Mis inimesed need sellised on?

Mis inimesed need sellised on?

Räägin ühe loo ka, mis meil nädalavahetusel spaas juhtus. Ei, tegelikult see lugu ei juhtunud MEIL. Meie olime pealtvaatajad. Tõsine ja rõve teema, mis tekitab minus küll küsimuse – mis inimesed need sellised on?

Möllasime siis meie rahumeeli spaas, kui järsku vaatan, et basseiniääre peal kakerdab nii ca 35aastane noor mees.. ja poolhüppab-kukub läraki basseini sisse. Sekund hiljem näen, et tal on basseinis süles ca 7aastane poisslaps, ilmselt tema poeg, kuigi otsaette ei olnud see talle tõesti tätoveeritud. Rõve oli see, et too tüüp oli SIGALAKKU täis. Kell oli KOLM PÄEVAL! Nii täis, et ta ei suutnud oma pojale selgelt otsa vaadata ega temaga selgete lausetega rääkida. Samas hoidis ta poissi süles ja üritas teda vees hüpitada. Ohtlikult, sest üks hetk olid nad basseini äärele, mis oli kõrgem, nii lähedal, et vaatasin juba, et viskab kogemata poisi peaga vastu seda äärt. Aga poiss… Poiss oli lõbus, kallistas isa ja… Ilmselt ei olnud tal õrna aimu ka, et ta isa oli sõna otseses mõttes söögitorust kusepõieni juua täis.

Rahvas jälgis eemalt, oli näha, et seda märkasid ka teised. Siis sain aru, et seal spaas oli ka lapse ema (okei, jälle ei olnud see talle otsaette kirjutatud) ning üks teine paar, nende sõbrad. Ning nad lasid sellel kõigel sündida. See oli neile okei! Mina ütlesin oma lapsele, et lähme eemale. Miks, küsis ta. Seletasin täpselt, nagu asi on. Näitasin sajala näpuga ja ütlesin, et too mees on purjus. Ja lisasin veel, et ta on joodik! Ma ei annaks sellist hinnangut täiskasvanute kuuldes, aga 9aastasele lapsele sobib küll selgeks teha, et isa, kes on tulnud oma perega basseinidesse, ja on kell 3 (jeesus, suva, mis kell tegelikult!) päeval täiesti juuas täis, on joodik.

Mingil hetkel see mees kadus ja ma lootsin, et vetelpäästeruumist on teda märgatud ja minema aetud. Siis avasin sauna ukse ning sealt ta oli – pikali lääpas hamami peal ning ta naine/sõbranna üritamas teda sealt püsti tirida. Okei, panin ukse kinni ja läksin teise sauna. Välja tulles vedeles tüüp saunade ees põrandal ja nüüd olid tema ümber ka juba vetelpääste poisid.

“Kas inimene ei või siis siin rahumeeli puhata, kui ta tahab, ahh?” lärises ta spaa töötajatele vastu. Sõbrad tema ümber ja saabusid ka turvamehed. Olukorda üritati rahulikult lahendada, sõbrad palusid turvamehi lahkuda ja lootsid, et saavad olukorra ise lahendatud. Mina aga mõtlesin, et kuidas üldse nii kaua aega läks, et töötajad märkaks. Lohistage see showmees lihtsalt jalgupidi siit minema. Kõigil oli ebamugav, pisikesed 2 aastased lapsed sealsamas, hea et ta peale kellelegi ei kukkunud.

Lõpuks saadi loo peategelane spaast minema. Ning siis avaneb meeste duširuumi uks ja tüüp on tagasi, sest… TUNDUB, ET TAL JÄI IKKA VETELPÄÄSTE TÖÖTAJATELE VEEL MIDAGI ÜTLEMATA!

Täiestu uskumatu seltskond. Uskumatu pere. Uskumatu, et sellises peres elab väike poiss, kelle jaoks ilmselt on oma isa sellises olekus näha täiesti tavaline ning pigem oli ta isegi rõõmus, et isa temaga seal jauras ja tegeles. Äkki kaine peaga ei tee üldse välja?

Kurb!

PS: Foto pixabay.com

15 thoughts on “Mis inimesed need sellised on?

 1. Tõesti kurb 🙁 Aga selle asemel, et salaja näpuga näidata ja eemale minna, tuleb kohe turvasid/vetelpäästet informeerida. Seekord läks poisiga õnneks, a mis siis kui need lisaminutid ei oleks nii “õnnelikud” olnud?

  1. Olekski läinud, kui see pull seal oleks kaua kestnud, aga tegelikult käis kõik suht kiiresti ja mingil hetkel olid nad jälle vaateväljast kadunud, arvasin, et läksid ära. Tüübi sõbrad olid koguaeg samuti läheduses ja vaatasid kõike pealt.

 2. oeh, jaa, alkohol on õudne.
  ma elan tartus ühes väikeses majas, kus on viis korterit. päris tihti, kui ma välisuksest sisse tulen, siis on allkorrus täielikult alkoholihaisu täis, sest ühes korteris elavatel mehel ja naisel on vist kogu aeg pidu. kõige hullem on see, et neil on umbes 4-5aastane laps (täpselt ei tea, aga kui me 3 aastat tagasi siia kolisime, siis ta oli ikka päris väike veel), kes nii tihti täiesti hüsteeriliselt nutab ja röögib. kui öösel on korter rahvast täis, siis on laps ka üleval. väga tihti kuulen, kuidas ema ta peale karjub. nüüd viimasel ajal on vaiksemaks jäänud, olen neid niisama ka õues mängimas näinud ja lapse nuttu pole ka kuulnud. igatahes kui need hullemad ajad on olnud, siis olen tihti mõelnud, kas peaks kuhugi helistama. samas, politseisse vist ei oleks mõtet, mida nad ikka teevad. vahepeal mõtlesin, et äkki mingi tartu lastekaitseosakond vms võiks tulla ju vaatama, mis olukord kodus on.. samas jällegi – on see minu asi üldse? tööl käiakse ja mulle tundub, et vägivaldsed ka ei olda, sest ma kuuleksin seda kisa kindlasti oma korterisse.

  1. Oi, kui õudne. Väga stressav võib olla selliste naabritega elada, ma mõtleks iga päev selle väikse lapse peale :S

  2. Mida!? Kuidas saab nii mõelda, et kas on üldse minu asi??? Võta telefon ja helista järgmine kord politseisse, kohe päris tõsiselt. Lapsed ei nuta niisama hüsteeriliselt. Kolm aastat olete seda röökimist pealt kuulanud ja mitte midagi teinud.. ma ausalt ei saa aru.

   1. okei, ma natuke olin ebatäpne oma jutus. laps on hüsteeriliselt nutnud hommikuti, olen selle peale üles ärganud. hakkan politseisse helistama, et vabandage, üks laps nutab ja karjub? öösiti kui peod on olnud, olen ma lihtsalt lapse juttu kuulnud, nutmist mitte kordagi. kui oleks olnud pidu, palju rahvast ja laps oleks siis nutnud ja röökinud, siis kindlasti oleks helistanud. ja kolm aastat oleme elanud, aga sellised hüsteerilised nutuhood ei ole ju iga päev need aastad siin toimunud, lihtsalt joomine on iganädalane asi (viimasel ajal küll mitte).

    1. Regulaarselt hüsteeriliselt nutvast lapsest siiski tuleb kellelegi teada anda, vahet pole, kas ta teeb seda õhtuti või hommikuti. Kas arvad, et füüsiline või vaimne väärkohtlemine saab toimuda ainult õhtuti?

     1. Regulaarselt ja hüsteeriliselt võib nutta ka misiganes terviseprobleemiga (näiteks vaime) laps, kellega vanemad siiski tegelevad. Ainuüksi nutu peale küll kuhugi kaebama ei hakkaks, kui ise täpsemalt ei tea, mis perega tegu on. Kui aga juba rohkem infot, siis saaks jah täpsemalt otsustada, kas sekkuda.

  1. Ma ei ole alkoholi vastu, olen isegi mullivannis proseccot joonud ja arvan, et joon ka edaspidi. Aga kas maailmas peaks keelustama alkoholi, sest on selliseid inimesi, nagu ma postituses kirjeldasin? See on vast hoopis teine teema.

 3. oma tööga seoses kuulsin täna midagi sellist, mis puudutas ka lähedalt last, kellega minu laps on suhelnud- usu mind, see oli veelgi koledam (tänaseks on asi kontrolli all) aga ALATI tuleb kuskile pöörduda, kui asjaga on seotud kaitsetud lapsed!!

 4. Mu emal elab korrus allpool üks naine ja kunagi läksin öösel kell neli sinna, mainiks ära, et ise täiesti kaine. Sel ajal olid need lapsed kuskil 2-4 kuud vanad, vanemad kakerdasid sealt trepist üles, ema ees ja isa taga. Mõlemad olid täiesti purjus ja isal oli veel alkoholipurk käes ning ta pillas käru pm käest keset treppi, see ema hakkas siis seal lõugama ja minust nad sinna kemplema jäid. Kuna ma elan endiselt ise ka siinkandis, siis olen palju seda pere näinud kui koertaga jalutanud oleme. Endiselt käivad koos lastega joomas.. Ja enamasti kui enda ema pool käin, siis on kuulda kuidas see naine koguaeg karjub oma laste peale ja tihti ka kostub laste nuttu. Ja trepipeal olen ka näinud teda lapsi kiskumas ja sõimlemas. Füüsiliselt liiga ei tee, kuid ta kisub ja möliseb nende kallal, seega korralik vaimne terror lastele.

  Kõigekummalisem on see, et kui seda ema niisama näeksid ja lapsi, siis sa ei ütleks elusees, et sellise lapsevanemaga tegu on. Need kaksikud plikad on alati hästi korralikult ja ilusasti riides, samad komplektid isegi jne ja ema ise ka näeb täiesti korralik välja.

  Sama trepikoja esimesel elab veel üks naine, keda kuulsin kunagi aastaid tagasi oma lapsi peksmas ja lapsed nutsid ja palusid, et ei teeks…selle peale hakkasin koridoris kõvasti vanduma ja mölisema, kuid noh palju abi ei olnud…

  Ja eile just õde rääkis, et läks tööle ja poeg lehvitas aknalt (oli mu emaga). Ja siis järsku vaata, et üks naine reaalselt peksis lahtise käega näkku oma kuskil 9a poega. Ise oli hüsteeriliselt nutnud ja karjunud veel ning kõrval oli vankriga veel väike beebi olnud. Ma olin suht šokis seda kuuldes ja küsisin, et issand miks ta midagi ei teinud. Ta ütles, et ta oli nii wtf et ei osanud kuidagi reageerida. Ise olen küll mõelnud, et kui ma millelegi sellisele peale satuks, siis nüüd läheks küll ja annaks ise sellele emale vist peksa, kui ta rääkimist ei kuulaks. Ok peksa ei annaks aga helistaks politseisse ja läheks mölisema ja no kui ära ei lõpetaks siis üritaks maha suruda või ma ei tea. Inimesed on igatahes ebanormaalsed…

  Ja paljud peavad üldse purjus vanemaid ju normaalseks või lastega joomas ja laaberdamas käimist…jaanipäeval kui kuskile sattud, no siis on eriti hästi seda kohutavat vaatepilti näha…

 5. Nägin ka Nõmme basseinides hiljuti isa kes oli sigalakku täis ja tütar oli ta süles ikka nii õnnelik – tema ISSI ju ikkagi.. Nad õnneks vees polnud ja ema tuli ka kohe ja läks lapsega vist autosse aga see olukord oli nii kurb. Eriti kuna ma mäletan palju selliseid hetki oma lapsepõlvest. Kuidas ma mööda küla isa tagasi otsisin ja ema teda tuppa ei tahtnud lasta. Õnneks täiskasvanuna saan aru, et see oli lihtsalt selline periood kuna mu vanemad kaotasid ühe lapse aga siiski, laps mäletab. Olgu kes iganes tänatud, et nad sellest kõigest üldse välja tulid ja selline asi ei olnud terve lapsepõlv..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *