Kosmeetiku juures ehk natuke naiste- ja ilujuttu

Kosmeetiku juures ehk natuke naiste- ja ilujuttu

Sekka ka mõni naiselik teema. Ei ole sponsoreeritud postitus 🙂 Mõni aeg tagasi kirjutasin, et vanus vist nõuab, et hakkaksin regulaarselt kosmeetiku jures käima.

Seoses aastatega, mis järjest õlule langevad, ei ole praegune olukord veel kortsupaanika, küll aga on mu nahk muutunud poorsemaks kui varem. Kahju kohe, et just siis 30ndates, kui aju saavutab sellise mõnusa eneseteadliku oleku (aga mitte veel sellise ülbe ma-tean-kõigest-kõige-paremini nagu 40ndates tihti juhtub), hakkab välimus näitama esimesi kulumise märke.

Vaja oleks vist kosmeetikut külastama hakata. Sellist, kes poore päriselt ka tühjendab, mitte tädi, kes kolme näpuga kortsusid silub kandes peale kõigepealt puhastava wunderamaski, siis sügavpuhastava wundermaski, siis kooriva wundermaski, siis pinguldava wundermaski ja lõpuks rahustava wundermaski ning kõige lõpuks samas järjekorras kõik samade omadustega wunderkreemid. Lahkud – poorid kreeme täis. Rahakott ca 50 euro võrra tühjem.

Seal sain ma postituse alla päris palju soovitusi ja kontakte ning hiljuti võtsingi nimekirja ette ja kukkusin googeldama. Valik langes Sikupilli keskuses asuvale Hairlook salongile. Suuresti seepärast, et see asub mu koduteel ja seal saab teha online broneeringut. Ma vihkan sellist helistamist, kus mina palun mingit aega, aga samas ei sobi mulle jälle see või too päev või see või too kellaaeg, ning siis tädi teisel pool otsas lappab oma kaustikut ja kolm tundi hiljem üritame ikka leida ühtivat aega.

Üks kommenteerija soovitas sealt Evelini:

Mina käin ka Hairlookis Evelin Lillemägi juures ja ta on mu näonahaga imesid teinud. Lähenemine on tõesti väga personaale ja kosmeetikud oma ala professionaalid, kes oskavad soovitada just sulle sobivat hooldust. Mind on aastaid vaevanud hirmus kuiv nahk ja hoolimata pidevast niisutamisest ei leidnud kuidagi seda õiget tasakaalu. Tänu Evelinile käin nüüd ringi särava nahaga:) Ja tema enda nägu on muidugi musternäidis, seetõttu tekkis koheselt ka usaldus tema soovituste osas.

Ja peagi astusingi tema uksest sisse. Evelin olin tõesti professionaalne. Ei ajanud mingit suvalist familiaarset juttu, vaid seletas, mis ta teeb ning rääkisime näonahast. Kui ta küsis, kuidas ma oma näonahka hooldan, ei tundnud ma mingit vajadust jama ajada, vaid ütlesin otse välja, et vahel lähen ka meigiga magama. “Kas seepärast, et saad seda endale lubada?”. Ja tõsi ta on – ma saan seda endale tõesti lubada, sest ma ei ärka seepeale hommikuti nägu punne täis. Mul on normaalne nahk, hommikuti panen näokreemi pärast dušiallkäiku ja vahel harva teen mudamaski. Aga tunnen, et aastad tikuvad peale ja…

Evelin ütles kohe, et ega tema kosmeetikuna väga suurt midagi ära teha ei saa, aga regulaarselt käies saab ta nahale toonust anda. Ta ütles, et ta pigistab ja retsib nahka nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Ma ise mõtlen, et ta tegelikult oleks võinud ikka rohkem retsida. Mul ei ole üles paistetanud punne, kuid see ei tähenda, et poore pole. Kosmeetik aga seletas, et poorides olev rasu on tegelikult (räägime siis normaalsest nahast) parim näokreem. Võibolla siis tõesti pole mõtet oma näost loomulikku niiskust välja pigistama…

Mõnus oli. Samal ajal, kui mingi mask mul näos tööd tegi, ei läinud Evelin minema, vaid selleks ajaks oli ette nähtud kaela-, pea- ja kätemassaaž. Väga tõhus pärast pikka tööpäeva. Lõpuks ka näomassaaž. See kõik peakski naha toonust tõstma.

Kartsin, et pärast olen näost nagu pidalitõbine, aga polnud hullu midagi, ning nüüd, paar päeva hiljem on nägu klaarim küll. Kindlasti lähen veel ja äkki proovin järgmine kord seda palju kiidetud ultrahelihooldust.

Kas hooldate regulaarselt oma näonahka? Ja kui saladus pole, kui vanad olete? 😛

PS: Foto pixabay.com

15 thoughts on “Kosmeetiku juures ehk natuke naiste- ja ilujuttu

 1. Ei ole kunagi hooldanud ja jumalale tänud, olen pärinud vanaemalt/emalt üsna hea naha. On ikka siin seal punne ent mind need ei häiri. Emalt sain kaasa ka rosacea algvormi ning juba ainuüksi seetõttu ei tohi ma kreeme jms kasutada (neid, mis sisaldavad alkoholi) Puhas vesi, üliharva kookosseebiga (ei aja nahka kuivama, kihelema) ja üliüliharva talvel kasutan huultel rafineerimata sheavõid. Ongi reaalselt kõik. Olen 29 aastane 🙂

 2. Olen kogu oma elu kosmeetiku juures käinud ja kōik selle nimel, et vanemaealisena mitte oma east vanem välja näha. Kosmeetik siis 2 korda kuus, ultrahelipuhastus koos massaazi ja maskiga, ning teine kord massaaz ja mask. Pole kreeme, mida ma pole proovinud ( tegelikult on küll ?) Ultrahelipuhastus on mōnus, kuid mehaaniline merldib ka väga, sest on pōhjalikum ja mulle meeldib käsitöö.

 3. Ma olen 52 ja eluaeg olnud rasuse näonahaga. 20-ndates olin hädas vistrikega, 30-40-selt olid nina piirkonnas ja lõual ummistunud poorid, mida aeg-ajalt ka kosmeetiku juures puhastamas käisin või nokkisin ise. Praeguseks on need poorid kadunud, aga nahk ikka rasusepoolne ja ilmselt seepärast ka kortse pole eriti, pigem selline üldine äravajumine (eakohane arvatavasti).
  Pesen nägu puhta veega, vahel kookosseebiga. Hommikuti kasutan niisutavat kreemi, annab kuidagi toonust, vahel õhtuti ka. Öökreemi mul hetkel polegi, peaks vist ikka midagi hankima.

 4. Olen 39, nahk pigem kuivapoolne ja võin vist öelda, et ei hoolda praktiliselt üldse. Meiki olen eluaeg maha võtnud vee ja seebiga, ainus kreem, mida kasutan (kui meeles on), on mingi Orto kurgikreem 😀 Punne pole kunagi olnud, ka teismeeas mitte. Ilmselt peaks mingil hetkel mingit nö kortsukreemi hakkama kasutama, sest kui oma ema vaatan, siis alates 65. eluaastast hakkasid tal kortsud kiirelt tulema ja praegu 70+ on täitsa kortsus (samal ajal ei ole tal ühtki halli karva ja mu vanaemal ehk ema 97aastasel emal praktiliselt ka mitte).

 5. Kohekohe 28 a. Nägu pesen beebide pesugeeliga, mõnikord seebiga ja mõnikord lähen meigiga magama. Kuna jumestuskreeme jne ei kasuta, siis põhiline on silmameik, mis mõnel öösel mu padjapüürile jääb. Halb harjumus, mille tõttu vahetan 4x nädalas padjapüüri. Lihtsam oleks nägu pesta 😀 Aga vahest ei viiiitsi.
  Kreemitan nägu pärast dušši. Üks aga see-eest massive punn tekib nagu aamen kirikus päevade ajal. Punn nö valmis ei saa ja nii käingi igas kuus umbes 4 päeva ringi hiiglasliku punetava ja valutava Mt Everestiga keset nägu 😀
  Pole veel kosmeetiku juures käinud, sest nahk suht ok. Aga võiks, sest tahaks, et ka 50selt nahk ok oleks 🙂

 6. Käisin ka äsja elus esimest korda kosmeetiku juures. 🙂 Sain ultrahelipuhastuse ja muud maskitamist+massaaži. Tahaks teada, mis vahe on siis mehaanilisel ja ultrahelipuhastusel hiljem. Mehaaniline kõlab kuidagi julmalt minu jaoks. 😀 UH mulle meeldis ja poorid said ilusti puhtaks, lähen veel. Ma ei usu, et see kosmeetiku mudimine vananemise koha pealt suurt midagi muudab. Pigem usun kallitesse kreemidesse (tõestatud koostisosadega: hüaluroonhape, retinool, peptiidid, koji hape). Olen 28a ja võtan asja tõsiselt. 😀

 7. Kuna ma suhteliselt noor, siis ei ole kunagi väga hooldanud, kuna ei ole vajadust olnud. Ma mõtlesingi kogu elu, et ju ma pääsesin sellest kõigest. Kogu puberteediea oli mul ka meeletult korralik ja klaar nahk, kui mõni üksik punn korra aastas tekkis, siis minujaoks oli see paanika, kuna ei olnud harjunud noh. Läksin ka vägatihti meigiga magama jne, kuid midagi see ei teinud. Kui see nn põhiline “pubekaiga” möödus, siis hakkas punne hullult tulema ja no ära ei ole siiamaani läinud ning aina tulevad-lähevad. Mingi hiline puberteet on platsis vist…

  Enne pulmi nüüd hooldasin, tegin näomaske hullult ja värki. Ma eriti ei saanud aru, et midagi aidanud oleks, kuid pulmapäev möödus vaid üksikute punnidega, kuigi ma arvan, et siinkohal mängis rohkem “tsükliajastus” rolli.

  Aaa ja noh kõigehullemad näonaha rikkujad on mul jubaaaa kortsud. Naerukortsud ja kurjusekortsud põhilised ja no neeeed küll häirivad, kuid ega nende vastu vist midagi niikuinii teha ei anna, pean leppima 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *