monaco (see vist ikka on mingi riigi moodi asi? Linnriik? No panin kirja)
 14. Vatikan (linnriik)
 15. Rootsi
 16. Soome, mitu korda, ka lennujaamas passides, aga ka niisama
 17. Tai (olin siis 22?)
 18. Dominikaani Vabariik
 19. Egiptus (mitu korda ja ikka Kairo ja püramiidid ka)
 20. Türgi (ikka ekskursioonidel ka, mitte lihtsalt basseini ääres, aga Türgis on tegelikult metsikult avastada ja ma ikkagi ei saa öelda, et oleks megalt Türgit näinud)
 21. Küpros (risti läbi sõidetud)
 22. Põhja-Küprose Türgi Vabariik (kõik seda riiki just ei tunnista eraldi riigina)
 23. Peruu (vihmametsa, mäge, kõrbe)
 24. Tansaania (Sansibari saar)
 25. Ukraina, ka Krimm (autoga käisime kunagi isa ja isa sõbra perega)

Praegu rohkem ei tule meelde. Boldiks tegin need, kus ma minu hinnangul ikka REISISIN ka ja midagi veel mäletan ehk et täiskasvanuna käigud! 🙂 Ma tegelikult päris hotellipuhkusel vist ei olegi käinud, nii et üldse ringi ei sõida. Isegi Egiptuses ja Türgis olen võtnud kõikvõimalikke ekskursioone ja väljasõite, sest seal väga omal käel ei liigu (Egiptuses küll mitte). Aga seal, kus vabalt autoga või rongiga ringi saab sõita, on muidugi veel ägedam, näiteks Itaalias käigud, kõik kolm korda.

Pagan, igale poole tahaks minna ja kõike näha (va Norrad, Taanid ja Inglismaad jms, need nagu üldse ei tõmba). Lihtsalt bassein ja koksiklaas üksi ka ei tõmba üldse, see tundus äge siis, kui piirid avanesid ja eestlased reisima hakkasid ning ma ka täisealiseks sain 😀 Nüüd enam… Neehh…

Äkki midagi nimekirjas ununes ka…

Mis teie ELUREIS on olnud ja kuhu tahaksite veel minna? 🙂

Pilt on tehtud Itaalias, Cinque Terres.