Telefonimäng ehk kuidas meie president seenel käis

Telefonimäng ehk kuidas meie president seenel käis

Võrno kirjutab:

1.oktoobril kell 18.45 Kuivastust Virtsu väljunud praamil nägin vabariigi presidenti lähedalt. Seljas murelivärvi sulejope. /—/ Muul moel ei suutnud ma seletada seda, et meie president mulle nagu Orissaare seeneline praamil vastu tuleb..

Pärast seda kirjutab keegi “ajakirjanik” sellest “uudise”, siis kirjutab keegi (tegelikult ajakirjanduses päris mitmed) selle “ajakirjaniku” “uudise” kohta omakorda mingi arvamusavalduse ning pärast sellist telefonimängu, kus iga järgmisega natuke kaduma läheb, on inimesi, kes siiralt ja imestunult küsivad:

Aga miks president ei või jopega seenel käia? 

Inimeste süvenemishimu ja -oskus on tänapäeval lausa kolossaalne! 😀

Foto: pexels.com

 

13 thoughts on “Telefonimäng ehk kuidas meie president seenel käis

 1. Jah, see on see palju räägitud funktsionaalse lugemisoskuse puudulikkus tänapäeval 😀 Ehe tõestus taaskord ja palju tõsisem mure, kui Võrno klähvimine presidendi suhtes. 😀

 2. See tuletab meelde, kuidas nägin ükspäev, et sajad inimesed jagavad Facebookis Myfitnessi 6 aastat vana auhinnaloosi. 😀 Ajas ikka naerma küll. Inimesed ei loe üldse.

 3. Ma saan aru, et tegelikult on see pastakast imetud teema, aga mulle meeldib, et meie president teeb ka tavalisi asju (mitte, et THI neid poleks teinud, eksole). Aga et… nagu mõned välismaalased on mulle öelnud “teil on nii väike riik – on tore näha, et teie riigipead pole kõrgid ega hoia eemale” – näiteks nende arust näitab see avatust ja suhtlemisvalmidust, et meie presidendi Kadriorus asuvat residentsi ei ümbritse tarad, metallpiirded ja kõrged aiad.

  Ja mulle meeldib, et ka president ei ole mingi müütiline ülim-eestlane, vaid khm… teeb ka vahepeal nö. seeni purki. Lisaks riigi esindamisele.

  Seda inimesed ju tahavadki? 😀 Et oleks president, aga ka tavainimene. Nüüd kui ta oligi nö tavariietes (mida, muuseas, oli ka THI aeg-ajalt – Rüütel ja Meri olid teise põlvkonna mehed ja nende lastetuba oli ka teistsugune), siis kohe jälle probleem lahti, et ta ju esindab riiki. Ega ta siis disainerkleidiga metsa ei lähe…

  1. Minu teema ja näide oli sellest, kuidas inimesed ei süvene üldse, aga mis Sa mõtlesid, mis teema pastakast imetud on?

  2. Ma pidasin silmas seda, et sellest sotsiaalmeediapostitusest tehti uudisartikkel ja pandi suure kella külge. Appike küll – tõepoolest, presidenti nähti tavariietes ja veel praamijärjekorras. Ma võin eksida, aga näiteks asjaolu, et presidendi korteež sõidab sadamast noh… enne teisi või tulede ja viledega minema pole minu arust midagi ennekuulmatut – vähemalt mujal linnades ja kohtades on see tavaline. Küllap on seal ka turvakaalutlused mängus.

   Ehk asjaolu, et keegi otsustas võtta presidendi vaba aja riietuse kallal, või isegi lihtsalt vähem esinduslike riiete kallal, ja sellest peavoolumeediasse uudise treida, tundub mulle pastakast imetuna. So what – leian mina.

 4. Tuleb tunnistada, et võrno sõnavõtt oli huvitav ja saab erinevat liiki kommentaare. poole kohaga saarlasena tahaksin teada miks just orissaare seeneline ette jäi. miks mitte muhu? tornimäe? liiva? virtsu?

 5. Milleks need jutumärgid? Ajakirjanduse eesmärk ongi vahendada nii koduriigis kui välismaal toimuvat. Presidendi välimuse kritiseerimine on kahtlemata uudisväärtusega väljaütlemine.
  Meelevaldsed järeldused algasid ikka Võrno postituses ja pärinevad tema enda sulest. Tema ise otsustas, et kuna president liikus eskordiga, siis järelikult käis tööülesandeid täitmas. Presidendi ametiajal käib ta igal pool eskordiga, olgu tegu töö või vaba ajaga. Nii et eks selle funktsionaalse lugemisoskusega on kehvasti kõigil neil juba, kes Võrno postitusest vigu ja vasturääkivusi ning info vähesusest tekkinud lahmimist välja ei nopi.

  1. Minu jaoks on ajakirjaniku töö natuke midagi muud, kui Facebookis kammimine ja kellegi seinalt millegi kopi-peistimine.

 6. Allikakriitilisus on umbes samal tasandil probleem, kui funktsionaalse lugemise oskus. No ausalt Võrno ütles, et eskordiga liikuv president nägi välja nagu seeneline. Nagu eespool öeldud, siis president liigub koguaeg eskordiga, ka siis kui ta seenel käib. 😀 Või Selveris. Ja ka president ei pea seenel käies stiilne olema, sest tal ilmselt on savi kas see kits, kes teda puu taga näeb peab teda stiilseks või ei.

  Päris probleem on hoopis see, et “ajakirjanikud” trükivad ära igasuguseid kraaksatusi. Milleks? Kes on üldse Hannes Võrno, et tema kraaksatusi kajastada? Las kraaksub oma sotsiaalmeedias.

 7. Seekordne “kraaksatuse ära trükkimine” on üsna samasuguse skeemiga käiku läinud nagu see suvine Evelin Ilvese suveresto lugu. Põhimõtteliselt samamoodi võeti FB postitus (ei mäleta enam, kas tagasiside lehelt või kellegi seinalt), üks meediakanal avaldas, järgmised seitse tükki refereerisid, sealt edasi hakkasid kaagutama ja oma kirjutistes sama lahmimist kasutama ka need, kes tegelikult ei olnudki kohapeal käinud. Üks kokkuklopsitud legend oli sündinud!

  Aga siit edasi mõeldes. Olgu, need on väikesed asjad, natuke ebaviisakad, asjaosalisi solvavad, aga ei midagi hullu. Kui nüüd mõelda, kui süütutest infokillukestest aga veel lugusid kokku treitakse, märksa suuremaid, sageli ka tõsisemate tagajärgedega, siis on tõepoolest kurb, kui palju kahju võib meedia oma klikiihaluses ära teha 🙁

 8. Hehee, mõtlesin täpselt sama, kui seda eile lugesin ja tundub, et hetkel loetakse ka Sinu postitust sama diagonaalis. Kuidagi suudavad kõik ikka jõuda selleni, et miks ta siis seenel ei võinud käia 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *